Obrad v inom meste

Profilova fotka
Ahojte prosim o radu ako to je ked chcem civilny obrad ale bude v inom meste, akom mame trvaly pobyt? Treba volať uradnika kt.nas bude oddavat z našho mesta, alebo z toho druheho mesta? A plati to celoplošne (cela sr) alebo je to individualne? Absolutne nemam sajnu, idem sa vydávať prvy krat, ďakujem za rady🤣🤣🥰🥰🥰
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, v prvom rade pôjdete na matriku v mieste, kde máte trvalý pobyt vy alebo Váš nastávajúci. Tam zaplatíte 20 EUR poplatok za tzv. delegačku. S tým pôjdete na matriku tam, kde chcete mať sobáš. Zaplatíte dalších 20 EUR + prípadné ďalšie poplatky (ak budete mať napríklad svadbu v piatok, budete ju mať mimo obvyklé obradné miesto atď... ). To sa už dozviete tam. Nedávno sme to riešili aj my, preto mám info
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzankabb ďakujeen
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzankabb skvelo si to napísala, toto pomôže si myslím že viacerím žienkam
Odpovedať
Profilova fotka
Tak som rada, že som pomohla 🙂
Odpovedať
@zuzankabb prosím to ako si vysvetlila postup sa týka aj keď bude sobáš v kostole? My sa berieme v kostole, kde má moj nastávajúci trvalého bydlisko a ja pochádzam z ineho mesta.
Odpovedať
Profilova fotka
@alka13 neviem, ako to funguje v kostole. Ale, čo sa týka úradov, ak sa beriete tam, kde má aspoň jeden z Vás trvalý pobyt, tak nemusíte riešiť nič na žiadnom inom úrade.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?