Aká je cena svadobného fotografa v roku 2019?

Dobry den, chcela by som sa spytat kolko si pyta fotograf za svoju robotu. Chceme mat aspon cenovu predstavu. Je to sestrina kamaratka. Mali by sme predstavu aby nam fotila cely priebeh svadby az do polnoci. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@pusinka79 Pekny den, na toto zial nie je adekvatna odpoved. Je to kazdeho fotografa ine dusevne vyjadrenie,,skusenosti, a rozne faktory, ktore cenu ovplyvnuju, je to v podstate umelecka cinnost a je to akoby ste sa opytali maliara..kolko berie maliar za obraz, cize neda sa prirovnat k piccasovi. Kazdy to ma inac a kazdy sa ceni inac, ak v niekom vidite hodnotu, za ktoru si pyta peniaze to musi byt vidiet, no nie kazdy si to ceni.
Odpovedať
Náš berie 700 eur. Ale jeho balík bol rozdelený napr.: prípravy 100, odobierka 50 eur, kostol 100, a atd. čiže sa to dalo vyskladať, ale celý balík spomínaných 700.
Odpovedať
Profilova fotka
@pusinka79 Tak to by ste sa asi mali spýtať sestrinej kamarátky koľko si pýta keď to bude ona fotiť, alebo som niečo nepochopil?
Odpovedať
Od zadarmenko až po niekoľko tisíc 🤷‍♀️ Najlepšie spravíte, ak sa opýtate priamo jej. Náš stál 450 (od rána do pol jednej v noci cca) + cesta
Odpovedať
my sme platili okolo 1200 aj s cestou..tie ceny su fakt vo velkom intervale..
Odpovedať
Profilova fotka
my sme sice este svadbu nemali ale moja sestra mala a fotograf ju vysiel 650€. akoze je to dost vela penazi ale bol to super fotograf. niekedy je lepsie si priplatit.
Odpovedať
Ja som oslovovala viacerých a cena bola od 500 do 800€
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry vecer, na tuto temu som napisal blog. Odporucam precitat :-) https://www.fotosuchy.sk/kolko-stoji-...
Odpovedať
Profilova fotka
Dohodnutý cez známeho a s cenou z roku 2018 (na 2020) - 600e. Tento rok bral 700.
Odpovedať
Profilova fotka
@fotosuchy precitala som si vas blog a absolutne suhlasim. nas fotograf tiez stal nakoniec o dost viac, ako sme povodne mali budget, ale nelutujem ani jedno jedine euro navyse, lebo mame perfektne fotky (a to ich este nemame vsetky). presne, tie "obycajne" momenty su dolezite, nie tie nastylizovane pozlatka. ale aj tie nastylizovane pozlatka s nasim fotografom su uplne neobycajne.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@sayre Dakujem :-) zial vacsina neviest ktore sa zle rozhodnu nevedia co ma a co nema hodnotu, vyberu si pozlatko a "dnu" zial NIC :-( Moja vizia je robit neobycajne obycajne fotky, z tych obycajnych sa ale neobycajne stanu az po urcitom case!!! To co je dnes obycajne o 1 alebo 10 rokov uz moze vyzerat uplne inak a bude NEOBYCAJNE ... :-) :-) :-)
Odpovedať
fotograf 450 - 600 eur a viac :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@fotosuchy nuz, bohuzial, aj zle rozhodnutia obcas robime v zivote :) a niekomu sa trebars pacia fotky ze "sme v krci opreti o strom". pozrela som si nejake vase fotky. pekne su :) je zaujimave zmyslat, ako na ne budeme pozerat za 10 rokov. napr svadobne fotky mojich rodicov spred 30 rokov, to je cista komedia. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sayre ci uz komedia alebo nie, v kazdom pripade to uz bude minulost a jej zachytenie by malo byt co najrealnejsie :-) to su tie obycajne fotky :-) ktore malo kto chce a vie zaroven ocenit...
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali známeho, foto úplne super, od cca 11 do 21:30 (vtedy sa to končilo) aj s cestou 190€.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak máte radi literatúru, uvedenú problematiku som spracoval v tomto článku :) http://www.fotografum.sk/svadby-weddi...
Odpovedať
Profilova fotka
@buberova ach, to radsej ani nepiste. za taku cenu foti iba uplny zaciatocnik, ktory ide na jednu z prvych svadieb. iba zbytocne popletiete osadenstvo :) v ktorom roku ste mali takuto cenu? aj ked to bol znamy, aj tak je to extremne malo :) proste to je extrem, ktoreho relevantnost je zanedbatelna.
Odpovedať
Profilova fotka
@buberova tato cena neodraza realne ceny na trhu... znami to asi nefotil na fakturu, asi sa tym nezivy a takto by sa dalo pokracovat...
Odpovedať
Profilova fotka
@photostancik tohto roku v júli. @fotosuchy Áno nefotil to na faktúru ani sa tým neživí len taká bokovka. Každopádne sme boli veľmi spokojní a vlastne keď si to porovnám s cenami hore že 500-700€ tak je mi jedno či fotí 3 svadby mesačne alebo ročne. Videli sme vopred jeho prácu páčilo sa nám to aj náš výsledok sa nám páči ;) či je to relevantné alebo či to kazí nejaké priemery, to už nejdem posudzovať ;)
Odpovedať
@buberova súhlasím s vami, tiež takú podobne cenu sme mali, manželov kamarát a nemám nijaké námietky, tiež ceny 500, 600 eur mi prídu prehnane,aj keď chápem, že ine to je, keď sa tým človek živí a podobne. Ale zase ani nižšia cena nemusí nutne znamenať nízku kvalitu a zae úprimne, ani naopak to vždy neplatí
Odpovedať
Profilova fotka
@bibusa36 Nuž,tieto debaty sa tu pravidelne opakujú...Milé dámy,len tak na okraj,viete aká je v tomto štáte len minimálna mzda,alebo i priemerná ? Keď fotograf sa Vám venuje cez svad.deň cca 16 hod.+preprava a min. 2 týždne pri PC spracováva Vaše Foto ,tak je to cca 100 hod. práce. Myslíte,že 5 Eur/hod. btto je veľa ? Alebo teda 500 Eur na Zmluvu a Faktúru ? Len min. odvody sú cez 200 E /mesiac,k tomu technika,auto atd. Automechanik si vypýta cez 20 E/hod., starejší na Svadbe tak isto...,tak prosím nezavádzajte ostatné nevesty.
Odpovedať
@mbstudio1 ved myslím, že bolo jasne vyjadrene aj od iných neviest, že je to iné, keď fotí niekto ako koníček, alebo sa, tým živí. Nemyslím, že je to zavádzanie, skôr je to vyjadrenie, že aj nevesty, aké nemôžu si dovoliť drahého profesionála, sa až tak nemusia hrozne obávať využiť službu známeho, lacnejšieho a podobne. Nie každý môže dať na, svadbu 5000 eur a viac so všetkým, tak ja oceňujem, že tu boli aj názory tých žien, aké boli spokojné so službou menej drahou. Brala som to a beriem čisto ako povzbudenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@bibusa36 Ja som v svojom príspevku vobec neriešil kvalitu Vami objednaných fotografov,páči sa Vám ich práca,OK ,sú to Vaši známi -Vaše rozhodnutie,rozumiem,že potrebujete riešiť i náklady služieb. Len som Vám názorne chcel vysvetliť,že i 5 Eur/hod. BTTO nie je žiadna drahá služba. To je 850 Eur/btto mesiac pri zamestnaneckom 170 hod. prac.fonde. Teda som reagoval hlavne na Váš názor : ,, tiež ceny 500, 600 eur mi prídu prehnane... Viete,čítajú to i iné nevesty,a je dobré -aby to bolo obojstranne korektné.
Odpovedať
Profilova fotka
Len tak letmo som si prebehla tuto diskusiu a kedze tu niesme ako PRO od vcera ale uz nejaky ten cas mozem spokojne povedat ze stale sa najdu ludia ktorym je jednoducho priemerna cena za profesionala vela. Kazdopadne nech sa pre lacnejsiu verziu dodavatelov rozhodne ktokolvek musi minimalne pri foto a video ratat s tym ze zaciatocnik alebo laik, moze este pocas svadby alebo po nej prist a nazbierany materiel. Profesionali ktori sa tym zivia maju skoro stale fotaky ktore dokazu robit zapis na 2 karty sucastne cim sa aspon o nieco zmensi sanca ze pridu o nejake tie fotky. Obcas sa moze vyplatit mysliet aj nato najhorsie pri takychto rozhodnutiach. :-)
Odpovedať
Niekto má vkus a niekto nie. To je celé :-) Nie je problém nájsť fotografa kameramana DJ za 200€ dokonca aj za menej, veď priemerných a podpriemerných služieb je tu na SK ako maku. Kvalitu musí nevesta vidieť a chcieť inak nemá význam za to platiť keď to dotyčná nevidí.
Odpovedať
@mbstudio1 áno, a presne k tomuto svojmu vyjadreniu som písala, že je úplne iné, ak sa, tým živí niekto. Čiže ak to rozoberieme detailne, bolo to myslene tak, že profesionálne fotenie ok, chápem tu cenu. Ale je veľa laikov za také ceny. A ešte vyššie. O tom bola reč
Odpovedať
Profilova fotka
@realista presne tak a plati aj to, ze vkus sa kupit neda....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?