Cirkevny obrad v Kosiciach

13. feb 201520

Ahojte mile nevesticky, mozete mi poradit rimskokatolicky kostol v Kosiciach, kde by sme uzavreli manzelstvo? Pripadne Vase skusenosti a veci potrebne na vybavenie. Dakujem 🙂

 • Rimskokatolickych kostolov je tu veru dost,v centre niekolko ,na sidliskach aj okrajovych castiach Kosic.Zejme ani jeden z Vas nie je Kosican...zrejme bude treba obom povolenie z vasich farnosti ze suhlasia zo sobasom v inej farnosti.Ak chcete v centre,poradila by som zavolat do farnosti Domu sv.Alzbety a tam sa priamo popytala.

 • Ja sa sobášim na Bankove a nepotrebujem žiadny súhlas farnosti. Mam zádrhel len v tom, že musím žiadať dišpenz aby som sa ako greckokatolička mohla sobašiť v rimokatolickom kostole( greckokatolička som len na krstnom liste....chodila som do rimo cely život aby toho nebolo malo snúbenec je kalvin)
  Takže zápisnicu spisujeme v greckokatolickej farnosti kde sa uvedie že nas sobašiť bude farár z podhradovej(pod neho patri kaplnka kde si povieme ano) a požiadam dispenz ktorý sa pošle arcibiskupovi, ktorý mi povoli sobaš.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Milí snúbenci, rozmýšľate nad tým kde si zorganizovať svadobnú hostinu? Máme v organizovaní svadieb bohaté skúsenosti a využijeme ich k tomu, aby ste
  neco Modra
  Bratislava
  Nádherný priestor na svadby, svadobné hostiny a obrady v krásnej záhrade. Vhodný aj na firemné eventy a na ochutnávku našich vín vo vínnej pivnici.
  Prenájom veľkého LED alebo kvetinového 3D nápisu LOVE, fotosteny, svetelnej steny