Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
dobre ranko prajem a krasne nem svieti slniecko... x-) danyledu: no ani ja som nevedela,ze tam take nieco existuje,ale svagrova si tam minuly rok bola dat tlacit ich oznamka a my kedze sme si chceli sami navrhnut,tak sme tam isli pozriet a pan strasne ochotny,tak nam spravil podla predstav...poslem ip dnes vecer ;-)
Odpovedať
ozaj este som zabudla,ze akurat vcera vecer sme absolvovali prvu nauku v kostole a este nas cakaju 2,tak za 2 tyzdne uz budeme mat certifikat... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jaaaaaaj, nauka, ja by som aj zabudla, dik za pripomienku :-) aaaa dalo sa???
Odpovedať
tanana: ale hej drahy myslel,ze tam bude musiet citat bibliu,tak sa moc netesil...ale bolo to celkom zaujimave...bolo tam asi 10 parov a robili sme vselijake testiky medzi sebou,napr. co nam na sebe vadi,co by sme mohli zmenit vo vztahu a potom sme to s drahym museli prediskutovat,tak to bolo zaujimave,trvalo to 2 hodiny a este mame 2 take nauky a koniec.vy budete mat kolko nauok?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dievcata, vsetkym vam zo srdca dakujem aj v mene manzela za krasne blahozelania! :-) Ozaj, a gratulujem k meninam vsetkym Monikam a zelam vela zdravicka, lasky a uspechov ;-) ...dnes mam prvy den v praci po dlhej dobe, tak moc toho nestiham..zelam vam pekny den 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
;-) jasné MONIKÁM všetko najlepšie a moni :-) ešteže spomínate tú náuku ... musíme ísť vybaviť veru asi ku koncu mája na matriku potrebné veci- hneď si to značím do debilníčka ... ináč baby máte aj vy ten problém, že teraz si musím všetko značiť... neviem čím to je ale moje zapamätávateľné schopnosti sa strašne zmenšilii ako plánujeme svadbu :-D všade chodím s perom a notesíkom :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja sa pripájam ku gratuláciám k meninám :-) dany: s matrikou máš čas. My máme termín skôr ako vy a keď tam drahý bol, tak že papiere sa vypisujú najskôr 3 mesiace pred termínom sobáša...
Odpovedať
dakujem za prianie...ja som normalne zabudla,ze dnes mam meno :-D az teraz ma to napadlo ked som videla email od ocina,inac by som normalne zabudla kedze tu meniny neoslavuju 8-( ,ale musim drahemu zavolat ze dnes mam sviatok,aby nezabudol na darcek :-N rospi: prajem pekny prvy den v praci,urcite to par dni potrva kym sa zase dostanes do normalu v praci... danyledu: ja uz niekolko rokov pouzivam diar a pero a vsetko si to musim pisat lebo strasne zabudam a kazdym rokom je to horsie 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
AAAAAAAAAAAAAAa, bei, tak to aby sme aj my skocili na matriku...... dany- z toho zapisovania si absolutne nic nerob, lebo my vybavujeme naraz aj novy bytik, hypoteku, kuchynu, nejake to zariadovanie, velke stahovanie z BA, ja riesim rigo, drahy si hlada pracu, dotoho nejaky ten sud, co sme mali autonehodu, rodinne oslavy, nove prirastky v rodine aaaa jaj, jasne, ze SVADBA ........!!! Ja som len stastna, ze ked som bola 3mesiace PN, co-to som zajednala a povybavovala :-) :-) :-D a jasneeeeeeeee Monika, vseeee naj, naj, naj, :-o
Odpovedať
Profilova fotka
bejka- myslíš, že je čas? tak oki ... budem sa sústrediť na iné veci dúfam :-) som rada, že nie som sama s tým zapisovaním, len keď to nie je u mňa normálne chodiť s diárom. Každý na mňa kuká, kto ma pozná, či som v poriadku 8-( Na druhej strane som rada, že nemám také vybavovačky ako ty Tanana, to by som asi zinfarktovala :-N Prišla ted z obeda, pánečku, tak sa mi nechcelo vrátiť do práce 8-) Vonku je tak krásne
Odpovedať
bejka tanana: dik... :-) tanana: tak ty mas iny zhon teda.... :-| danyledu: na papierovacky na matrike mas este dost casu,to len my vybavujeme skoro lebo musim mat vsetky papiere prelozene a overene notarom aj na sk a aj u...,tak to tam chcem dat skor pre istotu,ze by im tam nieco nesedelo... no idem aj ja teraz trosku vonku na slniecko sa ohriat.... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
dany: veeeľmi skoro. Skôr ako tri mesiace pred termínom ti na matrike papiere ani nepodpíšu, nejaké interné predpisy.... Stačí kľudne taký mesiac pred, náš farár povedal, že ale najneskôr týždeň pred termínom, aby stihli papiere poslať z matriky na faru, takže ten mesiac pred je optimálny. Je to iné ako keď sobáš je na úrade....
Odpovedať
Článok sa načítava...
cauky bejka ako sa mas a co mas noveho?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni. dni mam stereotypne - len ucenie, ani nove nemam nic. flakam pripravy na svadbu a uz ma to aj zacina skriet... uz len tri tyzdne a bude pokoj... a ty ako? co nove?
Odpovedať
ale ked uz mas uz len 3 tyzdne tak to v poho a potom sa zase mozes venovat svadbe no nie? ;-) vsak tie hlavne veci uz mas nie? ja v poho my sme mali opletacky a behacky koli drahemu paapirovackach,sme neratali,ze bude tolko vybavovaciek kolo toho,ale uz je to hotve a este slovenske formality a uz sa mi bude lepsie spavat... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaj, veď sama dobre vieš, že najhoršie je zariadiť tých milión drobností... len zoznam mám na celú A4-ku.... Keby som na to aspoň nebola sama, ale som... Ale čo už :-S Tak to je super, že s tými papierovačkami už končíte, ešteže ja aspoň toto nemusím... :-N
Odpovedať
akoze si sama a drahy nepomaha? tak mu pekne napis zoznam co treba....ani moj sa nemal moc k cinu,ale minuly mesiac som mu dla dobru prednasku,ze ja mu vsetko nebudem vybavovat a vies ako sa teraz zaujima a stara o veci... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, dala som mu zatiaľ vybaviť 2 veci: zohnať pekné slaďáky a poslať ich fotografovi (2 mesiace sa toho ani nedotkol), a zohnať polystyrén, z ktorého som chcela vyrobiť ozdobu na kapotu auta, a tiež nič... ]-( Ja som už dávala prednášku, aj o jeho rodine, ale moc som nepochodila... Stále hovorili doteraz, že je ešte čas, že je skoro vybavovať, ale už sú to len tri mesiace... Tak neviem kedy to už nebude skoro... ]-( Asi mesiac po svadbe.... :-N
Odpovedať
no ja som mala to iste s mojim ...tiez som vsetko vybavovala sama a bolo toho dost...a tak som jeden den tak spustila do neho,ze ak sa nepohne,tak na svadbu si moze kracat sam...aj tak sa berieme na sk len koli tomu lebo on tam chcel mat svadbu,tak teraz nech sa cini no nie??a veru sa uz aj zacal cinit a ide v plnom prude :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dievcata, nachvilu som sem nakukla...praca ma teda zavalila, ani nevyzera, ze je kriza... :-D monika, pytala si sa na tu kvetovu vyzdobu. dala som si ju robit v Slnecnici, lebo mali lepsie ceny ako vo flore a nie len to. Slnecnica pracuje aj v sobotu, takze sme mali uplne cerstve ikebany a kyticu v sobotu na obed. Vo flore musis vsetko vyzdvihnut do 15.00 hod. v piatok... a to sa mi moc nepozavalo.. bola som maximalne spokojna s naaranzovanim... no a do albumu som uz nestihla dat nejake fotky zo saly s tymi ikebankami po stoloch... ta fotka tej saly, ktora je v albume bola spravena este predtym, ako boli v sobotu rano dovezene ikebany a vazy s orchideami... potom ti poslem nejake tie fotky ;-) babenky, musim vam povedat, aby ste sa moc nestresovali uz teraz, ono to ten tyzden pred svadbou aj tak bez toho stresu nejde.. 8-( ... ked treba mysliet na vsetko uz v uplne poslednej faze priprav... tak sa troska setrite :-N
Odpovedať
rospi: cauky...dakujem za info no musim sa tam ist pozriet a ako dlho dopredu si to tam musis objednat?myslis,ze v pondelok v tom tyzdni ako asvadba bude stacit objednat?? =-) posli potom foto z vyzdoby sale tiez...tesim sa... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D so slnečnicou som maximálne bola spokojná aj ja ... kytička a pierko boli presne podla obrazku,co som doniesla, pani nemala ziadny problem sa s tym popasovat... na rozdiel od flory, kde ma hned na zaciatku odpisali, ze kaly v septembri uz nekvitnu.... a ze ak ich aj nahodou zozenu, budu drahe... no uznajte, cakat pred svadbou ci budu alebo nebudu kvety... a zevraj velkoobchod 8-( mrzi ma len, ze som si vo flore nechala robit ikebanu... nebola skareda, celkom sa podarila ale cena bola sialena 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, urcite poslem :-) ta pani hovorila, ze zaciatkom svadobneho tyzdna je dost natesno objednavat kvety. my sme boli 15.aprila (10 dni pred) a dohodli sme celu vyzdobu, pritom som jej doniesla fotky ikeban a kytice, co si predstavujem. 16. aprila sme to definitivne zajednali, hovorila, ze objednava tulipany v holandsku, takze najvyssi cast objednat. zalezi ale od kvetov, ktore chces. niektore moze mat aj hned a niektore treba objednat.. a toho 16teho sme jej doniesli aj vazy a kamienky a tiez vazu na tu hlavnu ikebanu. ta pani uz vsetko spravila ako bolo na fotke. bola velmi spolahliva a niektore zname zo ziliny nam hovorili, ze si tam chodia davat robit kytice na velke prilezitosti a aby som ani na chvilu nehavala nechat to spravit v tej slnecnici... ta pani ma aj katalog s fotkami kytic a ikeban, ktore uz robila, tak sa da vybrat aj priamo u nej. :-)
Odpovedať
jej dakujem za radu,urcite sa pojdem pozriet...ale oni nemaju nahodou webstranku co?? :-N fifitko: ty si mala tiez nadhernu kyticu,aj ja chcem kaly a ako dlho pred svadbou si si to musela zajednat? rospi: a kde si si nakoniec pokupila vazy a dekoracie?vsetko vo flore?
Odpovedať
Profilova fotka
Moni: ja som objednavala cca 3 tyzdne pred svadbou. Ako pisala Rospina, niektore kvety treba objednat z Holandska a preto to trosku trva ;-) v Slnecnici si tiez davam viazat kytice a kupila som si tam aj nejake orchidejky, su nadherne, zdrave a plne kvetov ;-) urcite neobanujes 8-) aaaaa dakujem za pochvalu kyticky x-)
Odpovedať
ahojte..vidim,ze ohovarate slnecnicu :-D tiez ju vrelo doporucujem..tiez som mala kyticu odtial..aj ikebanu.. a este par kytic tiez odtial..a cena uplne super..aj druzicky mali odtial..ako velke,tak aj male tie sladke.. my sme objednavali par mesiacov dopredu a este vo svadobny tyzden sme tam boli dohadovat nejake detialy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dievcata, vidim, ze tu si vsetci moc zaneprazdneni.. to bude tym pondelkom :-D dufam, ze ste mali pekny vikend...tu je uz leto, neda sa na slnku vydrzat :-| od juna do septembra budeme v piatky pracovat len pol dna (..vraj kriza a treba minut dovolenky =-) , tak uz sa tesim na to kupalisko 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoooj rospi, pozdravujem Ta :-D a aj vas, vsetky kocky, uz tu kukam len tak sporadicky, lebo velavela prace a vse ostatne, majte sa krasne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tanana, zdravim ta, tak ako bezia pripravy? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Rospi, zlaticko moje, noooooo dnes sa nam dostali do ruk svad.oznamka, tak sa z nich straaasne vytesujeme :-) Som rada, ze Vam svadbicka dobrucko dopadla, pozerala som fotky, no aka kocka z Teba!!! Z manzelom sa k sebe perfektne hodite 8-) My teraz riesime hlavne novy bytik,a stahovanie z BA, taktiez aj nove robotky, no a doktorat som odlozila na september.....Tak takto sa tu mame :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?