Svadobný obrad o 14:00 - je to veľmi skoro?

Máte prosím skúsenosť s tým, ako to prebieha, keď obrad začína už o 14:00? Pôvodne sme chceli mať svadbu o 15:00, len kým sme sa spamätali, na náš termín je voľný iba termín o 14:00. Nám to až tak nevadí, máme to vymyslené cca takto: 14:00 kostol, 14:50-15:30 gratulácie a skupinové foto pred kostolom, 15:45 príchod do sály, 16:00-17:00 jedlo a tanec, 17:00-19:00 fotenie, a potom už zábava so svadobčanmi. Rodina sa ale ozýva, že je to veľmi skoro, a že bude treba viac jedla (nestačí normálna "večera" o takej štvrtej, potom šalát a rezne o 8 po príchode z fotenia, a po polnoci kapustnica? plus samozrejme stále koláče a slané na stole). Tak teraz nevieme, či to nechať na tú druhú, alebo hľadať iný kostol.... Vďaka za rady.
Odpovedať
@nikk123 Ahoj :) To je malo jedla aj keby mas obrad o 17h. Chybaju ti tam svedske stoly,pripadne este 1 servirovana vecera.
Odpovedať
@sweetluska Fuu to si ma nepotešila :D A to kedy cca tie švédske stoly by sa mali dať? Okolo 10?
Odpovedať
@nikk123 aj my mame obrad o 14:00. Co sa tyka jedla, u nas sa uz tiez bude papat okolo 12, nieco male pod zub, potom z kostola sa budeme presuvat asi 30-40min, kym sa hostia budu zbierat ku sale, mame hned pri prichode nachystane kanapky, pagace, moravske svadobne kolace a syry. po veceri kava, okolo 8 torta. pomedzi to slane a kolace a okolo 10 mame svedske stoly (rezne na 3 sposoby, lokse, kacka, kapusta, niekolko salatov, rebra, syry, ovocna misa,..) a o polnoci kotlikovy gulas :)
Odpovedať
@nikk123 ked chces druhe jedlo rezne a salat,mozes kludne to dat ako svedske aj s dalsimi jedlami.My sme to mali tak,vylozili ich o 19.30.Mali sme studene aj teple jedla a kazdy si daval co chcel kolko chcel a kedy chcel.Koncili sme o 2rano a zjedlo sa90% jedla.Ale ak das rezne a salat ako druhu veceru,potom svedske ti stacia okolo 22h / my sme to urobili tak preto,ze som sa bavila s kamoslami a sme skonstatovali ze neznasame ked druhu veceru ani nezjeme,lebo este nemame hlad,potom nam to odnesu a musime "hladovat" do 22😂😂😂😂😂
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si nemyslím, že je to málo jedla, na niektorých svadbách ani druhú večeru nemajú, rovno majú len švédske stoly, ktoré sa nie vždy doplňajú a sú teplé žiaľ. Len ma teda zaujíma či toto sú jediné jedlá na výber? Ľudia sú dnes dosť prieberčiví, čo ak niekto neje ani rezne ani kapustnicu, to by mohol byť pre neho problém, že má málo jedla. My sme mali síce sobáš o 15tej ale mali sme to takto podobne - prvú večeru, druhú večeru a potom po redovom boli švédske stoly, ale tie už neboli nejako extra rozmanité keďze už to bolo tretie jedlo - taká klasika, nejaké rezne, zeleninové šaláty, pirohy, kapustnica a tak. Takže za mňa, rozvrhnuté to máte fajn, no možno k tej kapustnici by som prihodila aj niečo ďalšie ešte :-)
Odpovedať
My sme mali o 14tej obrad a ziadne navyse chody sme nemali pred obradom. Po obrade boli gratulacie, jedlo, von sa pieklo prasa, tanec a pocas hostiny fotenie s hostami. Ludia si prave chvalili skorsi zaciatok, ze si nas viac uziju a svadbovali sme do 4.00 rano. Samozrejme, niektori odchadzali o polnoci. Svedske stoly sme mali okolo 21.00
Odpovedať
Profilova fotka
me sme mali hlavny chod, okolo 19 dali svedske stoly a o polnoci ich doplnili kapustnicou
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
My budeme mať tiež o 14:00 s tým teda, že si obed dajú svadobčania doma. V pozvánkach je aj harmonogram dňa, tak vidia, že večera bude o 16:30. My sa po obrade ideme fotiť, oni budú mať pripravené slané/sladké/káva. Neskôr pri zábave budú švédske stoly - druhá večera.
Odpovedať
Profilova fotka
Sestra mala o 15tej, u nás sa predtým nejedlo extra. O pol piatej bola večera, o ôsmej druhá (viac ako polovica ľudí sa ani nedotkla) a o 22hej švédske stoly, tie sa pokedli skoro cele. Čiže poučenie je ze na mojej svadbe druhá večera nebude. Nejde ani o to ze by o 14tej bol kostol skoro. Vždy budeš mat v harmonograme posuny, ale ako písali baby vyššie ak niekto nezje šalát, bude až do kapustnice nasucho a niektorý ľudia nejedia ani rezne ani kapustnicu... Možno by tie švédske stoly bolo zvážiť 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?