Ako vybaviť priezvisko bez koncovky -ová?

Profilova fotka
Zdravím, :-) hľadám a zháňam informácie k vybaveniu priezviska po svadbe, resp. pred svadbou bez koncovky ová. Čítala som niekde, že to má niečo dočinenia s národnosťou alebo niekde zas, bez všetkého, tak teda neviem. Má niekto skúsenosť? Viete mi poradiť alebo kde to mám hľadať. Ďakujem veľmi pekne za každú infošku :)
Odpovedať
Treba sa spýtať na matrike aký systém preferujú. Dá sa to po svadbe zmeniť vypisanim formulára za 5e, niekde sa to dá zmeniť na požiadanie a dá sa taktiež tým že si zapisete inú národnosť než cesku a slovensku.
Odpovedať
https://www.raca.sk/z-matricnej-cinno...
Odpovedať
Ahoj, ja som rovno na matrike ako sme boli vypisovať žiadosť o uzavretie manželstva vypísala aj papier na zmenu priezviska bez ova, na základe čoho mi už sobášny list vyhotovili bez ova...nemenila som žiadnu národnosť občianstvo ani nič a dokonca som ani neplatila žiadny poplatok :) najlepšie sa spýtať rovno na matrike hneď ako pôjdeš vypisovať žiadosť o uzavretie manželstva :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem ;-) :-)
Odpovedať
tak ako vravia baby da sa to na kazdej matrike aj aj, zalezi co preferujes alebo ti je jednoduchsie, ja som uviedla inu narodnost
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja som uviedla do ziadosti o uzavretie manzelstva inu narodnost, tym padom mi zapisali zensky tvar priezviska po svadbe bez ova, a aj sobasny list som dostala automaticky bez ova
Odpovedať
Ja som normalne uviedla slovensku narodnost a ked sme si boli vyzdvihnut sobasny list, tak som povedala ze chcem priezvisko bez koncovky. Hned mi nas sobasny list vzali, podpisala som papier, a dali mi novy sobasny list. Ale bola som upozornena ze ak by sme mali deti dievcatka, automaticky budu mat -ova. Bez ohladu na moju narodnost ci priezvisko. A znova to bude treba prist zmenit na matriku.
Odpovedať
Profilova fotka
dá sa to vybaviť normálne na matrike, treba sa tam na to spýtať, len vypíšeš žiadosť. niekde chcú aby si zaplatila nejaký poplatok a niekde nie, ale nebýva to nejaká horibilná suma :)
Odpovedať
@mina22 ako myslis poplatok za co? za to, ze bude mat priezvisko bez ova? prepac trocha som tomu epochopila, co si tym myslela
Odpovedať
Tak to potom vobec nie je az take komplikovane vybavit. Dobre vediet :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pripíjam moju skúsenosť, aj keď veľmi podobnú ako sú už vyššie príspevky. Tiež sme pri žiadosti o uzavretie manželstva požiadali o meno bez -ová, vyplnila som žiadosť, nemusela som uvádzať inú národnosť ani platiť 5eur. Sobášny list mi bol vydaný už potom bez koncovky :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?