Zbytočnosti

Ahojte nevesty 😊 Tie ktoré už máte po svadbe, viete mi povedať, akú vec ste si uvedomili že ste riešili úplne zbytočne? Ci to boli darčeky pre hostí, video, foto kútiky atď 😊 nech viem pri čom nestracat čas a nezapodievat sa tým 😊 Ďakujem
Odpovedať
Pre nás na svadbe bola zbytočnosť rebrík s našimi fotkami a svetielkami a deky vo vonkajšom sedení pre fajčiarov.
Odpovedať
@chelsey987 Ha! Rebrík s fotkami som ešte chcela narýchlo zbúchať, ale kašlem teda na to 😄 😄 😄 Vďaka!
Odpovedať
Sladké vody 🙂 nemali sme ich síce veľa, ale otvorila sa tuším len jedna fľaša. Všetci pili len vodu s citrónom a mätou. A ďalšie veci, čo mi hovorili kamošky z ich svadieb - napr. župan pre nevestu a veci na svadobnú noc, na ktorú akosi nezvýši čas 😄
Odpovedať
@bazza tie sladené nápoje sú super tip, župan som zamietla už keď som to videla, príde mi to nelogické kupovať župan s nápisom nevesta keď každý vie ze ty si nevesta 🤣
Odpovedať
Profilova fotka
@lusebokova ja som už pred svadbou ako zbytočné vyhodnotila darčeky pre hostí (poväčšine sú to blbosti, ktoré ľudia aj tak vyhodia, resp. si ani nezoberú), pierka (mal len manžel a najbližší - otcovia a bratia), župan, vešiaky, špeciálne ŠPZ, výzdoba auta, svadobné poháre a podobné veci, ktoré sú len na foto, podušky alebo krabičky na obrúčky. Súhlasím, že malinovky sú zbytočné, pár sme síce mali, ale skoro všetci pili čerstvé limonády s ovocím, ktoré boli nonstop dopĺňané, citronádu a čistú vodu. Rovnako som už popredu vyhodnotila ako zbytočné vyhadzovať tisíce za výzdobu - to samozrejme záleží aj od priestoru a podobne, ale myslím, že pokiaľ to nie je niečo super extra, ľudia si to aj tak nejak extra nevšímajú a nezapamätajú (resp. nebude svadba lepšia alebo horšia kvôli výzdobe) a sú to zbytočne vyhodené peniaze. Akože samozrejme, výzdobu sme mali zo živých kvetov, ale skôr jednoduchú. Ešte aj napíšem veci, ktoré som si myslela, že budú vyhodnotené ako zbytočné, ale vypálili super a som rada, že sme ich mali - napríklad fotokútik - mali sme to tak, že stenu nachystala aranžérka, ktorá robila výzdobu, rekvizity som si robila sama a fotila tam normálne fotografka, máme odtiaľ krásne foto a bola to sranda. Myslela som si, že hovadina bude aj instax, ale mladšia sestra nám to chcela dať ako darček, tak to mala na starosti - všetkých pofotila po rodinách/pároch, polepila do knihy a potom poprosila ľudí, aby tam niečo popísali k svojim fotkám a to bola super vec, doteraz sa na tom strašne smejeme. Mali sme aj nejaké naše spoločné foto, to som si tiež myslela, že bude zbytočné, ale ľudia sa pri tom zastavovali a pozerali si, zasmiali sa, ale nutné to určite nie je. Rovnako som si myslela, že zbytočná robota budú svadobné noviny - vyrobila som ich tiež sama, takže investícia 0 €, len nejaký čas a veľa ľudí to ocenilo, pobavili sa v tých začiatkoch, pri čakaní na jedlo a mnohí si ich zobrali domov na pamiatku.
Odpovedať
Profilova fotka
@lusebokova tak napríklad ten župan som si ja kúpila pre seba pre radosť, aby som si mala čo obliecť keď ma bude malovať vizážistka a robiť vlasy. Aby som tam pre kameramanom a fotografom nebehala v nohavičkách a tielku 😄 Ale samozrejme, je to len blbosť navyše, niečo pre moje potešenie... svadobné poháre som tiež vyradila, zbytočná starosť navyše že ich mám vopred nosiť do miestnosti hostiny, aby nám do nich naliali. A zvyšok som tiež zvedavá 🙂
Odpovedať
Čisto môj osobný názor 🙂 tak sa neurazte nevesty. Totálne zbytočnosti: dary od nevesty pri jej rozlúčke so slobodou; župan; vešiaky, vence na dvere, visačky na kľučku s pomenovaním nevesta/ženích; smerové šípky (tu je svadba alebo možnosť úniku, free vy-pi zóna); malé zápichy do koláčov s textom (niekedy samotné koláče hlavne v sladkom bare sú krásne aj bez tohto); väčšina personalizovaných vecí s menami a dátumom svadby ako poháre, tanier na polievku, šálky na kávičku či ženíchove manžetové gombičky alebo tie robusné samostatne stojace drevené nápisy (Pán&Pani Mrkvičkovci) či krabičky na prstene (jedine krabičku sme mali ale fakt to bolo zbytočné); ŠPZ novomanželia; (papierové) rekvizity na paličke k foteniu; ohňostroj alebo lampióny šťastia. Čo je také viac diskutabilné (ale pre mňa stále blbosť): - prenájom drahého auta - veterán alebo BMW, Audi, Porsche, atď., proste luxusné športové alebo SUV. Fakt nechápem odkial sa to vzalo a prečo sa pýšiť cudzím perím a ešte za to platiť. - závoj. Neviete odhadnuť štýl, dĺžku, farbu, máte z neho stresy kde ho kúpiť, predražujete si outfit a ako bonus sa potom bojíte, aby vám nespadol účes a všeho všudy ho máte 0,5-1 hod v kostole a možno, ak nezabudnete, tak na pár nastajlovaných póza-fotkách (95% neviest ho už na hostine, tancovaní a ďalšom programe nemá). - video (toto veľmi,veľmi záleží od nátury novomanželov). Nerada sa vidím a počujem v pohybe (aj muž), viem, že by sme si ten deň neužili keby nás niekto natáča. Fotenie nevadí. Nemali sme video a nedali by sme si ho spraviť ani keby nás do toho tlačí rodina. - skúšky účesu alebo líčenia. Prekvapivo s týmto som sa zhodla aj s mojou vizážistkou a kaderníčkou - jednoducho sú to baby z praxe ale nikdy nevedia na 1000% urobiť rovnaký výsledok ako na skúške. - hocičo, čo vy nechcete ale núti vás do toho rodina "lebo sa to má"
Odpovedať
Profilova fotka
tazko podla mna presne povedat, co su to zbytocnosti, kazdy ma ine moznosti, zvyky predstavy, preto je tazko niekomu povedal, ze mal na svadbe nejake zbytocnosti. kazdy nech si v prvom rade nadstavi a zariadi veci tak, aby jemu bolo dobre
Odpovedať
a čo sú to zbytočnosti. Ako nepoviem, niektoré veci sa aja mne zdajú byť niekedy prehnané, ale tak keď na to ta daná nevesta má a spraví jej to radosť, tak nech to má 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Nic nie je zbytocnost, pokial to niekto na svadbe chce. Treba respektovat volbu nevesty a zenicha
Odpovedať
@nikolieta9 presne tak nejak. Ono to tazko povedat. Kazdy mame iny vkus a tak isto aj predstavy
Odpovedať
Profilova fotka
@alofokm nemôžem s tebou súhlasiť v neikoľkých veciach: 1. závoj - moje šaty vyzerajú krásne. Ale keď som si dala závoj tak vyzerajú, že prekrásne. Nechápem prečo by som nevedela odhadnúť štýl, dĺžku, farbu... ved mi ho k šatám objednali priamo v salóne, taký aký som si skúšala. A aj keby som ho mala iba na chôdzu uličkou na sebe a pri oltári - 5 minút, tak áno, vyhodím za to tie peniaze. 2. video - je to každého osobná vec, ale ja by som si veľmi rada pozrela spätne svadbu mojich rodičov a dávam to nie kvôli tomu, aby som sa ja na seba pozerala, ale aby som mala pamiatku pre svoje deti - pamiatku na nas, na rodinu atd. 3. skúška účesu - nemusí byť, ale ak má niekto napríklad také ťažké vlasy ako ja, že sa mi bežne stáva že polovička kaderníčok nezvládne spraviť taký účes, aby aj niečo vydržal, takže by som si rada odskúšala, či je to ok. Ak nie, stále môžem kaderníčku zmeniť. A to isté aj s líčením... Je to ale každého úplne osobná vec za čo peniaze chce dať a za čo nie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@amelie22 Chápem tvoj názor, ale nepotrebujem, aby si so mnou súhlasila 🙂 Ako som napísala vyššie, tie "zbytočnosti" som naschvál rozdelila do 2 samostatných odstavcov a to, na čo reaguješ, som aj pekne opísala "Čo je také viac diskutabilné (ale pre mňa stále blbosť)", čiže som čakala nejaký ten hejt. Som rada, že si ty nemala problém so závojom ale to neznamená, že nie je xyz báb, ktoré sú také isté ako ty. Častokrát som to tu čítala alebo to riešila s mojimi kamoškami a veľa z nich sa v tom strácalo a mysleli si, že ho musia mať. Houby! 😄 Svadba je o tom, čo chcú/nechcú mať snúbenci, nič nie je povinné. Video - však si ho maj ak chceš 🙂 podla mňa aj fotky sú pekné a dostačujúce na pamiatku a rodinu. A čo sa týka skúšok - ako si napísala, je to každého osobná vec. Ja osobne mám velmi jemné a extrémne riedke vlasy a napriek tomu som to nehrotila a nemala som ani jednu skúšku (a to som kaderníčku mala na 100% zajednanú tak 1,5 mesiaca pred svadbou, vizážistku asi mesiac pred - ani u jednej som predtým nebola) a nelutujem to. Učesali a nalíčili ma krásne. Sama som bola prekvapená, že tie profesionálky sami načali túto tému a mali taký názor ako som si ja myslela (nevnucovala som im ho). Naschvál som písala aj takéto "nepopulárne" názory (a vedela by som ich ešte pár pridať do témy), lebo každá sme iná a nemusíme so všetkým súhlasiť a napr. inej babe týmto možno pomôžem. Niekto možno ráta každé € a pochopí, že nemať "niečo" ho nezabije, namiesto toho tie peniaze môže investovať do inej veci, na čo by mu neostali peniaze. Samozrejme, že súhlasím aj s názormi ostatných báb, že sa to nedá jednoznačne určiť. Áno, je to vec vkusu a rozpočtu snúbencov. Len autorka tejto diskusie chcela nejaké konkrétne veci vypichnúť, tak som napísala podľa svojej skúsenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@alofokm ja som tvoju správu pochopila 🙂 Veľmi dobre viem, že nežijeme v stredoveku a že nič na svadbe nemusí byť, ak to my nechceme. Mňa by napríklad ani nenapadlo, že niekto si myslí, že závoj byť musí... pretože dnes, aj keby sme išli v minisukni, v čiernych šatách alebo v hoč čom, tak je to len naša vec... a tak je to so všetkým. Myslím si, že treba dať na svoj vlastný pocit, čo naozaj chceme - a to si dopriať aj keď je to zbytočnosť, a potom to čo nechceme škrtnúť (aj keď pre iného je to must have). a mne sa ešte osvedčuje nechať si veci prejsť hlavou... dlho, aj tri- štyri mesiace. To čo som z tých drobností pred pol rokom určite chcela mať, tak teraz mi už na tom tak nezáleží...
Odpovedať
@amelie22 presne tak, je to o pocitoch. nie kazdemu sa vsetko paci a potreboval by to na svadbe aj on, ale o tom zivot je kazdy sme iny a mame ine predstavy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte dievčatá, rada by som ďalej pokracovala v tejto téme. Určite pribudli nevesty, čo už svadbu mali 🙂 Páči sa mi čo napísala @alofokm - osobne názory, každý nech si z toho zoberie čo chce a ostatné nech nechá tak. 🙂 Mňa presne zaujímajú (AJ) materiálne veci - darčeky (plánujem male fľaštičky s alkoholom), svadobný podväzok - na čo to prosím je? Prečo ho mám mať ? Ďalej svadobné Podbradníky (nenašla som nič, čo by nebolo gýčové) treba ich ? atď..daktore nevesty mali svadobné papuče..(čo je podľa mňa zbytočnost) fotokutik.. presne také veci ma zaujímajú, do čoho ste investovali peniaze a po svadbe ste si povedali, že vôbec nebolo potrebné a nikto to neocennil
Odpovedať
Pripájam sa k @alofokm . Snáď až na ten závoj môžem len súhlasiť. @livia_jenna_shmidova Ja na svoj termín ešte len čakám (jar 2024), no v poslednej dobe chodím na svadby veľmi často (sme so snúbencom vo veku, kedy sa naši spolužiaci, kamaráti a príbuzní ženia a vydávajú) a musím povedať, že fotokútik je náhodou super vec 🙂 Možno ani nie tak pre ženícha a nevestu, ale pre hostí určite áno. Veď keď ideš na svadbu a venuješ čas a úsilie tomu, aby si tam bola krásna, chceš mať aj nejakú pamiatku. Teda aspoň ja mám z tých fotiek potom vždy strašnú radosť...
Odpovedať
a tak neviem ci je nieco zbytocnost, pokial sa to zene paci a chchu to mat na svadbe, tak za mna nic nie je zbytocnost. fotokutik mne pride ako super vec, zabavia sa tam nie ani nevesta so zenichom, ale skor hostia
Odpovedať
Profilova fotka
@jarmila_jarka ten fotokutik som uviedla ako príklad 🙂 ten by som chcela aj ja, zvažujem @zuzanellka samozrejme ze pre každú nevestu je podstatne nieco iné a dá si čo chce 🙂 ja hľadám reálne skúsenosti od neviest, napr. (Vymýšľam si) veľmi som chcela mať na svadbe vypúšťanie holubkov, ale nakoniec to ľutujem, pretože holúbkovia boli prispatí a z košíkov nechceli vyletieť a nemalo to žiadny efekt.
Odpovedať
@livia_jenna_shmidova podbradnik je asi najvacsi gyc, hlavne taky s vysitym "Novomanzelia"... Nam uviazali biely obrus, velmi elegantne a dali deravu lyzicu. A este si myslim, ze zbytocnost je prehhnanenzdobenie aut. Stacia biele stuhy... Co som videla babiky, klobuky... Otras ako z 90.rokov A suhlasim aj s @amelie22 nechat si věci prejst hlavou. Teda zariadit zo ozaj dolezite. Potom rozpocet ukaze, co ozaj chcem a co je uz len manier 😁
Odpovedať
Profilova fotka
@kitycat ďakujem, za koment, ozdoby na auto nebudem riešiť vôbec, keďže odobierka, sobáš aj hostina bude na jedom mieste 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@livia_jenna_shmidova Ahoj ja som nemala žiadne zbytočnosti iba medovníkové menovky a tie boli vlastne aj darček zo svadby. No a hotel sám mi pripravil na toaletu balíček prvej pomoci. Kde boli náhradné dámske pančuchy lak na vlasy a neviem čo ešte. Jediné z čoho mali ženy radosť bol lak na vlasy. Chodili si občas upraviť účes. Tak možno ešte ten lak na vlasy ak dáš na dámsku toaletu tak to dámy ocenia a možno aj ty.
Odpovedať
u nas to boli tiez napoje. zbytocne vela, nakoniec sa to vobec nevypilo, kazdy siahal po mineralke a cole 😄 ostatne vyslo uplne na zmar. takze toto si myslim, ze sa velakrat prehana 😄 len aby bolo vela, ale nakoniec toho tolko proste aj tak netreba.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?