Ťažko postihnuté dieťa na vozíčku na svadbe

Profilova fotka
Ahojte, prosím poraďte. Je vhodné aby išli na svadbu hostia s ťažko postihnutým dieťaťom na svadbu? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, prečo by to nebolo vhodné? Svadba je rodinná udalosť a dieťatko i keď postihnuté, je súčasťou rodiny. Asi nerozumiem presne, prečo sa pýtaš, ale určite tam nebude okrem bariér problém. A s bariérami rodičia určite vedia fungovať.
Odpovedať
Vhodné? Prečo by to, preboha, nemalo byť vhodné??? :-o
Odpovedať
No podla mna to odkomunikovat s rodicmi, oni najlepsie vedia, ako znasa spolocnost dieta, ci medzi ludmi sa citi nesvoj, place napr., alebo by sa zo spolocnosti tesil a zvladol to :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@monetta @ajaku no ide o to, že to dieťa -bude mať 18r..ma ťažkú demenciu a retardáciu, má epilepsiu a zvuky a svetlá mu môžu spôsobiť epileptický záchvat. Do sály vedú schody, čo bude tiež asi problém. Preto sa pýtam, či je to vhodné
Odpovedať
@00matula baby ti odpovedali z moralneho hladiska, pretoze tvoje zadanie tak vyznelo, ze nechces na svadbe postihnute dieta. Nemaju odkial vediec o co ide a ake ma postihnutie. Ja som si hned predstavila dieta na voziku lebo ma obrnu. A vidis postihnutie ma uplne ine, jeho rodicia ti povedia viac ale blikajuce svetla a hlasna hudba mu na epilepsii velmi nepridaju.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
no prave preto sa tu pýtam, či už zažil niekto takto hostí na svadbe. Viem, že rodičia s tým chlapcom nikde nechodievaju.
Odpovedať
ja byt tebou sa spytam priamo tych rodicov, samozrejme tak citlivejsie, ze ci by chceli prist aj s nim, ci mu nebude vadit ta hudba, popripade viac ludi okolo neho a podobne. oni si ho poznaju najlepsie a budu vediet co si mozu s nim dovolit a co uz nie. pokial nie, tak sa ich treba spytat ci maju nejaku moznost, ze by ho niekto na tu dobu postrazil aby mohli prist aspon oni ak budu chciet :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ajaku a tak to by mohol byť problém, určite riešiť s rodičmi, prípadne pozvať a je na nich, či by prišli, alebo na ako dlho by sa mohli zdržať.
Odpovedať
Profilova fotka
samozrejme @00matula, ze to je vhodne. ved aj to je clovek a zasluzi si byt na takomto podujati. ved ono tam urcite nevydrzi dlho ale pozvat by som ich isto pozvala a isla by som
Odpovedať
@00matula aj ked nechodievaju ale slusnost kaze ich zavolat a nech sa uz oni rozhodnut ci pojdu alebo nie. ale od teba by nebolo slusne aby si ich ani len nepozvala kvoli tomu, ze maju postihnute dietatko
Odpovedať
Profilova fotka
@adrinika @emmik87 @ajaku @noravana Ďakujem vám, samozrejme, že hostí pozveme, a nech už sa rozhodnú oni ako uznajú za vhodné.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@00matula Bola som na svadbach, kde bol teenager na voziku, po fyzickej stranke to mal komplikovanejsie ale mentalne bol zdravy. Rodicia prisli autom, boli vsetci ma obrade aj na hostine aj s nim tancovali na parkete - skor ho tak tocili na voziku a podobne - rodina, kamarati a pacilo sa mu to, nijak mu nikto nedal pocitit, ze je iny. Odisli asi pred polnocou alebo hned po redovom. Ale su zvyknuti, bezne sa s nim socializuju, ma kamaratov, velku rodinu :)
Odpovedať
Tak určite sa, treba porozprávať s jeho rodičmi, oni vedia najlepšie, či by ho napríklad aj nerozrusili zvuky okolo, mnoho ludi, a blikajúce svetlá naozaj môžu spustiť epilepticky záchvat. Pozvať samozrejme, ale s tým, že oni najlepšie vedia, ci by mu to nakoniec viac neublížilo.
Odpovedať
Nerozumiem, preco by to nemalo byt vhodne. Pokial dieta zvlada taketo hlucnejsie priestory preco nie? Rodicia predsa len za to nemozu, ze sa im take dietatko narodilo. Pokial oni uznaju, ze je to ok, tak by som im isto nebranila, aby si take dieta na svadbu vzali
Odpovedať
ber to tak, ze ak ich pozves ako rodinu tak sa samotni rodicia isto velmi potesia, ze ich nezatracujes kvoli tomu postihnutiu. a oni sa mi podla mna budu vediet najlepsie zhodnotit to, ci si mozu dovolit ho tam vziat alebo nie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?