Poraďte dobré víno na svadbu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte! Vie mi niektorá z vás poradiť nejaké dobré vínko na svadbu, ja sa do toho veľmi dobre nevyznám, tak by som s tým potrebovala trošku pomôcť. ďakujem :-)
Odpovedať
@rybienka a kto je tvoje favorit? nieco zname ci nezname? ja mam tiet svoju preferovanu znacku 🙂 nedam na neo dopustit 🙂
Odpovedať
@adrinika u mna je to Elesko, mne sa teraz paci ta edicia Marina. pacia sa mi tie pestre etikedy aj s tymi nazvami ako Slzy tvojich ex a Zenichove slzy atd. My sme taki veseli a toto berieme ako recesiu, tak ze ideme do tohoto vina 🙂
Odpovedať
cloveka aby porazilo z tychto opatreni, ked uz sa aj rozhodne nieco planovat sa to zakazdym pokazi. teda neviem ako sa vam zienky podarilo zorganizovat svadbu ale nam nic moc. ale zalozila som si zositok a idem to riesit a zapisovat si a ked pride na lamanie chleba, vsetko snad bude sup sup a bude to 🙂 ak vieme predbezne kolko ludi chceme pozvat ako ste to riesili s alkoholom, konkretne vinom? drahy ma na starosti tvrdsi alkohol a mne ako zene dal na starosti toto 🙂
Odpovedať
to je hold taka doba s tym nic nespravime ale teda drzim palce aby to vyslo, ked si to najblizsie naplanujete 🙂 co sa tyka vina, tak je fajn pokial by ste brali z tych zakladnych ako je biele, ruzove a cervene. prevazne ludia piju suche, polosuche alebo polosladke, takze nic nepokazite pokial si vyberiete len z takychto 🙂 mozete pozriet ponuku Eleska, oni toho maju viac a v dobrej cenovej kategorii.
Odpovedať
dakujem pekne, snad sa to podari 🙂 a myslis ze to bude stacit, len taketo druhy? nie je to o tom, ze ked uz svadba, tak nieco extra alebo aj ine vyskusat? ale vdaka za tip, oni maju alebo teda ponukaju okrem tychto co si napisala toho viac?
Odpovedať
vies co, podla mna ako na co vymyslat, sa budu ludia zabavat, tak budu pit co bude na stoloch 🙂 takze by ti mohli stacit aj hentake klasicke ako napisala noravana 🙂 ale pokial chces vyskusat aj nejake inaksie, napriklad sumive, mozes zopar flias tak na kostovku 🙂
Odpovedať
praveze si myslim, ze teraz tak ludia ako keby viac ocakavaju a viac chcu 🙂 i ked bohvie, kedze je doba aka je, mozno budu radi ak sa svadba vobec podari 🙂 fiha, tak sumive znie fajn, popozeram teda viacere a snad sa mi podari si vybrat z roznych druhov 🙂
Odpovedať
akoze ano, ono sa tak moze povedat, ze svadba, tak ideme oplieskat peniaze co to da, ale na co. vies co som sa stretla uz aj ja s tym, ze vela alkoholu poostavalo. takze keby si aj chcela vyjst v ustrety a kupit aj take co napriklad vy nelubite ale nejaky host ano, tak kolko toho vypije? vies, ze treba mysliet celkovo na vsetkych 🙂
Odpovedať
asi mas pravdu. aby sa to nezvrtlo potom zbytocne, ze aj ked som chcela dobre, to vypali naopak. no a doma sme sa nakoniec o tom rozpravali a presne ako ste mi pisali, ze tie klasiky, ako suche, polosuche a polosladke by sme si povyberali 🙂 uz len najst konkretne, lebo teda maju toho na vyber vela 🙂
Odpovedať
no vidis, tak to budete mat asi najlepsie 🙂 zbytocne si pridavat starosti. ved kludne nech aj rodicia povedia, ako myslim za tych starsich, ze co by sa tak pilo. a uz ste teda rozmyslali ze ake konkretne?
Odpovedať
praveze to by ste mi mohli poradit aj vy, ktore s tym uz mate viac skusenosti 🙂 lebo ako som tak pozerala ponuku, som stratena 🙂 tolko toho je, teraz neviem ze ci napriklad zo sucheho vezmeme 3 druhy, aj z polosladkeho po 3 a aj z polosucheho, ci myslite, ze je to zbytocne? po 2 by stacili?
Odpovedať
tak zalezi aj na tom aky mate rozpocet a kolko mate vyhradene na alkohol. netreba zabudat ze okrem vina tam bude aj tvrde, tak aby sa vam to aj popilo. skor by som povedala, ze ak chces mat aj suche aj polosuche aj polosladke tak po dva typy alebo teda druhy z kazdeho a budes mat vystarane. neviem kolko budete mat hosti ale, tak potom si to treba rozpocitat 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
vidis, som sa do toho tak oprela, ze som aj pozabudla na ostatny alkohol 🙂 a vsak co, by boli aj hostia asi prekvapeni, keby tam videli len vino. no co sa tyka hosti tazko nam je povedat presne cislo, ked sa na tom trosku meni, zakazdym ked robime zoznam ale predpokladam ze do tych 40-50 by to mohlo byt.
Odpovedať
no tak ale to budes mat aj vela si myslim. ved ked mas len tolkoto hosti tak pocitaj nejake dve flase na hlavu a skor si myslim, ze sa bude pit biele ako cervene. predsa len cervena mas take tazsie. takze viacej by som dala z bieleho ako z cerveneho.
Odpovedať
suhlasim, ako chapem, ze chces asi kazdemu vyhoviet, alebo keby toho tolko nakupis aby sa vam to aj popilo, ked tam este bude tvrdy alkohol 🙂 nehovorim, ze to tak bude, ale moze, chapes. takze tak 2 flase na hlavu ked budes brat a vyber si kombinaciu vin, to budes mat asi jednoduchsie 🙂
Odpovedať
no tak super, vdaka za radu 🙂 predsa len tych ludi nebude vela, to mate pravdu, a tolko alkoholu keby tam bolo tak by sa to nevypilo i ked clovek asi nemoze vediet, ale chapem co mi tym chcete povedat 🙂 no ale co sa tyka teda konkretnych typov vin, tam by ste isli len do sucheho?
Odpovedať
@zaboriami neskusali ste sa poradit aj so starsimi? napriklad s rodicmi? oni maju asi viac skusenosti, respektive by vam vedeli povedat, co sa asi bude najviac pit. no ja predpokladam ze suche vino a to je uz asi na tebe ake si od nich vyberies.
Odpovedať
@katulajab toto nie je zla rada 🙂 si pamatam ked u nas zasadal tento svadobny stol, nazvem to tak a kazdy ked mal prist s nejakou myslienkou, ze co sa bude konkretne pit na nasej svadbe to teda bolo. keby sme nakupili vsetko, tak myslim ze by sa triezvelo dodnes 🙂
Odpovedať
to nie je zly napad veru, len to je take, ze sa trosku obavam, kto by co povedal, ze ake treba vybrat, aby si potom neskocili do vlasov s tymi nazormi. ved to poznate. no ale co som pozerala ich ponuku tak sa mi pozdava palava a muskat zlty, co myslite? 🙂 pripadne vy ste mali ake konkretne na svadbe co sa tyka bielych vin?
Odpovedať
@adrinika haha, no vidis to. ale to je tak asi vsade by som povedala a podla mna je to normalne, tak asi kazdy z rodiny sa tesi na tu svadbu tak preto take navrhy 🙂 @zaboriami ale nie, ako treba si hlavne v klude za to sadnut a bude to a myslim, ze tieto vina, co sa ti pozdavaju, sa ti pozdavaju podla mna dobre 🙂
Odpovedať
@katulajab suhlasim, podla mna sa daju od nich vybrat rozne chutne vina. a teda kedze este mate cas na planovanie, tak si skuste nejake na kostovku objednat a uvidis sama ake vam bude chutit, potom je dobre dat aj na nazor rodicov alebo teda rodiny.
Odpovedať
suhlasim, mate pravdu, a predsa len ti starsi z rodiny toho maju aj viac preziteho, viac skusenosti 🙂 minimalne co sa aj alkoholu tyka 🙂 no inak to by bolo, keby mi do toho fakt ze kazdy zacal hovorit, ake vino, to by sme nespisali ten zoznam snad vobec 🙂
Odpovedať
pozri aj tak to je cele o vas dvoch a kazdy sa bude zabavat si myslim 🙂 takze co sa tyka vina, je to take ze bud vyberiete ake chuti vam, alebo teda sa poradite s rodinou. myslim ze mate este dost casu, takze presne si viete aj dopredu ochutnat, ze ktore asi.
Odpovedať
@adrinika to by bolo take pre nas, ze ochutnavat co? to aj mna najviac tesilo a bavilo, ze sa ide ochutnavat a skusat 🙂 len clovek aby nebol hladny, lebo to by nedopadlo dobre 🙂
Odpovedať
@adrinika no ved jasne, len ked chceme mat asi ako kazdy par viac menej vsetko na poriadku, tak to riesime 🙂 ale hej, casu je dost a ked vidim co sa deje aj s opatreniami tak uvidime ako to znova cele dopadne.
Odpovedať
tento neskorý zber, z ktorého krásne cítiť čučoriedky je výborný https://www.dobrepitie.sk/vino/vinart...
Odpovedať
@zaboriami ale tak hadam by vam to teraz uz mohlo vyjst ci? no ale chapem je to presne o tom, ze aku chcete mat svadbu. niektori sa brali aj pri tych opatreniach len na urade napriklad. vy to chcete asi klasicky vsak? ale teda to vinko co @rybienka spominala to je super aj pre nas. tiez sme si niekolko druhov vybrali 🙂 vy ste uz zacali nejake ochutnavat?
Odpovedať
@adrinika a podla coho ste sa prave pre taketo vinka rozhodli? Mali ste uz dopredu odskusane, ktore vam chuti a tak ste vybrali alebo? 🙂
Odpovedať
@marianna456 vies co, nechali sme si aj my poradit, ze ake by bolo dobre vybrat a jednak sme to chceli kupovat aj za dobru cenu a nie nejake predrazene, ktore by mozno ani nikomu nechutilo. tak sme si zobrali nejake na ochutnavku a bolo 🙂
Odpovedať
tak u nas to bolo tak ze sme aj vedeli aj sme si nechali poradit 🙂 je dobre ked pocujes od viacerych ze ake by sa asi pilo a co je dobre si nakupit 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?