Poraďte dobré víno na svadbu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte! Vie mi niektorá z vás poradiť nejaké dobré vínko na svadbu, ja sa do toho veľmi dobre nevyznám, tak by som s tým potrebovala trošku pomôcť. ďakujem :-)
Odpovedať
My sme na hostinu nakúpili z Tesca v zľave Topoľčianky ale nie úplne najlacnejšiu radu. Treba najviac bielych suchých ako rizling tie idú najviac, kúpili sme aj pár červených ale tie ostali skoro všetky a asi len dve ružové vína tie sa vypili. Hosťom sme dávali vína z vinice pri Bratislave kde nám urobili aj etikety rovno a priviezli do hotela tak sme si doma vybrali objednali a viac sa nemuseli starať. Dali sme urobiť dva druhy a hostia si vyberali ktoré chcú.
Odpovedať
@adrinika zacinate zo zvlastneho konca 🙂 co sa tyka vin tak urcite treba rozne druhy, cervene, biele, ruzove. vyber si take co chuti aj tebe 🙂 ale neradim kupovat vina v tescu, ako ti tu radi. tie vina nie su skladovane ako maju byt a tym sa znizuje ich kvalita, su tam dlho a su vystavene svetlu, co by nemali byt 🙂
Odpovedať
@noravana no trosku ideme z ineho konca, ale zase termin mame, riesime medzi tym aj salu aj menu a tak. no ked ze nevieme ako to bude tuto sezonu so svadbami , sme trosku opatrni, vino chceme zajednat dopredu, lebo to by sa nemalo zmenit 🙂 a ani pokazit 🙂 ja mam svoju oblubeny druh vina a rozhodne ho tam chceme, len by sme chceli vacsie mnozstvo, ked ze po svadbe, bude este taka party, len s kamaratmi 🙂 rozmyslame skor, ze oslovine nejakeho dodavtela, ktori by nam vedel spravit aj cenu 🙂
Odpovedať
@adrinika da sa to aj takto poriesit, to ani. len ti dodavatelia vacsinou beru, len objednavky na naozaj kvantum vina a ineho alkoholu. chcete aj iny alkohol nie? kolko toho vina teda chcete? asi to bude par litrov vina veru, budete mat asi velku svadbu 🙂
Odpovedať
@noravana iny alkohol davame este dokopy, chceli by sme najprv doriesit vino, ako vysluzku budeme davat nami vypalenu marhulu, svokor palil. Na svadbe budeme mat aj tvrdy alkohol samozrejme, len to musime este rozratat podla toho kolko ostane tej domacej + co musime dokupit, podstatne je najprv najst niekoho kto nam to zaobsrata a posle nam cenovu ponuku 🙂
Odpovedať
@adrinika a kolko bude tych ludi na svadbe? a uz vies skadial ten alkohol? teda vino? mna napadlo jedno riesenie, no neviem ci ti bude sediet 🙂
Odpovedať
@noravana pozvanych bude okolo 64 ludi, no kolki pridu nevieme, ked ze datum je este daleko a pozvanky nie su este poslane 🙂 aj preto neviem ako a co. ake riesenie ti napadlo? ja som vdacna za hocijaky napad 🙂
Odpovedať
@adrinika napadlo ma kontaktovat priamo vinarstva, u nas ich mame celkom dost a vela ich je naozaj kvalitnych a hlavne ludia tie znacky vin poznaju, tak ze sa nikto nebude pytat co je to za vino a skadial je 🙂
Odpovedať
@noravana to nie je zly napad, no nebude to velmi drahe? vyskusat to vyskusam, vies mi poradit kontretne ktore? lebo v tomto nemam vobec prehlad
Odpovedať
Profilova fotka
@adrinika ja som si napríklad vybrala víno z malého rodinného vinárstva a budem ho dávať na stoly aj do výslužiek. A zvyšný alkohol mi zabezpečuje catering.
Odpovedať
@adrinika to zalezi od poctu a druhov vin, to ti neviem povedat kolko to bude stat.no urcite ti poslu cennik a budes vedeit kolko ta to bude stat 🙂 treba si to pozistovat, no myslim, ze to bude mozno aj lacnejsie ako cez nejakeho dodavatela, ktory si musi prihodit nieco aby mal zisk 🙂
Odpovedať
@noravana vyskusala som to a zatial to vyzera slubne, mam uz 2 cenove ponuky a su fakt zaujimave, cakam este 1 a potom sa rozhodne 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adrinika no co vyriesii ste to? som zvedava koho si vybrala 🙂 slovensko ma vela kvaltnych vinarstiev 🙂 dlho trvalo kym ti prisli ponuky?
Odpovedať
@noravana dlho mi trvalo ky som sa rozhodla, no pomohla mi kamoska, ktora ho mala tiez na svadbe a tak sme teda vybrali Elesko. objednali sme z kazdeho druhu na kostovku, chystame babasky vecer a tam poprosim aj kamosky aby mi sli za druzicky 🙂 nikto este nevie ze sme svadbu prelozili 🙂
Odpovedať
@adrinika Ahoj, mozem sa opytat, kolko vas vysla flasa vina? Ďakujem 🙂
Odpovedať
@adrinika dobra volba, no asi nie velmi lacna co. kazdopadne je to kvalitka a za kvalitne vino sa oplati zaplatit 🙂 aj napises ktore odrody ste vybrali?
Odpovedať
@adrinika pekna volba, my sme mali svadbu u nich vo wine parku a takto pekne nan nachystali stol 🙂 vino chutilo vsetkym, coho som sa bala, lebo je tazke ulahodit kazdemu vzhladom na vyber vin
Odpovedať
@noravana tak radsej si takto priplatim, ae viem, ze to bude kvalita a nebude to nejaky dunihlav 🙂 @katulajab to je veru nadhera 🙂 to ste mali tam u nich v tej restauracii?
Odpovedať
@adrinika ano u nich 🙂 manzel je z tej lokality, tak sme spravili svadbu tam a nelutujem, je to prekrasna oblast aj fotky mame uplne nadherne.
Odpovedať
@adrinika jasne ich kvalita sa neda zapriet 🙂 to je jasne, na niektorych veciach sa nesetri 🙂
Odpovedať
@noravana my sme sa rozhodli presunut svadbu, zase 😄 bude koncom jula, uz sme si spravili aj degustaciu vin s babami a dobre je to elesko veru 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Termin svadby sa nam neuveritelne blizi. Mame vsetko, prichystane, teda dufam. Jedina vec co este nemame doriesene je vino. Videl som vela fotiek ako ho mali naaranzovane aby to aj pekne vyzeralo, no ja sa neviem rozhodnut ci sa objednat len jednu znacku vina alebo ich objednat viac znaciek. Co je podla vas lepsie?
Odpovedať
@rybienka no to je viac menej na vas ake preferujes vina. my sme mali oblubene druhy vina a snazili sme sa vybrat vina, ktore chutia co najvacsej casti ludi. z kazdeho nieco. to uz ci zvolis od jednej alebo rozne znacky je na tebe. no mozno by blo fajn vyberat aj podla jedla, podla obedu a podla bufetu alebo co budete mat.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@adrinika kolko toho vina chcete? dobra vinoteka ti doruci vino a aj ti poradi ake ku akemu jedlu. je dobre sa poradit aj s firmou co vam budu robit catering
Odpovedať
@adrinika ja praveze alkohol vobec nepijem. Preto hladam radu aj tu. Kto mal ake vino, ktore slo najviac, ktore zase najmenej a odkial je najvhodnejsie objednat. To s tym jedlom je dobry napad, budeme mat samozrejme teply bufet, salaty atd, vsetko co na svadbe byva. @noravana mnozstvo, no budeme mat mensiu svadbu cca 25ludi + par deti tam bude 🙂 Vinoteku v okoli nemam a capovane vino nechcem.
Odpovedať
@rybienka na tvojom mieste by som dala sancu slovenskym vinarom, mozno sa to nezda, no je ich tu dost a teraz to nemaju lahke. slovenske vina su inak zname aj v zahranici ako kvalitne a aj cenovo dostupne. ked vies ake jedlo budete podavat, velmi lahko sa da k tomu vybrat viac druhov vina 🙂
Odpovedať
@katulajab aj moj snubenec to navrhol, tak ze hladame nieco take, ak mas nejaky dobry tip na vino ktore chuti ludom, rada ho privitam. Take aby ho bolo dost a aby bolo dostupne aby sme nemuseli cakat dlho na dorucenie 🙂 Nerada by som skoncila na svadbe bez vina 🙂
Odpovedať
@rybienka treba si spravit nejaky prehlady vinarstiev a ich cien a vybrat co vam vyhovuje, nie vsetky vinarstva maju kapacity aby mohli dorucit velke mnostvo vina. tak aj to si treba upresnit kolko toho vina chcete 🙂
Odpovedať
@katulajab ano pracujem na tom, trosku dlho mi to trvalo no asi uz mam aj favorita, no este to musi schvalit snubenec, on skor pije vino ako ja 🙂 Ja len nealko ale na svadbe si dam aj ja, ved sa vydavam jedenkrat za zivot, teda dufam v to 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?