Svadobný kameraman Jáno Ašverus. Nejaké referencie?

9. sep 2016160

ahojte baby z okolia TO, mám takú otázku... Neviete mi niekto povedať niečo o kameramanovi Jánovi Ašverusovi, kameroval vám niekomu na svadbe či ani nie? Za radu vopred dakujem
sisa

 • Silvia
  Zaujimavy "DJ" je ten "kameraman".

 • 2 v 1 😃

 • silvia: prečo zbytočne zakladáš témy a zneprehľadňuješ čítanie iným?

 • Sponzor fóra
 • silvia.... nestaci ti jedna tema o DJ, ktoru si vcera zalozila?! ak chces teda zhanat kameramana, tak preco si teme nedala nazov Kameraman Jan Asverus, ale nazov "DJ"? Temu ti preto premenujem.... skus pozriet aj v teme
  http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThreadID=6824

 • Ahoj Silvia nam robil svadbu pred 5mesiacmi a bala som sa ake bude dvd lebo stale nas vracal a opakoval ale na moje prekvapenie je dvd uzasne,dalo sa s nim dohodnut lepsie dvd som nevidela aj to ako to poukladal aj co pouzil vsetko mozem len odporucit

 • Nam robil tiez svadbu a ja ho zial odporucit nemozem.

 • @lentilka46  napíšeš mi prosím, čo sa ti nepáčilo?

 • @lentilka46  to by aj mňa zaujímalo prečo nie. Budeme ho mať totiž na svadbe.. čo som videla ukážky na nete, zdalo sa to byť také v pohode..

 • Dobrý deň.
  Lentilka je nevesta z Topoľčian. Mala tieto námietky.
  1. Nepáčil sa jej strih jej vlastného súkromného videa z cintorína - opravil som v jej prítomnosti.
  2. Gratulant p. Šatan (otec hokejistu Mira) prišiel gratulovať s bárlami. Bárle bolo treba vymazať - vymazal som.
  3. Pán Šatan aj s manželkou sa zvítali so synom Emilom a vnúčatami - na požiadanie nevesty som vymazal.
  4. Mladomanželia si dali v tanci bozk - zopakoval som ešte 1krát, no na požiadanie vymazal.
  5. Počas tanca sa postavil pred kameru asi na 3 sekundy roznudený mladík. Namiesto neho som dal záber z tancovačky. Nevesta sa chcela radšej dívať na mladíka. Opravil som.
  6. Počas tanca sa v zábere objavil podpitý hosť. Na požiadanie nevesty som ho vystrihol.
  7. Pred redovým tancom som filmoval nevestu, ako rozdáva cukríky okolo stolov. Skôr než som odložil jednu kameru a prišiel ku druhej, uplynuli asi 2 sekundy a predchádzajúci záber som preto mierne spomalil, aby bol zvuk korektný. Nevesta mala námietky, no dodatočne súhlasila s mojím riešením.
  8. V tanci som urobil asi 4 sekundový spätný chod. Na požiadanie nevesty som opravil.
  9. V záverečnom zostrihu si nevesta žiadala vyhodiť jedinečný záber špičky veže topoľčianskeho kostola (vo výške 45 m), ďalej vystrihnúť ženícha (asi 8 sekúnd) počas čítania z kazateľnice.
  10. Ešte som na požiadanie vystrihol klip - fotoslide mladomanželov s hosťami, pretože nevesta bola presvedčená, že aj s mladoženíchom sa zle tvária.
  11. Opodstatnená námietka: v tanci pri zhasnutých hlavných svetlách sa asi na 3 sek objavil záber z predchádzajúcej piesne. Pri korekciách zvuku som v jednej časti zvuk predčasne znížil - opravené.

  Vyššie uvedené korekcie som urobil podľa prípisu od nevesty a mám ho teraz pred sebou.

  Debatoval som sa iba s p. Šatanom, nevestiným krstným otcom a hudobníkmi. S hosťami som sa rozprával iba "pracovne".

  Používal som jednu, dva alebo 3 full HD kamery - podľa okolností. Nahrávka svadby mala asi 55 GB. Bezplatne som nahral mladomanželom full HD príspevky zo všetkých kamier na ich hard disk (čiže celú svadbu).
  Mladomanželia zaplatili za 3 nahrávky svadby na DVD 360 E. ZADARMO som im dal asi 130 fotografií. V rámci ich "reklamácie" som im vrátil polovicu, t.j.180 E.
  Mladomanželia nevyužili možnosť nahrať ich hotovú svadbu na Blu Ray alebo USB kľúč.

  Ktorejkoľvek neveste môžem poslať DVD z tejto svadby.
  Prosím uviesť Vašu adresu a pre overenie aj číslo telefónu.

  Ján Ašverus.

 • @silceb  
  @maminka2013  

  nezdržiavam sa na tejto stránke, preto odpisujem neskôr. Mohli ste si prečítať verziu pána kameramana, teraz si môžete prečítať moju verziu:
  Pánovi kameramanovi sme dávali dvd reklamovať 2x - po druhom raze sme žiadali späť celú nahrávku a polovicu sumy (vyplatených bolo 160e, nie ako sa uvádza, že 180). V druhom "opravenom" videu bolo niekoľko rovnakých chýb opakujúcich sa z prvého videa - napr. zábery spätného chodu, opakujúce sa zábery, zábery vytrhnuté a umiestnené do hudby, ukončenie pesničky uprostred, nezmyselné stíšenie hudby a pod.

  Vyjadrím sa k pripomienkam pána kameramana:
  1. to nie je celkom pravda, šlo prevažne o využitie efektov (detailné približovanie kaplnky, stopnutie uprostred) , ktoré pán kameraman pridal - po rozhovore si priznal, že to nemusel až tak "vytunovať"
  čo sa týka strihu, je pravda, že jeden záber bol pridlhý a po zhlaidnutí úplne prvého videa sa nám nepozdával, tak sme sa rozhodli, že keď ideme dávať opravovať ostatné, dáme hneď zostrihať aj ten záber
  2.+3. - možno by sa niektorí mladomanželia potešili, ale nám sa nezdalo vhodné pridať do svadobného videa 5sekundový záber na barly a zvítavanie sa s hosťami, zábery boli úplne zbytočné
  4. záber spätného chodu - úplne zničil to pekné, čo tam malo byť podčiarknuté
  5. toto mi je neznáme
  6. podpitý hosť - pán kameraman sa najskôr vyjadril, že on si nevšimol jeho opitosť a potom, že mu aj povedal, aby išiel nabok a nezavadzal v zábere, lebo chcel natočiť 2ročné dieťa
  7.+8. - súhlasím s napísaným
  9. záverečný zostrih pomenoval pán kameraman "klip" - podľa môjho názoru má klip vystihovať najdôležitejšie momenty svadobného dňa, a nerozumiem tomu, ako do toho zapadá "jedinečný záber kostolnej veže" + čo sa týka čítania, pán kameraman sa vyjadril, že môj muž pekne čítal, tak preto to tam dal (áno, číta pekne, ale s mužom sme sa zhodli na tom, že to do svadobného klipu nepatrí)
  mimo to sme mali aj klip, ktorý pozostával zo 4 tortičiek - veď sú aj krátke 20sekundové klipy
  10. tie fotky máme k dispozícii - dokonca na porovnanie od profi fotografa a od pána kameramana (ktorá nevesta by bola spokojná s fotkou, na ktorej je 5ľudí a každý pozerá iným smerom? alebo s fotkou, kde má ženích zavreté oči? - to sa môže stávať laikom, nie profesionálom, ktorí fotia svadbu!)
  11. a) záber z predchádzajúcej piesne - tancovalo sa po dvojiciach a zrazu sa tancovalo v kruhu a potom opäť po dvojiciach
  b)korekcia zvuku je klamstvo - zvuk bol stíšený až v druhom videu, ktoré sme už opravovať nedali

  Čo sa týka "pracovných" rozhovorov s hosťami - na svadbe sme mali hosťa fotografa, ktorý vnímal otázky ohľadom nastavovania foťáka a fotenia od pána kameramana ako otravné, nakoľko pán kameraman by mal zvládať nastavenie fotoaparátu aj bez jeho pomoci (ak poskytuje aj foto služby) .

  Financovanie - dohoda bola 345e, záloha 60e. pár dní pred svadbou sa pán kameraman pýtal môjho muža, rovnako aj počas svadby sa pýtal nás oboch s mužom, koľko dvd chceme, s tým, že doplatok za dvd nebude žiaden - povedali sme 3. pár dní po svadbe pán kameraman volal, že dvd je hotové a že si ešte doplatíme 20e za ďalšie 2dvd (ktoré mali byť bez doplatku). okej, v dobrej viere, že to bude kvalita, doplatili sme, teda dokopy sme zaplatili 365e. Ako pán kameraman píše, žiadali sme o vrátenie polovice sumy - dostali sme 160e (nie ako uvádza pán kameraman 180e) - nechali sme to tak, nejdeme sa hádať o pár eur, dostali sme celú svadbu na disku.

  Video ani fotky mi nepripadalo profesionálne, pán kameraman ma veľmi sklamal. pri poslednom telefonickom rozhovore som mu to aj povedala, taktiež aj to, že sa prezentuje ako profesionál, a robí takéto kiksy (riešili sme vtedy chyby na druhom "opravenom" videu). povedala som mu, že profesionáli takéto chyby nerobia, načo mi pán kameraman povedal, že on nie je žiaden profesionál, ale iba obyčajný amatér, pretože profesionál by mi to za takúto sumu nespravil.

  Fakt sme z neho obaja s manželom mali dobrý dojem, nepochybujeme o tom, že je to seriózny pán, avšak s jeho profesionálnymi kamerovými zručnosťami sme neboli spokojní. Možno sme príliš nároční, očakávali sme oveľa viac. Podľa nás má byť kameraman pohotový a promptný, počas hostiny sa má prispôsobovať hosťom a nepútať na seba toľko pozornosti. Ako sa však hovorí, jedna lastovička leto nerobí a toto je popis jednej negatívnej skúsenosti. Určite sa však nájdu aj mladomanželia, ktorí boli s pánom kameramanom spokojní a ktorým vyrobil krásne svadobné video. Veď aj práve na základe iných referencií a videí, ktoré sme videli, sme si aj my s manželom vybrali pána Ašverusa.

 • Práve som narazila na skúsenosť jednej nevesty s týmto pánom, nebola veľmi nadšená:
  http://www.mojasvadba.sk/forum/fotograf-a-fotografie/neprijemna-skusenost/?source=more_from_category

 • lentilka Čakali ste oveľa viac a svadbu ste chceli len na DVD a nie v HD toto nechápem. Kameraman mal odstrániť len chyby napr posunutia zvuku ale nie napr. barly hosťa a peniaze Vám vracal zbytočne.

 • ja stale nerozumiem, preco si niekto objednava nieco taketo. pozbierajte si videa z mobilov, ktore urobia hostia pocas celej svadby a budete mat rovnaku kvalitu.

 • @lentilka46
  Preboha čo ste chceli a čakali za 345 EUR ??????
  Veď toľko zoberie dedinský DJ a nenosí si už ďalšiu prácu domov
  Toto fakt nechápem. OK nemám na to alebo nechcem za to platiť, hľadám podľa ceny, ale nemôžem mať potom nadmerné očakávania ! Môžete byť radi že vám to niekto za také € bol vôbec ochotný natáčať a fotiť....

 • Sponzor fóra
 • @realista  tak tak, rozpocet mas 3stovky ale pracu ocakavas v kvalite oscaroveho filmu... Kde udelali soudruzi chybu? 😴

 • tak mi sme mali svadbu minulý mesiac.. kameroval nám práve p. Ašverus.. vedela som, že nie je úplný profi, keďže to berie "popri", ale bol známy tým, že kameruje a fotí.. a lacno 😉 tak sme to riskli.. môžem povedať, že jeho prístup a komunikácia - fakt som spokojná.. čo sa týka videa úplne super - dal nám ešte 2 týždne na to, aby sme si povedali ak by sa nám náhodou niečo nepáčilo a bolo by treba úpravy.. no nemám žiadne.. vyhodil čo mal, nechal čo bolo treba /a bolo toho dosť čo som si myslela, že bude treba zmeniť v konečnom dôsledku na videu/... tiež som sa bála aké to bude, mala som pocit, že niektoré veci sa budú opakovať alebo ako to len bude vyzerať, ale áno - vyzerá to dobre.. čo sa týka fotenia - viem rovnako, že práca nebude nikdy ako od 500e fotografa, ale osobne som ani nepotrebovala fotenie na celý deň a ani rôzne "pózy", veď čo by som s tými fotkami robila 😃 ale to je o mojej povahe.. k tomu všetkému - mal naozaj s nami trpezlivosť pri všetkom - máme totiž už 2 deti/3r , 5m/, ktoré mali nielen počas svadby ale i fotenia svoje potreby.. možno si to viete predstaviť 😉 k tomu pri fotení ešte i môj muž "vymýšľal" - ešte takto a takto a toto by sme mohli vyskúšať.. a on bol s nami trpezlivý.. viem, že "póz" nemáme zachytených neviem koľko a s neviem čím ale máme tie najdôležtejšie.. a o ne nám išlo 🙂 takže to je moja skúsenosť.. 🙂

 • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Dovoľte mi zachytiť Váš svadobný deň ako najkrajšiu spomienku.
  Moderné svadobné video, profi prístup, rozumná cena, vaša spokojnosť, kdekoľvek na SR.
  Ponúkame Vám kreatívne svadobné videa a fotky. Nie je nad peknú spomienku ktorá ostáva.
  Články od našich partnerov
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
  Archív článkov od partnerov