Petícia za zachovanie svadieb do 150 ľudí: Zapoj sa aj ty!

Profilova fotka
Ahojte, dávam vám to sem aj takto samostatne, ak by si to nevšimli budúce nevesty priamo v diskusiách, keďže to je podľa môjho názoru najhorúcejšia a veľmi dôležitá téma. Minulý týždeň sa na internete objavila petícia za zachovanie svadieb do 150 ľudí. Ako už všetci vieme (informáciu sme priniesli aj v článku o aktuálnej situácii), pandemická komisia vlády SR navrhla obmedziť kapacitu svadieb na maximálne 30 ľudí s platnosťou od 1. októbra 2020. Keďže by sme radi pomohli aj my, včera som sa spojila s budúcou nevestou, vďaka ktorej vznikla petícia za zachovanie svadieb do 150 alebo aspoň do 100 ľudí. Jej celé znenie a možnosť zapojiť sa nájdete priamo na stránke k spomínanej petícii. Držme si palce! 🙂 Petíciu nájdete tu: https://bit.ly/peticia-za-zachovanie-...
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Dievky, ja už to síce mám za sebou (stihli sme to v tom najlepšom, najpokojnejšom období, chvála bohu), ale ja vám fakt veľmi veľmi držím palce. Je síce pravda, že ten počet nakazených je momentálne veľmi vysoký, takže nejaké opatrenia sa robiť musia, ale som za to, aby sa robili v strete so zdravým rozumom, a ak to má byť niečo takéto drsné, nech platí na všetko rovnaký meter, či svadby, či hromadné podujatia, nech to nie je zo dňa na deň a nech je to aspoň poriadne podložené. Takto sa dôvera ľudí voči štátu nebuduje. Možno nie je petícia právne vymožiteľná, ale boli by hlúpi, ak by nevypočuli žiadosti tisícov a tisícov ľudí, ktorých sa to priamo dotýka. Dúfam, že dnes urobia dobré rozhodnutie. Držím palce! <3
Odpovedať
ja mám svadbu našťastie za sebou, taktiež som to stihla v relatívne pokojnom období. Petíciu by som však neodpísala, ani keby sa ma táto situácia priamo dotýkala. Myslím, že oni vedia lepšie, čo robia a prečo to robia. Žijem v oblasti, kde sa na rodinnej oslave nakazilo obrovské množstvo ľudí, zrušili sa všetky podujatia. Jednoducho pri počte nakazených, ktorý aktuálne máme, nesúhlasím s tým, aby boli povolené podujatia do 150 ľudí. Je to obrovská hrozba aj pre školy, pretože je logické, že sa na svadbe proste deti vyskytnú. Moja sestra ani nezačala poriadne chodiť do školy a už boli doma, nakoľko jeden zo spolužiakov bol na svadbe, kde bola jedna nakazená osoba a museli ísť na testy. Jednoducho 150 ľudí mi príde veľa v tejto situácií na akúkoľvek akciu (svadba, oslava, pohreb, atď....). Žiadna z Vás asi nechce po svadbe znášať následky, že sa Vám tam niekto nakazil.
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 Ja som to takisto nepodpísala, z podobných dôvodov ako ty (napr. príde mi to hrozne veľa na aktuálnu situáciu a iné), my sme aj mali naplánované vylúčiť kompletne starých rodičov a rizikových ľudí a skresať počty hoc aj na 50, ak by sa zvyšoval počet chorých v tom čase (a boli sme aj pripravení vziať sa len so svedkami, ak by prišlo k najhoršiemu, hoci by som z toho asi mala riadnu depku), len mne proste vadí, že sa pri tomto používa dvojaký meter. Ak chcú, aby ľudia dodržiavali nariadenia, nech vyjdú s niečím, čo ľudí presvedčí, že už keď je to drastické, že to má zmysel, preto lebo: .... Oficiálna štatistika, prieskum, hocičo, čo dokáže, že sa len neplesli po bruchu a nevytiahli to číslo maximálneho počtu ľudí z klobúka. Myslím, že to minimálne dlžia ľuďom, ktorých sa to priamo a dosť aktívne dotýka.
Odpovedať
Ľahko sa Vám teraz súdi, keď to už máte za sebou 🙂 áno 150 ludí je vela, suhlasím ale aj 30 ludí je dosť ked tam bude jeden pozitívny. Radšej otestovať a nech pride na svadbu s negatívnym výsledkom akýkolvek počet ludí...
Odpovedať
Profilova fotka
@lilnicol @zajo123 @majka4848 A ja som tú petíciu podpísala, aj keď je pravda, že mne tiež príde 150-100 hostí veľmi veľa na momentálnu situáciu, ale snažím sa bojovať aj za svoju svadbu. Na druhú stranu 30 je naopak smiešne málo. Mňa by potešilo aj keby dali aspoň tých 40 a to sme mali mať 70 hostí. Ale presne to tu platí... po bitke je každý generál.... Nič v zlom.
Odpovedať
Som síce chlap ale myslím že to je jedno. Nechcem súdiť tie čo už majú po svadbe ale skúste sa vžiť do situácie ktorej musíme teraz čeliť my. Nesnažili by ste sa tiež bojovať za to aby ste mali na svojej svadbe všetkých koho chcete? Nás má byť cca 75 a to len z dôvodu že snúbenica je z veľkej rodiny ale sú takí spojení že naozaj ich "oddeliť" ani nejde, na každej oslave a podobne ich býva minimálne 30. Prečo pán premiér bol na svadbe kde bolo 150 ľudí? Aj v tom čase boli veľké čísla ochorení, len teraz prosto už majú "kompetentní" po svadbách a dovolenkách tak už im vyhovuje takéto akože opatrenie. Kto vráti nám a ostatným párom tie tisíce €? Ľúto mi je hlavne tých ktorí už raz museli svadbu zrušiť a presunuli to na október. My sme s veľkým šťastím na dátum 10.10. zohnali všetko, od hudby, starejšího, kamera+fotograf až po sálu a teraz to máme zrušiť alebo presunúť? Neverím že sa nám opäť pošťastí všetkých týchto ľudí a sály skĺbiť na jeden termín.
Odpovedať
@lilimia my tiež sme mali mať 120 ludí a dala by som všetko, keby aspoň 50 ich je... to s 30 ludmi ani nie je svadba ale len oslava, a to nehovorím o tom, že sa mi tam ani najbližšia rodina nezmestí. Aj som rozmyslala spraviť to ako "v amerických filmoch" a odkundiť sa niekam na dovolenku... ale zas ani to sa neda... ale radšej to ako mať tu oslavu ešte aj bez hudby,...cele zle
Odpovedať
@majka4848 my to nakoniec "vyriešime" tak že obrad bude ako je naplánovaný aj s hosťami ale bohužiaľ potom bude len fotenie, točenie gratulácií a tým to hasne...hostia budú musieť ísť domov a my sa s rodičmi odoberieme aspoň na taký symbolický obed a oslavu pre všetkých hostí presunieme na iný termín nakoľko chceme to osláviť so všetkými blízkymi...iný nápad žiaľ, nemáme 😒
Odpovedať
Profilova fotka
Ja sa nehnevám, ja som pripravená na to, že moje slová majú u nastávajúcich neviest sotva nejakú váhu, veď som len baba čo "mudruje lebo to už má za sebou" 🙂 Ja som mala to šťastie, že som to riskla, nepreložila a náhodou to vyšlo v období, keď to bolo relatívne pokojné (aj keď v tom čase to už opäť začalo pomaly stúpať). Ja som ale v tom čase marca, apríla, pozerala na svadbu iba so svedkami, dokonca bez rodičov, čo by mi zlomilo srdce, počúvala ľudí, čo mi hovorili, že prečo chcem vôbec hostinu, veď by to malo byť o nás dvoch, takže predsa len viem, o čom hovorím. Nemusím sa skúšať vžiť do situácie, ja som v nej už totiž bola. A vtedy sme nemali ani miesto na nejaké diskusie, zavrelo sa a bodka. Pre mňa je petícia chybná v tom, že neponúka žiaden kompromis, pretože to, ako je to nastavené teraz, sa pri momentálnom počte nakazených z hľadiska opatrení nemôže a nedokáže udržať. 30 je sakramentsky málo, pretože pre mnohých ľudí, ktorí sú z viacerých súrodencov alebo majú veľa tiet a ujov, to nepokrýva ani základný okruh rodiny. Fakt to mohli dať aspoň na 50. 150 je ale veľa v momentálnej situácií, navyše keď všetci vieme, že oficiálne na svadbách opatrenia sú, ale neoficiálne sú úplne bez obmedzení. Chápem ale, že ľudia chcú podpísať petíciu aspoň z princípu, aby sa dostala do povedomia vlády a aby sa ňou zaoberali a zrušili nízky maximálny počet, aj keď s ňou nemusia byť 100% stotožnení. Tak preto aj hovorím, že vám držím palce, nech to dnes, alebo kedy sa tým majú zaoberať, prehodnotia, a svoj deň budete mať keď už nie v 100% plnom počte, ale aspoň nejak približne normálne. K premiérovi a jeho 150-člennej svadbe sa ani nevyjadrujem. To bol fakt debilný nápad sa nechať odfotiť bez rúška na obrovskej svadbe tesne pred opätovnými reguláciami, fakt mu prajem, nech mu to teraz každý hádže do tváre, keď je taký sprostý.
Odpovedať
@fujo nás ešte napadlo isť po obrade cca okolo pol 5 do reštaurácie s najbližšoou rodinou, potom okolo 9 by išli preč a došli by kamoši... do toho zavolam nejakých chlapov zahrať ludovky nech je veselšie a snad bude dobre,... musíme aj zo zlej situácie vyťažiť to naj. Akože fakt chcem mať na svadbu pekne spomienky, nechcem v den svadby už o 7 pozerať správy pri gauči... ešte mi napadlo spraviť ju v uplne nejakom inomstýle, typu burgre pizza atd.. ale to ešte musím premyslieť. Škoda len, že teraz je predstava uplne ina ako mala byť svadba, a teda všetko šaty atd sa do toho nehodia..ale tak čo už, treba hrať s kartami aké su
Odpovedať
Profilova fotka
@lilnicol Ja presne chápem, čo sa snažíš povedať. Úplne tomu rozumiem. Rozumiem aj tomu, prečo sa snažia svadby obmedziť, nemám im to za zlé. Ale ako píšeš ja som z tých čo podpísali petíciu z princípu. A to z toho, že som už od 24.4.2020 mala byť manželkou. Jediné čomu nerozumiem ako prišli na 30 hostí bez nejakých podložených faktov a to ma proste se*ie, lebo už druhý krát mi pokazia svadbu. Tak ako je extrém 150 hostí, tak isto je extrém 30 hostí a za to sa bude byť každá budúca nevesta, a žiadna vydatá žena to pravdepodobne už nikdy tak nepochopí. Ja napríklad nechcem aby povolili svadby o 150 ľuďoch, ako som písala potešilo by ma aj čo i len zvýšenie o 10. Každopádne, na do tretice všetko dobré neveríme a zoberieme sa v októbri tak alebo tak... Ale aj keď som bola pripravená na všetky možné situácie, opäť ma to vzalo. Som nahnevaná, smutná bez chuti pokračovať ďalej a namiesto toho, aby som sa na svadbu tešila, ju chcem mať čím skôr za sebou. A svadba nie je o dvoch, svadba je o všetkých ktorých máme radi. Manželstvo je o dvoch a pevne verím, že bude určite 100x krajšie ako svadba. :-)
Odpovedať
Ja bojujem za každú ktorá to má ešte len pred sebou..všetky chceme aspoň ako tak dôstojnú svadbu s peknými spomienkami..a vám ktoré ste to stihli gratulujem, avšak musíte chápať aj naše rozhorčenie.. viem že máte logické argumenty, ale pocit podpory a spolupatričnosti s nami by nezaškodil. 30 ľudí je smiešny počet pre taky počet sa neoplatí volať ani Dja.. neviem či by som si vôbec dávala na seba svoje vybrané šaty v takomto prípade.. jasné 150 ľudí je strašný hrot to nie je ani možné v tejto situácií a ideál by bolo keby povolia do 100 ... no nás čo máme okolo 70 ľudí a mame fakt len najbližšiu rodinu a dobrých kamarátov by potešilo aspoň tých 50 ... aspoň... aj to vyhadzovať ľudí je veľmi ťažká úloha povedať im že nemôžu... odkladať na další rok to tiež nie je bohviečo.. bohvie čo bude fakt potom? ... ano mohli by sme sa zobrať aj tak ale .. je to ťažké rozhodnutie, lebo každý to chce mať aj pekné.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majka4848 my sme si hostí otestovali. Zaplatili sme testy trom našim hosťom, ktorí boli pred svadbou v cudzine. Tiež sa ma táto situácia dotýkala, pretože mne najbližšia osoba bola v červenej krajine. Myslím, že každá jedna tento rok si prešla neistotou, keď nevedela, či svadba bude alebo nebude, takže nás, ktoré to máme za sebou nejakým spôsobom zasiahla korona rovnako ako tie, ktoré to majú pred sebou. Áno, 30 ľudí je veľmi málo, 100-150 je naopak veľmi veľa. Mohli to ohraničiť počtom 50, čo je taký optimálny počet, ale tak proste asi majú na to dôvod. Tieto nariadenia nevydávajú murári s výučákom, ale ľudia vzdelaní a odborníci na svoj odbor. Nejaká petícia je v tomto prípade úplne bezpredmetná, pretože situácia aká je teraz nie je štandardná. Človeku to je ľúto, lebo každá jedna sa teší na svoju svadbu, ale budem sa opakovať. Stojí jeden šťastný deň teraz za to, niesť neskôr zodpovednosť za kopu nakazených? Ja som posledné dva týždne tŕpla, či sa na našej svadbe niekto nenakazil a asi by som sa zbláznila, keby mi niekto oznámi, že u nás dostal koronu. A to som spravila naozaj maximum pre to, aby sa nič takéto nestalo. Lenže to sme mali ešte oveľa nižší denný nárast, ako máme teraz. Tiež som tie peniaze za testy, rúška, dezinfekciu mohla využiť na niečo iné, mohli sme z tých peňazí vyplatiť dopravu a podobne, miesto toho som to investovala do, pre niekoho zbytočnej, položky. Myslím, že sa tu teraz neoplatí vstupovať do žiadnych konfliktov, ale musíte čakať. Nič iné nepomôže, žiadna petícia, žiadne hry na city... Na jar sme boli všetci zodpovední a ohľaduplní - buďme aj teraz. Táto situácia totiž vznikla aj vďaka "našej" ľahostajnosti.
Odpovedať
@zajo123 Vy ste aká múdra..Hlavne že už máte po svadbe a toto vás nemusí už trápiť tak sa zdržte komentárov!!!
Odpovedať
@sandrabakova lebo sme si touto situáciou neprešli všetky, na jar a aj v lete v podstate 🙂 Milá SLEČNA, 2 týždne do svadby boli v mieste môjho bydliska zakázané podujatia, nakoľko sa tam konali dve oslavy, z ktorých vzišlo množstvo nakazených, v sále, kde sme mali hostinu bol nakazený personál, majiteľ sály v karanténe. Myslíte si, že som si tiež svoje neprežila? 2 týždne pred svadbou sme ešte zháňali alternatívu, keby sa naša sála celá zavrela. Riešila som testy pre hostí. Veľa ľudí neprišlo, lebo boli v karanténe po inej svadbe, kde bol jeden nakazený. Takže sa ma korona tiež dotýkala. Viete prd o tom, čo sme aj my prežívali pred svadbou. ...a navyše mi nebudete diktovať, čo môžem a čo nemôžem komentovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 vďaka mojej ľahostajnosti nevznikla, lebo ja som absolútne nikde v lete nebola. Tak prečo ja mam pykať za ľahostajnosť iných, keď už tu hovoríme o zodpovednosti... Prečo môže byť zodpovedný iba niekto a ten väčšinou na to doplatí... A za druhé, od začiatku tejto """pandémie""" (musela som dať až troje úvodzovky, lebo aj dvoje sú málo) u nás v našom meste a širšom okolí a vlastne až doposiaľ, bolo VRAJ až 5, slovom päť nakazených. Všetci naši hostia sú práve z tohto mesta a širšieho okolia. Ale na svadbu nemôžu prísť, lebo... No LEBO. Lebo niekto si doslova vycucal z prsta počet 30. Keby si to nevycucal, tak by sme tu mali nejakú štatistiku, alebo neviem aký fras. Tí vzdelaní odborníci vedia o tom akurát tak len trt makový, lebo toto sme tu ešte nemali, len tápajú v tme a skúšajú čo by mohlo pomôcť. Aj tak už začínam byť názoru že toto je akurát tak jeden veľký nonsens. Ale dobre dajme tomu že je to ozaj tak ako tvrdia tí vzdelaní. To mi chcete tvrdiť, že keď budem mať svadbu o 30 hosťoch tak korona nepríde? Ale Keď by ich bolo 50 tak sa máme po chlebe. Ja som mala mať len 3 zahraničných hostí a boli sme dohodnutí, že ak to bude možné a budú môcť prísť dajú sa otestovať. A nemali by sme si klamať veľmi dobre vieme, kvôli čomu táto situácia vznikla. Lebo tí vzdelaní, odborníci na slovo vzatí, otvorili hranice a na pár mesiacov vypustili do sveta všetkých tých "zodpovedných" a hurááá dovolenky. A to že ja som bola ozaj zodpovedná a sedela doma na riti, mi ho*no pomohlo. Dikes PS.: by som bola zvedavá na vašu hru na city pani zlatá. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 A teraz sa Vás ako presne dotýka táto situácia?? neviem... mala som zato , že už ste šťastne vydatá a nemusíte riešiť takéto veci. Pokiaľ nás nechcete povzbudiť, tak sa radšej na to vykašlite. Ale ak bol váš zámer na*rať už aj tak na*raté nevesty tak sa vám to podarilo :-D Ozajsky :-D Snáď vám to spravilo krajší deň. :-) Ďakujeme veľmi pekne naozaj, ale ak nám nemôžete pomôcť, tak radšej neriešte :-) Lebo toto ozaj nikomu nepomôže, možno akurát tak zdvihnete nevestám krvný tlak a to nikto nechce aby sa niečo zlé udialo. Tak buďte zodpovedná aj naďalej. :-) želám krásny slnečný deň.
Odpovedať
@lilimia bože ja ti tlieskam 😄 dakujem 😄 aspon niečo ma rozosmialo v poslednych dnoch 😄 lebo poviem ti že od piatku sa len dívam do steny sedím ležím a v hlave vymetené... Baby inak čo je veľmi zaujímavé... kedy konečne nájdem nejakú štúdiu o tom ako sa správa korona, jej prenos, atd. viem že je to všetko známe ale chcem vidieť na kope relevantné informácie. a nie "vírus sa prenáša kvapôčkovou infekciou" a bla bla bal to čo vieme o všetkých vírusoch. Na začiatku to prišlo ok všetci sme boli v strese nevedeli sme čo to bude. Prešlo pol roka a stále vlastne nevieme nič a stále sa točíme v tých istých opatreniach. Nešlo nahodou o to aby sme boli o niečo múdrejší? Lebo mám pocit že naša vláda teda o nič múdrejšia nie je. A ozaj. chcem vidieť štatistiky.. kde je nejaký súbor informácií odkial sú nakazení? Koľko sa nakazilo v školách, na dovolenkách, na svadbách? Koľko % vykazuje symptomy a kto je bezpriznakovy? Ved predsa na základe niečoho rozhodovať musia ale toto mi príde že len hura zakažme všetko a bez toho aby nám dali podložené informácie. Prečo nič neukážu, ved tak sa chceli na toto všetko pripraviť... A bonus na záver. Mám kamarátku lekárku. Od najvyššieho z najvyšších čo to majú na starosti ... sa nerobilo nič počas leta!!! nič ! žiadne pokyny !!! Neexistuje žiaden pandemický plán pre lekárov ako majú postupovať, neprebehli žiadne školenia ako obsluhovať plúcne ventilácie. Na čo nám je 2 000 ventilácií ked bude 20 ludí čo s nimi vedia robiť? Prepáčte toto všetko je smiešne. Viem že ja ako obyčajná plebs nič nezmôžem s mojim rozčulovaním ale oni idú niečo nakazovať prikazovať ale svoju prácu si nesplnili a teraz to idú hasiť nezmyselnymi nariadeniami ... 🙂 ach bože... preto by som poprosila. držme radšej spolu či svadba bola alebo ešte len má byť... lebo naozaj nasratých neviest je nás teraz naozaj viac než dosť 🙂
Odpovedať
inak ja som tiež nikde v lete nebola a sedela som si na riti.... 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ľudia sú vynaliezaví. Podotýkam, že je to skopírovné z internetu ... 🙂 CHRÁŇTE SEBA I SVOJICH BLÍZKYCH! CHRÁŇTE EKONOMIKU! Milý priatelia ak máte od 1.10. 2020 nad 30 hostí, tak to spravte zodpovednejšie ako naša vláda. Vašu svadobnú zábavu, volajte podujatie, nakoľko zákonom to nieje dané. Pár dní pred začiatkom podujatia spravte zoznam hostí a žiadajte o ich testovanie, aby ste chránili seba a svojich blízkych na účet vlády a ak všetko bude ok, nieje žiadny dôvod zrušiť svadbu!!
Odpovedať
Profilova fotka
@duoaxis a kde by to podujatie mohli organizovať? Keďže podujatia v stravovacích zariadeniach sú zakázané 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 Premiér už dáva vyjadrenia, tak každý veríme že sa to nejako vyrieši.Nielen nevesty ale určite aj my všetci, ktorých sa to týka https://www.topky.sk/cl/10/1969645/KO...
Odpovedať
Profilova fotka
Podpísala som ju, aj keď som už vydatá , ale je mi ľúto, že vám vláda takto kazí vaše svadobné plány.
Odpovedať
@lilimia anoo..jasne 😉 ide mi len o to nas*at vas tu...teraz sa aj tak vsetkym sebeckym a bezohladnym nevestam vsetko vracia 😉 zlahcujte a uvodzovkujte si pandemiu kolko chcete. Nie ste epidemiolog ani nikto dolezity, takze je to vlastne jedno. Blaznite kolko chcete, aj tak peticia ci vase nariekanie neznizi pocty nakazenych. Ked sa rozhodnu kompetentni, ze svadby nebudu, tak nebudu. Jarne nevesty to zvladli aj bez 150 ludi, lebo sa vydat chceli 😉 je skvely pocit mat to uz za sebou 👌👌👌
Odpovedať
Profilova fotka
@sissusik @lilimia drzime spolu a verime 🙏🙏🙏🙏
Odpovedať
Ja si myslím, že to vyzerá dobre, ak Matovič pretlačí svoje rozhodnutie tak ako pri hromadných akciách, sme v pohode. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 najskôr som chcela napísať, že pardón... Ale bez pardónu... Vy ste dobré stupído. O sebeckosti choďte písať svadobným dodávateľom. Oni teraz nebudú mať ako uživiť svoju rodinu, lebo či sa to niekomu páči alebo nie žijú prevažne z našich peňazí. A predstavte si, že musia z niečoho žiť, pandémia, nepandémia. Na pašu sa pásť nepôjdu! A nerobte tu z toho kristušát horor! Život musí pokračovať ďalej. Keď to takto bude trvať až navždy, akože aj bude tak čo?! Veď aj vás raz omrzí nosiť do konca života náhubok! Jasné že vás to baví nás tu nasierať, inak by ste sa už dávno na to vykašlala. A teraz vám poviem niečo osobné. Nesvadobné. Máme firmu. Pracujú v nej 3 zo 4 členov rodiny. Viete si to vôbec predstaviť? Čo sa môže stať? Čo nám všetko hrozí kvôli tejto nafuknutej bubline? Nie nikto nám pomocnú ruku nepodal a takýto ľudia ma vytáčajú do nepríčetnosti! Lebo ak nepokapeme kvôli pandémii, tak kvôli tomu že nebude čo do huby. Toto je len začiatok a prídu horšie veci. Ak neviete zvládať nejaký covid tak si rovno nachystajte slučku. A bežte už s vašimi po-svadobnými názormi niekam do prdele.
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 PS:žite si so svojím skvelým pocitom, ja vám ho z celého srdca prajem, ale choďte s tým už niekam inam, tu to už naozaj nikoho nezaujíma.
Odpovedať
Profilova fotka
@mia015 😘😘 dobre bude
Odpovedať
Profilova fotka
@sissusik rado sa stalo 😉😘 No a k tej rozsiahlej otázke.... Ťažko povedať kde nájsť štatistiky, keď možno žiadne nie sú. Silnie vo mne pocit, že si tu z nás niekto ťažko strieľa.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?