Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
veronika: tak prajem vela stastia a urcite si pytaj aspom zlavu za ten stres ;-) lea: ano velmi smutno a tebe nie? chyba mi to iorganizovanie, aj ked to bolo niekedy stresove,ale stalo to za to a hlavne mi chybba to ako sme boli vsetci spolu, rodinka a kamosi... x-) bolo to super... :-D tak to som v soku,ze si vybral swaroskeho teda... :-D ale tak ma dobry vkus, ta je ozaj elegantna a pekna... ;-) a uz ste to aj objednali a spravili tie foto? ako sa pouziva ten program?
Odpovedať
moni..to ano..ta organizacia a vytesovanie sa z kazdej malickosti a zhananie..no je to uplne super..dufam,ze az raz budem mat dceru a ta sa bude vydavat,ze mi dovoli sa s nou tesit :-D mna este cakaju svadobne saty..musim ist zaniest do cistiarne,lebo v maji sme ich pouzili a len odlozili,lebo nebolo casu..kedze by som si to rada sama vybavila,tak ich nechavam len tak..ale musim milemu povedat,nech mi pohlada vak na ne,lebo ten sa akosi vytratil v ich velkom dome :-S dobre vybral..je to take elegantne..aj mne sa to paci..akurat mam povyberane fotky..nahrubo..teraz idem spravit prednu stranu a potom prejdem,co som vybrala..a este sa musim rozhodnut,ktore pojdu do c-b a ktore netreba..do piatku to chcem mat hotove.. bude to z photobox a ti to maju na nete rovno..ale nainstalujem aj ten cewe..lebo neskor planujem robit s tym..tak chcem poskusat,ako sa pracuje..a mozno aj zacnem a postupne budem doplnat..lebo to este zbieram fotky k tomu..
Odpovedať
lea: no aj moje mi maju nasi zaniest do cistiarne lebo som to pri tom mojom rychlom odchode este nestihla... :-| a vak si pozri na ebay, predavaju tam super vaky priamo na saty a aj krabiice, kde si ich mozes pekne odlozit. ;-) no ta vasa foto book bude urcite krasna a na prednu stranu chces dat viac fot alebo len jednu?
Odpovedať
ja mam k satam vak,bol spolu s nimi,len mi ho niekde zapatrosili :-. ale budem nastojit,aby sa nasiel,lebo to je origo k nim.. vies,ja si rada niektore veci vybavujem sama..ked som ich predtym davala cistit,tak som sa na druhy den vracala znovu do cistiarne,lebo mi ich dali flakate okolo vysivky,tak to robili znova a to som uz dokladne prezerala..takze po takej skusenosti,to chcem zariadit sama,pripadne mily to zvladne.. na tu ph-book mas bud jednu alebo tri na prvu stranku,tak dam tri..nas dvoch a obrucky..to bude take pekne x-)
Odpovedať
no tak to vyhlas patranie po dome nech hladaju.... ;-) :-D potom daj vediet ci si bola spokojna s knihou...ja si ju budem davat robit neskor, kedze teraz sme napalovali dvd zo svadby a vyrabali si obaly na dvd a ideme rosposlat hostom ako podakovanie...este musim napisat na dvd ze cast 1 a 2,ale moc sa mi do toho nechce.... :-S :-N
Odpovedať
no urcite sa pochvalim a zhodnotim..my musime potom este povyberat fotky,co dame spravit a rozdat..to za tu trpezlivost :-N
Odpovedať
Profilova fotka
nooo micky moje, zajtra je tu piatok a ja idem robit menovky :-D dnes nebolo kedy... uz tu tukam ako datel gelovymi nechtami, som spokojna :-) cize zajtra menovky, spoved, nabalenie vysluzkovych krabic, nafarbenie svagrinkynej hlavy a zanesenie alku a kolacov do saly... plus este pedikura... nooo a neroztlacila som si svadobne topanky, cize amen tma, no co uz :-D len ma vraj prsat, joooj :-(
Odpovedať
ahoj chicca..no uz piatok..konecne :-D sa neviem dockat vikendu :-D este zajtra mozes rozchadzat topanky..aj to malo,co pochodis,pomoze :-) nezabudni potom vsetko dokumentovat,nech sa mozeme pokochat..a pozor na nechtiky :-) s pocasim vela nespravis..ale vzdy s amoze vyjasnit,ked treba..vlastna skusenost ;-) a ak by aj nie,tak si spomen na meteorologa,ktory vydaval dceru a pocasie nezariadil :-N tak aspon nejaka utecha :-D
Odpovedať
Profilova fotka
diky lei :-D :-D
Odpovedať
chicca: tak ty sme stihas aj nakuknut? ;-) no super, tak vidno,ze stihas vsetko podla planov? uz mas bolenie bruska od stresu? ci to na teba este neprislo? Prajem ti krasny den zajtra a poriadne si to uzi!! :-D ;-)
Odpovedať
zajtra po praci cakam na pocity a zazitky :-) som na vas myslela,ze ako vam je super :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky. akosi vôbec nemam cas sem chodievat, ale vcera som si nasla chvilku casu a nahodila sem par fotiek. sice maju blby rozmer, ale chystam sa ich vymenit za lepsi. babule, co ste mali tuto sobotu svadbu, prajem vam do spolocneho zivota len to naj, pocasie vam vyslo aj napriek predpovediam pocasia, tak sa tesim na vase fotecky... ;-) Dnes poobede mam pohovor do jednej prace, tak mi drzte palce, nech to konecne vyjde.... :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
bejka: no akurat som si pozrela foto a krasna nevesticka si bola.... ;-) este raz prajem vsetko dobre... drzim palce na dnes nech ti to vyjde. ;-) a kde si hladas praci v za?
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem Moni. Hľadám si v Žiline...
Odpovedať
bejka..no super x-) x-) x-) tesim sa aj na dalsie :-) drzim palce,aby ta praca bola cim skor ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Kočky, akurát som sa dozvedela, koľko si VYPÝTAL náš farár čo nás sobášil... ja čo som mala informácie, tak peniaze sa dávajú do obálky - na kostol - v nejakej symbolickej výške... ten náš si normálne povedal, že chce 500 Eur!!!!!!! pritom sme obaja veriaci, máme všetky sviatosti (krst, prijímanie, birmovku), nečakáme dieťa, čiže žiadne "problémy" s cirkevným sobášom... Prosím vás, koľko ste dávali vy? Vďaka.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj chicca555, tak to si ziada o riadnu palku.. my sme davali do obalky, symbolicky na kostol. aj ked sme sa na zaciatku preventivne spytali, ci sa plati nieco za ten sobas, tak odpoved bola, ze sa dava len ofera. urcite nema pravo od vas ziadat teraz tieto peniaze, ked to nebolo stanovene na zaciatku. a nikoho nemoze nutit dat na kostol 500 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
chicca, pokiaľ viem, za sobáše sa predsa neplatí ]-( možno ste mu zle rozumeli a takto "neslušne" si chcel vypýtať 50 €... my sme dávali v tom čase, keď sme sa brali 1000 Sk a náš pán farár dokonca aj trošku váhal, či to má vziať alebo nie... veď je to na kostol, tak to potom vzal a poďakoval. V našej farnosti je zvyk prispievať 1000 - 2000 Sk, teda okolo 50 € teraz :-) ak to požaduje, určite by som sa na to pýtala príslušného biskupského úradu, že byrokracia vládne už aj v tejto sfére je až nepochopiteľné a smutné 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
fifitko, 100percentne sme mu dobre rozumeli... no nic, nejako to vyriesime, ale isto nedame 500eur, to je uz zdieranie :-o
Odpovedať
Profilova fotka
Lea: moja segra tu už pridala nejaké svadobné foto zo svojho dňa D :-D
Odpovedať
chicca555: byť tebou, určite to neplatím, to si farár nemôže dovoliť, keby sa to dozvedeli na biskupskom úrade, tak by mal riadny problém. Tak držím palce, nech to dobre vyriešite :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj chicca555.to ako mysliš važne,že si farár vypýtal 500eur?myslíš toho našeho v rosine?aby som vedela čo ma čaká.daj potom vedieť ako si to vyriešila.lebo to sa my zdá fakt moc prehnane za sobaš tolko penazí.ved to je zdieranie. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
baby, nedali sme a ani nedame... uz na to kaslem a nejdem to dalej rozoberat :-|
Odpovedať
ahojte..to co tu citam =-) =-) =-) to kde sme..v obchode alebo na trhu =-) =-) =-) chicca..v ziadnom pripade nic take neplat..my sme nic nedali..knaza sme mali sice z rodiny,ale davalo sa len na kostol..aspon teda si myslim,kedze ja som nedavala,tak netusim..ale dat tolke peniaze,celu vyplatu na nasom slovensku je teda riadna nehoraznost ]-( zuzi..idem kuknut..na FB som uz videla..ale idem este tu ;-) :-)
Odpovedať
cauky dievcata...tak chicca to je ina drzost od neho... ]-( my sme tiez davali len oferu... fifitko: aj tvoja sestra mala svadbu teraz niekedy? aj ja chcem vidiem foto... :-D
Odpovedať
ahoj moni..zvedava si? :-D myslim,ze ma nick karamia :-N dufam,nevadi zuzi :-D
Odpovedať
chicca: jeeej...ja som ti zabudla zagratulovat...tak vsetko len to naj prajem a hlavne vela stasticka v manzelste. a dufam,ze svadba dopadla podla predstav... ;-) tesim sa na fotky. tak ste sa boli fotit na strecne? lea: dakujem... ;-) ako sa inac mas?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, nie boli sme sa fotit v kunerade a po ceste naspat sme urobili par zaberov v rajeckych :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, k tej katastrofe ktora sa volala saty. Nakoniec svadobcania nic nepoznali. Nebolo to uplne ono ale urobili z toho vcelku schopne saty. Bolo to vsa posledny krat co som tam vstupila. Inak islo vsetko podla planov. Este ma trosku nahnevali na strecne kde nam chceli dat ohranicenie jednej hodiny ale to uz som si presadila ze to teda nie. A tesim sa na foto snad bude krasne. Boli to najlepsie 3 hodiny toho dna. Ale aj ostatne bolo super. Bolo vela improvizacie - comu som sa chcela vyhnut ale vsetci fungovali a bavili sme sa az do rana. Nozicky ma boleli este vcera. Foto by som mala mat v nedelu tak potom sem nieco supnem.
Odpovedať
veronika: tak v prvom rade gratulujem a prajem vsetko len to najlepsie... :-) som rada,ze vsetko nakoniec dobre dopadlo...to je super ,ze si si den uzivla... :-) no otras tolko penazi na tom strencne ze? a este ze mas len 1 hodinu na to...no dobre si na tom zarabaju... 8-( ale co uz. tak sa tesime na fotky...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?