Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
no ja este 8 :-N
Odpovedať
ale baby..taky sok dnes zazila..mi pisali z kristiny..ze maju dalsie modely a ze im tentoraz ponechavaju vlecky :-D no musim ist kuknut..lebo na americkej stranke som objavila davinci znacku a celkom pekne a lacne saty tam maju..zopar mam aj v albume :-D
Odpovedať
jeeej, lea, pocuvaj a nechces ist radsej v nohavicovom kostyme? :-D
Odpovedať
to nie..viem,ze to by som sokovala ludi..ale az tak zas nemusim :-D :-D :-D
Odpovedať
no to jedine ze by si sla v bikinach...vsak jul je teply :-D tak som naozaj zvedava na tie tvoje vitazne x-) fifi, tak tu je par foto: http://www.modrastrecha.sk/album/albu...
Odpovedať
luko..no super to vyzera :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Luko: vyzera to super :-) :-D
Odpovedať
baby čaute! Potrebujem od vás dobrú radu..na streche som vas nenasla. Ideme vynat tu ornu na stavebny pozemok. Ake mate skusenosti? Pod dom, alebo cely pozemok? Ako to mate riesene? Vraj sa cely neda, ze vyjmu len to, co bude naozaj zastavane. My sme chceli cely, ze ked budeme mat uver, bude mat pozemok vacsiu hodnotu. Ale niekto mi povedal, ze to ani nejde. Ze sa da len ta konkretna zastavana cast. Co robiť???
Odpovedať
violet..no co viem,tak sa oplati len vynat..ze potom nemas take velke dane alebo cosi take..
Odpovedať
Ahojte kočky, ako???
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Maťka, ty sa pochvál... dlho si tu nebola :-)
Odpovedať
Ja som tu dlho nebola??? Včera som si písala so Zuzkou, pozri stranu dozadu :-D A ty ako sa máš??? V apríli má byť nejaké stretko??? Chystáš sa???
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No jasné, ja som na každom stretku :-D Už som si všimla,že si tu bola. Ja som mala veľa práce a bola som akurát na modrej streche. Teraz riešime pozemok. Akurát včera sme podpísali kúpno-predajnú zmluvu a čoskoro už bude úplne náš. Tak teraz sa zaoberáme práve týmto. Vo štvrtok by som sa mala konečne stretnúť s Jankou a zaniesť jej tú bižutériu... Zatiaľ nebola možnosť a čas :-N
Odpovedať
To fakt??? ešte si s ňou nebola??? Aj to som sa chcela spýtať, či nepríde aj ona na stretko, keď som jej už čosi dlžná za bižu, chcela som ju aspoň niekde pozvať alebo sa s ňou dohodnúť. A ten pozemko?? super gratulujem :-D kde ho máte???
Odpovedať
Profilova fotka
No neboli sme spolu, lebo keď som mala čas ja, tak to Janke nevyhovovalo a zase poobede ona chodí domov podstatne skôr ako ja. A keď mala čas ona, tak zase mne sa nedalo odísť z práce. Ale teraz vo štvrtok by to malo konečne vyjsť. No neviem, či príde. Ja jej to poviem a opýtam sa. ;-) Pozemok máme v Mojši, teraz sa tam plánuje celá nová výstavba rodinných domov. Som taká rada, že už to máme skoro z krku, lebo to hľadanie bolo neskutočne únavné a otravné. Ale našli sme... :-D
Odpovedať
V Mojši??? To je blízsko, teda skoro Žilina :-D A stavať začnete kedy???
Odpovedať
Profilova fotka
No so stavaním je to trochu komplikovanejšie... Ale na jeseň by sme chceli urobiť základy a potom na jar zobrať ďalší úver a začať stavať. Snáď naše plány vyjdu... ;-)
Odpovedať
uz som v praci.. mati..prides teda? jani..a kolko bude trvat,kym prevedu peniazky?
Odpovedať
Profilova fotka
asi dva až tri dni... To je vraj rýchle ;-) Kati a už sa vie presný dátum? Nech si to viem zapísať do kalendára :-D
Odpovedať
ahoj Kati, prísť by som prišla, len neviem kedy???? ;-) dajte vedieť Janka, to budete preuverovaní ;-) dajú sa finančne zvládnuť dva úvery??? :-|
Odpovedať
Profilova fotka
no budú sa musieť dať zvládnuť. Teraz sme brali 617 000,- a potom chceme ešte 1,5 milióna. Spolu to bude toľko, čo niektorí berú na byt. Tak to by sa malo dať zvládnúť. Ale s tým, že pôjdeme bývať (kým to nepostavíme) k svokre :-|
Odpovedať
no, tu svokru ti nezáááávidim ]-( ale asi to robíte aby ste ušetrili peniažky čo dávate na nájom,že ? ;-) fakt je, že tých 617 000,- sk sa ešte dá, koľko Vám vychádza splátka??? máte to tak na 15-20 rokov??
Odpovedať
Profilova fotka
Zatiaľ máme splátku okolo 5500,- na 12 rokov. To sa ešte dá utiahnúť aj s nájmom. ale keď príde druhý úver, tak to už budú vyššie splátky + 8000,- nájomné. Tak to je dosť. Tak sme sa rozhodli, že sa na rok vrátime k skvokre, aby sme aspoň niečo ušetrili a radšej to investujeme už do domčeka. Snáď to nejako zvládneme Ty tiež teraz bývaš u svokrovcov, že?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, Jani - u nas to bude podobne... mame uz dva uvery, byt aj pozemok.... budeme predavat byt, aby sme mali nejaku hotovost a potom navysime existujuci uver z bytu na dom... ale to je este veeeeela casu..... tak 3-4 roky urcite. no a kym budeme realizovat stavbu, byvat budeme u nasich, u babky alebo u kamaratov v byte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zuzi, takže sme na tom úplne podobne ;-) A už vám schválili to navýšenie úveru? My máme dnes strutnutie členov združenia. Takže sa to začína hýbať nejakým smerom. Konečne. Teraz nech sa tam urobia aspoň tie siete... Inak ten kameň je super ;-) My sme si s nášho pozemku doniesli akurát tak blato :-D Ale naše blato
Odpovedať
Profilova fotka
Jani -ano, mame to takmer v suchu... len trpneme, ci banke staci suvaha a vysledkovka z Matovej roboty aj z roku 2006 alebo nie... (lebo ta z 2007 sa len bude robit koncom marca, uctovnicka ide len v piatok na metodicke skolenie...), totiz on ako podnikatel musi dokladat aj tieto doklady 8-( ale problem s navysenim nemali.
Odpovedať
áno, prosím pekne ]-( bála som sa toho a myslela, že to bude horor, ale ako sa odsťahovali do prerobených pivničných priestorov, tak ju ani nevidím. fakt. možno tak 1hodinu mesačne :-) ale musím povedať, že som s ňou asi dva týždne po svadbe mala menšiu výmenu názorov a viac sa nestará. chodila síce chvíľu ofučaná, ale to som si ja nevšímala, podstatné bolo, že muž mi dal zapravdu a viac sme nemuseli už nič riešiť. Uvidíme, teraz keď bude leto a ona bude v záhradke, čo sa bude diať ;-) Vieš, mne kolega pár dní po svadbe povedal, že ešte len nastanú trenice a boj so svokrou o "územie" a "kto povolí alebo ustúpi" a mal pravdu. Musím povedať, že ten boj som vyhrala ;-) Takže dúfam, že aj ty to zvládneš :-D držím palce :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Mati, tak to je super. Ja som toho názoru, že je dôležité povedať si, čo si myslíš. Jasné, všetko s mierou. Ale nemôžeme si nechať skákať po hlave. Ja som povedala, že tiež si stanovím určité podmienky, za ktorých tam pôjdem. Našťastie môj manžel so mnou súhlasí a drží stranu mne. To je podľa mňa to najdoležitejšie... ;-) Niekedy treba robiť aj kompromisy a toto je taký môj kompromis. Chcela by som bývať mimo nich, ale keď viem, že to má slúžiť dobrej veci, tak to nejako vydržím. :-| Inak hlavné je, že sa vám nestará do domácnosti. V záhrade to už nejake prežiješ
Odpovedať
Asi tak Jani ;-) nestará sa a to je v pohode :-D , teda zatiaľ :-) Vieš, ja som človek čo vydrží veľa, ale ona si jednoducho našla nesprávny čas na svoje "výlevy". mala som akurát pred skúškou z matiky/ktorú som nespravila/ takže preto som s ňou mala výmenu názorov. Nebolo to nič hrozné, len ona na mňa vyvalila oči a bola prekvapená, že ja si dovolím niečo povedať :-| A viac sa nestará :-) Vidím ale na svokrovi, že aj on jej musel dohovoriť, lebo chce aby sme tam ostali a nekupovali byt. Keby sme odišli tak by zostali v tej veľkej chalupe sami a môj muž je jeho miláčik :-) Takže tak :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Aspoň že ju má kto uzemniť :-D Ja mám v podstate skvelú svokru, ale so svojimi chybami, ktoré mi niekedy (v určitom období) lezú neskutočne na nervy. No nejako to zvládnem. Veď sú na tom aj horšie :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?