Pozvať či nepozvať svokru na svadbu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, už som tu pred časom písala a hľadala som svadobnú sálu len na svadbu so svedkami, ale nejako mi to nedá, stále rozmýšľam, že či by sa ten problém nedal nejako vyriešiť a mohli by sme mať na svadbe aj rodinu. Môj problém je, že matka môjho snúbenca sa so mnou nerozpráva. Ospravedlňujem sa dopredu za možno veľmi dlhé čítanie, ale neviem si s tým sama rady a potrebovala by som poradiť. Takže, na začiatok, môj snúbenec je Francúz, takže ide ešte aj o kultúrne rozdiely a jazykové bariéry - ja hovorím len trochu po francúzsky a jeho matka nevie po anglicky. Celé sa to začalo tak, že som prišla prvý krát na návštevu k jeho rodičom. Prvý deň bol v pohode, aj keď sme sa veľmi nedokázali porozprávať, snažila som sa hrať aspoň s ich deťmi (snúbenec má o 18 rokov mladších súrodencov), lebo však som si myslela, že ak budem milá k deťom, rodičia to ocenia, aj keď sa s nimi príliš neviem porozprávať. Od druhého dňa som ale začala cítiť, že sa niečo deje. Moja budúca svokra ma začala postupne úplne ignorovať, aj keď sme sedeli spolu za stolom pri večeri, tak sa na mňa ani nepozrela, keď som ju pozdravila, neodzdravila. Aj napriek tomu všetkému som jej pomáhala upratovať a pripravovať oslavu narodenín jej manžela, ale po mojom celodennom robení všetkého, čo mi prikáza (vtedy sa so mnou zázračne rozprávala), ma ohovorila pred celou ich rodinou, že jej nič nepomáham a som neslušne vychovaná. Nakoniec sa jej bol opýtať môj snúbenec, že kde je problém a ona mu povedala, okrem už spomínaného, že som malá, tučná, škaredá, že nehovorím po francúzsky a najmä, že som z "východnej" Európy. Celý zvyšok času, ktorý som tam strávila, ma svedomito ignorovala a nakoniec, keď sa ma jej sestra pýtala, že kde je problém a ja som jej povedala moju verziu, mňa a snúbenca vymkla v noci vonku (neskôr nás pustila okolo jednej dnu, ale aj tak) a keď som odchádzala, ani sa mi takmer nepozdravila opäť, ale to mi bolo jedno. Ešte ďalšie dva týždne hustila do môjho snúbenca, že sa jej nepáčim a že ma nenávidí, lebo som z východnej Európy a že on má naviac a keďže na to nereagoval, tak ho ignorovala. A teraz už konečne moja otázka možno, moja rodina má strašne rada môjho snúbenca a správajú sa k nemu ukážkovo, preto mi príde nefér ich vylúčiť zo svadby, ale tak isto mi príde nefér, aby som tam mala ja rodinu a on nie. Zvyšok jeho rodiny sa ku mne správal veľmi dobre viac-menej, čiže rada by som ich tam mala, ale ako pozvať otca a súrodencov, keď nechcem, aby tam prišla matka? Mne sa to zdá nemožné. Všetci mi hovoria, aby som ju tam pretrpela ten deň a ja viem, že by som sa o to mala asi pokúsiť kvôli môjmu snúbencovi, ale ja viem, že ak tam bude ona, ten deň bude pre mňa len jedno veľké utrpenie a stres, či sa nezačne správať nejako nevhodne a neurazí celú moju rodinu za to, že sme z "východnej" Európy. Ešte dodávam, že pani je psychicky labilná alkoholička bez súdnosti. Prosím, poraďte mi, že ako by ste to riešili, ja som už skutočne z toho zúfalá. Na jednej strane je to matka môjho snúbenca, mala by tam byť a bez nej asi nepríde ani otec a asi sa urazia, ak ju nepozveme (ona sama nepochopí určite, že by nemala možno prísť, aj keď je pozvaná), ale na druhej strane, mne to zničí zážitok z mojej vlastnej svadby. Za každú radu vopred ďakujem :-)
Odpovedať
1
2
@lillisun no jasné, tak v tom prípade by možno mohol pomôcť otec, súrodenci sú naozaj malí..ale tak to by bolo potrebné len v nejakej krízovej situácii, ak by náhodou nastala..ak sa bude tváriť že je niečo viac no tak nech. Tvoja strana rodiny sú určite srdeční, milí, otvorení a pohostinní Slováci ktorí nikoho neodsudzujú na základe pôvodu- tak určite sama vieš že nejaká pani ktorá je natoľko prízemná že to robí, nemôže byť ani milimeter nad vami, práve naopak. A keď si to myslí, nech si to chuderka myslí sama v kúte svadobnej sály.. ostatní sa budú dobre bavit..skús na ňu proste kašľať..určite sa zvyšok rodiny snúbenca bude cítiť dobre :) skúste sa.odseparovať v rámci možností, nerobte stôl spolu s rodičmi, urobte si len sami dvaja, veľa ľudí to už tak robí..ju posaď k ostatným francúzom a s nimi sa snáď zabaví..dolezite je naozaj asi najviac to, aby neurobila cirkus napríklad počas obradu, alebo príhovorov a ak by na to mohol dohliadnuť jej muž tak by to malo byť ok, tebe ostáva uz len ju ignorovať v rámci nejakej formálnej slušnosti..skús sa sústrediť na to, že si berieš svojho priateľa a to ti predsa nemôže nikdy a nikto prekaziť..bude dobre, uvidíš :)
Odpovedať
@blabla22 Ďakujem krásne za podporu a milé slová, naozaj mi pomáha, aké ste ku mne vlastne všetky milé. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Že z východnej Európy 😂😂😂🤦🤦🤦 to akoby sme boli teroristi. Ináč Slovensko je stredná Európa. Ale ok. Neviem poradiť ja by som to nezvládla... Asi by som sa nechcela vydať...narovinu
Odpovedať
Profilova fotka
Alebo počkajte kým ... a vezmite sa potom šak čo 😀
Odpovedať
@tinusik20 Ja viem, že Slovensko je Stredná Európa a vie to aj môj snúbenec a hlavne, aj keby som aj bola z východnej, tak na tom nič nemení a nemali by ma posudzovať podľa toho, odkiaľ som a škatuľkovať ľudí. A počkať, kým svokra zomrie, ak si myslela na to, tak mala deti, keď bola veľmi mladá, teraz má len 45 rokov.
Odpovedať
ak môžem môj názor ja by som ju pozvala a možno iba preto ,aby videla aký je rozdiel medzi nou a vašou mamkou,možno by ju to osvietilo a nech vidí tú "východnú Europu"a nech na nu manžel dohliadne ak nie kôli sebe tak určite kôli svojmu synovi a samozrejme vám
Odpovedať
@svokra17 Ďakujem Vás za Váš názor. Ja tiež tak tajne dúfam, že ak ju pozveme, tak sa možno bude správať lepšie, najmä keď uvidí, ako milo sa moja rodina správa k jej synovi, však ho majú ako vlastného.
Odpovedať
@lillisun hlavne si to vezmi tak, ak by ste si povedali že kvôli takejto ženskej zmeníte svadobné plány, nepozvete priatelovu rodinu, alebo nepozvete žiadnu rodinu a vezmete sa len so svedkami, napriek tomu že máš iné predstavy - v podstate by pani dosiahla čo by chcela - pokazila vám váš svadobný deň..a určite by tým práve trpeli všetci ostatni-tvoji rodičia a blízki, ktorým by asi bolo ľúto ak by na svadbe neboli, tá fajn časť rodiny priateľa..a madam by bola super dôležitá, lebo predsa to všetko kvôli nej, ona je stred vesmíru..ja by som kvôli nej určite nič nemenila ani neprispôsobovala.. Inak si tiež myslím, že možno keď uvidí dobrú slovensku svadbu, pekný prístup tvojej rodiny k tvojmu priateľovi, tak jej hanba nedovolí byť nepríjemná:D Podľa mňa je najdôležitejšie to, že tvoj priateľ je úplne na tvojej strane a ju keď uvidíš možno raz za rok, tak myslím že to sa dá uhrať na takej profesionálnej úrovni. Aspoň ja používam túto taktiku na niektorých znamych, ktorí mi až tak nesedia ale na niektorých oslavách sa musíme stretnúť - beriem ich tak "pracovne" - v práci tiež keď sa stretnem s nepríjemným človekom, musím sa správať k nemu slušne a zdvorilo a tento prístup používam aj tu, raz do roka na pár hodín sa to dá :D pokus sa proste čo najviac odosobniť a myslieť na to, že čo ona maximálne môže urobiť, je že sa bude správať nepríjemne, ty jej v rámci profi správania slušne odpovieš a potom ju zas rok-dva neuvidis. Vôbec si nepripúšťaj nejaké zhadzovanie ani nič, najmä nie od človeka s diagnózou
Odpovedať
@blabla22 Máš pravdu, že ona by v podstate "vyhrala", keby sme zrušili svadobné plány, prípadne presunuli svadbu na neurčito. A je mi ľúto takto potrestať moju rodinu, najmä mojej mamine by to určite zlomilo srdce, keby nebola na mojej svadbe, lebo my sme si veľmi blízke a už teraz sa na svadbu veľmi teší, najmä keď môjho snúbenca má ako syna, ktorého nikdy nemala a je si istá, že s ním budem šťastná. Ja sa len bojím toho, že svokra nemá vlastne žiadnu schopnosť sebareflexie a nejakého uvedomenia si nevhodnosti svojho správania a že ak bude mať pocit, že nie je dosť v centre pozornosti, tak urobí nejakú scénu. Budem to musieť v rámci možností zobrať tak, ako hovoríš a správať sa k nej ako k človeku v práci. Hlavne ja sa môžem, našťastie, ešte tváriť, že viem po francúzsky ešte menej, než v skutočnosti viem, a príliš s ňou nekomunikovať pre "jazykovú bariéru". Najhoršie je, že dnes som sa o tom zase rozprávala s priateľom a on ma dosť zneistil, lebo predtým mi hovoril, že to svokra určite nejako vydrží, ak si dá tabletky, ale teraz mi povedal, že nevie, ako sa má rozhodnúť, lebo sa bojí, že ak si ona bude myslieť, že nie je niekým vítaná na tej svadbe, tak že možno začne kričať alebo čo, lebo že ona v poslednom čase začala odmietať aj liečbu u psychiatra. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@lillisun ale teraz naozaj, určite ju pozvite či príde je už na nej. Musí pochopiť že vy dvaja budete spolu žiť a nie on s ňou alebo vy s ňou. A musí pochopiť že on si vybral teba. Netlačte na ňu neviem kedy máte svadbu snáď sa dovtedy umudri.
Odpovedať
Profilova fotka
@lillisun jaj to som nevedela že ma psychicke problémy. Tak to budete musieť riešiť citlivejšie. Netlacit na ňu ale uistiť ju že ju tam naozaj chcete a potrebujete lebo vy chcete byť spolu a možno trošičku jej povedať tak že či nechce aby bol jej syn šťastný? Že on je predsa šťastný s tebou. Keď tak aspoň na ten obrad neviem teda či sa má o ňu kto postarať keby predsa len neprišla. Ale ak ma také vážne psychické problémy tak ju treba veľa krát uistiť že ju tam potrebujete a basta.
Odpovedať
@tinusik20 Môj snúbenec jej často hovorí, že on je so mnou šťastný a podobne, ale ona si len svoje dokola hovorí, že ma nenávidí a že jemu zničím život a to ona nechce pripustiť. Ja už neviem, taká som z toho zúfalá, že už ani žiadnu svadbu nechcem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lillisun viem, že to máš ťažké, ako sama neviem, ako by som sa chovala, ak by som mala takýto problém, no ak svojho snúbenca miluješ, nezahadzuj svoje šťastie kvôli nej. musíš byť proste silná. ak je vidno, že aj on sa snaží jej nejakým spôsobom dohovoriť, podľa mňa je to silný znak totho, ako moc ťa miluje
Odpovedať
@medouka On je pre mňa ochotný urobiť čokoľvek, aby som bola šťastná, aj nepozvať celú svoju rodinu. Viem, že mám šťastie, že ho mám. Ďakujem za podporu :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?