Kresťanský obrad vonku

Ahojte 🙂 viem ze tu tato téma už bola no chcela by som vedieť váš názor pripadne skúsenosť... Som evanjelička, snúbenec je katolík... Obaja vsak túžime po obrade vonku v prírode (pre nás je to posvätnejšie miesto ako kostol). Avšak kresťanský obrad mi príde osobnejší a ma podľa mňa oveľa väčšiu hĺbku ako civilný. Chcela by som aby sme mali evanjelicky obrad, môj drahí stým taktiež nema problém a preto sme zašli za farárom. Bol veľmi ústretoví a snažil sa naše dôvody pochopiť, navrhol nám kompromis že deň pred svadbou spravíme obrad v kostole len so svedkami a deň svadby nás príde oddať na naše miesto. Podľa neho by nebol sobáš platný keďže by nebol v chráme božom. Nám sa však veľmi nepáči myšlienka dvojitého obradu, akoby sme ďalší deň hrali iba divadlo... Prosím vás, máte nejakú skúsenosť s obradom mimo kostola? Myslíte si že to záleží od farára alebo je zbytočné dúfať že v inej farnosti by nás bolo možné oddať pod holým nebom? 🙏
Odpovedať
Profilova fotka
tak treba potom skusit inu farnost. ale ako za seba musim povedat, ze ocenujem snahu farara vam proste vyhoviet, aj ked teda s nejakymi obmedzeniami
Odpovedať
mne sa to tiez paci, mat obrad vonku, len presne mi aj kamoska vravela, ze to proste nie ze neplati ale ze je vtedy problem napriklad keby sme chceli byt krstnymi rodicmi.
Odpovedať
Profilova fotka
Jój taká svadba to bol vždy môj sen
Odpovedať
cirkevné právo povoľuje sobáš iba na vysvätenom mieste aby bol právoplatný. tzn. kostol, kaplnka. takže nie nemôže . to že už vám urobil takúto ústretovosť je od neho milé a ochota navyše, čo býva veľmi výnimočne, lebo farári sú v tomto dosť zviazaní. jednak povahou a bigotnosťou, ale hlavne zákonmi cirkvi. skúste sa ešte s ním poradiť, že by obrad vonku bol ako prvý a potom krátky v kostole by ste si na chvíľu odbehli posvätiť. ale prvotný postup nepovažuj za šaškáreň, šaškáreň je skor to že niekto má svadbu legál v kostole, malý obrad a potom niekto zahrá poobede, na druhý deň, či o týždeň akože sobášiaci a obrad vonku (príroda, záhrada, park). mimochodom pekný sobáš v prírode vám vie urobiť aj vhodne vybraný a ochotný poslanec, teda civilný, a matrikárka. ked je k tomu pripravený pekny program, hudba, spev, recitácia, príhovor., možete mať obrad prenádherný. aj ked civilný.
Odpovedať
@cacianka ano v tom mas velku pravdu, kazdy sobas vie byt nadherny, mozno v tom civilnom si vie clovek dovolit tak povediac nieco ine a naviac
Odpovedať
Ďakujem vám dievčatá za všetky rady 🙂 nakoniec sme sa dohodli že spravíme civilný obrad. Verím že sa nám podarí ho urobiť krásnym a to bude určite lebo bude náš❤️ Ďakujem vám
Odpovedať
@malazaba25 neboj isto sa to vsetko podari tak, ako by ste chceli a verim, ze to bude krasna svadba. len aby ste boli stastni to je najhlavnejsie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@malazaba25 a ako ste dopadli ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?