Časový harmonogram svadobného dňa

Ahojte,premyslam ako nacasovat obrad, doobeda sa budem chystat,uces a licenie cca hodina a pol, odobierka +nejaky cas navyse cca hodina a pol. Bud dam svadbu o 14tej alebo 15tej, ale po prvom tanci chceme fotenie v parku a vychadza mi to ze uz bude pomaly zapadat slnko (26.9.) Ako to casovo riesite, jesenne nevesty, ked chcete stihnut aspon hodinove fotenie po jedle a prvom tanci?
Odpovedať
Profilova fotka
@11katy11 my máme 19.9. Obrad je o 15.00, gratulácie a cca presun na miesto hostiny medzi 16.30 a 17.00. Hneď po príchode bude skupinové fotenie vonku v prírode, keďže je to tam nádherne a bola by škoda to nevyužiť. Cca o 18.00 už by mohla byť večera, v septembri okolo 18.30 už zapadá slnko. Neviem síce aké fotenie máš na mysli ty, my portréty budeme fotiť v iný deň.
Odpovedať
Ahoj, my sa budeme fotiť pred obradom , po obrade dáme rýchlu skupinovú fotku pred kaštieľom, ešte by malo byť svetlo. Ďalšie fotky (s rodinou) budú už asi v sále pri fotostene.
Odpovedať
@11katy11 my máme obrad o 15:00 , kaderníčku mám 7:30, líčenie 9:00, potom skočím rýchlo do sály na kontrolu (nedá mi to neísť tam), potom sa pôjdem najesť a okolo 12:00-13:00 pôjdeme na fotenie. Odobierku sme vyškrtli a do kostola na 15:00 už pôjdeme spolu. Je to pre nás najpohodlnejšie. Obrad u nás trvá cca 30min. Počítam s tým, že kým sa zoskupíme , do sály prídeme pred 17tou. Potom sa s hosťami nafotíme až v sále, tiež pri fotostene alebo ak bude pekné počasie, tak vonku. Okolo siedmej by som chcela ísť na 15 min sa ešte nafotiť pri západe slnka za sálu. Je tam také pole, tak by sme to chceli využiť, ale to všetko závisí od počasia, aké v ten deň bude.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, doporučila bych revizi harmonogramu dne. Po samotném obřadu (budou probíhat i gratulace, počítejte cca 30 - 45 minut) bych doporučila společné focení s hosty a ihned poté focení nevěsty a ženicha (vše trvá cca 1 h). Následně na to by se šlo na hostinu, krájení dortu, (zde je prostor pro to, abyste se šli případně znovu fotit, dle počasí) po návratě hod kyticí, první novomanželský tanec, novomanželské hry, zábava 🙂 Určitě se netlačte do vražedních časů, termínů, den si tak neužijete. Na vše si dejte cca 15 minutovou rezervu. Váš den není o tom, abyste se honily, ale abyste ho příjemně společně trávili s rodinou, přáteli a vy jako novomanželé. Zvážila bych i variantu focení cca od 11 do 12, předtím, než Vám začnou přijíždět první hosté. Poté už budete po obřadu fotit jen společné fotky s hosty a rodinou. Přeji hodně štěstí.
Odpovedať
Mne fotograf povedal, ze fotit sa treba ist bud pred obradom alebo v iny den, nie pocas hostiny. Spekulujem nad tym uz par tyzdnov ako to najlepsie urobit, aby to casovo vychadzalo. Urcite je dobry napad spisat si harmonogram a zariadit sa aspon priblizne podla toho. Najvacsiu starost mi robia presuny (cca 40min autom na miesto obradu/hostiny/fotenia), pretoze tam bude ubytovany priatel s rodinou tak ako to spravit, aby vsetko vychadzalo.
Odpovedať
Ahoj my to nakonec mame tak, 8:45 kadernicka, 11:00 vizazistka a potom obliekanie, 13:30 odobierka, 15:00 obrad,bez omse potom gratulace, 16:00 zaciatok hostiny,jedlo,potom prvy tanec. Potom bud kratke fotenie ale inak mame naplanovane v utorok po svadbe take portretne. Okolo 19:30 svedske stoly, potom krajanie torty. 2x program, cepcenie bud o 23:00 alebo polnoci.
Odpovedať
@11katy11 Ahoj, my sme mali prvé jedlo cca o 16:30 a švédske stoly o 21tej, a to bolo väčšina hostí ešte stále najedených 🙂 Inak čo sa celkového časového harmonogramu týka, môžete si to naplánovať hocijako, aj tak to dopadne inak (a super! 🙂 ). Ja som napr. plánovala fotenie pred obradom, a nakoniec sme namiesto fotenia robili dierku do opasku otvárakom na víno (nič iné nebolo po ruke) 😄 😄 ale po prvom tanci sme sa asi na 20 minút vytratili odfotiť a nikto ani nevedel 🙂 hlavne žiadne stresy, užívajte si to, kočky! 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?