Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
čaute. leuš, k tvojej pripmienke o predávaní a nakupivaní nábytku:-). Starý, akože taký študentský pedávam a pomaly dokupujeme trvalejší manželský a rodičovský a detský- ale nový..Staré predám, doložím pár šupiek a kúpime niečo nové. Alebo z inzerátu tie typy z Ikea, čo my plánujeme kúpiť a ak sú niekde v BA, tak si zajednáme. takto mám za tisícku perfektný stolik pod PC z 5tisic-- má len rok a nemá nikde ani fliacik ani skrabancek. Bomba nakup- oni sa stahuju zevraj do Kanady,. tak predávali cely byt.-)) za babku.
Odpovedať
Profilova fotka
No Vio, kto umi ten umi ;-) Ja sa tiez uz tesim ako sa po svadbe pustime trochu do bytu, lebo zatial sme nechavali rezervu a aj volny cas len tej svadbe :-| Potom asi budem konzultovat s tebou, kde je co v zlave.
Odpovedať
ahojte baby :-) vio..tak to je celkom dobre,ze takto sa vam podari kupit pekne kusky a za super cenu :-)
Odpovedať
baby..potrebujem pomoc..kolko chlebickov treba robit..z kolkych sendvicov..do domov na svadbu.. potrebujem spisat vsetko,co treba..lebo je toho este dost..tak poradte,nech viem..
Odpovedať
Profilova fotka
fiha Kati, tak to netusim... my sme urobili studene misy doma a varil sa gulasik.... :-p
Odpovedať
ahojte.. fifi..kolko ste robili toho gulasu a pre kolko ludi.. kedze som v noci nespala poriadne,tak som vymyslela nielen chlebicky ale aj jednohubky :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Kati.... z nasej strany bolo cca 29 ludi pre ktorych sme to robili... mozem sa spytat ocina, kolko masa spotreboval :-D a oblozene misy sa urobili tak odhadom - kazdemu nejaku tu chutovecku :-p mali sme dve syrove, dve sunkovo-klobaskove, dve zeleninove a pecivo
Odpovedať
no mne ujo presne povie,kolko by sa malo kupit toho masa na ten gulas..musim sa popytat uz.. rozmyslam,ze spravime z 4-5sendvicov chlebicky..plus 10rozkov na jednohubky.. inac..a co ste podavali na pitie..z alkoholu a kolko sa asi popilo..neviem,ci budu dve flasky palenky stacit alebo nie..
Odpovedať
Profilova fotka
doma sme mali 5 litrov vinka, 3 borovicky, 3 hrusky a fernet... islo prevazne tvrde :-D no a samozrejme nealko ;-)
Odpovedať
ja som rozmyslala po 5l z kazdeho vina plus par flias tvrdeho..ale vidim,ze to tvrde budem musiet zvysit :-N a 10l mineralky chcem plus 6l pepsi uz mame..a take ako caj,kava,kapucino..to by mohlo stacit..
Odpovedať
Profilova fotka
uplne v pohode by ti to malo stacit, zalezi, pre kolko ludi to chystate ;-)
Odpovedať
pre moju cast rodiny..mame to asi tak 35:35..ale niektori mozno pridu rovno ku kostolu a ostanu spat na penzione a v nedelu rano pojdu domov..plus k nam pride nejaka cast jeho rodiny..kedze niektore jeho tetky byvau vo vedlajsej dedine.. ono sa mi to tazko planuje,ked netusim,aku predstavu ma jeho mama..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
hm veru... u nas bola nasa cast rodiny, priatelia,ktorych sme mali na svadbe, prisli priamo pred kostol.... u Martina v rodine sa tiez robili studene misy a chutovky ;-) v byte sa to horsie chysta, my sme vsetko robili na zahrade, kedze bolo krasne teplucko ;-)
Odpovedať
obaja mame domy..a asi bude tiez vacsina vonku..no treba nachystat papat..hlavne,ked pridu ludia z daleka..neviem si predstavit,ze by moja sestra jedla az vecer,ked cestuje o piatej rano z vychodu..a dalsi tak isto..
Odpovedať
nevies kolko vyjde z jedneho sendvica chlebickov..alebo na kolko kuskov sa da nakrajat..
Odpovedať
Profilova fotka
to je jasne Kati, my sme tiez davali hostom jest,ked k nam prisli, to bolo cca 14 hodin, svadobna hostina zacala okolo 18tej ;-) sendvice skus kupit uz tie nakrajane :-D mas istotu, ze vsetky kusky budu rovnake a mozes ich spocitat ;-)
Odpovedať
:-D asi donesiem na stretko suroviny a mozeme makat spolu :-D uz teraz sa mi zda,ze je toho privela na ten tyzden.. co vsetko ste mali vy na starosti v ten tyzden?
Odpovedať
Profilova fotka
nuz... ja som mala na starosti kameramana ]-( ]-( rano som isla ku kadernicke, doma ma cakala kozmeticka, ked som dosta s ucesom v teplakoch :-D tak ma nalicila a potom ma obliekali do siat - 3 zeny :-D doladili sme detaily a sup sup na fotenie.... najskor Budatin potom Vratna... ked som prisla domov bolo cca 14_30 a to uz boli u nas nejaki hostia, co sa krmili dobrotami... potom som mala hodinku stres... vobec som nevedela, ci sa chcem vydavat :-N asi slaba chvilka, potom ma to preslo... medzicasom vsetko zariadila mamina, ocino, moja krstna a starka, postarali sa o vyzdobu, usadenie hosti, servirovanie atd., pomahali aj moje dve susedky - nosili a umyvali riad atd.
Odpovedať
a co ten tyzden pred svadbou..co ste este zariadovali.. tym,ze som mimo,tak ten tyzden predtym budeme musiet dokupit veci na obcerstvenie,kedze treba cerstve..plus skontrolovat komplet zasoby,co su tam..plus treba poskladat skatulky na darceky a nachystat to..a aj menovky vytlacit..este musim milemu napisat,nech kupi krabice na zakusky..tie budeme musiet vyzdnihnut v pondelok vecer a zacat ich delit..normalne rozmyslam,ci tam ist =-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kupovali sme ovocie - v piatok pred svadbou v kauflande :-D aby bolo cerstve, robila som menovky a dotahovala som drobnosti s kameramanom, ktory neprisiel ]-( skladali sme krabicky na vysluzky, pripravovali vysluzkovu hruskovicu a chystali drobnosti na vyzdobu zahrady - u nas doma. Robili sme zasadaci poriadok a boli sme tancovat :-D na parkete, cvicili sme prvy tanec ;-)
Odpovedať
no aj my by sme mali tancovat..ten valcik uz caka.. idem si hned aj poznacit,ze treba kupit celofan na torticky na redovy..lebo to chcem davat zabalene..hadam sa to neroztopi..plus nejaka stuzka..
Odpovedať
Profilova fotka
my sme redovy nemali, takze nasi hostia dostali stvorlistky v sacikoch, ktore mali uz prichystane na stoloch na svojich miestach ;-) ozaj, v piatok som si bola vyzdvihnut aj ikebanu vo Flore a boli sme tam nakupit kvety a ostatnu vyzdobu na male ikebany, co robil moj krstny a co boli tiez po stoloch ;-)
Odpovedať
my ideme tiez vyzdvihnut ikebanu na stol a asi aj ozdobu na auto.. a hostom ideme davat darceky..mandle a srdiecka v skatulke..musim este pozriet maslicku..ze ako to spravim.. v albume mam rukavicky a aj novy zavoj 8-) saty nepridam..ale uz je asi takmer rozhodnute,ze budem mat vlastne..
Odpovedať
Profilova fotka
videla som Kati, aj rukavicky aj zavoj, rukavicky su krasne ;-) tiez som zvazovala, ale potom som sa rozhodla bez. som velmi zvedava, ake satky nakoniec budes mat :-p na sobas isto pridem kuknut, aj keby kaktusy padali :-D
Odpovedať
no uz mam objednane aj bolerko..tak uvidime,co vsetko vyuzijem :-D urcite sa budu pacit..aspon teda dufam..ja som spokojna..
Odpovedať
Profilova fotka
a neprezradis nic, ani trosku? :-D
Odpovedať
nie..nemozem..ale su tiez take tazsie..a maju super vlecku..viac nepoviem..
Odpovedať
Profilova fotka
och joj, tak aspon aka "znacka", teda z akej dielne vysli, typ siat nemusis :-D
Odpovedať
nepoviem..ale ten model nie je na svk :-p
Odpovedať
Profilova fotka
tajnostkarka ]-( :-D ok ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?