Aký je váš rozpočet na svadbu v roku 2024?

Ahojte, chcela by som sa spýtať, aký je váš rozpočet? My plánujeme svadbu v roku 2024, plánujeme mať okolo 100 ľudí a náš rozpočet je 10.000€ Viem, že by sme dokázali spraviť peknú svadbu s týmto rozpočtom, ale keďže ceny idú hore, celkom sa obávam, či nám to o dva roky bude stačiť. Nevesty, ktoré plánujete svadbu v roku 2024 (kludne aj 2023), aký je váš "badžet" ?
Odpovedať
Ahoj, my ideme mať svadbu v polovici roku 2023 a zatiaľ máme stanovený rozpočet 80 ľudí 10 000 €, ale bohužiaľ, kvôli zdražovaniu to vidím tak na 12 000 €. Samozrejme je v tom už všetko, ako aj šaty, oblek a podobne.
Odpovedať
Co vsetko na svadbe chces?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme mali svadbu teraz v septembri 75 hosti okolie Trnavy. Nemyslím si, že to bola luxusná svadba ale nechali sme si záležať na jedle. Mali sme aj cimbalovku , aj Dj. Ale Dj bol za veľmi priateľskú cenu. Ceny jedla nám nechali ešte z roku 2021, kedy sme si svadbu rezervovali a vyšlo nás to celkovo na 10 000 €. Dá sa ušetrit na vela veciach, dodavateloch. Fotograf sa da zohnat za 1000 aj za 400. Treba si urcite priority, na com nechcete setrit a naopak, kde ste ochotni urobit kompromisy.
Odpovedať
Tazko povedat. Mozno vide mozno nie. Nevieme, kde budete mat hostinu, aky catering, vyzdoba jedno s druhym. No pre istotu by som si k tym peniazom priratala tak 2/3000 rezervu
Odpovedať
@kitycat Práveže si myslim, že som celkom skromna 😂 jedinú takú vec, čo by som chcela je fotobúdka čo budú peniaze navyše. A ešte šaty by som si chcela dať šiť na mieru, takže to ma tiež vyjde trochu viac, akoby som si len požičala. No potom ich mám v pláne predať takže to veľmi neriešim, že by to bola položka nejak veľmi drahá 😊 Inak úplne bežné veci. Odčepčenie mi spraví známa, ktora to chodí robievať so súborom, starejšieho by sme mali za super cenu, fotografa zoženiem lacnejšieho určite tiež po známosti a budeme mať len DJ, žiadna živa hudba k tomu alebo čo. Takže najdrahšia položka bude hostina, keďže potraviny enormne zdraželi a bude to horšie.
Odpovedať
@7ivaiva4 Iste chapes, ze ti tazko dame kalkulaciu, ked ty vlastne polovicu veci vybavis po znamosti.. A dalsiu ani velmi nepotrebujes... Ak das polozky, dame ti odhad.
Odpovedať
@kitycat Akože mňa by hlavne zaujímalo, že koľko mám čakať € za hostinu. To je najväčšia položka u každého. Chcela som len vedieť, že koľko budúce nevesty plánaju mať rozpočeť na ten rok 2023 alebo 2024 keďže ide všetko hore. Napr. dajme tomu, že mám čakať že ma hostina výjde 8tis.? 9tis.? Popravde celkom som smutná z tohto celého, preto som napísala sem. Pred pár rokmi ľudia dokázali spraviť svadbu pre 100 ludí za 7tis. A teraz si pomaly pôžičku musíš brať.
Odpovedať
@7ivaiva4 pozerala som teraz nasu kalkulaciu na obedove menu a vecerny raut.. Cca 50 eur na osobu. A to v tom nie je pitie a ani sladke. My sme si nastavili financny strop, datum podla mozneho usetrenia, prispeli aj obe rodiny aj na daroch sa nam vratulo.. Cize nas to vyslo na asi 2 mesacne platy. Ja som si vybrala krasne miesto, ktore netrebalo extra dekorovat, vybavenie mali. Cize som mala iba ozaj tie personalizovne napisy, menovky.. Z dodavatelov nebol nikto známy.. Cize jedlo, pitie, foto, video, prenajom, makeup a uces, kvety a faraf.. DJ a huslista na obrad.. No nelutujeme ani korunu.. Jedine nechty mi spravila kamoska.
Odpovedať
Profilova fotka
nooo ako podla mna to bude dost take ltt ale tak da sa ak sa s niektorymi vecami vyhrate sami. vela veci vie celkom podstatne konecnu cenu ovplyvnit
Odpovedať
@kitycat tak to by ľutoval 🙂 Ono niekedy je síce potreba spraviť nejaký ten kompromis, ale aj to sa dá dostať do takej hladiny, že je svadba podľa predstáv
Odpovedať
@romusenda aj tak tam padlo dost prnazi, ale tym, ze sme setrili to nebola taka rana naraz. Niekolkokrat som si pomyslela, ze ci mi nestaci uradna svadba a dvaja svedkovia a na dary a oslavy sa vyprrdnut, ale chceli sme to tak obaja.
Odpovedať
ano aj tak sa to da a ak je to mozne, tak setrenie je podla mna skvelym prebehom, ako sa svadbu pripravit. mas pravdu, potom to tak vsetko financne okolo nej menej boli
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dankafraj hej hej dá sa aj tak. No isto treba nejakú rezervu k tomu, čo by chcel človek minúť. Kamoška, oni si napríklad brali pôžičku, čo sa teda mne moc nepáči a neviem, radšej by som sa teda uskromnila, ako si brala na svadbu pôžičku
Odpovedať
fuha, ked sledujem tie cisla, akoze 10.000€ mi pride celkom riadna palka, ale bohuzial, v dnesnej dobe dost realna suma, dostat sa na nizsiu sumu je asi umenie, pokial chces mat riadnu svadbu, aby bola podla tvojich predstav.
Odpovedať
Nuž kedysi by to si myslím, bohate stačilo, ale ako sa tak dívam na túto dobu a to, ako ide všetko hore, tak si myslím, že asi budete musieť na niečom ubrať, aby vám to v takomto rozpočte vyšlo
Odpovedať
isto ste si uz co co to zistovali co vas vide a tak je najlepsie odhadnut presny rozpocet. no pri 100 ludoch sa mi to zda byt proste aj malo, no nevieme kde chcete mat napriklad hostinu
Odpovedať
@hluzina je to tak, tato doba si vyzaduje neskutocne palky, je to hrozne, kam sa dostala tato ekonomika, ale kto chce mat z tej svadby aj zazitok a urobit ten den jedinecnym, tak si myslim, ze taki na cenu nehladia.
Odpovedať
Ahojte , my máme mať svadbu v 6/2023 a teraz , čo počítame to vychádza pri asi 70 ľuďoch okolo 17000€, čo je extrém na svadbu . Nemáme nič prehnane , luxusne , len všetko išlo tak strašne hore a ešte len pôjde .
Odpovedať
@zuzulkatrabalikova Och, to je strašne veľa 😞 Ja som už uvažovala nad tým, že ak by nás to malo vyjsť viac ako 10tis. tak sa vezmeme na úrade s najbližšími a bude. Aj tak to celé robíme iba pre rodinu :/ Toľkoto veľa peniažkov si viem predstaviť, že by sme dali úplne niekde inde, keďže máme novostavbu a ešte treba kopu vecí 🙂 Vždy som chcela mať krásnu veľkú svadbu, krásne šaty atď. atď., ale asi som z toho vyrástla 🙂 Možno neskôr ma to bude mrzieť, že sme nemali veľkú svadbu. Uvidíme! skúsime šetriť , kde sa dá, ale aj tak, aby sme mali pekné spomienky 🙂
Odpovedať
@dasulinka32 Veru, je to strašne veľa peňazí. Keď čítam, že mi to možno ani nebude stačiť, tak fakt uvažujem nad tým, že či sa nám to oplatí 🙂 Keby aj mám 2-3tis. navyše, tak by som určite toľko peňazí za svadbu nedala, príde mi to prehnané. Chcela som len vedieť, že čo si druhí ľudia/druhé nevesty myslia o našom rozpočte no a vidím a mám dosť 😄
Odpovedať
Ved to, mnoho parov to nakoniec aj tak prehodnoti, ak s zrataju, co by za tie peniaze mohli mat ineho a poznam teda mnoho parov, ktore sa nakoniec rozhodli pre malui svadbu a tie peniaze si totom uzili tak nejak lepsie
Odpovedať
Ono, vela zalezu na tom ako je svadba postavena... Ak mas obrad o 12h, tak potom hostis hosti az do rana bieleho a to nieco stoji + kde to budr, ci penzion alebo len restauracia a papa. Velku usporu spravi to, ze je obrad o nejakej 15-16h,tym odpada obed a kym skonci vsetko oficialne po obrade, gratulacir, foto, vecera uz formou bufetu a vecerna zabava do padnutia. Saty z druhej ruky su velka uspora.. Predavaju sa za ozaj smiesne peniaze niektore. Urci si co chces foto/video/DJ/kapela/starejsi/cepcenie/vysluzky? Spocitaj si jedlo a pitie pre 100 ludi... Ak to neplanujes mat na zahrade od kamarata, tak vam len jedlo, pitie a kolace zhltnu dost z planovaneho rozpoctu. Ozaj tam musi byt tych 100 ľudí? Aj tak ich vsetkych nestihnete.. My sme mali 45 a myslim, ze s niektorymi som si ani ahoj nepovedala
Odpovedať
Profilova fotka
tiez som ten typ cloveka, ktory si tie peniaze uzije a vie mozno investovat aj nejak inak. ako mam isto nejaku presdtavu o svadbe, no isto to nebude nic honosneho a ani neplanujeme velke mnozstvo ludi
Odpovedať
@kralovicka15 ved prave 🙂 podla mna treba mysliet aj na ine veci, ktore su dolezitejsie ako svadba, ktora je sice dolezita, ale trva predsa len jeden den🙂
Odpovedať
@marianna456 jasne, ze je to tak, kazdy by mal uvazovat rovnako🙂 ale proste ja tiez som mala odjakziva zafixovane vo svojich predstavach, ze chcem velku rozpravkovu svadbu, to si myslim, ze ma kazda z nas🙂
Odpovedať
@zaboriami jednoznacne kazda tuzi po takej svadbe, satach ako z rozpravky, ale v dnesnej dobe je, zial, realita celkom inde 😢 a nie kazda si toto moze dovolit.
Odpovedať
neviem ako to celkovo planujete no ked sa tak na to pozeram, tak to bude aj tak celkom ltt a budete musiet premyslat, kolko do coho investujete
Odpovedať
ak by to mala byt normalna svadba bez nejakych velkych vymyslov, tak si myslim, ze by sa aj dalo do tej sumy zmestit, no to budete vidiet uz pocas planovania, podla aktualnych cien za jednotlive polozky
Odpovedať
ved hej ale ked nevieme o aky koncept ma nevesta zaujem tak je to tazko. kde chchu mat svadbu - zabavu, catering, vyzdoba, prenajom saly jedno s druhym a pri takom pocte hosti, no neviem, bude to podla mna chchiet riadne poremyslat, aby sa do rozpoctu zmestili
Odpovedať
@mauritka v dnesnej dobe ak chces toto vsetko, co si vymenovala, to sa ani neda ratat s malou sumou, to je proste nerealne. a kedze aj tie energie isli hore aj vsetko, tak to sa fakt neda ratat pod tych 10.000€.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?