Pozvaní hostia, ktorí neprišli na svadbu

Mozno to sem nepatri ale aspon si vylejem srdce lebo ma to trapilo a stale trapi ale po dnesku , kedze stale pozeram najnovsie videa mladomanzelov som si uvedomila ,ze nic podstatnejsie nez ja a moj buduci manzel 😊Ani si neviete predstavit ako ma trapilo, ked nam ludia napisali, ze nepridu alebo dokonca sa nasli aj taky,ktory nam ani nedali vediet a dozvedeli sme sa to cez niekoho ineho.( Aj tak im "Dakujem")Ako svadba nas este len caka za 6 tyzdnov ale aj tak clovek sa tesi ,pripravuje, zhana a ti lajdaci ,ktori su uz vo zvazku manzelskom a vedia ,ze veci treba nahlasovat min.mesiac vopred to maju na haku. Dievacata prajem Vam aby ste nemali taketo opletacky s ludmi a aj ked myslite na seba a na to, ze ten den je len o Vas dvoch. A ci tam bude 40 alebo 150 ludi to je jedno.Vasu lasku ,ktoru si slubite to nepozmeni.Drzim vsetkym nevestam palce a samozrejme aj sebe:) Ps2. Buduce nevesty,drzte mi prosim palce som strasny stressman ;)
Odpovedať
Krásne si to napísala, no bohužiaľ aj toto je taká tá svadobná realita a isto sa také dačo stane na každej jednej svadbe. No treba s tým tak trocha proste počítať, no aj tak verím, že to v konečnom dôsledku zamrzí
Odpovedať
@ciarra66 tak to veru byva. Moja mamka mala teraz v sobotu oslavu a mala mat 60 hosti a 20 jej to zrusilo. Tiez ju to nahnevalo ale s tym proste nic nespravis. Ludia su vselijaky a treba byt na vsetko pripraveni. Drzim ti palceky, aby vsetko dopadlo dobre a podla tvojich predstav :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
To sú veci, ktoré sa stávajú. Nám zo 160 hostí, neprišlo takmer 40. Niektorí mali vážne dôvody, iní mali vymyslené. Niektorí to dali vedieť dopredu, niektorí až tesne pred svadbou. Dokonca aj tak, že ostalo zopár voľných stoličiek, aj keď som zasadací poriadok niesla do sály v piatok poobede, a predsa. Ale na svadbe na tom nezáleží. Tak ako si povedala, je to o Vás dvoch, máte si to užiť vy, pokiaľ tam niekto s Vami nechce byť, tak lepšie nech tam naozaj nebude a ak má niekto naozaj vážne dôvody, treba to chápať, že aj to sa stáva. A stresovať nie je prečo. Aj ja som veľká stressmanka, ale pred svadbou ani počas som nemala ani trošku stresu, veď kvôli čomu? Robíš to z vlastnej vôle a z lásky, je to jeden z najkrajších dní v tvojom živote, aký je dôvod na stres? ;-)
Odpovedať
my sme to mali tak tiež na svadbe manzelov stryko mal prist ale vravel keby nahodou nemohol koli podnikaniu tak ze da dopredu vediet no tyzden pred svadbou sme mu zacali volat vsetci a uz nebral telefon ani sa naozval este aj v den svadby sme mu vyvolavali ze ci pride ani vtedy nikomu nezdvihol telefon a vlasne do dnesneho dna sa ani neozval takze je to fakt krasa s niektorymi ludmi.. a niektori to podla mna robia naschval ze nepridu ako napriklad minuly mesiac mal manzel oslavu narodenin a par clenov rodiny sa naslo takych ze naco ti oslava narodenin v restauracii my sme to nemali a tak ani neprisli pricom nemali ani ziadny dovod len nechceli. tiez sme boli s toho sklamani lebo ako cela rodina sa stretavame malokedy tak sme sa len chceli vsetci spolu zabavil a porozpravat ale potom sme si povedali ze kasleme na nich ked sa s nami nechcu zabavit nemusia a zabavali sme sa perfektne aj bez nich.. takze kasli na ludi hlavny ste tam vy dvaja je to vasa svadba uzijete si ju urcite aj bez takychto ludi :-)
Odpovedať
Dievcata, Dakujem Vam vsetkym za podporu☺️Je to tak ako pisete a nespravime s tym nic ..🙄 Ps: Hadam ma uz nikto nerozhadze😁
Odpovedať
ako ale je to fakt, nemas s tym co spravit a nutit niekeoho aby proste dosiel, ako to by uz co bolo, kto chce pride a isto ich bude toho sa bat nemusis
Odpovedať
Presne toto riešim v posledných dňoch tiež, ide priamo o blízku rodinu ale povedala som si presne to, čo bolo už vyššie spomenuté...aj keby neprišiel nikto tak je ten deň len o nás dvoch a o nikom inom :-)
Odpovedať
Netreba to brat tragicky. Vy ste ludi pozvali - ak oni odmietnu, uz z akehokolvek dovodu, tak je to len a len ich "chyba". Oni predsa nebudu svedkami vasho slubu, oni sa nezucastnia vasho krasneho dna, oni pridu o dobre jedlo, super zabavu a vasu spolocnost.
Odpovedať
@fokuska presne si to vystihla ;-) sama by som to lepšie nenapísala
Odpovedať
Profilova fotka
Taktiež by som to nebrala až tak skepticky. Nie vždy sa dá byť všade. Mne sa už tiež stalo, že som musela odmietnúť jedno pozvanie, lebo som už mala na ten istý deň inú udalosť naplánovanú a jednoducho som to nijak nevedela ovplyvniť.
Odpovedať
@pevra my sme schvalne davali vediet pol roka dopredu aby si ludia neplanovali dovolenky presne na ten den.Samozrejme rodina o tom uz vedela rok dopredu🙂 ale ked ti niekto napise prepac ideme na dovolenku alebo neprideme lebo ty si nam nebol nie je to prijemne.Ale ako som uz spominala vyssie nemam v plane sa trapit nad niecim takym.Mame par tyzdnov do svadby takze sa chcem uz len vytesovat 😊
Odpovedať
@ciarra66 panecku som si myslela ze svadba bola sa alubili a neprisli :-D . Nie ze ich pozves oni ti daju vediet ze nepridu ak dobre citam 6t vopred a ty vyrabas problem tam kde nie je. Mna ak by niekto pozval na svadbu rok vopred a nebola by to priamo moja sestra tak o 2t by som si veru termin nepamatala. A v zivote rodin velakrat ma spolocna dovolwnka vyssiu prioritu ako svadba v sirsej rodine. Co sa tyka toho ze ty si nebola nam tak ja nejdem vam... bezna prax na vychode. Saty x4 kvety,dar alebo peniaze,cestovne a si minimalne na 20o-300e,pre niekoho likvidacna polozka. Napisali sice sprosto ale aspon nevymyslali dovody. Ja mam 42 a verim ze az budem vydavat dcery co mi realne hrozi uz o 5r tak pozvem a ked nepridu nevadi... aspon nam viac ostane 8-) A na svadbe je najpodstatnejsi zenich nic ine v konecnom doaledku nema vyznam.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ciarra66 Vies, mozno ti to napisem skaredo, ale taka je pravda. Tvoja svadba je mega highlight pre teba, pre zenicha, pre vasich rodicov, surodencov, najblizsiu rodinu. Sirsia rodina, znami a kamarati sa s vami tesia, ale neziju cely rok alebo polrok pred svadbou len tym. A ano, moze byt ze proste si vyberu dovolenku. Vies co je to zladit dovolenky u 2 dospelych ludi? Ked kazdy ma ineho zamestnavatela, mozu tam byt smeny, alebo celozavodne dovolenky, zladit sa s kolegami aby sa vedeli navzajom zastupit... mozno su radi, ze nasli termin kedy mozu a naozaj uz neberu ohladom na vasu svadbu. Chvile s ich najblizsou rodinou su im cennejsie. To, ze vy ste neboli nam, tak my neprideme vam, to je hlupe podla mna, ale nech...je to ich rozhodnutie. Mas este par tyzdnov, cize vies v pohode sfinalizovat pocet porcii, zasadaci poriadok, nie je to tak ze ti zrazu odriekli den vopred.
Odpovedať
Samozrejme ze s vami aj ciastocne musim suhlasit co ste napisali vyssie. Islo len o to,ze to cloveka zamrzi nic ine som tym nemyslela🙂 ja ako nevesta vnimam veci inac ako ti pozvani hostia.Tym padom,ze sa na to strasne velmi tesim ma taketo veci vedia tak trosku rozhodit ved podla mna je to normalne, nepozyvam hosti na to aby tam len boli ale pre nejaky dovod🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@ciarra66 verím, že to zamrzí ale dobre si si povedala. Zbytočne sa trápiť nad takými maličkostiami. Len sa pekne vytešuj a prajem Vám, aby to všetko dobre dopadlo a aby ste si to čo najviac užili ;-)
Odpovedať
@ciarra66 my sme tiež neisli na svadbu ,ale nás pozvali dva týždne pred svadbou ,...keď sme mali už viacerí vyplatené ,zabezpečené dovolenky ,keby nám to aspoň naznačia ,ale nič ,takže bohužiaľ
Odpovedať
Profilova fotka
To je, bohužiaľ, samozrejmosťou každej svadby. Mne tiež neprišlo dokopy asi 10 ľudí. Jedna neprišla, pretože sa jej naskytla príležitosť ísť pracovať do Anglicka (to mi neprekážalo), ďalšia neprišla, lebo som nechcela pozvať ďalších jej kamarátov (to ma prekvapilo, ale čo, jej problém), iná nemohla, pretože deň pred tým sa jej narodil syn, takže to som brala ako samozrejmosť a jeden môj strýko sa neospravedlnil, sľuboval, že príde, dokonca hodinu pred obradom povedal do telefónu, že je na ceste (z Rakúska). A "na ceste" je už 2 roky :-D
Odpovedať
Aj nám už niekoľko ľudí povedalo, že neprídu, po dôvodoch sme ani veľmi nepatrali, veď je to ich rozhodnutie a nijako to nezmeníme. Iste, zamrzí to, ale zase nebudeme nútiť. Nerieš to, uži si svadbu, je to tvoj a manželov veľký deň. Ci tam bude 300 ľudí, alebo vy dvaja a svedkovia... Na tom, o čom je sľub lásky a vernosti, to nič nezmení.... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to sa stava a podla mna s tym musi kazdy pocitat. neviem nerobila by som z toho az taku vedu a nicicla si kvoli tomu pocit zo svadby. ludia, ktorym sa nechce prist si to proste nezasluzia
Odpovedať
Pridám sa aj ja..nám to dva páry kamarátov zrušili kvôli pochopitelnym dôvodov (tesne po pôrode, iná svadba v blízkej rodine)dostatočne vopred, ale, 3pary s deťmi z rodiny, dokopy 10ludi, nám to zrušilo tesne pred, lebo sa rozhodli že radšej pôjdu na dovolenku (ktorú v čase pozyvania nemali zariadenu). Mali sme mať cca 60 ľudí, teraz to bude okolo 50..v podstate prečo to kto zruší je každého vec, čo už, len mám teraz fakt obavy, či sála nebude príliš veľká (už tých cca 60 ľudí to bolo ešte s rezervou v sále) a či sa tam nebudeme strácať a nebude to kaziť zábavu/atmosféru atď..z tohoto mám najväčšie obavy, už objednané hotelové izby, koláče,jedlo, všetko v podstate je mi jedno, len aby to nejak nepokazilo náladu na celej svadbe.boli ste niekto v podobnej situácii, že vám zrazu ostala pomerne veľká sála na menej ľudí?..
Odpovedať
Profilova fotka
@blabla22 podľa mňa sa to stáva bežne 😉. Ak sa ľudia chcú baviť a mate dobrú hudbu tak sa baviť budú aj keby vás 10 bolo. Bola som na svadbe kde nás na sní nie takú veľkú sálu bolo okolo 60 ale DJ bol strašný... Netancovali ani starí áni mladí. A baviť sme sa všetci chceli. Jednoducho púšťal hudbu kto ra sa mi adi osvedčila na oldies diskotékach a ľuďom to nesadlo a nebol ochotný to zmeniť. Tam aj keby nás 200 bolo tak sála a parket vyzerá prazdny
Odpovedať
@hatsepset ďakujem, snáď to bude v pohode. Majitelia priestoru nám hovorili, že 60 je na ten priestor akurát(keď sme to rezervovali a rátali sme cca s takýmto počtom) hádam aj tých 50 nebude taký rozdiel..Len ma zneisťuje,že tam bývajú svadby až do 90ludi, tak aby to nebolo prázdne, neviem si to v podstate nejak predstaviť, ako vyzerá skupina 50ludi ;) no uvidíme, trochu ma to vzalo včera
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
podla mna ani jedna svadba asi nebola, kam by proste prisli vsetci pozvani hostia. no co sa tyka obsadenosti tak hej, ale raz ked mam na plane pozvat 40 nebudem tam nasilu pchat este 25, aby to v sale dobre vyzeralo nie
Odpovedať
Profilova fotka
@1diana99 asi tak nejak :) presne si to vystihla
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?