Svadobné obrúčky - najnovšie trendy pre tento rok

9. máj 2022

Svadobné obrúčky predstavujú vaše spojenie a záväzok. Na prvý pohľad dávajú najavo, že máte partnera, s ktorým sa milujete a ste rozhodnutí stráviť spolu zvyšok života. Pri ich výbere preto zvažujete rôzne riziká. Predsa len budú váš prst zdobiť niekoľko desiatok rokov. 

Čo je tento rok trendy? 

Chcete ísť s dobou a zaujímajú vás najnovšie trendy v oblasti svadobných obrúčok? Potom čítajte ďalej, pretože pre vás máme schovaných pár tipov. Cielime, samozrejme, na nevesty, pretože väčšina ženíchov dáva prednosť jednoduchým hladkým obrúčkam. 

Etické svadobné prstene

Ak sa rozhodnete pre svadobné obrúčky zdobené diamantmi, dbajte na ich pôvod. Tento rok je trendy vedieť, odkiaľ vaše kamene pochádzajú. Obľube sa preto okrem iného čím ďalej viac tešia diamanty pestované v laboratóriu. A to isté platí aj pre kov. Zamerajte sa na recyklované zlato. Poďakuje sa vám nielen príroda, ale aj vaša peňaženka. 

Farebné kamene

Hoci mnohé nevesty preferujú práve nadčasové číre diamanty, nové generácie podliehajú sviežemu čaru farebných drahokamov. Ľahko objavíte kameň, ktorý zodpovedá vašej osobnosti. A, samozrejme, bývajú drahé kamienky dostupnejšie než prvotriedne diamanty. 

Zafíry

Najobľúbenejším drahokamom do svadobných prsteňov je dnes práve zafír. Symbolizuje oddanosť láske a vernosť. Sú elegantné a odolné, preto obstoja aj v skúške času. Okrem nádhernej tmavomodrej farby ich zoženiete aj v odtieňoch ružovej, bielej alebo žltej. 

Drahokamy osadené do hrozna

Veľmi sofistikovaný trend, kedy kamene osadené do hrozna maximalizujú svoju iskru. Krásne vyzerajú ako asymetrické riadky, tak netradičné asymetrické vzory. Nevesty môžu mať v svadobnej obrúčke všetky svoje obľúbené drahokamy a môžu experimentovať s odtieňmi. Zdôrazňujú tak svoj štýl a preferencie. 

Oválne diamanty

Podlhovasté symetrické kamene pôsobia, že je ich povrch väčší než v skutočnosti. Tento brus dokáže navyše skryť mnohé nedostatky drahokamu, takže sa pýši vysokou čistotou. Veľmi obľúbené sú svadobné obrúčky s čírymi alebo žltými oválnymi diamantmi

Vintage dizajn

Originalita. Takto sa dajú jedným slovom vystihnúť vintage svadobné obrúčky. Často ich zdobia prvky, ktoré dnešní klenotníci nevyužívajú, čo z nich robí skutočný unikát. Nevesty milujú ich klasický dizajn a široký výber drahokamov. 

Lunety 

Lunetový typ osadenia kameňa fičí. Jeho bezpečnosť priťahuje ženy, ktoré žijú aktívne a budujú si svoju kariéru. Drahokamy sa tiež nezachytávajú do oblečenia a vlasov. 

Svadobné obrúčky „Toi et Moi“

Symbol jednoty tvoria dva rovnako veľké drahokamy, ktoré odkazujú na lásku dvoch ľudí. Obľúbené boli predovšetkým v secesii, tento rok sa ale vracajú ideálne v kombinácii kameňov narodenia ženícha a nevesty. 

Trendy sa menia, ale svadobné obrúčky s vami zostávajú po zvyšok života. Vyberajte preto s rozumom.