Svadobný oblek. Aké číslo na 185cm štíhleho ženícha?

len v skratke... ak má chlap 185 cm a je absolutne štíhlej postavy akú má konfekčnú veľkosť... môžete mi poradiť lebo sa neviem zorientovať akú veľkosť obleku máme pozerať....pýtala som sa mamy aj jeho mamy a ony nevedia :-( a oblek ešte zo stužkovej, ktorý mi ju stále dobrý očíslovaný nie je :-| poprosím vás o radu, teda vy nevesty, ktoré máte partnera s rovnakou výškou a postavou poradíte mi? prosííím
Odpovedať
tak ja mam draheho vysokeho 187cm/77kg a ma velkost obleku 102, je to vsak predlzena velkost lebo potrebuje dlhsie rukavy na saku, ak kupujeme iba nohavice tak ma 50 alebo 52 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kepassa v obchode by mu tetušky mali vedieť poradiť, keď sa na neho pozrú. Môj drahý tiež netušil, akú má veľkosť, teta pozrela, zahlásila číslo a vyskúšali sme. Sedelo. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Presne tak kepassa, ako hovori babulina. Velkosti 100 su pre vysokych a stihlych. 50-ky su konfekcne velkosti a tusim 20-ky su pre malych a pupkatych. :-) Tak nam to vysvetlila pani v obchode. Mimochom len jedna jedina nam toto vedela vysvetlit, co ma dost zaraza, pretoze si myslim, ze v kazdom obchode, kde predavaju obleky by mali mat o tomto cislovani prehlad. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
moj drahy ma 183 cm a vazi 84 kg a ma velkost 50/52 ako kedy ;-)
Odpovedať
ďakujem ale tu je ten problém, lebo som našla inzerát na predaj svadobného obleku a chlapík tam bol odfotený, mal aj podobnú postavu ak nie rovnakú a aj výšku a potom som sa spýtala jednej známej krajčírky a ona mi povedala, že nech zabudnem, že mu bude 50ka dobrá a keď som sa spýtala, že akú veľkosť by mal mať chlap o výške 185 cm a 69 kíl ( ]-( ) tak mlčala...no pochopíte? preto som sa pýtala ale každopádne ďakujeem
Odpovedať
Profilova fotka
kepassa, pansky oblek by som urcite bez skusania nekupovala. Moj manzel ma velky problem kupit si oblek, aj ked ma moznost si ho vyskusat. Zalezi od strihu. Niekedy mu sadnu 100-ky, niekedy 50-ky. To je velmi tazke. :-)
Odpovedať
jani, veď už by som ani nekúpila bez skúšania až som sa zľakla :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Muzske obleky su osobitnou kapitolou. Nakup pre nas znamena vzdy niekolko dnove trapenie. A vies si predstavit, ako chlapi radi nakupuju. Moj manzel by najradsej vosiel, ukazal prstom na jeden, odskusal a odkraca prec. No zial nikdy to tak nefunguje. :-D
Odpovedať
už sa teda teším ale majú pravdu, myslím si, napríklad my, nielenže je z čoho vyberať až do úmoru ale navyše ešte tieto môžu na nás vyzerať lepšie, skúšame do záverečnej a na druhý deň odznova lebo už som zabudla ako v nich vyzerám či nie? ;-) ale s oblekmi je to ťažko, veruže na to sa vôbec ale vôbec neteším
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavne si vyber predajnu s pohodlnym gaucom a zasobuj sa casopismi, ktore budes moct citat, kym bude drahy skusat. :-D
Odpovedať
najskôr len to a svätená voda môže pomôcť :-D
Odpovedať
moj muz je tiez vymyslavy, ale kupodivu svadobny oblek si vybral stylom - vojdes do obchodu-ukazes prstom-vyskusas-beries :-D pozerala som cislo, oblek je 48 (manzel je stihly a ma 170 cm), vestu ma 50
Odpovedať
Článok sa načítava...
emjee to máš dobré, to máš dobré a pé es: ďakujem za tie linky ohľadom vlasov ;-)
Odpovedať
zaklad je dobry predavac ;-) my sme sa doma tiez chystyali na strasne trapenie, ked sme isli kupovat oblek ockovi, ale prebehlo to az neuveritelne dobre :-D pan predavac si nas odchytil hned pri vchode, zistil, co potrebujeme, pozrel na otca, odmeral pas, vytiahol asi tri obleky, ze tieto by mohli byt na taku prilezitost, ocinko ukazal prstom na jeden, obliekol si ho a kazal si ho zabalit ;-) cele to trvalo asi 15 minut :-D ten clovek to mal prerfektne v oku a to to nebol nejaky znackovy obchod.
Odpovedať
a este k tym velkostiam, tabulka standardnych velkosti je aj na burdamode.com v sekcii downloads ako burda Maßtabellen
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?