Svadba najprv v kostole, potom na úrade?

Ahojte, chcem sa spýtať či neviete niekto či sa dá mať iba sobášny cirkevný obrad bez oficiálneho civilného uzavretia manželstva? V tejto dobe sa totiž nedá lietať a moja najdôležitejšia rodina žije v zahraničí a majú malé dieťa boja sa cestovať.... a nechceme už dlhšie čakať no ani to spraviť bez nich... Alebo sme rozmýšľali nad sobášom iba so svedkami a po čase keď sa budú môcť robiť klasické sobáše aj s oslavami by sme iba obnovili manželské sľuby v kostole. Dá sa to tak? Mali ste niekto obnovenie manželských sľubov po roku v kostole? Alebo plánujete to niekto tiež nejak takto podobne spáchať? 🙂
Odpovedať
@am2020 uzavretie manželstva na matrike(tzv.civilný ) je rovnako právoplatný ako uzavretie manželstva v kostole(cirkevný sobáš). ale keď máš ako 1. cirkevný, na matrike už ako 2.neurobia, lebo už si vydatá právoplatne. ak máš 1. sobáš na matrike, v kostole 2. môžeš mať, a ano robí sa to tak bežne, že uzavriete manželstvo na matrike minimálne s 2 svedkami, alebo kolko chcete pozvaných ludí, a potom po xy čase si urobíte sviatostné sľuby. civilný obrad je teda právoplatný, ked teda potrebujete riešiť a urobíte si ho ako chcete. s ohľadom na momentálnu situáciu v čase obradu. určite a sa tu dočítaš viac, pohľadaj
Odpovedať
@am2020 v tomto prípade by si to musela spraviť tak, že najprv na matrike a potom môžeš mať aj v kostole
Odpovedať
Áno áno presne tak, prvý sobáš by musel byť na matrike ale ako dá sa to. A poľa mňa by vám to tak aj najviac pasovalo
Odpovedať
Ďakujem vám veľmi pekne za vaše reakcie. Snáď sa nám to nejako podarí.
Odpovedať
Profilova fotka
aaale mojenko jasné. že sa podarí, proste treba veriť. ono je teraz síce doba hrozne moc zlá a človek nevie, čo bude zajtra nie to o taký čas ale dá sa to. hádam vám to teda víde
Odpovedať
Daj vediet, ako ste to nakoniec poriesili, ci pockate alebo ste sa rozhodli pre civilny a potom teda pre cirkevny sobas
Odpovedať
ale to tak predsa nesmie byt, ci? lebo vec kto ma v kostole tak automaticky je aj uradne zosobaseny, ci?
Odpovedať
@xellia ano, presne tak to je a viacere babule ako som citala ostatne spravy, jej to tu uz pisali.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?