Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
mamina ide do prace poobede tak som jej to nakazala zistit, ona robi ciasnicku hned vedla tej restiky, ale je to jedna budova a jeden majitel ;-)
Odpovedať
tak celkom dobré na to aké tam máte menu si myslím že dobrá cena za tie jedla to bude určite zaujímavé ja som si musela pre klud v rodine nechať zmeniť menu na požiadavky mojej drahej mamičky :-| sa mi lúbi že ste si vybrali také menu to je také neotrepané také nezvyčajné teda aspon pre mna ale super ;-)
Odpovedať
vdaka ;-) no teta co jej to patri sa chce pred Blavakmi ukazat, ze aj na Kysuciach mame svoju uroven a mama kedze robiv edla, uz par svadieb zazila tam, takze vedeli vybrat to najlepsie :-) faktom je ze nikomu sa na 100% nezavdacite, ale myslim, ezvacsina bude spokojna. Ja len este doladim vyzdobu, lebo predsieranie a kvetinou zabezpecia oni, ale take tie drobnosti si asi zabezpecim ja, lebo podla fotiek tam tie svadby mali taku celkom nudnu klasiku. Myslim ze aj navleky s maslami urobia dost, takze verim, ze to bude pekne, najma si presadim kvety v obycajnych sklenecych vazach na stole, na to sa tesim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Inac dievcata, ked vas tak pozorujem, chyta ma panika. My mame predbezne zarezervovanu restiku na termin 30.8. a to je tak vsetko. ziva hudba, ktoru sa nam pacila z jedneho plesu je uz ale plne zabookovana, a tak sa uspokojime aj s DJ ale co ostatne, to bude fun.
Odpovedať
luko ideš si dávať návleky?
Odpovedať
paula11 a kedy máte teda svadbu ked píšeš že máte zarezervovanú reštauráciu na 30.8.2008 a v tom popise máš že 6.9.2008 tak nechápem :-) inak kde v žiline ste si zarezervovali reštiku? no čo sa týka tej hudby je to strašné my sme ich obvovali asi 10-12 a len jedny neboli obsadený na náš dátum a s toho si nič nerob ja som tu zaregistrovaná len chvílku ale ked som si prečítala čo všetko už majú baby vybavená tak som tiež chytala paniku ale už pomaly sa to začalo hýbať som povyzvedala čo sa dalo a snažíme sa s tým pohnúť ale pracujeme na tom tak týžden aktívnejšie a obvolávame cukrárov, sálu a hudbu a tak :-D takže tak :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Uz som ten termin opravila. Povodne sme totiz chceli toho 6.9. (kapela, ktoru sme chceli bola vtedy volna a celkovo sa mi ten datum pozdaval) tak sme sa porozhliadli po restikach. Najviac sa nam pacil Vix, no bol uz na ten termin obsadeny, preto ta zmena na 30.8. - hudba uz sice nesedi, ale myslim, ze miesto je dolezitejsie. Takze teraz sa pustit do toho zvysku - co je v podstate vsetko :-)
Odpovedať
takže ste si dali VIX tiež som nad nim uvažovala takže keby som ho chcela tak by si mi ho vlastne vyfúkla :-D v ktorom kostole budete mať obrad?
Odpovedať
Profilova fotka
durni, a kolko budete mat ludi? my sme uz zopar miest pochodili, ak este nemas vybrate, mozem Ti dat nejake info.
Odpovedať
Profilova fotka
no, kostol sme si este nevybrali, kedze nie som odtialto, musim si nechat poradit. my to ale budeme mat trochu specificke :-)
Odpovedať
už mám vybraté nakoniec sme sa rozhodli pre rondel kllub 23 ale váhala som nad tým VIXOM len mi nejako neupresnili cenu a osobne sme to tam cez víkend nestihli tak ostal len rondel :-) ale vix je určite krajší a ludí by sme chceli 60
Odpovedať
prečo špecifické?
Odpovedať
Článok sa načítava...
a nastavajúci je odtialto? tu je to väčšinou podla bydliska rozdelené do farnosti ale ak máte birmovku tak sa da aj v inej farnosti a samozrejme zaleži na akého knaza natrafíte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No, ani jeden z nas nie je odtialto, ale v tom to nie je. My v podstate budeme mat uz len cirkevny sobas, lebo civilny sme uz mali - len o tom nikto nevie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak len dufam, ze s tym knazi tu v ziline nebudu mat problem :-)
Odpovedať
JAJ no a máte birmovku tak sa spýtam ale podla mna ked je to takto tak by nemali mať s tým problém aha takže vy ste mali takú malú tajnú svadbu?a kedy už dávnejšie? aprečo zrovna žilinu ste si zvolili? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Inac, uplne na zaciatku sme chceli Kameliu, ale kedze aj nam sa to nazbiera tak do 55-60, zdalo sa mi to male. Inac si chvalia aj Hotel Slovakia, mali sme tam vlani nejake firemne akcie a bolo to pekne-s navlekmi na stolicky a aj dost velke.
Odpovedať
Profilova fotka
No jasne, mame vsetky sviatosti, v tom problem nebude. Svadbu sme mali v juni 2006 kvoli zelenej karte do USA len pri dvoch svedkoch v piatok rovno z prace. Bolo to inak strasne mile-a hlavne ziadne stresy, doteraz sa na tom smejeme. nechceli sme ale rodine kazit radost z poriadnej svadby (ktoru sme mysleli, ze zorganizujeme nasledne a doteraz sme sa k tomu nedostali...) tak sme to nikomu nepovedali. A v ziline preto, ze tu obaja pracujeme a za par tyzdnov kupujeme byt a bude to praktickejsie pri tych vsetkych vybavovackach - aspon dufam. Takze tak :-D
Odpovedať
no my by sme si asi zorumeli :-D uplne prvé nad čím sme rozmýšľali bola Kamélia lebo je to tam nádherné a ked ju prerobili som si povedala že tam chcem svadbu ale kvôli tomu že to tam je ževraj menšie teda ja som am nebol abol tam kuknúť len drahý ale mne sa tam strašne páči aj na tých fotkách to je krásne :-) potom som chcela vix len som sa bála že to bude drahé a návleky budeme mať aj my
Odpovedať
tak to už hej osobne si nemyslím že vám budú robiť problémy podla mna v pohode ked je to takto :-)
Odpovedať
a to ste to ešte stále nepovedali rodine že ste manželia :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ano, na fotkach Kamelia vyzera pekne, ale pri takom pocte ludi dost namackane, preto sme to nakoniec vzdali. Vix bude mozno o nieco drahsi, vraj tak okolo 700-800 na osobu, ale neplati sa za ani za salu ani za vyzdobu - okruhle stoly, navleky a tak a mozno si priniest vsetko (alko, nealko atd.) za 20%priplatok k jedlu. Myslim, ze sa to stale oplati. No, este som zabudla, ze sa plati po 23.00 hod za personal dokopy 500 sk/hod, ale s tym som sa stretla aj inde. Inak s mi pacil aj hotel Branica pred Terchovou ale tam to bolo este drahsie a odruky.
Odpovedať
ahojte..no budem si to musiet precitat ked sa vratim z prace.. ste sa ale rozpisali.. baby..zaujimalo by ma,kde sa chystate kupovat svadobnu koselu pre zenicha..lebo akosi nie som spokojna s vyberom..myslim,ze vsetko ostatne bude v poho len toto je problem..
Odpovedať
Profilova fotka
Nie, nepovedali, ale ved oni nas uz aj tak beru-po 10 rocnom vztahu.
Odpovedať
tak to hej no tak ja som hladala radšej niečo lacnejšie nie zas neviem o kolko ale aj tak ten VIx budete mat pekný :-)
Odpovedať
no tak to už hej tak potom nič to je jasné že Vás tak už aj berú :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No, nie je to lacny spas, ale Kamelia tiez bola 600-700, podobne Slovakia. Lacnejsie som pocula je snad hotel Slovan, motel Skalka v Radoli, hotel Diery v Terchovej. Nejak to hadam zvadneme =-) .
Odpovedať
Profilova fotka
leatea, ta kosela ma byt nejaka specialna? ja som sa nad tym este vobec nezamyslala. myslim, ze mam co dohanat.
Odpovedať
Profilova fotka
no ta kosela aj mna zaujima ..chcela by som zapinanie na manzetove gombiky
Odpovedať
no Kameláia až tak draho :-) síce počkaj čosi sa mi marí že mi drahý hovoril že tak nejako lebo sme hladali niečo trochu lacnejšie kedže zas tolko financii nemáme :-) ale nekoniec sme aj tak v tom 600-700 takže je to za jedno ale už som bola rada že mám evôbec neičo tak som to zajednala a zabookovala a basta :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?