Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
chicca555: nie nikto nemal na tortu ani pomyslenie ani chuť ako píše Monika sladkého sa na svadbe veľmi málo zje hlavne keď je teplo my sme do reštiky doniesli 2 veľké krabice koláčov a nakoniec sme tam to čo zostalo aj nechali čašníkom lebo sa priznali, že ochutnali a že sú výborné, a zostalo veľmi vela, ja osobne som prvý koláč zjedla dva dni po svadbe lebo ani v piatok keď sme balili výslužky ani v sobotu som nemala absolútne chuť na sladké a svadobčania maximálne ochutnali
Odpovedať
a čo sa týka stresov pred svadbou som stresy ani nemala len som bola chvíľkami nervózna z niektorých ľudí, no až v sobotu to na mna prišlo, motýle v bruchu, únava, stiahnutý žalúdok... všetko prešlo okrem únavy po obrade a ta prešla zasa pri fotení po obede :)
Odpovedať
lea: no super teda, ved uz by aj bolo na case aby vam ich dala ze??? :-| tak snad to tak aj splni konecne a budes sa z nich tesit doma ;-) vejkasmejka: ja som si tiez mojich kolacov a torty veru neuzila....ani som moc toho nezjedla, ked som videla tolko kolacov pokope, tak ma az chut presla, ale teraz by som si veru dala nejaky fajny kolacik :-p ..ale uz bohuzial neni... ]-(
Odpovedať
lea: ak ťa to ukludní moj brat čakal na fotky vyše pol roka po pol roku sme sa začali smiať, že či ich dostanú na prvé výročie svadby? ale im a hlavne švagrinke moc do smiechu nebolo, čo chápem. a chápem aj teba, my máme iba 3 týždne po svadbe a tiež sa ich neviem dočkať kedy ich poštár donesie hoci som už pár videla, lebo nám niektoré poslal mailom a niektoré už má aj fotograf na webe
Odpovedať
Profilova fotka
baby, je to blby napad, ze sa chcem ist fotit este pred sobasom? mam to naplanovane tak, ze okolo 11 doobeda pridem nalicena, ucesana a hybaj sa fotit, nech som do 14tej doma, o 15tej mame sobas v kostole...
Odpovedať
Profilova fotka
krásne ránko :-) chicca - aj ja sa idem fotiť pred obradom :-) ja v tom nevidím žiaden problém, môžeme si fotenie užívať a nie ísť po hostine - po prvom obede - a rýchlo rýchlo aby hostia neboli dlho sami na hostine .... takže tiež sme to takto vyriešili že pred obradom ;-) na také oficoš fotenie a možno ak bude príležitosť tak odskočíme aj počas obradu na chvíľočku tak podvečer ak by bolo pekne .... nevedno ... 8-)
Odpovedať
ahojte..vdaka za povzbudive slova :-) je nam to uz aj blbe,akoby sme sa stale vyhovarali..ale co narobime.. chicca..niektori sa chodia fotit uz v piatok..a aj pred obradom..takze nie je nic zle na tom..a prave som si spomenula,ze jedna baba,co sa vydavala 7.7.07 sa bola fotit uz v pondelok :-N my sme sa fotili v nedelu a bolo hnusne :-S ale nase fotenie je kapitola sama o sebe |-|
Odpovedať
Profilova fotka
dany, nas fotograf bol trosku prekvapeny ze skor, ale pak suhlasil, ze jasne, pre hosti aj pre nas to bude lepsie, lebo nie vzdy je pak chut a aj cas sa ist fotit cez hostinu :-) areal kde mame hostinu je tiez pekny, tak nejake zabery snad urobime aj tam... ja som tiez pocula o foteni v piatok ale co ja viem, to je podla mna skoro, jedine, ze by toho 12teho malo byt skaredo a v piatok pekne...
Odpovedať
Profilova fotka
lei a preco si nebola spokojna s nedelnym fotenim? kto ta fotil?
Odpovedať
chicca: jasne,ze to nie je blby napad sa ist fotit pred obradom, aj my sme sa tak boli od 11 do 1 a bolo to lepsie ako odskakovat cez svadobnu hostinu...a potom cez hostinu sa mozes este fotit ak mate pekny areal.. ;-) my sme mali este zopar foto s rodicmi a surodencami ked sme prisli na hotel, vsetci hostia isli na terasu a tam mali sampanske a pochutky a my sme sa zatial vonku fotili s rodinkou, lebo potom uz na to verunebude cas, ked sa hostina rozbehne...
Odpovedať
Profilova fotka
moni, super :-)
Odpovedať
chicca..skor islo o pocasie..v sobotu horuco a nedelu prsalo..ale vystihli sme aspon hodinku..len my sme nemali sancu to v sobotu stihat..ale v maji sme si to vynahradili
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
si sa dala znova nafotit? :-)
Odpovedať
My sme sa boli fotiť až o 18:00 lebo sme mali dosť skoro obrad a aby sme sa nemuseli ponáhlat dobeda a nakoniec aj fotograf povedal, že je lepšie svetlo okolo piatej ako doobedaje síce pravda, že sme mali isť aspoň o polhodinku skôr lebo kým sme prišli do budatína akurat zapadalo slnko za horu a na tej lúke kde sme sa chceli fotiť už bol tieň ale aj stihli sme nafotiť pekne fotky a nakoniec sme sa fotili 2 hodiny a bolo to najlepšie z celého dňa ;-)
Odpovedať
Uz sa tych tvojich fotiek nemozem dockat :-) a baby urcite takisto.
Odpovedať
máme fotky!!! ked bude čas zajtra ich tu dám ;-)
Odpovedať
tak a už sú tam! :-D
Odpovedať
vejkasmejka: no krasne foto mate, este raz Vam srdecne blahozelam... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babule. konečne po dlhom čase mám čas sem nakuknúť. pribudlo tu toľko nových zapísaných strán, že to ani nemám kedy prečítať. naša svadba bola super. počasie vyšlo ideálne, fotenie sme si maximálne užívali, tak sme zvedaví na výsledok. hostina už dopadla trochu horšie, ale našťastie vie o tom len pár ľudí. personál poplietol a pokazil čo mohol, ale čo už. o týchto chybách sme vedeli skôr len my dvaja a pár ľudí, ktorí vedeli, že to malo byť ináč. ale v konečnom dôsledku bolo super, až na to, že všetko strašne rýchlo ubehlo a už chápem, prečo v niektorých krajinách trvá svadba aj týždeň.... :-D
Odpovedať
bejka: no ahoj a v prvom rade gratulujem a prajem Vam vsetko len to naj.... :-) som rada,ze ste si to uzili a mali ste super cas. a co sa prosim ta stalo na hostine? co ti doplietli?? snad nic tak horzne :-(
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja gratulujem všetkým novým novomanželkám.... :-) moni: doplietli čo mohli. nedali detské porcie tak ako mali a pritom som si dala tú námahu a všetko im napísala, nedávali jedlo tak ako bolo naplánované, tortu mi doniesli bez sviečok, jeden čašník na nás vyskakoval, keď sme ho o niečo prosili, odnášali hosťom nedotknuté porcie, atď. Je toho viac. Ale tak čo už. Vy ste nemali žiadne problémy? Niekomu sa to možno zdá ako malichernosti, ale keď už toho bolo viac, už nás to dosť mrzelo...
Odpovedať
Ahojte, tak uz sa mi pomaly krati cas. Salu mam zajednanu, hudbu tiez, teraz je este dolezite zohnat dobreho fotografa a kameramana - za rozumnu cenu...neviete mi poradit? Zacinam byt zufala, lebo sa bojim, ze ked sa konecne rozhodnem, tak uz nebude na nas termin volny.Presla som celu hrbu stranok, ale radsej by som dala na osobne odporucanie. Pomozete mi? prosim IP
Odpovedať
Profilova fotka
trinity: a aka cena je pre teba rozumna?
Odpovedať
No, nerada by som dala za kameru viac ako 300 €. Co sa tyka fotografa, tak tam tak max do 250 €. Uz hudba bola drahsia ako som pocitala - 400 :(
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mali fajn fotografa, cenu si uctoval podla toho, ako dlho bol na svadbe. my sme ho mali od po 12 do 20 a bral zhruba 260. este nemame sice fotky, ale ked budu, tak si ich sem hodim a uvidis, ci sa ti bude pacit jeho praca. aj kameramana sme mali z tej istej firmy. cena je do tych 300. poslem ti na nich IP.
Odpovedať
Profilova fotka
triny: skús kuknuť na stranku fotografa Eda Dlugoša..... dlugos.sk, fotil aj nás napríklad, je dobrý a nie drahý a zo ZA ;-) včera mala svadbičku moja sestrička x-) bola nádherná a fotila ich fotografka, tuším sa volala Marková a jej manžel robil video... veľmi príjemní ľudia, som zvedavá na výsledok, ale určite bude skvelý. A tiež neboli drahí, natáčanie spolu s fotografovaním ich vyšlo na 250 € spolu.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte vejka velmi pekne fotecky este raz gratulujem. Vsetkym novomanzelkam taktiez gratulujem.
Odpovedať
bejka: no tak to vies,ze to cloveka nastve teda... ]-( to ti verim, ked si zajednas nieco a este k tomu 4* hotel ,tak chces aj servis na urovni a aby to klapalo podla predstav... no aj my sme mali problemov zopar, ale na svadobnej hostine bol servis super, co tam bol hlavny casnik, tak ten sa o vsetko super staral, ale na 80 ludi 4 casnici su malo veru a aj ked teda stale lietali a behali, tak bolo treba viac casnikov na toloko ludi...a tak jedlo vychadzalo pomalsie,ako by sme chceli,ale zato bolo velmi chutne.. no a uplne nam poplietli izby a dokonca aj nas apartman zamenili a pouzival sa celu noc ako izba pre deticky, tak si to vies predstavit aby ako sme zurili, ked sme rano dosli na izbu a tam same detske veci... ]-( a holky na recepcii no hruza servis a trochu usmevu by im ozaj nezaskodil, hlavne jednej holke a ta sa aj strasne blbo zachovala k nasim hostom.. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Monika a vy ste to nemali v branici? Som myslela ze lepsie zvladajú taketo akcie.
Odpovedať
ano veronika mali a aj bejka ...a aj ja som si myslela,ale ako vidis, nie az tak 100% :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?