Coronavirus a svadba 2.5.2020

Ahojte ,je tu niekto kto má svadbu ako my 2.5.2020 ? Chcela by som vedieť vaše názory čo robiť . Ako to idete riešiť Vy :-
Odpovedať
Ahoj. Už sú tu nejaké príspevky o tom. Skús pozrieť. My mame 9.5 a vyckavam, ale podľa mna to nebude možné uskutočniť
Odpovedať
Aj my mame 9.5. Dávame tomu čas, ešte sme neplatili zatiaľ žiadnu zálohu takze sme v pohode no pevne veríme že za mesiac sa situácia trochu ukľudní. Ak nie, tak svadbu presunieme na inokedy, však sa nič nestane, myslím že všetci by toto naše rozhodnutie akceptovali a chápali... zdravie a pohoda na prvom mieste :) Uvidíme, hlavne žiadny stres :)
Odpovedať
aj my mame v maji a VSETKO uz mame vyplatene (myslim zalohy - dokopy cca 1000e). ja velmi dufam ze sa to ukludni lebo my mame 50% hosti zo zahranicia :-( ....no uvidime ale ak sa to este zhorsi tak sa proste vezmeme kedy sa bude dat na urade a v totalne uzkom kruhu rodiny. Nemienim cakat na bohvieaky dalsi datum. CHCEM SA VYDAT ! :-D a hotovo
Odpovedať
Veď práve to , aj my mame vsetko vyplatené . Strašne má mrzí tato situácia a dúfam že sa to unirmálni a nič sa nebude musieť rušiť :/
Odpovedať
@greta2017 ja tak isto , my mame 18.4. a nemienim to presuvat uz, vezmeme sa s najblizsimi a hotovo. Hostina nebude, zial ved za to nemozeme
Odpovedať
Profilova fotka
Ja neviem, do teraz som sa snažila byť stále nad vodou.... Ale už mi je u prdele celá svadba a začínam sa báť aby sme to všetci v zdraví prežili. Už to nie je štandardná dievčatá.... Hlavne keď sú ľudia okolo nás takí hlúpi a napriek všetkým zákazom sa zoberú lyžovať do Jasnej! 🤬😔
Odpovedať
Profilova fotka
My tiez mame svadbu 2.5 ale to je este mesiac a pol! Budem robit stresy ked bude zakaz akcii v polke aprila alebo po velkej noci ked byva na kazdej dedine zabava. Ked bude kazdy serkat doma tak to dame :-) :-)
Odpovedať
My mame 1.5 a rozhodli sme sa svadbu zrušiť dobrovoľne. Áno je to mesiac a pol, čo sa môže zdať prijemne veľa na vyriešenie celej situácie. Avšak v tomto momente trvá už 50 dni karanténa v Číne a oni už majú najhoršie za sebou, ale stále pribúdajú prípady. Hoc ak by aj úrady a vláda na Slovensku po 14 dňoch, mesiaci rozhodla, že opatrenia sa môžu o čosi zvoľniť, svadba, na ktorej sa majú zúčastniť aj ľudia starší 60 rokov nie je bezpečná. Že sa končí oficiálne pandemia pri takýchto vírusových chorobách neznamená, že je koniec ohrozenia. Najmä pre rizikové skupiny. Tento vírus nezmizne, on môže zmutovať (hoc ktorým smerom) ale nezmizne, nie skôr ako sa vytvorí imunita kolektívna (ešte nie je potvrdené, že vyliečení si ju vybudujú 100%) a to netrvá bohužiaľ ani mesiac ani dva.
Odpovedať
Profilova fotka
neviem ako to bude, no ja by som s tym osobne moc nepocitala, ze sa to bude dat zrealizovat. neviem ono sa zo zda byt celkom daleko, no nie je to tak. osobne by som to neriskovala, aj keby sa bola situacia ukludnila
Odpovedať
tazko povedat ako na tom budeme na zaciatku maja ale aj keby sa to podarilo nejako zvladnut lepsie ako talianom, ze to nebude take narazove tak si nemyslim, ze sa cela epidemia skonci tak skoro ked si vezmes, ze v cine to trvalo od novembra a az teraz sa to zacina nejako upokojovat
Odpovedať
Profilova fotka
My máme termín 1.5., premiér sa vyjadril že podľa výpočtov analytikov, vrchol, teda najviac prípadov bude na prelome apríla a mája. Začínam byť skeptická, aj keby sa situácia zlepšila, asi by som sa stále správala ako v karanténe. My máme verziu, že sa vezmeme len so svedkami, som tehotná a dieťa chcem priviesť do manželskeho zväzku, dúfam, že aspoň toto bude možné. Hostinu ale presunieme na 1.5.2021 aj s obnovením sľubu.
Odpovedať
@z.junasova ahoj mame svadbu 2.5 a myslim ze to nebude ok cize tiez bud sa svadba presunie o rok alebo teraz len svedkovia a buduci rok obnova a hostina no neviem co by bolo naj plus aj ci sa to bude dat
Odpovedať
Článok sa načítava...
je mi to luto ale myslim, ze to asi nepojde. akoze ak by ste velmi chceli tak si mozete spravit malu svadbu, fakt len ze so svedkami a potom ked sa to upokoji si urobit nejaku oslavu ale ak mate naplanovanu nejaku vacsiu svadbu, kde budu teda aj starsi ludia tak si nemyslim, ze je to rozumne :/
Odpovedať
Profilova fotka
Zrušila by som to. Spravíte si svadbu ke´d sa to všetko ukľudní, no bude to aj v tom čase podľa mňa ešte stále dosť veľké riziko a osobne by som sa ani ja, no ani svojich známych by som nechcela takémuto riziku vystavovať
Odpovedať
Baby aj moja sestra má mať 9.5. svadbu, no zatiaľ ešte nič nerušia, no už uvažujú nad malou svadbou, ak ich niekto bude chcieť oddať. No pevne dúfame, že všetko prejde, aj keď štatistiky idú proti nám. Držím Vám všetkým palčeky!
Odpovedať
Profilova fotka
@janusa5 každým dňom to vyzerá horšie, ale chvalabohu nezvyšuje sa to nasobkami. My už máme pre istotu rezervovaný aj termín budúci rok.
Odpovedať
Profilova fotka
Takze nic baby...chtiac nechtiac....svadba bude dufam (duuufam) 18.7 a ci uz budeme dvaja alebo kolky serem na to nemam nervy furt prekladat vsetkych
Odpovedať
Profilova fotka
My mame termin v septembri, ale uz zacinam mat obavy, ze budeme musiet svadbu prelozit aj my :(
Odpovedať
@ccathrine ahoj, kedy v septembri máte termín? My máme 12.9.2020 a neviem s čím mám rátať :/ či dúfať alebo sa vyrovnávať s tým že hostinu rušíme
Odpovedať
Profilova fotka
Ja vam nechcem dievcata brat nadeje ale podla prognoz doiahne ta choroba u nas vrchol na prelome aprila a maja... Potom sa ma 20 dni drzat na vrchole a zacat klesať. Nakazit by sa malo 40 % obyvatelstva. Ja uvazujem ze zruším aj nasu augustovu svadbu ze ju prelozime. Ja mam doma 88 rocni starku a syna s autoimunitnym ochorením cize su rizikový tak mam strach 🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
Dievčence nepanikárme lebo nám z to drb.. ☢️☢️😷 My sme sa dohodli ze pri najhoršom spravíme provizórnu apokalyptickú svadbu 😃😃😃
Odpovedať
@a1ex prosím nešírme paniku. to sú len ich výpočty štatistické. prosím fakt neširit paniku.
Odpovedať
Profilova fotka
@a1ex V prvom rade, štatistické modely ukázali, že pri stredne prísnych pravidlách u nás vrchol príde na prelome apríla a mája, a po 20-tich dňoch má začať klesať, predpoklad nakazených obyvateľov - 25%. V druhom rade, baby. Odborníci infektológovia, aj včera, v špeciálnych vydaniach novín, hovoria o tom, že tieto analýzy sú kompletne mimo, a je to, citujem, "ako predpovedať počasie na pol roka dopredu".Svetoví odborníci sa zhodli (dobrý článok v časopise The Scientist), že nedokážu predpovedať vývoj choroby, to nedokáže nikto, pretože je to nové. Ale čo, štátni analytici na Slovensku to dokážu, ešte s takým presným dňovým odhadom? Plus tie čísla sú úplne odveci, z môjho laického pohľadu. Aj pri najprísnejších opatreniach (čo je jasné, že taká krivka nehrozí, pretože aj Čína má krivku vyššiu, a to majú extrémne prísne opatrenia a všetci to tam vo Wuhane dodržiavajú) by malo byť na Slovensku nakazených 500 000 ľudí? Kravina ako vyšitá. Neviem, s akými dátami to pracujú. Aj odborníci sa včera vyjadrili, že nie je veľmi dobré ľudí strašiť takýmito katastrofickými scenármi. Ja mám svadbu 11.7. a nič neruším. Prisahám, ja budem čakať do posledného týždňa v nádeji, že to bude dobre, a ak nedajbože nebude, až vtedy budem robiť opatrenia. Ak bude zle, svadba bude len so svedkami a hostinu si urobíme neformálnu inokedy. Ak bude dobre, tak super. A septembrové svadby by som už dupľom nerušila. Nerobte unáhlené rozhodnutia. Ak to budete musieť zrušiť, lepšie tesne pred, ako pol roka dopredu a potom to ľutovať.
Odpovedať
Ohrozené sú najmä marcové, aprílové svadby a teoreticky májové, ale septembrovú svadbu by som naozaj nerušila. To už je prehnané.
Odpovedať
Baby ideálne v tejto situácii je svadbu presunúť na neskorší termín ale treba počítať s tým že sa bude presúvať minimálne polovica tohtoročných svadieb čiže asi čím skôr tým lepšie. A v súčinnosti s už zarezervovanými dodávateľmi kde už máte zaplatené zálohy, určite vám každý vyjde v ústrety a spolu nájdete termín ktorý bude voľný u všetkých alebo aspoň väčšiny zarezervovaných dodávateľov. Spoločne s už rezervovanými dodávateľmi dohodnúť nový náhradný termín, hoci aj na budúci rok je ideálne a bezbolestné riešenie situácie pre všetkých.
Odpovedať
Nam svadbu na April zrusili planujeme august lenze vsade soboty aj piatky obsadene asi to dame cez tyzden
Odpovedať
Profilova fotka
@natalia123456789 19.9. priatel je skepticky, ja este stale dufam.
Odpovedať
Profilova fotka
@lilnicol konecne rozumny racionalny komentar, tiez mame svadbu v septembri a rusit nehodlam, podla mna do leta bude vsetko v cajku, teda ked ludom nebude drbat..
Odpovedať
Dievcence nám už volala koordinátorka a zrušila nám májovú svadbu. Dali sme si ju presne o rok. Už je snúbenec stotožnený s dátumom 15.5., tak si ho aj necháme. Jedine čo si len želám je, že sa tam zídeme vsetcia v rovnakom počte a o nejaké detičky naviac 😌
Odpovedať
Profilova fotka
@misheldv tiež mi trvalo, kým som sa k nemu po dvoch dňoch racionalizácie dostala :D je zjavné, že ženy sú v strese, veď keď to človek plánuje dlho a teší sa, je jasné, že potom všetci prepadáme depresii a negativite, že akurát nám to proste nevyjde. September je ešte veľmi, veľmi ďaleko, ako hovoríš, podľa mňa je dosť možné, že to proste už bude stabilizované. Ja skôr ako problém vidím to, že účasť odriekne veľa ľudí už len čisto zo strachu, nie preto, že budú reálne nejaké obmedzenia (aj to si neviem tieto obmedzenia predstaviť na nejaký extrémne dlhý čas, to neutiahne ani naša ekonomika podľa mňa)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?