Kto u Vás platil obrúčky

Ahojte. Zaujímalo by ma, kto u Vás platil obrúčky. My Ich platíme so snúbencom spolu, mám ale veľa kamarátok, kde ich platil ženích. Nezaujíma ma aké sú tradície, to by potom platili všetko rodičia a ženích a nevesta by kupovala minimum vecí, čo je určite nespravodlivé a nechcem sa tým riadiť. Zaujíma ma to len tak zo zvedavosti, ako to bolo u iných neviest 😊
Odpovedať
1
2
Záleží asi od toho ako majú snúbenci vyriešený rozpočet na svadbu. Niektorí na to proste majú odložené peniažky, ktorými všetko platia a vtedy sa to asi nerieši, že kto čo platí, je to ako keby spoločné. Ak to platia rodičia tak väčšinou si asi tie náklady rozdelia nejako na polovicu a ak snúbenci sami, s tým, že to platia postupne tak je to asi tiež na dohode ale osobne si myslím, že najlepšie je na to proste mať spoločný rozpočet a z toho čerpať aby sa nemuseli takéto veci riešiť
Odpovedať
my sme tiez mali proste peniaze, ktore boli urcene na svadbu a z tych sme ich kupovali. my ani normalne nemame deleny rozpocet, mame jeden ucet, kde nam chodi vyplata obom a proste ked treba tak sa kupi, ci uz potraviny alebo cokolvek ine. proste peniaze su spolocne
Odpovedať
Profilova fotka
to mi uz pride trosku komicke riesit. Idete sa brat, budete mat BSM, pravdepodobne do konca zivota.. co tam po dakych par stovkach
Odpovedať
@janeninka nežijeme na Slovensku, v krajine kde žijeme sú inak nastavene zákony a BSM mať nebudeme.
Odpovedať
My sme doniesli zlato takže platili oni nám 😀😀
Odpovedať
My sme platili obrúčky na polovicu stáli 598 eur, ja som platila 300 hned ako sme ich vybrali, snubenec 298 ked ich išiel prevziať lebo ja som bola v praci, Tak sme sa dohodli, povedala som mu obrúčky budú stáť asi toľko a tolko,odloz si na to prosím. Tak isto s ostatnými vecami, šaty som si kupovala ja,oblek on, košeľu ja, fotografa dávame na polovicu, výzdobu som platila ja, jedlo tak na polovicu .peniaze máme kazdy svoje
Odpovedať
Profilova fotka
@anetka891 hm tak ale celkove, idete spolu zdielat zivot, budete rodina. Pride mi to trosku irelevantne riesit - hlavne konkretne tuto vec, skor keby sa spytas ako mate rozdelene financie. Ale k veci aby som ti odpovedala - budeme ich platit zo spolocneho uctu, kt. sme si zalozili uz davnejsie.
Odpovedať
kedže ešte nemáme spoločný účet, platíme výdavky na svadbu cca na polovicu... obrucky stali 850e, zaplatil ich a ja som mu dala 400. On zaplati kameramana, ja fotografa.. atď. podobne ako @christina312
Odpovedať
Profilova fotka
My sme si ich platili spolocne, proste sa nejako odkladali peniaze na svadbu, kto co mohol odlozil a potom sa vsetko platilo z toho. Plus sme nejake veci doplatili aj po svadbe zo svadobnych darov
Odpovedať
Profilova fotka
nemusí to byť vždy ženích, asi je to jedno. pokiaľ si to budete takto deliť, že jeden zaplatí to a druhý to, tak si to len spravidlivo rozdeľte aby ste teda obaja platili približne rovnako
Odpovedať
nechapem ked vy to mate poriesene uz tak naco sa na to pytas? kazdy si to asi spravi tak ako mu to vyhovuje a ako si to podelia
Odpovedať
U nas ich "platil" zenich. Pisem to v uvodzovkach, lebo peniaze su spolocne, ale po tom ako sme si prstene vybrali sa on uz o vsetko co sa tykalo zalohy, platby postaral. Mne sa to celkom pacilo, prislo mi to take trochu aj romanticke pokial ide o prstene-ani nie tie peniaze ale hlavne ze to vsetko vybavil 🙂 Ostatne veci sme platili stylom ze kto skor otvoril mail s fakturou tak zaplatil, neriesili sme ziadne ze sa "skaldame" napoly a take
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
my si dávali robit obručky s diamantom, takže sme ich platili na polovicu
Odpovedať
My sme doniesli zlato od rodiny takže ešte nám nejaké peniaze aj dali navyše 😊
Odpovedať
my sme platili za obrucky spolocne pol na pol 🙂 tiez sme to riesili “zdedenym” zlatom z detstva a pod. s tym ze sme za obrucky uz iba doplatili 100e - cize ja 50e a on 50e😄 ale aj keby sme to zlato nemali tak platime pol na pol plnu sumu
Odpovedať
My sme sa dohodli tak, že to budeme platiť všetko spolu. Obidve strany rodičov nám na svadbu prispejú, ale šaty, oblek, obrúčky, výzdoba, fotograf, čepčenie a huslistky si budeme platiť sami 🙂 Výnimku spravila moja teta, ktorá mi šaty zaplatila.
Odpovedať
My už vtedy sme mali spoločné peniaze a platili sme si ich sami. Ako nás nenapadlo, že by ich mali platiť rodičia alebo tak nejak
Odpovedať
@romusenda tak isto to bolo aj u nas. mali sme spolocny ucet takze, ako keby sme ich platili spolu
Odpovedať
Platíme ich napol (rovnako ako celú svadbu).
Odpovedať
my tiez spolu 🙂 alebo sme si to rozdelili ze jeden to a druhy to 🙂 lebo presne clovek keby sa mal riadit tym co bolo kedysi, tak do teraz by celu svadbu a aj hostinu platila strana nevesty
Odpovedať
je to individualne, no nie som moc za to, aby ich platili napriklad rodicia. toto by mali mat v rukach snubenci a je uz len na nich ako si nakup podelia
Odpovedať
Som nevedela, že aj takéto niečo sa rieši, že kto čo bude platiť podľa nejakých zaužívaných pravidiel. Tak buď platí ten kto má financie alebo spolu 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@anetka891 snúbenec platí obrúčky 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna je to asi o tom, ako sa dohodnete, nemyslim si ze by to malo byt vyslovene ze na pleciach nevesty alebo zenicha, proste je to o dohode.
Odpovedať
snubenec platil nie je to vsak iba kvoli svadbe, zvacsa plati vsetko on, ja obcas nejaky nakup, ma 3x vyssi plat ako ja, tak to berie tak, ze chce platit za viac veci, nech aj mne nejake peniaze zostanu
Odpovedať
Ahoj, my s mojím spolu tri roky žijeme, dva roky máme aj spoločný rozpočet a teda všetko financujeme spolu. Čo sa týka rodičov, my sme ich na svadbu pozvali, keď sa ponúknu, že nám finančné s ňou pomôžu, tak sa brániť nebudeme, ale určite od nikoho nič nečakáme a už vôbec nepytame.
Odpovedať
Profilova fotka
@adenna ved to. Ono sa neda povedat, kto by mal co platit. Zvacsa v moznostiach zien nie je to, co v tych chlapskych. -No je to cele o tom, ako mate niektore veci nadstavene
Odpovedať
Tradicie v tomto nie su. Proste malo by to prist samo a len vy sa musite dohodnut a mozno to vyplynie tak nejak samo, ze kto co zaplati
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
My sme platili spolu 🙂
Odpovedať
Ja som za to, aby sa to išlo na polku, tak ako aj všetky náklady spojené so svatbou 🙂 My osobne sme si vybrali obrúčky tu https://ikamea.sk/collections/svadobn... a veľká spokojnosť 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?