Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

ada260 Neaktívny

Svadba bola 7. júla 2012 Mestečko, okres Púchov  • 

 • V prvom rade chcem povedať, že je to veľký deň v živote každej ženy, ktorá o svojej svadbe sníva už od detstva...
  Krásnej a perfektnej svadbe, pokiaľ teda perfektná je:), predchádza veľa príprav, plánovania, súhra kvalitných služieb a veľa iného, čoho výsledkom by mala byť spokojnosť z tejto dnes už výrazne nákladnej záležitosti.
  Neviem či som zaspala dobu alebo som len príliš náročná, ale ja som so službami poskytovanými v SR max. nespokojná a môj názor je, že napr. za 500 eur by som s kameramanom či s dekoratérkou mala byť spokojná- žiaľ, opak je pravdou :( Ale čo už, peniaze a ani môj deň mi to už nevráti, aspoň sa touto cestou podelím so svojimi skúsenosťami, aby aspoň čitatelka týchto pár riadkov bola s touto výnimočnou udalosťou, akou svadba bez debaty je, spokojná viacej ako ja :)
  Dekoratérka: Hedviga Janíčková Lysá pod Makytou- p. Heďa na mňa pôsobí ako milá osôbka, žijúca na dedine, rozbiehajúca svoje podnikanie v malom kvetinárstve v už spomínanej obci. Počula som na ňu samé chvály- ako inak, a aj cena je vraj primeraná výsledku, tak som si ju na svadbu zajednala a stým, že 300 eurová investícia do výzdoby by ma mala "posadiť na zadok"- žiaľ, nestalo sa! Z nasledujúcich fotiek môžete sami usúdiť, že 300 eur v tej sále ani nevidno a to podotknem, že z 300 eurovej investície po trojnásobnom prerátaní nákladov p. dekoratérky mi v ruke zostal nakoniec účet so sumou 546 eur a to bez návlekov na stoličky, kamienkov na stole, svietnika so svieckami v kostole, fialoveho závesu zapojeného do výzdoby a niekoľkých malých drobností...pýtam sa teda, kde je tých 500eur? Viem, že polemizovať nad tým teraz je neskoro a mala som sa obrátiť na autorku, ale nie som moc konfliktný človek a som Slovák, my máme tendenciu sklopiť uši a zaplatiť, max. si povedať: "Vydávam sa len raz!" Paradox je, že tých peňazí by mi ľúto nebolo, keby som so službami bola spokojná, ale to som skutočne nebola! Keď Vám niekto nalepí papierové obrusy na stoly, dotrhá ich ešte pri zdobení, popriliepa priesvitnou páskou a tvrdí, že je to pekné a aj praktické.....tak asi na svadbe dlho nebol, a nevie, čo ten papier urobí po nasiaknutí vodou a ako to celkovo vyzerá a pôsobí na hostí.....už na mňa to pôsobilo veľmi lacno a po vzhliadnutí na diery pred polnocou skrátka nič moc! Je pravda, že v ten deň má nevesta veľa inej práce, musí si všímať všetko, aby bolo tak, ako má v predstavách vo svojej hlavičke....ale už teraz viem, že nikdy nemôže byť všetko tak, ako si naplánujete, najmä ak sú tie služby poskytované tak, ako u nás- česť výnimkám! Neviem aké sú ceny dnes, čo sa týka dekorácii, ale poprosila by som o vyjadrenie nejakú skúsenú dekoratérku, či skutočne cena 550 eur, zodpovedá kvalite poskytovanej služby...lebo mne ako laikovi, autorka nenasadila ružové okuliare, skôr len akoby otočila kľučikom a spustila do pochodu akýsi pomyselný motor hnevu, ktorý ma sprevádza posledné dni.....Podotknem ešte, že k výzdobe sály patrila aj výzdoba na dve autá- jeden z lepších výkonov a kostol- skúr skromnejšia verzia....

  Ďalšia vec, ktorá nebola zvládnutá, je kameraman.
  Pán Remšík z Dúlova, taký vysmiaty pánko v staršom veku :) Výkon som predpokladala....ale dúfala som v kútiku, že za 500eur ma prekvapí- žiaľ, nádej zomrela po vzhliadnutí videa......Ujo asi prespal dobu, v porovnaní s jedným nemenovaným kameramanom z Beluše, ktorý robil svadbu mojej sestre pred cca 5 rokmi, sa má pán Remšík čo učiť! A to je časový odstup 5 rokov! No proste klasika, zapnete DVD, začiatok ešte ako tak, ale nič neobvyklé a zvyšok len pozliepaný dokopy, aby to na tie 2,5 hodiny vyšlo, prechody 0 bodov a grafické efekty? /pardon- nevyznám sa presne v tejto terminológii/ asi si za ne treba priplatiť, pretože nikde nie sú!.......veď sa ani niet čomu čudovať, keď Vám svadbu odovzdá nahotovo najbližší piatok po svadbe- doba vyhotovenia v tomto prípade skutočne zodpovedá kvalite!

  Pravda je, že svadba bola u mňa "zbúchaná" narýchlo, a tí dobrí sú zajednaní mesiace vopred, ak nie roky...sú to skutočnosti, ktoré beriem do úvahy a ktoré v mojom prípade žiaľ ovplyvnili môj osobný pohľad na vec, len chcem týmto príspevkom povedať, že keď už chce niekto v SR podnikať, tak nech robota zaplatená človekom, ktorý tiež tie peniaze zarába a netlačí doma v pivnici, je zodpovedajúca cene a nech sa niekto nehrá na to, čím zďaleka nie a uvedomí si, že tú pravú svadbu máme v živote len raz a keď ste ochotný platiť, tak z dôvodu, že chcete byť spokojný a nie "nasraný" vždy keď na požiadanie rodiny zapnete doma to DVD, alebo keď prebehnete autom okolo miesta konania svadobnej hostiny a predstavíte si tú úžasnú výzdobu za jeden mesačný plat priemerne zarábajúceho Slováka- aj to som asi prehnala, určite by musel dať aj z druhej výplaty, aby mal z čoho aj žiť!

  Tak milé dámy, prajem Vám aby Váš deň bol skutočne len Váš a aby všetko dopadlo aspoň tak, ako si predstavujete, ale skôr aby dopadol nad Vaše očakávania!

  Adel
Príspevky pre registrovaných užívateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!

Kameraman Remšík / Remšíkovci z Dúlova (Článok)

Negatívna skúsenosť so svadobným kameramanom/ fotografom p. Remšíkom z Dúlova/ Košeca...

ada260
Adela - 32 r. Radek - 34 r.
Registrácia: júl 2012
Príspevkov: 8
Inzerátov: 0
Priatelia: 2
Páčia sa mi tieto fotoblogy (1)