Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
super tesim sa ;-)
Odpovedať
no tak to som rada,ze je tam pekne..musim teda pokukat..a potom sa urcite ozvem ;-) vy uz baba planujete? my budeme este zarucene chvilu cakat..dokode,to zatial nevieme..uvidime zrejme podla tej situacie,co je vo svete..aby sme tu nahodou netrcali do dochodku..
Odpovedať
Profilova fotka
Caaaau, no Vam sa dari komunikovat aj v praci???? Mne je fajn, teda tvarim sa tak, ale bola som trosku na nohach a umieram, asi si trosku busnem :-) Jeeej, ze babatenko??? No ja som pod natlakom dostala prislub, ze ked odideme z BA, mozem mat malilinkeho psicka Pukiho :-) a to bude moje mimčo :-D :-D :-D
Odpovedať
moni..tak manzel suhlasi..napis mi do ip,ze kde to ste.. ja som objednala aj katalog..tak uz len nasporit..a mozeme objednat :-)
Odpovedať
leatea: mas ip ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D cate, stale riesim, ci sa dat, alebo nedat zavoj....Leatea a monika, vy viete, ake mam satky, tak poradte...... :-S
Odpovedať
tanana: cauky :-) no ako som ti uz spominala v ip,tak ak si das bolerko,tak nie zavoj,ale kedze v lete bude teplo (teda aspom dufam,ze nam vyjde pocasie),tak ja na tvojom mieste by som si dala len zavoj a nie bolerko,lebo ti asi bude dost teplo v nom...najlepsie by bolo keby si sa odfotila so zavojom a potom s bolerkom a na fotkach uvidis najlepsie s cim tvoje saty vyzeraju najkrajsie.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Noooooooooooooo, tak to asi budem riesit az par dni pred tym.......... ;-) , ked pojdem na upravu siat
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ako sa mate? ja mam na plane aj bolerko aj zavoj, teda hlavne po vonku a v kostole - ak bude zima. inac v sale bude dufam teplejsie, takze bude potom len ten zavoj. vzdy som bola viac zimomrava :-N ale by mi bolo luto vzdat sa zavoja kvoli bolerku... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Cauko rospi, no ale ja mam 15,8, a to bude duuufam teplucko :-D Ja ma take saty, ze bud, alebo...AJ - aj éééé, by som bola jak precackana torta
Odpovedať
Profilova fotka
tak potom ano. v auguste je aj viac pravdepodobne, ze bude teplucko 8-) moje saty budu dost jednoduche, takze ked bude aj aj, myslim, ze to nebude prehnane :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a ake mas satky??
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
biele, vcelku (nie delene), klasicke, nie moc siroka sukna, jednoduchy strih. bez rukavov. nad prsiami je latka olemovana jemnymi uplne malinkymi perlami. a ak najdem nieco v tohtorocnej kolekcci a uplne ma to ocari, tak mozno aj zmenim. ale doteraz som spokojna. nechame sa prekvapit v aprili :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aha, jasnacka, som si vsimla, ze ani ty nemas zalozeny album z priprav....... :-D hiii, ani ja
Odpovedať
cauky rospina,no ty budes mat svadbu v aprili a to bude asi este chaladnejsie,ale v auguste bude horucava,teda aspom dufam.. :-D tak dievcata pekne si zaloste pripravny album... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nooooooooooo, ja slubujem, polepsiiim sa, zalozim :-)
Odpovedať
ozaj dievcata a mozem sa vas spytat ci ste si same robili tie maslicky co sa davaju hostom chalpom na saka?zabudla som ako sa to vola... :-N alebo neviete poradit kde sa daju dat pravit? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pierka monika :-) no ja som si dala inzerat do bazaru, ze kupim pierka a ozvalo sa mi milion ludi, aj na mail mi posielali ukazky, tak som si ich takto zohnala...A suuu velmi pekne :-D
Odpovedať
no super a nemas nahodou kontak na tu kocku co si si ich obala?hod do ip ak mozes a aj cenu prosim.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Noooooooooo, pozriem a napisem :-p
Odpovedať
dakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ano volaju sa pierka :-) ja kupim len tie biele masclicky, myslim (a dufam), ze sa take tie biele stuzky uz viazane do maslicky predavaju. unasich v zahrade pri chodniku rastie zeleny brectan, to su take male kricky s listkami, a dam ich k tej bielej maslicke a pripnem spendlikom.. myslim, ze to by mohlo stacit (aj sestra a brat ich mali na svadbach) a nebolo to zle.. holky, vy ste velmi organizovane :-) , ja som si to teda este nezohnala :-| (okrem toho zeleho v zahrade)...
Odpovedať
rospina: no mna to teraz napadlo,lebo som to niekde v albume videla a mne sa to veru nechce robit samej,nemam na to nervy,tak si to potrebujem zohnat,teraz ked som bola doma,tak som pochodila po galanterkach a maju to tam uz hotove,len ja chcem v strede s kamienkom a vsade maju len s perlickou...no nemali ani take farby ako som chcela,no a uz som si kupila tie spendliky s kamienkom,tak teraz potrebujem zohant kto mi to spravi a ja si tam dam uz len ten kamienok. ale inac ak chces len tie previazane maslicky,tak vies kde ich robia v bielom? v ZA v uzkej ulicke,tam oproti united colour of beneton obchode a su v nich aj perlickove spendliky... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, super, dakujem za tip. perlickove spendliky budu pekne, ja by som dala aj celkom normalne. tak to som rada :-) ja to tiez nebudem viazat, tiez nemam na to trpezlivost. niekoho tym poverim. ;-) az mam zle svedomie z toho, ako vsetko nechavam na potom.. :-| okrem toho nikde nemozem zohnat nejaky normalny cowboysky klobuk alebo nieco, do coho mozu dat hostia tie peniaze. dolezite je pre nas, nejako zviditelnit, ze peniazky su na svadobnu cestu. ale postavit tam nejaku americku vlajku je dost blbe. skoro ako na konferencii.. jedine co ma napadlo, je kupit nejaky klobuk na karnevaloch... ale tu nic moc nie je a do benatok sa nam zas nechce ist len kvoli tomu, ked sme tam sli uz minuly rok... ma niekto nejay iny napad ako klobuk s americkou vlajkou..?
Odpovedať
rospina: ano tie perlickove spendliky su pekne len ja nechcem take lebo budem mat vsade swarovski,tak chcem aby mi to vsetko ladilo.. ;-) no ja mam super kovbojsky klobucik z ameriky a priamo z Arizony,kde su kovboji,tak by som ti ho pozicla kludne len problem je v tom zee ho mam tu,ale teraz ma napadlo,ze moj bracho ma tiez taky slameny kovbojsky kupil si ho tu v jersey,tak ak nezozenies,tak on ti ho kludne moze poziciat aj tak ho nenosi lebo mu je velky,tak ak chces opytam sa ci ho este niekde ma...vsak nebyvate daleko,tak by ste sa nejako stretli... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, jee, diky, si zlata. to by bolo super :-) ak chces, tak sa ho spytaj, potom by sme sa s nim dohodli a stavili by sme sa pren. len najskor ho budeme musiet vidiet a potom rozhodneme a hlavne ak dovtedy nieco nezozenieme. urcite ta budem informovat, ci sme do aprila nieco vymysleli. este raz diky :-) vy budete ako organizovat "vyberanie na tanier"? uz sme to riesili aj s bejkou. jej sa (teda ani mne) moc nepaci, ked sa ludia postavia do rady a davaju peniaze. ona to chce zorganizovat tak, ze naboku na stoliku bude nieco ako pekne vyzdobena schranka, kde hostia mozu dat - kto a kedy chce. mojmu priatelovi sa to zas dost pacilo na svadbach co videl na svk. hlavne aj to, ze ti ludia sa tesia z toho, ze ti daju peniaze (teda vlastne dar) osobne a osobne im mozes aj podakovat... tak sa zase musime dohodnut na kompromise..
Odpovedať
ok nie je problem dnes s nim budem na skype,tak sa ho opytam a dam vediet... ;-) no ja ti neviem,my sme sa o tom este ani nebavili,ale to asi vobec nebudeme robit,my totizto nechceme ziadne dary,lebo by sme si to so sebou aj tak nemohli zobrat,tak slovakom povieme,ze sa asi nebudem vyberat na tanier a ze nech nam daju peniaze v daroch (len este musim vymysliet ako im to oznamit tak krajsie). ludia v uk nemaju taku tradiciu ako vyberanie na tanier,tak sa mi to zda zas blbe im hovorit,ze chceme peniaze aj na tanier...neviem ako by to vyzeralo....tak ja som tiez myslela,ze by som to spravila ako bejka,poprosim hotel nech mi do rohu blizko nasho stola daju maly stolik a tam dam tu krabicu na ktoru napisem dar novomanzelom a ked ludia k nam pridu,tak si to od nich prevezmeme a dame do tej krabice... :-) no a mamine by som povedala,ze nech povie slovenskym hostom,ze takto to chceme,aj tak vzdy vacsinou na sk volaju rodicom a pytaju sa co dat mladomazelom,tak mamina im to moze oznamit.. :-D
Odpovedať
ahojte..moje prazdniny sa pomaly koncia..ale aspon sa nebudem prilis nudit..sice prace by aj bolo doma,ale pri tomto pocasi sa mi vobec nechce.. tanana..ja mam aj bolerko,aj zavoj..kedze bolo hrozne teplo,tak som bolerko nedala..zavoj som mala taky kratsi,aby nezakryl krasne saty..podovne som kupila dlhsi,no musela som ho predat.. co sa tyka toho vyberania..tak my sme mali redovy,kde sa platilo za tanec..ale mnoho dalo skor..a zopar bolo aj darov..takze sme cely vecer zbierali obalky..ci uz pred kostolom alebo v sale :-D aj nasi mi to zbierali a schovavali v kabelke..
Odpovedať
Profilova fotka
prave ani tu nemaju taky zvyk to vyberanie na tanier, co je teda vyberanie penzai, ale nie darov... ludia, ktori pojdu darovat peniaze do cestovky (ako to tu byva), sa asi nebudu citit najlepsie, ked ostatni nam donesu dar (teda peniaze) a budu nam gratulovat atd.. oni sa budu na nich pozerat...ale drahy si tento zvyk zela, tak nech to talianom aj dopredu vysvetli.. vela ludi, ktori nemaju moznost ist tu do cestovky, hlavne zo svk, ale aj odinadial sa uz pytalo aky dar si zelame a my ze ziadny. a ze ideme na tu svadobnu cestu, tak nas maly prispevok velmi potesi... :-) no a pekne spomienky na svadobnu cestu je tiez pekny dar, nie? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi, ako vidim, este si nezakladala album...aj ja to necham na inokedy :-p ... No riesteee, rieste peniazteky, my sa chystame vyriesit to tak, ze ked tych ludi budeme osobne pozyvat na svadbicku, hned im slusnou formou povieme, ze na svadbe sa na ziaden tanier, klobuk, či kočík vyberat nebude, ak nam chcu nieco dat, nech nam to daju popredu, alebo potom....Ae uz som to pisala vtedy ;-) Ved peniazky sa budu predsa hodit na splatenie nejakej mimoriadnej splatky na bytik, xixixiiii
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?