Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

27. okt 201870890
  • Hermi, díky, ale látkovou si zvládnu ušít sama. Původně jsem myslela něco plastovýho, ještě popřemýšlím. Máme doma celkem velkou zásobu balíčků a m papírový nepoužívá.

S těma mandlema jsem o tom nikdy tak nepřemýšlela. Já ty mandle ani moc nejím, vždycky jsme je chystaly na pečení, a to už je jedno, jestli jsou jenom pečený, nebo ještě i spařený. 😉

• josefko, tak tu cokoladu v gw nemaji, maji jinou fair trade, ale to je klasika..sice neobsahuje jmenovite mleko apod., ale muzou v ni byt stopy orisku, laktozy..ta pani v gw mi ale rikala, ze tahle "raw" cokolada je uplne neco jineho chutove.. pry skvela..zitra obvolam par bio obchudku a pak dam vedet, uplne se mi na ni sbihaj sliny..

blka, u alverde jsem si vsimla dvou barev zdravicek..prijemna merunkova a pak takova nachovejsi ruzova..obe vypadaly slusne..akorat tam meli jedno posledni baleni, tak s dostupnosti to nebude uplne jednoduchy..

taky jsem si vsimla , ze alverde ma telove olejicky ruze a rakytnik a pak pomeranc..mate s tim nekdo zkusenost?

stazi, v gw maji stopro kokosovy olej tropical ..pry je mnohem lepsi(no tot slova pani prodavacky, ale ja se necham ukecat na cokoli 😬 ) i tim, ze je ve skle..ze pry se z toho plastu dostavaji v teple do oleje chemikalie..snad chlor nebo co..pristi tyden budou mit zbozi, takze si ho planuju koupit..

petuli, ja jsem si dneska poridila baleni klasicke lavovky(te bez kokosu)...kolik olejicku a jakyho si davas do ty oblicejovy masky?

• no ja jsem z tech mandli nadsena, aspon do sebe takhle nacpu naky orechy 😃
    jaky seminka a orechy jeste jite pravidelneji?

catf, aha to vubec neznam, jen reniu a ten se mi zdal horsi nez 999plan..ale kdo ji ma verit, zvlast, jestli maji v nabidce jen ten tropical, ze 😃 z plastu ze se tam neco dostava? tak vyzkouset to muzu, dik 🙂 akorat nam dosel..a budou mit velke baleni?

• Sponzor fóra
  • jo jinak jsem vam zapomnela napsat vtipnou historku - kdyz jsem dneska sla do biooo (v palladiu), abych nakoupila nejake jidlo, tak meli zavreno - pry je v noci vykradli, rikal mi ten securitak venku - no, jo ale zrejme nevykradli jen kasu (jak by clovek predpokladal), ale videla jsem dovnitr, meli uplne vymetene predni regaly 😃

• stazi http://www.greenwave.cz/znacka/tropicai/kokosovy-panensky-olej-tropicai-100-bio_id_721/

no a pak mi tam dali na vyzkouseni jojobovy olejicek primavera s limetkou..uz se fakt tesim na ty oleje, jsem do nich uplne zblaznena..jeste si musim udelat mensi pruzkum trhu 😃 ..ale ta primavera se mi zamlouva cim dal vic 😵

ja ted teda jim denne ty lneny seminka a kupuju si smes susenyho ovoce, kesu, mandli, vlaskejch a liskovejch orechu v marks and spencer..hlavne to ovoce je v tom mekky, nesnasim takovy ty uschly rozinky..

• staz jako ze by nekdo sel krast bio 🤔 😬 😃
    no v Praze je možné všechno 😃

• Catf, mám na to malou porcelánovou mističku, tak do ní nasypu cca dvě lžičky asi? Nějak tak. A do toho nakapu olej, když to budeš míchat, tak poznáš podle konzistence, buď se to nerozmíchá, nebo to bude moc tekutý. Když tak namázni i manžela (já to tak občas dělám 😉 ). Používám olej ze sladkých mandlí tautropfen, zatím jinej nemám, ale tahle kombinace mi funguje úžasně, vždycky to druhej den poznám, že jsem si ji večer udělala (teda mám ho týden a dělala jsem si to tak zatím 2x, ale poznat to je už za tu krátkou dobu), + lávovku klasicky s vodou ráno a večer. Ty oleje mě taky strašně lákají, ale chybí mi tu něco jako vom fass nebo jak se to jmenuje u vás v Praze. Hledala jsem, ale nic takovýho jsem nenašla. Mohla bych možná zaúkolovat kamarádku, ať mi to tam nakoupí a nechá u našich, no uvidíme... To prodávají ve skleněných lahvičkách, že? Takže by to mělo vydržet... Mají nějakou trvanlivost?
    No a pak má taut. ještě lopuchový olej na suché a lámavé vlasy, rakytníkový na pleť - detoxikační, měl by zmírňovat pigmentaci i strie, růžový - na ten si brousím zuby, ten vypíná, redukuje drobné vrásky, dále třezalkový - ten prohřívá, takže třeba před cvičením, anebo po cvičení jako tišící, měsíčkovo-citrusový - klasicky na celulitidu, a baby olej s heřmánkem.
    Stázi, co ten lopuchový, nevyzkoušíš ho?

Mlsám zrovna strouhaný jablka s biorozinkami a sezamovými + lněnými semínky, jablka pouští hodně šťávy, to miluju 😵

• herminko, melo by se to tak delat se vsemi seminky a orisky, ale ja to delam tak ze dvu tretin. Seminka namacim skoro vzdycky, protoze je davam rano do kase a orisky si nekdy koupim, kdyz na ne mam chut a jim je v praci nebo po ceste - tak ty jim nenamaceny. Tu kyselinu fytovou take potrebujeme, ale staci treba z celozrnneho peciva.
    Mam rada brazilske orechy a liskove orisky a kesu - ale ty posledni nenamacejte, ty jsou pak uplne hnusny - natahnou vodu, naboptnaj a jsou mekky 😛

Proti padani vlasuady nekdo chvalil sampon Lush a moji mamce prestaly padat, po tom, co zacala jist rybi olej, zinek a antioxidanty

• jo a z plastu se uvolnuji bisfenoly - to jsou plastove antioxidanty

catf, tu cokosku by snad mohli mit v palaci Flora - bez tehle cokolady neodjedu 😃, rozhodne ji musim ochutnat.

• Josefko, ty antioxidanty - dneska jsem měla v ruce malou knížečku, neměla jsem bohužel čas ji nějak studovat, ale vrátím se tam a pořádně si ji prohlídnu, připadalo mi totiž, že se tam mluví především o chemických doplňcích stravy, ale možná se pletu. Kromě nich a antioxidantech v jídle, existují i nějaké biodoplňky? Abych věděla, po čem jít. O té aloe, cos poslala odkaz, uvažuju, ale litr vydrží jestli dobře počítám na 20 dní při 50 ml denně? A měla by se užívat tak 3 měsíce, že? Ty jo, to je drsná pálka 😃

• jee, petuli, jak jsem cetla lopuchovy olej na suche vlasy, hned jsem si rikala, ze si ho musim koupit 🙂 jeste nez jsem to docetla k te otazce mirene na me 😃 a ten ruzovy me taky laka...
    jen mam jeste pulku lahvicky mandloveho oleje od weledy (a to je 50 ml a mam ho skoro 2roky uz, to ten lopuchovy budu mit na 10let..)

catf, jo tak vypada to dobre, do tohodle kokosaku tedy pujdu taky, vyzkousim aspon neco noveho 🙂
    jo a o primavere vim taky prd 😃

• Jo a catf, prodavačka tady v Brně mi říkala stejný důvod, proč přestávají prodávat kokosáky 999plan a nasazují Tropicai. Je ho 340 ml, mně to vydrží tak měsíc 😃 , protože je to jeden z mých "top" oblíbenců 😉
    Tak to jsem stázi moc zvědavá, co budeš na ten lopuchový říkat. Já jsem si zatím jednou s menšími obavami dala do vlasů přes noc taky kokosák a výsledek bych parádní, měkčí a lesklejší vlasy, takže chci zkusit něco dalšího, možná vhodnějšího pro vlasy, i když kokosák je teda velmi multifunkční instrument 😎 Jenže při Tvé frekvenci mytí vlasů jednou za uherský rok se nedivím, že Ti vydrží x let 😉 Já si vlasy musím mýt ob den a olej si tam budu dávat tak jednou týdně asi... Tak to vidím na pár měsíců 🙂

• ale ja si ten mandlovy olej davam i obcas na ksicht 😃 asi se s nim zkusim mazat cely telo, abych mohla vyzkouset ten lopuch co nejdriv 🙂

• smarja, tak jo, tak plasty na me padaj ze vsech stran..koupim si sigg a trocai a bude 😃

a jdu si vybirat lahvicku nakou peknou
    peti, ty mas asi tuhle,co?
    http://www.sport23.cz/lahev-sigg-oval-bottle-0-6-l
    mne se libi tyhle
    http://www.sport23.cz/lahev-sigg-vintage-bottle-0-4-l
    tak snad nejsou plastovy, kouknu tedy jeste jak vypadaji v realu, ty fotky strasne matou..

• Nene stázi, mám tuhle http://www.gutea.cz/green5.html 😉 Prostě ke kabelce 😃 - momentálně

• Sponzor fóra
  • petuli, tak muzes snizit davku na 30 ml denne, coz uz se blizi ke 30 dnum - palka to je, to mas pravdu 😞. Tak zkus nejaky levnejsi - jestli to chces jist jenom tak na dobu urcitou a jis jinakzdrave, tak to telo zmakne.

stazko, uz jsi skousela dat si do vlasu olej na noc pred umytim? Ja jsme se do toho ted zamilovala a rvu si ho tam kazdy den - zkousim kazdy den jiny, musim si totiz vlasy myt kazdy den. Mam po tom hrozne hezke vlasy - zkousela jsme jojobovy, ricinovy, mandlovy a chystam se na olivovy, ten je prej bezvadnej.

• jezis, tak tam maj jeste hezci..treba ta cerna s obrazkama 😃 jdu si vybirat 🙂

• no tak jsem nasla favoritku 😵
    http://www.gutea.cz/scharesnitt.html
    jeste to ted podrobne prozkoumam, ale asi uz ji tezko naka trumfne 🙂

josefko, to ne, to me nenapadlo, kdyz se to pak smyje 🤔 ale proc ne, muzu vyzkouset a vypatlam to tak vic 🙂 ja ho davam do mokrych, malinko osusenych vlasu - nejsou pak tak suche a zmensi se mi tim jejich objem, vlasy pak vypadaji uplne jinak, nez kdybych ho nepouzila..(prvni den mozna podobne, ale po zbytek tydne proste jinak)..

• 🙂 stázi, tahle mě taky zaujala, připadá mi jako norskej svetr 😃 , prostě zimně. Oni je myslím prodávají třeba i v Potten & Pannen, abys nemusela do nějakýho giga sportu 😉

• je takova a la oilily 😃 a ty bambi 😵 pro ne mam slabost
    kouknu, kdyz pujdu kolem, kdyz tam tahle nebude, tak ji muzu koupit pres net,tahle firma to snad posle i do prahy preci..

• To by určitě poslali, ale mám pocit, že oni je z Prahy právě objednávají, mrkni na sigg.cz, aby to nebylo zbytečně zdlouhavý.

• tam ja uz koukala, ale zmatli me, ze na fotce nemaji ten uzaver, ktery chci..
    no ja uz ji nekde vycmucham 🙂

• vy tu toho nameliete 😃

dakujem za pochvaly za fotocky, bolo to uzasne a hadam na tych fotkach je to vidiet. 😬 Ja som zatial neprepadla olejovemu osialu, ale kokosovy olej si davam na noc do vlasom (aj ked Josefka ho nepochvalila, kedze je asi rafinovany) 😞 ale kupila som si aj vlasovy olej od Weledy 😃 😃 a ten si davam na konceky - krasne vonia. a mam aj calendula masazny olej od Weledy (ako inak) 😃 a ten je uzsasny, velmi ukludnujuci

Mam otazku na Josefku, ako sa stavia bio vyziva ku pasterizacia? je to skodlive, alebo o co tam vlastne ide?

a este mam dotaz, ktora z tychto latok, nie je koser s bio kozmetikou? stale sa do toho nevyznam 😬 : Sodium Palmate, , Sodium Palm Kernelate, Melaleuca alternifolia, Pinus sylvestris, glycerin, Paln kernel acid, Sodium chloride, Palm Acid, CI 77891, tetresodium edta, tetrasodium etidronate, chorophyllin-copper complex CI 75810, sodium hydroxide

• ja mam tyhle, akorat vinove cervenou:
    http://www.gutea.cz/daybreak-touch.html

• Josefko, když si dáš olej na noc do vlasů, máš pak na polštáři třeba ručník? Já si je smotávám, ale i tak se na polštář asi něco dostane, tak mě napadl ten ručník...

Stázi, ty uzávěry se dají dokoupit, nebo Ti ho tam možná dodají rovnou, když se poptáš

• mi se líbí tato http://www.gutea.cz/803570.html nebo http://www.gutea.cz/803270.html , ale to už spíš hdně termoska než lahvička na vodu 🤔

• juju, pasterizace je proces, pri kterym se pri vysoke teplote a tlaku za velice kratou dobu znici patogenni bakterie. Vlastne se tim znici i ty dobre bakterie a enzymy a vetsina vitaminu, jidlo vicemene ztrati svoji vyzivovou hodnotu .... jako takova ale skodliva neni.
    Bio neni synoymum pro zdravou stravu. Bio muze byt i rafinovany cukr nebo bio koblihy nebo bio parek ..... takze bych rekla, ze takove to komercni bio se chova jako komercni nebio potravinovi vyrobci a nekteri mozna i zneuzivaji toho, ze jsou bio, aby mohli prodavat draz nebo to alepson velkym pismenem napsat na obal.
    Vyzivari maji radsi cerstve jidlo - cerstve pripravene a z cerstvych surovin a cele (jako treba cela zrna).

To o tech latkach musim zkonzultovat s moji soucasnou bibli 🙂, tak dam vedet pozdeji.

• peti, aha, diky 🙂

evi, aha, diky 😃

juju a ty palce mame drzet porad? 😉

bio neni synonymum pro zdrave jidlo, sice si to hodne lidi plete, ale zase je porad pro moje telo/zdravi lepsi, kdyz jim bio koblihy, bio pastiky nez ty normalni plny ecek a jinych svinstev 🙂

• Stazo !!!!!!!! opovaž se 😠 😞

• ale hodila by se ti,ne? 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Nikdy nezabúdajte, že ste krásne, v prvom rade je to Vaše vnútro, potom krása viditeľná zvonka. Každá spokojná a usmiata tvár dáva mojej práci zmysel
    Predstavte si dokonalé svieže líčenie, ktoré po konzultácii spoločne prispôsobíme k Vášmu charakteru, ktoré bude šik a roztomilé zároveň.
    Ahojte nevesty 🙂
    Volám sa Paula a som profesionálna make-up artistka a hairstylistka. Pozrite si moju prácu a uvidíte či je to to, čo hľadáte 🙂