Teda aká bola naša svadba :)

25. jan 2017

Svadba bola....bola taká aká mala byť :)

Mojim najväčším prianím bolo aby nebolo nič veľmi naškrobené a aby sa všetci cítili uvoľnene, čo sa nám myslím podarilo. Nechcela som žiaden zhon a ani to aby sa nikto okolo stresoval, aj keď to asi nie je úplne možné, ale treba si to užiť najviac ako sa len dá. Preto som napríklad pri obrade bola bosá. Veľmi osobné pre mňa bolo miesto obradu, keďže sa konal na našej záhrade (ktorú sme dlho pripravovali na tento počin :D týmto chcem poďakovať všetkým družbom a družičkám, ktorí nám pomáhali...a HLAVNE NAŠIM RODIČOM, ktorí mi tento crazy nápad vôbec dovolili :D ) Našim rodičom patrí veľká vďaka v každej oblasti !

Čo sa týka príprav, veľa vecí som si robila spolu s mojou družičkou Terkou, ktorej som za veľa vecí vďačná. Taktiež moja maminka ušila družičkám sukne.Vyrábali sme si pierka, tabule, vykosili srdiečko do trávy :D ,zdobili miesto obradu a dozdobovali sálu. Veľa vecí sme samozrejme nestihli (asi milión :D)...ale viete čo? Nič, pretože v konečnom dôsledku to nie sú tie veci, ktoré robia svadbu svadbou, ale ste to VY! Konkrétne ty a vaša druhá polovička, skvelá rodina a priatelia, blízky. Preto sa netrápte ,keď niečo nejde podľa plánu, pretože o pár mesiacov, rokov to budú maličkosti, na ktorých tak nezáleží. Určite využite všetku nazbieranú kreativitu a to čo vo vás po svadbe ostane si nechajte do manželstva, myslím že aj tam sa zíde :D Ale teda späť k našej svadbe :D

Zo ženy spravili nevestu Marianna Balázs a šikovné rúčky kaderníčok Hair Uno v Trnave. Obrat bol krásny, pri príchode mi hrala naša pieseň Every breath you take v cover verzií a oddával nás náš pastor, ktorý nás oboch dobre poznal. Prstienky niesli Maťkovi bratranci a lupienky sesternice. Veľa nám pomohli aj naši priatelia, ktorí celí čas vytvárali veselú atmosféru, za čo som im nesmierne vďačná. Namiesto hostiny sme išli pešo, (takže žiadne svadobné auto, pekne na pešáka :D ) áno bolo to asi 10 minút od nášho domu. :) . Prvý tanec sme mali nacvičený, takže žiaden trapas... Nemali sme veľa tradícií ako napríklad čepčenie, lebo keď sa vám mám priznať, moc tomu nechápem a hlavne som si nechcela dať dole ten krásny venček od Magaely :D.. ale nie..som toho názoru, že keď áno, nech je to poriadne a my sme nikoho, kto by nám to spravil nezohnali :D Mali sme nejaké súťaže a náš kamarát Šimon Martin Šafařík spolu so skvelým DJ-om sa o všetko postarali a aktívne vyplnili všetok čas. Po polnoci sme mali také krátke tanečné vystúpenie s našimi družičkami a družbami, ktoré všetkých veľmi pobavilo a my sme si to tiež nesmierne užili. A potom už len záááábava...až do rána. Pamätám si ako sme sedeli, už s mojim manželom na schodok pred reštauráciu a čakali na taxík (o siedmej ráno :D) , takže môžem Vám povedať, že bolo nám fajn.

Neviem či by som takto s odstupom času niečo zmenila...asi si to už len zopakovala, samozrejme s tým istým chlapom :D. Jááj, svadby sú skvelé, ľudia žente sa, vydávajte sa, nie je to len papier a oficialita, je to zmluva medzi vami, ktorá je vzácna a verím, že treba bojovať správne boje a láska nie je boj, láska je to za čo sa oplatí bojovať. Viem, ešte si to nemôžem dovoliť povedať, lebo všetko je len pred nami, ale pevne verím že s Bohom a bok po boku to zvládneme.