Svatební kytice - vazba GLAMÉLIE

15. jan 20148

Ahojky 🙂 ,
moc ráda bych vás poprosila o jakékoliv informace, zkušenosti a postřehy co se týkají tohoto typu vazby svatební kytice(kdo tápe, je to kytice ve velikosti klasické , ovšem vypadá jako jeden velký květ, skládá se z jednotlivých okvětních plátků). Např. : Z jakých druhů květin je nejlepší? Jakou má výdrž? Cenová relace?

Moc moc děkuji. Vaše Mony 😉

 • Trocha z histórie vzniku glamélie na úvod. Pôvod slova "glamélia" je vytvorení z názvu kvetov ,ktoré sa ako prvé používali na tento druh kytice a to gladiola a kamélia.Dnes sa najčastejšie na glaméliu používajú ruže a ľalie,prípadne gladioly,ale dá sa zhotoviť aj z tulipánov,orchideí ,listov.... veľa záleží od kreativity a schopností konkrétneho floristu.čo sa týka výdrže kvalitne spracovaná a dobre ošetrená a uskladnená glamélia vydrží minimálne 24h.môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti,zopár som ich urobil a zatiaľ som nemal reklamáciu 🙂 ,čo sa týka ceny je to individuálne,ale glamélia je dosť náročná na čas a spracovanie a materiál.Na cenu sa musíš spýtať v kvetinárstve každý si cení svoju robotu inak. 😉

 • Na mě to působí trochu uměle....

 • @anicka_1  Súhlasím s tebou ,ale to je tým ,že tie glamélie na fotkách sú nekvalitne zhotovné,urobiť dobrú glaméliu je umenie.Na ukážku pridávam zopár fotiek správne zhotovenej glamélie od českých floristov Petra Kopáče a Jaromíra Kokeše.

 • Sponzor fóra
 • Tak to je supr kvalita!Znam jejich praci osobne.

 • Pro tuto vazbu jsou určitě vhodné růže,lilie viz obrázky od floristy, krásná práce z rukou mistrů 🙂 co se ceny týká, je třeba počítat s vyšší částkou, tato technika je náročná a zdaleka ne každý florista ji svede v perfektní kvalitě. Použít se dají i další květiny, například karafiáty, gladioly... Pokud toužíte po svatební kytici, která bude jiná a netradiční, glamelie je určitě výborná volba.

 • @la_florista  To znamena kolik podobná kytka stoji?

 • @laalinaa  cena se může pohybovat od cca 1000,- výš, pode velikosti, použitého materiálu a provedení...

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Svadba-Snov / výzdoba s láskou
  Nové Mesto nad Váhom
  Kompletná výzdoba sál - návleky na stoličky, oválne stoly, chiavari stoličky, obalovanie sály, dekoratívne LED osvetlenie... výzdoby už od 2eur/osoba!
  Ponúkame Vám svadobnú výzdobu, návleky na stoličky pre Váš veľký deň, ale aj výzdobu pre akúkoľvek inú spoločenskú či rodinnú udalosť.
  WDay
  Žilina
  Ponúkame top výzdoby pre svadobné a iné spoločenské podujatia.Individuálny prístup so zreteľom na detail. Kontaktujte nás plníme sny z radosti 🙂
  Články od našich partnerov
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
  Archív článkov od partnerov