Dá sa zohnať dobrý kameraman na svadbu do 400 eur?

Neviem ako to robíte Vy ostatné,ale ja budem mať svadbu 1.10.2016 a rozpočet mame7000eur spoločne s priateľom. Ja som si myslela,že to je v pohode suma,veď nič extra nepožadujem. Ale ako sme začali rátať a zisťovať ceny,tak mám pocit,že to proste nedáme.Príde mi šialené ak si fotograf pýta 600,kameramam 600-700eur. Fotografa chcem určite ale kameramana vážne zvažujem :-(
Odpovedať
1
2
podľa mňa je kameraman zbytočný, video si pozrieš možno v stave eufórie týždeň po svadbe, možno na prvé výročie ale neskôr už podľa mňa ani nie, predsa len fotky pozrieš, prípadne zarámuješ, na video ti treba si vyčleniť čas a neverím, že sa vám bude chcieť viackrát tak, aby sa to oplatilo.... za mňa zbytočnosť, fotky stačia
Odpovedať
Za 400€ nezozenies dobre, bude to len obycajny zaznam ktory skonci po jednom pozreti niekde v sufliku. Ved sa na to pozri logicky, fotografovi das 600€ ten to nafoti, len staticke obrazky, vyberie tie lepsie, upravi odovzda. Kameraman musi tocit suvisle, casto aj na viac kamier, riesit zvuk, hudbu, dej, zostrih... a to vsetko chces za menej.
Odpovedať
@zuzi89 lebo si poriadne svadobne video este nevidela :-) Mne by stacil iba kratky klip zo svadby a tych 3-5 minut na pozretie si najdes hocikedy
Odpovedať
@slavka121212 videla som ich už celkom dosť, aj pekných, beriem to len z čisto racionálneho hľadiska - za menej nezoženie, a ak, tak ako si ty napísala, obyčajný záznam, ktorý skončí v šuflíku - čiže vyhodené peniaze. Ak chce video, to sú podľa mňa vyhodené peniaze, krátky klip ktorý spomínaš, je niečo úplne iné, fotky sú podľa mňa lepšie, dajú sa vybrať najlepšie a dnes fotograf dokáže aj na fotke zychytiť emóciu a vybrať naj, kdežto na videu ako sa raz zatváriš, niečo povieš, spravíš - ostane to všetko tam, nevyberieš "to naj"
Odpovedať
a keďže som sama túto dilemu riešila, pýtala som sa známych už manželiek, ako video - no pozreli si ho väčšinou spolu raz, potom keď sme sa ako kamošky stretli, druhýkrát, možno tretí s nejakou najbližšou rodinou a odvtedy je niekde v šuflíku a známym tiež radšej keď tak foto, pre cudzích ľudí, ktorí tam neboli ako aktéri, to nijak zvlášť zaujímavé nie je, podobne sa s komentárom od hlavných aktérov dajú pekne odprezentovať aj fotky, takže asi toľko :)
Odpovedať
@slavka121212 no popravde nakoniec som našla fotografa za 350eur,mladý šikovný chalan - foto jeho práce som videla - nie je to len tak na blind :D A tú kameru neviem - príde mi to aj tak dosť peňazí - ako sa mám zmestiť do rozpočtu? Ja teda neviem ako to robíte,ale ako tak ratam 2600jedlo,1200e kolace a torta, 500e šaty,500e oblek, 600e prstienky a to len základ a pripočítajte hudba,kostol,sála,výzdoba,foto.....
Odpovedať
@zuzi89 no práve,že aj mne veľa ľudí vraví,že zbytočné peniaze,ale zas minule sme si doma sadli a pozerali video zo svadieb sesternic a sme sa celko zasmiali a vravím si.....no nie je to až tak zlé mať video a vidieť ako sme vyzerali,aké vtipné kreácie tam padli.....fakt neviem čo robiť
Odpovedať
pozri, ide o to, či chceš tie peniaze na video naozaj obetovať, ak píšeš, že by vám to "nabúralo" rozpočet - a mohli by vám tie peniažky chýbať inde, kdežto bez videa sa podľa mňa v pohode zaobídete, radšej mať "len" poriadne a pekné fotky a investovať niekde inde :-) ja som napísala za seba, že radšej ako 400€ za video, budem mať len fotky a napr. investujem do dobrých zákuskov, výzdoby, ... aby som si užila ten konkrétny deň. To, čo sa odohrá a ako sa budeš cítiť, si budeš podľa mňa pamätať aj bez videa a mne na pripomenutie atmošky budú stačiť aj foto :-)
Odpovedať
@dominikadj13 rozpočet máme aj my do 7000€ pri 70 osobách, ale 1200€ koláče a torta? fíha, to budete mať tak veľa hostí? ja som bola najprv zásadne proti kamere, bála som sa, že ma to bude znervózňovať a že načo...nakoniec ma ukecal môj chlap a som rada, na videoklip sa teším. A myslím si, že 400€ nie je nereálna suma, vyberala som z dvoch kameramanov, jeden bol za 400€, druhý za 540€, nakoniec sa mi trošku viac páčil ten za 540€, tak sme ho zajednali...ušetrili sme na práve na koláčoch - aj s obrovskou tortou sa zmestíme do 600€, lebo ako výslužku budeme dávať domácu pálenku a perníčky, nie koláče... Starejšieho sme zrušili, luxusné prstienky robil súkromník - zlatník z Čadce - a teda nie 670€ ako Laura gold, ale 460€ a sú na nerozoznanie - resp. ešte hrubšie a viac zlata je na nich... a slušný značkový oblek zoženieš aj do 300€, my sme našli perfektný v sieti predajní Michael a stál 150€...
Odpovedať
Kazdeho koho poznam co video zo svojej svadby nemal to do dnes lutuje. Hodnotu videa pochopis neskor o 10,20,30 rokov. Video ma totiz nieco co foto nema, to je pohyb a zvuk. Ked je zabava v plnom prude, pride mi fotka uplne zbytocna, je to len mrtvy obrazok, video je ovela lepsie, ma to vacsiu vypovednu hodnotu a citit z toho viac emocii. Podla mna video urcite ano ale kvalitnejsie co zacina na sume 600€. Na foto si usetrila tak si dopraj lepsie video ;-)
Odpovedať
Tipy na výber kameramana: http://www.mojasvadba.sk/forum/kamera... Porovnávať cenu fotografa s kameramanom nie je OK. O porovnávaní ceny s DJ alebo starejším ani nehovoriac to je už úplne mimo. Kameraman často obsluhuje viac kamier, musí riešiť aj zvuk nielen obraz. Nestačí mu zachytiť moment v trvaní 1/100 sekundy ako fotograf ale musí mať kvalitne zachytený súvislý dej (viac kamier + kvalitný zvuk). Kameraman pracuje s komplet multimédiami (obraz, zvuk, hudba, grafika .....) Profesionálny strih videa tiež nie je to isté čo domáce strihanie dovolenky alebo hromadé úpravy foto v Lightroom. Reálna cena za kvalitné pedantne natočené a spracované hodinové video a klip je 1500€. Komu je to veľa zoženie si niečo v cene DJ :) Kvalitné svadobné video za 400€ neexistuje, to len človek sám seba uspokojí že je to fajn lebo to nebolo drahé :)
Odpovedať
My máme kamerama, ktorý funguje po celom slovensku, točí aj s celebritami videa a ich svadby a za 450€
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenka12321 prstienky si ideme aj my dat do Cadce,ale cenu som dala odhadom,lebo este nevieme kolko,ak bude menej,budem len rada.a bohuzial kolace tolko,mame 130 hosti a vysluzka musi byt! A oblek tiez ratam viac,nakolko moj chlap je atyp a zohnat nanho nieco je umenie a ked sa nieco najde,tak to aj cosi stoji,ale zas rieto peniaze ma nemrzia,ved to mu vydrzi na viac rokov.
Odpovedať
@realista ale ja neporovnavam pracu fotografa a kameramana,skor to,ze niekedy stacil kameraman a robil aj foto. Dnes treba ratat kazde zvlast a bohuzial to aj dost stoji,preto zvazujem ci ano ci nie
Odpovedať
@bibkamaku a mozem vediet,ze kto? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
je pravda, ze video ma vacsiu hodnotu tak o xx rokov, lenze iba pred 15 rokmi sa natacalo na video kazety... kto ma teraz doma prehravac?? bohvie, co budeme mat doma namiesto dvd prehravaca o niekolko rokov.. a tiez, aka je trvacnost dvd-ciek? tiez si myslim, ze video je zbytocne. ja mam natoceny nas prvy tanec (sme mali specialny tanec) a to mi uplne staci. na druhej strane sii myslim, ze je dobre mat video.. hlavne kvoli tomu, ked sa nejaki ludia poberu na druhu stranu. lenze potom si tu svadbu nepozries kvoli tomu, aku dobru zabavu ste mali, ale pritom prereves cely cas... fotky boli, su a budu. a ked investujes do poriadneho fotografa, tak budes mat krasnu spomienku na cely zivot.
Odpovedať
Chápem ľudí, ktorý si myslia, že video je zbytočné. Ale chápem ich len preto, lebo to porovnávajú na základe typu videí aké sa robili pred "sto" rokmi.. Ani ja by som si také video nepozrel. 3 hodiny zabiť nudou. Už tu bolo o výhodách videa povedané skoro všetko (fotku nenahradí) a čo si dokonca dovolím povedať - niekedy je sledovanie videa časovo rýchlejšie ako pozerať si 500 fotiek z albumu :) Samozrejme nie, keď má video 3 hodiny. Dnes sa robia videá maximálne do 1 hodiny. Maximálne! Nedával by som do videa napr celú omšu alebo celé dlhočízne scény len ,,aby to bolo".. Na tom videu to síce mať budete, ale pozrete si to max 1krát. Rovnako "často" to budete pozerať aj keď to video bude des a hrôza po kvalitatívnej stránke. Budete sa to hanbiť niekomu pustiť :) Takže áno - radšej si pozriete tie fotky. Keď bude video kvalitné, stavím sa, že fotky necháte v šuflíku a každej návšteve to video pustíte, a hrdo :) Tá necelá hodinka nie je dlho. Ja mám na to asi takýto názor :) Ak máte obmedzenejší rozpočet, možno by som sa rozhodol len pre dlhší videoklip (do 10min) - ale kvalitne natočený. btw. dnes sa video odovzdáva na USB kľúči (DVD je už trochu prežitok)
Odpovedať
My sme kameramana nemali ani nam nechybal, hostia spravili dake videa na telefon tak mame aj nejake videa. Fotografa vieš urcite zohnat aj lacnejsie ako za 600€ a tiez spravi krasne fotky. Keby si chcela dam ti aj tip. My sme si dali obrucky spravit z nepotrebneho zlata co sme mali doma. Prstene, naramky co si nikdy uz nedame a tak sme platili iba za pracu a vyslo nas to lacno. Tiez sme sa snazili neminat velmi a nekupovat zbytocnosti, ale aj tak sme sa dostali na 7tis.
Odpovedať
jediny realny dovod preco ludia nechcu video su peniaze a vobec si neuvedomuju, ze sa jedna o pamiatku na cely zivot. Prstene, fotky a video je jedina hmotna pamiatka co vam zo svadby zostane
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj my mame svadbu 25.6.2016 v tento den to bude 6 rokov co sme.spolu a.budeme mat malu svadbu len najblisi a par znamych cca 30 ludi....fotografku mame za 180€ fotila aj kamoske na svadbe a som spokojna s jej kvalitou,napadmy,celkovo fotkami :-)
Odpovedať
no teda páni to tu píšete nenormálne sumy za kamerana..my máme toho najlepšieho čo na liptove a videla som veľa jeho prác čo sa mi páčia a aj som s ním pár svadieb odrobila (ja ako čašníčka) a je to fakt super kameraman.. a pýta si len 350.. ja by som osobne ani nedala niekomu 600 eur za to že ma bude len natáčať a to my máme neobmedzený rozpočet
Odpovedať
@nikca101 kazdy ma iny pohlad na kvalitu, to ze je akoze najlepsi niekde na liptove este nic neznamena, neznamena to vobec nic, iba to, ze ak berie 350 tak asi vie preco, aj ti poviem preco, lebo by mu nikto viac nedal :-)
Odpovedať
@slavka121212 presne ako píšeš vie si povedať rozumnú sumu s ktorou nikto nemá problém a nie keď si dakto zapýta 600 eur a výsledok nebude stáť za nič ako sa presne stalo mojej známej.. a ja som sem len dala príklad že sa dá zohnať aj kvalitný kameraman za málo peňazí a že to neznamená že čím viac si kameraman zapýta tým aj bude kvalitnejší ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bibkamaku tak to neverím :D
Odpovedať
@nikca101 tak s tymto sa stotoznujem!! Pozerala som videa od kameramana za 430eur,aj za 700e a nejaky rozdiel v tom nevidim....mozno experti,co sa vyznaju v kvalite a neviem co,tak ano,ale ja ako laik teda nie. A ak mi niekto povie,ze 1500 eur je normalne,tak neviem,ale milionar teda nie som
Odpovedať
kazdy ma svoj nazor na vec a svoj uhol pohladu. Fakt je, ze kolace ,jedlo.,vyzdoba,saty, oblek atd. a to vsetko je nieco co je len na jeden den. Na tom mnohi nesetria... foto a video su prave veci, na ktorych by sa setrit nemalo. Do konca zivota si budete prave pristrednictvom nich spominat na tie dalsie veci na ktorych ste nesetrili :-D . Kvalitne foto a video nam sprostredkuju krasne, nezabudnutelne momenty z toho vynimocneho dna. Pozerat sa na to, ze niekto chce za ,,jeden den,, prace 600+ eur je naozaj uplne mimo. Vobec to nie je len jeden den. Tito ludia idu v tento den naplno takmer bez prestavky ak sa stale nieco deje. Castokrat nemaju cas jest ani pit az potom na oslave...niekedy ak.ide o svadbu niekde dalej tak idu so.vstavanim, cestou a samotnou pracou aj 24 hodin vkuse kym si zas lahnu spat. Po natoceni a nafoteni prichadzaju dalsie hodiny a dni prace, ktore uz nik nevidi... pretriedit milion fotiek a hodiny natoceneho materialu nie je vobec sranda ;-) ... dalsia vec ak ide naozaj o profesionalov tak pouzivaju kvalitnu techniku, ktora stoji tisice eur a pri takomto pouzivani sa velmi opotrebuva , to musi byt v cene tiez zahrnute. Pri.kvalitnych fotografoch a videotvorcoch platite aj za ich kreativitu, technicke vedomosti a schopnosti, ktore sa museli naucit aby mohli podavat kvalitny vysledok. Napr. Ked sme pri tom setreni,tak ja vobec nerozumiem ako moze niekto vyhodit stovky eur za zlate obrucky :-) . Nasi znami vyhodili 800 eur za obrucky po dvoch rokoch su uplne znicene a to ich takmer nenosia aby ich setrili :-D . My sme sli kupovat obrucky z chirurguckej ocele, nakoniec sme kupili wolframove (vraj takmer neznicitelne) stali nas 40 eur , spolu. Takze usetrene vieme minut na ine, pre nas dolezitejsie veci. :-) kazdy si musi urcit svoje priority.
Odpovedať
@zolidiver nemusíte :D
Odpovedať
@vikicreative presne tak, tá práca sa dá porovnať s 3 týždňami práce v zamestnaní s tým rozdielom že všetku drahú techniku si musia kúpiť sami, nedá im ju zamestnávateľ. Dnes sa robia úplne iné videá, kto na tom nešetrí a zaplatí si má parádnu hodnotnú spomienku, stačí si na nete pozrieť prácu kvalitných kameramanov o čom to je. Problém vidím v tom že 3/4 neviest ešte súčasné video od naozajstného profi čo sa tým živí nevideli, iba tie klasické nudné 2-3 videohodinové videozáznamy od klasického uja kameramana za 350€ alebo od kvázi profíka čo to nevie robiť. Lebo sa na tom šetrí. Každá chce parádne video, ide len o peniaze. @dominikadj13 áno niekedy stačil 1 človek na video aj fotky to je fakt. Ale teraz je digitálna doba s obrovskými možnosťami a také video a fotky ako sa robili pred 20 rokmi už nikto nechce @andreaka11 všetko je dnes digitálne čiže jednotky a nuly, to sa nezmení, zmeniť sa môže len nosič, namiesto DVD USB tu bude o 20 rokov nejaká kartička s 10000000 gigabajtami, stačí tam Tvoj USB alebo DVD len prekopírovať bez straty kytičky na kvalite. To sa dá aj o fotkách povedať že bohvie čo bude. Čo keď sa papierová fotka stratí alebo poškodí, budeš potrebovať skopírovať DVD od fotografa aby Ti vyrobili nové papierové fotky :)
Odpovedať
A hlavne nepozerat sa na objem, kvantitu ale na kvalitu. Dlhe video neznamena ze je aj kvalitne ;-) ...takze ked nejaky ujo kameraman pride za 200 eur a da vam 4 hodinove video tak to nie je lepsie ako iny kameraman za 600 eur co vam da nadupane,umelece hodinove video ;-). Nase svadobne video bude mat 15 - max 30 min (podla toho kolko sa toho zaujimaveho udeje :-D ). Nebude tam nic dlhe ani nudne. Len top umelecke momentky a emocie :-) . @realista mne to hovorit nemusis ja viem o com to je :-D .
Odpovedať
@dominikadj13 Presne pre tento dovod nemam ziadneho kameramana. Mam svadbu pre 25 ludi, z toho 6 deti, uz teraz budu naklady skoro 4500 eur. Nemam ani starejsieho, jedna mila pani starejsia mi rovno povedala, ze taketo svadby ani nerobi, nech si tam nikoho nevolam, ze je to trapenie aj pre hosti, aj pre starejsieho. Nejake zakladne videa mi natocia hostia, aj ked pochybuje, ze toho bude az tak vela, pochybujem, ze by kameraman mal co natacat, co by ma o 15 rokov zaujimalo :D Mam celkom fajn fotografku za dobru cenu, pre mna je to dostacujuce. My sme sa dohodli s priatelom, ze si kupime kameru so stojanom, nieco nam natocia nasi hostia, a bude to iba pamiatka pre nas, nikomu to neplanujem ukazovat.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?