Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
bam: a oplati sa NČ byvanie? som si ho dnes chcela kupit :-)
Odpovedať
bambulka: ja viem, ze by s tym nemali byt problemy, ale ked je fanatik, tak mu to nevysvetlis......ale nastastie nam to zatial prislubil, tak hadam nam to dovoli a nebude robit problemi.
Odpovedať
lea to je blbost,aby knaz nedovolil....ineho knaza..... my budeme mat naseho knaza a ten kostol,ktory som chcela.....a velmi sa uz tesim :-D
Odpovedať
fifi - ja ho kupujem už vyše roka a myslím, že za tú dvacku sú tam naozaj fajne nápady aj rady... však skús a uvidíš... kolegynka kupuje Pekné bývanie a tam je akosi sci-fi niekedy :-D Kati - ja som rada, že sme u nás, na Oravu by som teda nešla za nič na svete, už len kvôli robote, aj keď svokrovci sú úplne v pohode :-) afra neboj, dnes sú v podstate radi, že sú svadby v kostole, nie? =-) ;-)
Odpovedať
lea: asi to tak aj budeme riesit.....nic ine nam neostava. Zatial sa pokusime prerobit si byt a hadam sa o par rockov dopracujeme aj k peknemu pozemku a domceku.a ja tiez nie som stavana na byvanie s rodicmi.
Odpovedať
Profilova fotka
bam: tiez kupujeme pekne byvanie :-D tak to teda zajtra risknem za tu dvacku :-D
Odpovedať
fifi :-D myslím, že neoľutuješ, teraz sú tam kuchne napr. ale už bolo aj o podkroví, kozuboch, maľovaní a pod. vždy o niečom inom... teda posledné Pekné bývanie bolo pre mňa dosť zaujímavé, niektoré kreácie sú riadne uletené 8-)
Odpovedať
bambulka: Ale mam pocit, ze niekedy tym svojim pristupom od toho ludi odradzaju. Mal by byt nie len fararom, ale hlavne clovekom a nie clovekom s myslenim spred 60 rokov,ale dnesnym clovekom, ktory aj aspon z casti chape mladych ludi a vie s nimi aj komunikovat.
Odpovedať
... xixi kuchyne som chcela napísať... už som pass ;-)
Odpovedať
a co je to ta skratka bam? som akosi mimo :-D no myslim,ze je jedno,ktory knaz ta sobasi,ved peniazky idu do kostola,kde je svadba..aspon tak je to u nas doma..
Odpovedať
afra, našťastie my poznáme "dnešných" kňazov... sú vlastne aj našimi priateľmi, náš sobášiaci nám robil aj náuky a svadobní hostia boli z neho paf... vraj takú sobášnu omšu ešte nezažili :-D baby, za chvíľku máme jubilejnú 200 stránku :-D :-p
Odpovedať
Kati - nový čas bývanie ... dá sa kúpiť za pohodových 20 korún slovenských každý mesiac :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
nas sobasil nas pater, boli sme radi, lebo aj na nauky sme chodili k nemu a bol super :-D
Odpovedať
bam..dik..poviem milemu nech kupi..nech sa inspirujeme raz :-D no sa nam to tu zaplna..to je super..len sampanske mi chyba..
Odpovedať
... =-) my sme za sobáš nič neplatili ani sme nedali peniažky... =-) sme ale škrobi :-. :-D my im to splácame vo vatikánskej mene skôr :-D
Odpovedať
ved preto sme si vybrali tiez knaza kamarata a super cloveka...... :-) a velmi sa na neho tesim a aj priatel :-) aj tu je to tak, ze peniazky pojdu do tohoto kostola
Odpovedať
Profilova fotka
my sme darovali na kostol za sobas 1000 Sk :-D a potom pohadzali do kosika aj svadobcania :-D
Odpovedať
bam..to je super..u nas v snine je zvykom,ze sa dava cosi na kostol..a dokonca snincania su taki..teda som to zazila..ze normalne kupuju jednu tortu zvlast do kostola :-N
Odpovedať
fiha... u drahého na dedine to tiež vyberajú po omši do košíčkov a aj zo svadby dávajú cca. tisícku... ooops my sme na to vôbec nepomysleli :-|
Odpovedať
aj my budeme cosi davat..kedze knaza budeme mat z dalej..tak to mozno dame cosi na jeho a cosi na ten,kde bude obrad.. :-) uvidime ako sa dohodneme..
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, my sme tiez dali do kostola - teda fararovi krabicu kolacov a aj spevackam a organistke... plus flasku :-D nech im to lepsie spieva :-D ... baby idem ja off, konecne ma vola moja postielka :-D bru noc... tesim sa na vas zajtra, papa
Odpovedať
u nas sa vybera pocas podpisov mladomanzelov.....a to musime este zistit, co sa dava na kostol. viem, ze sa dava krabicka s kolacikmi a svadobny chlebik
Odpovedať
fifi: dobru ;-)
Odpovedať
no kolače boli aj vínko svadobné, tak aspoň čoskaj sme splatili :-) musím ísť prebrať manželíka nech sa ide okúpať... mi o tom polhodinu básni a teraz zaspal... moje zlaté Zuzi, ten tvoj už dočítal? :-D
Odpovedať
no ja som videla,ze sa aj ofera vybera..to ide na kostol..a to vtedy vedia dat rodicia bud tam alebo do obalky..a ked to nechcu,tak povedia,ze nech odsluzia omsu ;-)
Odpovedať
a kedze to bude aj s omsou, tak asi aj do zvonceka sa bude vyberat a aj ta ofera bude
Odpovedať
no neviem,ci sa bude vyberat do zvonceka..na svadbach to nebyva..aspon som to doteraz nevidela.. fifi..pekne sny..
Odpovedať
ja som este na ziadnej svadbe s omsou nebola, tak sa necham prekvapit :-)
Odpovedať
aha..jasne :-) a vy budete mat s omsou?
Odpovedať
urcite hej....ked uz mame knaza z NR, tak nech si ho uzijeme :-) a bude sa to pacit aj maminam. priatel je posledny, ktory sa bude zenit tak si to teta posledny krat poriadne uzije. a moji rodicia sa aspon natrenuju na sestrinu svadbu :-) a vy budete mat s omsou alebo bez?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?