Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

27. okt 201870890
  • baby a viete ze verbena je bylinka lasky? stare carodejnice ho miesali do napojov urcenych tym, ktori sa mali zamilovat do dotycnej osoby... Ja pravidelne varim verbena cajik mojmu muzickovi a miluje ma uz dobre 4 roky 😃 😃 ale tato bylinka je zakazana tehotnym zenuskam...

martinka pouzivam ruzovy hydratacny a mandlove mlieko, oleje na tvar som zatial neskusala, iba na telo

• ahojte
    tak uz som aj ja namotana na olejicky.kupila som si dynovy a je super. zatial som ho davala len na plet a do vlasov, nejako sa nemam k tomu, aby som ho prehltla 😬 mam nobilis, u nas v zapadakove inu znacku nemaju. 😦

• chloe, tea tree olejicek by se nemel pouzivat na citlivou pokozku a primo by se mel aplikovat pouze na opary, pupinky a bradavice..jinak ve smesi s olejem max 2% a do koupele 4 kapky..
    Eterak z mrkve obecne cisti jatra a krev a pomaha pri koznich onemocnenich, ekzemech a lupence...co treba zkusit tento do koupele a nebo v kombinace s avokadovym olejem na vlasy(treba na noc).
    Jeste jsem vsechny eteraky v knizce neprocetla, takze kdyz narazim na neco dalsiho, hodim to sem.

herminko, ruzove drevo doporucuju 🙂

• Sponzor fóra
  • catf,petuli,josefko...diky Vam vsem za tipy...kdyby se Vam neco na dermatitidu dostalo pod ruku dejte vedet!!!

• herminko, jsem rada, ze se rada ujala 🙂
    tymian a rozmaryn se v tehotenstvi nemaji ani moc jist, protoze podporuji stahy delohy a tudiz predcasny porod

ad oleje a sklo - ja uz pomalu zacinam rezignovat na tmave sklo, strasne malo vyrobcu dodava olej v tmavem skle. Weleda ma zase skoro vsechno v tmavem skle, takze to resim tak, ze lahvicku od pripravku Weleda umeju, vyvarim a pouziju na nejaky olej. Koupila jsem si tuzku na sklo, tak si tam napisu, co tam je a kdyz ho spotrebuju, tak muzu experimentovat dal 🙂
    ten Nobilis ma alespon hodne tvry plast, takze tam nebude moc bisfenolu (ty plasty zmekcuji a take nejvice unikaji), takze to nemusi byt tak spatne - nejhorsi jsou ty mekke pruhledne lahve na stolni oleje v regalech supermarketu 😒

• Chloe, v jedné diskuzi jsem četla doporučení na tento přípravek http://www.topvet.cz/shop/shop.asp?wareid=265 Bohužel nemůžu nikde najít složení, ale dalo by se asi získat mailem přímo od výrobce.

• josefko, taky se da si v lekarne objednat tmave sklenene lahvicky se sroubovacim vickem..stoji to par penez..ja uz to mam takhle domluvene s lekarnou u nas v ulici 🙂

• Taky jsem se dívala na dýňový olej z countrylife, na biosfere píšou, že je bio a toto: jedlý dyňový olej z prvního lisování. Je to v pořádku?

• catf, ja mam sklenicek, ze nevim co s nima 🙂 - vsechny tmave sklenicky s peknym uzaviranim uz davno skladuju, takze nouzi o ne nemam 🙂 - jen ted do koupelny sjednocuju - ty od Weledy jsou pekne, tak to postupne prelyvam.

hani, bio z prvniho lisovani je super

koukam, ze jsme nalakaly na dynovy olej 😃

• Nedávno jsem udělala nákup sladkostí Alnatura v DM a můžu doporučit. Mají výborné tyčinky, něco ve stylu milkyway, taková mléčná hmota v čokoládě, nebo jahodová hmota v čokoládě, nebo kávová hmota v bílé čokoládě. A bio výrobky rozšiřuje i Albert. Dokonce už má svou bio značku, zatím jsem viděla jejich musli tyčinky, cornflaky a čaje. To je hlavně pro ty, co nemají v okolí nějakou zdravou výživu. 🙂

• Hani, udělalas mi nehorázné chutě, mám totiž hlad 😃 Co to má být za tu značku v Albertu, nic jsem nezaregistrovala 🤔

• Jmenuje se to přímo AlbertBio. Já chodím do dvou Albertů a v nich mají speciální regál s bio věcma, ale mají je i mezi tím, kam patří, jako bio čaje mezi čaji, bio tyčinky mezi tyčinkama. A ty obaly jsou hodně zelené. A ještě jsem tam našla bio hořické trubičky. Ty mám schované v šuplíku, třeba na zítra 😬

• Aha, vidíš, toho čaje jsem si všimla, jen jsem si to nespojla 😃

• Dělala jsem dnes zase sliz (tentokrát z olivového mýdla Agno) a vzpomněla jsem si, že Princezna psala, že zkusí sliz bez sody a uvědomila jsem si, že jsem někde četla, že když se nedá soda, může pračka přepěnit. Je to informace bez záruky, ale myslím to s Tvou pračkou dobře, Princez 😉 Nebo jsi to už zkusila?

Catf, nedávno jsme si tu psaly o tužidle Alverde - je fakt skvělé! Srovnala jsem jeho složení s Laverou a je až na pár věcí (citronová stráva a bálý čaj vs. aloe a bambus) prkaticky stejné - a rozdíl je cca 170 Kč. A přišla jsem na pěknou nesrovnalost v návodu Alverde - v češtině je psáno o 1-2 dávkách o velikosti lískových oříšků, zatímco v německém návodu o velikosti vlašských ořechů - toto množství mi pro mé vlasy připadá reálnější (a to je nemám nijak dlouhé ani husté).

• herminko, mas pravdu, alverde tuzidlo je bezva, ja davam ty dva liskove orechy a v poho, tak zitra zkusim ty vlaske, jo? 😃

• Sponzor fóra
  • Catf, ale pokud Ti menší množství vyhovuje, nač plýtvat 😉 Mně připadá, že to tužidlo rychle ubývá (dávám 4 pumpnutí). Jinak jsem na ten rozpor přišla tak, že mi bylo divné, že u Lavery jsou 2-3 vlašáky a Alverde jen 1-2 lískáče 😃

• Hermi,v DM mají to tužidlo Lavera dražší asi jen o 10 kč. Nedávno jsem ho kupovala na srovnání, ta cena mě fakt překvapila, ale nebylo tam napsané, že by to byla nějaká akce.

• Jako že Lavera stojí taky okolo stovky? Tak to pardon za matení. Na stránkách Lavery totiž píšou 263 Kč, ale abych se přiznala, po Laveře jsem nějak netoužila 😃, tak jsem se po ní v DM ani nedívala.

• pri alvedre by bolo najlepšie vedieť po nemecky 🤔 ja som si kupovala šampón na farbené vlasy s jojobovým výťažkom a hodvábnymi proteínmi...podľa obalu mi to síce skôr pripomínalo šalviu, tak ale som si povedala že sa nevyznám...na ďalší deň som bola v inej pobočke DM (aby som si dokúpila kondicionér) a tam mali na mojom šampóne úplne iný preklad, marí sa mi že niečo s lupinami, lebo som si povedala že snáď bude aspoň pre priateľa dobrý 🙂
    doma si pozrela aj nemecký text, Birke/Salbei znie fakt skôr ako šalvia než ako jojoba....nuž, ale nemčina nie je mojou silnou stránkou 😬 podľa slovníku je to breza/šalvia, na citlivú pokožku hlavy...tak asi na ďalšie nákupy si so sebou zoberiem aj slovník 😎 ešteže som si nekúpila šampón na mastné vlasy 😃

• Jojo, vím, že je to divný, ale nedávno to na jiné diskuzi psala jedna holčina, taky jsem nad tím kroutila hlavou a pak ho našla i u nás v DM za tuto super cenu. 😃 Ale osobně mi příjdou na stejno.

• inak mám zvláštny pocit že nevedome sa pomaličky zbavujem chemickej kozmetiky rýchlejšie než by bolo normálne...len za posledný týždeň sa mi podarilo zlomiť korektor úplne na spodku a celý padol rovno do smetného koša 😃 vo štvrtok sme mali beániu a neviem akým zázrakom sa mi podarilo zo zavretej kabelky stratiť celý, takmer nový (respektíve málo míňaný) aknekolor a dnes som si chcela očistiť tvár pleťovým mliekom, tak som nahla fľaštičku poriadne, aby z nej niečo vytieklo, a namiesto čistiaceho mlieka sa zrazu na podlahu vyliala polovica fľaštičky pleťovej vody 😬
    čo by na toto povedal ujo Freud? 😃

• Kessinko, tak příště opravdu slovník s sebou 😃 Je fakt, že Alverde nemá zrovna precizní překlad - krom toho, co píšeš (o tom jsem ale neslyšela), tam běžně zaměňují broskve za meruňky a vlašáky za lískáče apod. 😃 Jojo, šampón s břízou a šlavějí je určen na citlivou pokožku hlavy a asi i lupy (ale manželovi se spíš lupy po něm dělaly 😒slight_smile:.

Hani, právě že jsem srovnávala to složení a lišilo se opravdu o dost málo - a v tomto případě je mi Alverde tak nějak sympatičtější (ani nevím, proč).

• Kessi, myslím, že "ujo" Freud by měl jasno 😃

• JJ já si taky kupovala (asi dva měsíce zpátky) Lavera tužidlo a lak na vlasy v DM, každý za sto peněz, to byla asi jen nějaká dočasná akce, za tuhle cenu jsem to tam už pak neviděla, pak už to stálo okolo tří stovek. V Olomouci ve Studánce je mají teď asi za stopade jeden. A říkáte, že alverde taky dobrý jo? 😉
    Hermi dík za tipa na třezalku, je pravda, že afty se u m. objeví v době stresu z práce, tak by ho třezalka mohla zbavit napětí a tím i aft.
    ad dýňový olej - já ho koupila v klasické herbě (značka Natura) v tmavé skleněné šroubovací lahvičce, sice bez nějakých certifikátů, ale za studena lisovaný a funguje 😉 Saloos ho má v krásných skleněných pískovaných lahvičkách, ale vychází dráž.

• herminko, alverde tuzidlo ubyva neskutecnou rychlosti, to je fakt...kdyz to srovnam s bambusovou logonou, tak je to obrovsky rozdil..ale funguje pekne, prijemne voni, vlasy nemasti...kolik vlastne alverde stoji? ja to dostala jako darek, tak ani nevim..logona je za cca 270kc

• tak jsem si zašla do DM, jen tak - mela jsem sraz s kamarádkou a prisla jsem driv - a shodou okolností jsem mela hlad. Tak jsem zapátrala a koupila jsem si Alnatura tyčinku s jablkem a byla vyborna!!! Sice 24 korun ale fakt jsem si smlsla😃

• catf, ze ty jsi mi zavidela moji novou fotku 😃
    Tak uz mam knizku, tady se to jmenuje Aromatherapy Bible 🙂

• baby musim sa s Vami podelit o zazitok, sice iny ako biokozmetika. Dnes bol v Bruseli cesko-slovensky koncert pri prilezitosti zalozenia 1.CSR (90.vyrocie), kde hrali ceski a slovenski umelci a bolo to uzasne... 😵 sme sa tam bratrili 😃 a spominali na ceskoslovensko 😎

• Catf, tužidlo Alverde stojí 99 Kč. Ale vlasy mám po něm pěkné, tak pokud to vydrží, investice se vyplatí. Jako jedna ze složek je tam pivo - to jsem na tužení zkusila a nebylo špatné, plánuji, že až vypatlám Alverde, zkusím do této lahvičky (která má evidentně zpěňovací ventil) dát opět pivo 😃 a použít ho jako tužidlo pěnové (a ne jím vlasy přelévat) třeba nebudu muset tak utrácet 😃

• kessinka: no zrovna nemecke byliny hned tak nekdo nezná, to by mohli vyrobit české prelepky 🙂. s birke bych neměla problém, pač jedna moje byvala nemecka ucitelka se jmenovala Birke Stahl (bříza ocelová) 😃 😃 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    VANDA PIGMENTS
    Bratislava
    Líčenie a tvorba účesov je moja vášen, a mojim cieľom je Vaša spokojnosť a úsmev.

Svadobné líčenie a účesy v salóne v Bratislave, alebo v pohodlí Vášho domova na území celého Slovenska.
    Ponukam licenie a tvorbu vlasov na kazdu prilezitost...