Priezvisko bez "ová"

Profilova fotka
Ahojte, umožňuje nejaký zákon dať si priezvisko bez koncovky -ová ja keď sme obaja Slováci? Niekde vo fóre som čítala, že sa to dá, ale niesom si istá :)
matne si spominam, ze ktosi raz o tom pisal - ale bola to podmienka ze to plati pre zahranicnych. no ako je to v skutocnosti to na 100% neviem
Toto som nasla na internete... V rodnom liste alebo sobášnom liste ženy, ktorej sa tento úradný výpis týka, sa jej priezvisko uvedie bez koncovky slovenského prechyľovania, ak o to písomne požiada, o tejto skutočnosti sa v matrike urobí záznam. Všetky ďalšie úradné výpisy a potvrdenia o údajoch zapísaných v matrika vyhotovia s takýmto tvarom priezviska. Písomná žiadosť poďla prvej vety sa založí do zbierky listín.
@janka409 áno umožňuje, ja budem mať tiež priezvisko bez ová :-)
Profilova fotka
@hello_kitty87 ano potvrdzujem, da sa to....ja mam este 5 mesiacov do svadby, ale uz som si podala ziadost na meno bez koncovky ova a nebol to ziadny problem...a sme obaja slovaci :)
Profilova fotka
http://www.mojasvadba.sk/forum/zivot-...
Profilova fotka
Téma je duplicitná, pre lepší poriadok na stránke ju zamykám. Pokračovať môžete tu: http://www.mojasvadba.sk/forum/zivot-... Pekný deň
1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?