Poraďte dobré víno na svadbu

17. jún 2021260
  • My sme na hostinu nakúpili z Tesca v zľave Topoľčianky ale nie úplne najlacnejšiu radu. Treba najviac bielych suchých ako rizling tie idú najviac, kúpili sme aj pár červených ale tie ostali skoro všetky a asi len dve ružové vína tie sa vypili. Hosťom sme dávali vína z vinice pri Bratislave kde nám urobili aj etikety rovno a priviezli do hotela tak sme si doma vybrali objednali a viac sa nemuseli starať. Dali sme urobiť dva druhy a hostia si vyberali ktoré chcú.

• @adrinika  zacinate zo zvlastneho konca 🙂 co sa tyka vin tak urcite treba rozne druhy, cervene, biele, ruzove. vyber si take co chuti aj tebe 🙂 ale neradim kupovat vina v tescu, ako ti tu radi. tie vina nie su skladovane ako maju byt a tym sa znizuje ich kvalita, su tam dlho a su vystavene svetlu, co by nemali byt 🙂

• @noravana  no trosku ideme z ineho konca, ale zase termin mame, riesime medzi tym aj salu aj menu a tak. no ked ze nevieme ako to bude tuto sezonu so svadbami , sme trosku opatrni, vino chceme zajednat dopredu, lebo to by sa nemalo zmenit 🙂 a ani pokazit 🙂 ja mam svoju oblubeny druh vina a rozhodne ho tam chceme, len by sme chceli vacsie mnozstvo, ked ze po svadbe, bude este taka party, len s kamaratmi 🙂 rozmyslame skor, ze oslovine nejakeho dodavtela, ktori by nam vedel spravit aj cenu 🙂

• Sponzor fóra
  • @adrinika  da sa to aj takto poriesit, to ani. len ti dodavatelia vacsinou beru, len objednavky na naozaj kvantum vina a ineho alkoholu. chcete aj iny alkohol nie? kolko toho vina teda chcete? asi to bude par litrov vina veru, budete mat asi velku svadbu 🙂

• @noravana  iny alkohol davame este dokopy, chceli by sme najprv doriesit vino, ako vysluzku budeme davat nami vypalenu marhulu, svokor palil. Na svadbe budeme mat aj tvrdy alkohol samozrejme, len to musime este rozratat podla toho kolko ostane tej domacej + co musime dokupit, podstatne je najprv najst niekoho kto nam to zaobsrata a posle nam cenovu ponuku 🙂

• @adrinika  a kolko bude tych ludi na svadbe? a uz vies skadial ten alkohol? teda vino? mna napadlo jedno riesenie, no neviem ci ti bude sediet 🙂

• @noravana  pozvanych bude okolo 64 ludi, no kolki pridu nevieme, ked ze datum je este daleko a pozvanky nie su este poslane 🙂 aj preto neviem ako a co. ake riesenie ti napadlo? ja som vdacna za hocijaky napad 🙂

• @adrinika  napadlo ma kontaktovat priamo vinarstva, u nas ich mame celkom dost a vela ich je naozaj kvalitnych a hlavne ludia tie znacky vin poznaju, tak ze sa nikto nebude pytat co je to za vino a skadial je 🙂

• @noravana  to nie je zly napad, no nebude to velmi drahe? vyskusat to vyskusam, vies mi poradit kontretne ktore? lebo v tomto nemam vobec prehlad

• @adrinika  ja som si napríklad vybrala víno z malého rodinného vinárstva a budem ho dávať na stoly aj do výslužiek. A zvyšný alkohol mi zabezpečuje catering.

• @adrinika  to zalezi od poctu a druhov vin, to ti neviem povedat kolko to bude stat.no urcite ti poslu cennik a budes vedeit kolko ta to bude stat 🙂 treba si to pozistovat, no myslim, ze to bude mozno aj lacnejsie ako cez nejakeho dodavatela, ktory si musi prihodit nieco aby mal zisk 🙂

• @noravana  vyskusala som to a zatial to vyzera slubne, mam uz 2 cenove ponuky a su fakt zaujimave, cakam este 1 a potom sa rozhodne 🙂

• @adrinika  no co vyriesii ste to? som zvedava koho si vybrala 🙂 slovensko ma vela kvaltnych vinarstiev 🙂 dlho trvalo kym ti prisli ponuky?

• @noravana  dlho mi trvalo ky som sa rozhodla, no pomohla mi kamoska, ktora ho mala tiez na svadbe a tak sme teda vybrali Elesko. objednali sme z kazdeho druhu na kostovku, chystame babasky vecer a tam poprosim aj kamosky aby mi sli za druzicky 🙂 nikto este nevie ze sme svadbu prelozili 🙂

• @adrinika  Ahoj, mozem sa opytat, kolko vas vysla flasa vina? Ďakujem 🙂

• Sponzor fóra
  • @adrinika  dobra volba, no asi nie velmi lacna co. kazdopadne je to kvalitka a za kvalitne vino sa oplati zaplatit 🙂 aj napises ktore odrody ste vybrali?

• @adrinika  pekna volba, my sme mali svadbu u nich vo wine parku a takto pekne nan nachystali stol 🙂 vino chutilo vsetkym, coho som sa bala, lebo je tazke ulahodit kazdemu vzhladom na vyber vin

• @noravana  tak radsej si takto priplatim, ae viem, ze to bude kvalita a nebude to nejaky dunihlav 🙂 @katulajab  to je veru nadhera 🙂 to ste mali tam u nich v tej restauracii?

• @adrinika  ano u nich 🙂 manzel je z tej lokality, tak sme spravili svadbu tam a nelutujem, je to prekrasna oblast aj fotky mame uplne nadherne.

• @adrinika  jasne ich kvalita sa neda zapriet 🙂 to je jasne, na niektorych veciach sa nesetri 🙂

• @noravana  my sme sa rozhodli presunut svadbu, zase 😃 bude koncom jula, uz sme si spravili aj degustaciu vin s babami a dobre je to elesko veru 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Ponúkame prenájom priestorov na svadby, stužkové slávnosti, firemné večierky, semináre, vrátane cateringu a výzdoby sály,
    DJ Jano Korytár
    Nové Zámky
    DJ/ MODERÁTOR. Ponúkam vyše 25 ročné skúsenosti v oblasti: svadby, disco, plesy, firemné eventy a pod. Kvalitný zvuk, moderné LED svetlá.
    DJ-ing & ľudová hudba,hráme a spievame pre Vás v 3 člennom zložení: I.husle, kontrabas, akordeón.
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov