Svadba v decemberi 2011

Ahoj, je tu nejaká nevestička, čo bude mať svadbu ako ja v decembry 2011???? my sme pôvodne chceli 3.9.2011,ale ten mesiac si zariaďujeme byt, takže sme to museli presunúť a keďže svadbu budem mať v Nitre a nie u nás doma, tak som súhlasila aj s decembrom..... konkrétne 3.12.2011...... zaujímavý dátum. hmmm???
Odpovedať
Profilova fotka
@meggieerika ahoj, ja som sa pokúšala tiež založiť túto tému, ale bolo mi povedané, že už existuje táto. Ale keďže sem nikto neprispel, tak ja iba skopírujem, čo som napísala ja, lebo som lenivá to prepisovať :-D Ahojte snúbenice, približne už 2 týždne rozmýšľame nad termínom svadby a stále sa točíme okolo decembra Totiž v decembri sme sa zasnúbili, a to presne v deň nášho 4. výročia a radi by sme sa v rovnaký dátum aj vzali. A aj preto, aby sme si nemuseli pamätať toľko veľa dátumov No a v tejto diskusii by som rada diskutovala s babami, ktoré majú pozitívny vzťah k zimným svadbám, prípadne by som tu rada uvítala baby, ktoré už svadbu v zime mali. Mohli by sme si tu vymieňať nápady na zimnú dekoráciu, miesto konania obradu a hostiny..no proste všetky nápady, ktoré urobia zimnú svadbu tou NAJ krajšou samozrejme A dúfam, že nebudem sama s týmto pre niekoho bláznivým nápadom Tak baby, šup sem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby,,, my tiež ešte stále premýšľame, kedy chceme mať svadbu, či v novembri, alebo decembri. priateľovi sa pozdáva december, ževraj to môže byť romantické... ale stále si to neviem predstaviť v tej zime.. môžete mi preto napísať, aké sú výhody svadby v decembri? :-D Ďakujem :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
no nechcem vam kazit iluzie ale v decembri je post, tak neviem aku svadbu chcete............ale ved kludne
Odpovedať
mne sa svokrovci brali v january a maly nahernu svadbu kradny sneh ale zima poriadna ale pochvaluju si to. a pritom svokra cakala moju drahu ( mala 1 mesiacik :-) ) ja myslim ze december je super @hpdv7 neviem aky post je ten je pred velkou nocou a nie pred vianocami mozno tak 24-26 sa neda ale inak je to OK
Odpovedať
@mido pred vianocami je post 4 tyzdne........asi si nepocul este o advetnych nedeliach co zapaluju kazdu nedelu o jednu sviecku navyse vsak? takze pred vianocami koncia zabavy na katarinu a zacinaju stefanom a pred velkou nocou je to 6 tyzdnov........len tak mimochodom
Odpovedať
Profilova fotka
no jedine tak v januari ja si myslim.. ale ta kosa.. ale je to vec vkusu ja som velmi teplomilna... a navyse nechcem mat saty zakrite kabatom .. ale zase ten biely sneh moze vyzerat pekne na fotkach a vyhoda asi hlavna ze sa nemusis bat ze sa ti pokazia kolaciky... inak neviem... ale v decembri isto nie v kostole sobas cez post... po vianociach je zase plesova sezona to moze byt s peknymi priestormi trochu problem ale urcite sa bude dat...
Odpovedať
@hpdv7 Ako sorry, nie som magor viem čo je to advent. Avšak o to nejde svadby sa robia aj vtedy. O tom sa tu bavíme. :-)
Odpovedať
@hpdv7 @mido mido má pravdu... pôst je pred Veľkou nocou, pred Vianocami je advent. Cez pôst nemôžu byť svadby, cez advent by nemali byť. To mi osobne povedal dekan. Čítala som už články, že závisí od farára, či svadbu povolí. Tak uvidíme, ako to s tou našou dopadne. Ešte za ním pôjdeme. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@hpdv7 nechapem tento postoj - prepac! Kazda nevesta si zo zenichom urobia taku svadbu, aka sa im paci! ak s tym nesuhlasis preto, ze je post., vsak ok.... nemusis za to vsak druhych odsudzovat
Odpovedať
@bodzlomu presne si to vystihla, ja som nemala odvahu to tak napísať... nikdy by som si nemyslela, že budem mať svadbu v zime... ale zdravotné a finančné dôvody nám nedovoľujú skorší dátum a keďže nechceme čakať na ďalší rok, rozhodli sme sa takto - na deň mojich narodenín a na deň výročia zasnúbenia... a ak nebude kostol, bude matrika, priateľ aj tak nemá žiadne sviatosti
Odpovedať
takze este raz pre tych co pouzivaju len polovicku mozgu... ano je pred vianocami advent pred velkou nocou post, ale naco to tu mam rozpisovat, ved si myslim ze vsetci vedia to najdolezitejsie ze sa nerobia ZIADNE ZABAVY........( Z CIRKEVNEHO HLADISKA, ale brala som to ako normalnu svadbu, cize kostol a zabava)......., sice v dnesnej krizovej dobe sa uz ani cudovat nebudem ak si spravite sobas, napapate sa v restike a pojdete domov.....aj ked dnesna cirkev ide pomaly ale isto s dobou, mozno vam to povoli, ale ak budete mat svadbu na urade tak si ju kludne mozete urobit aj ne Velky piatok a ktomu aj Trance party......viac sa ktomu nevyjadrujem, bo zadavatelka temy neurcila o aky sobas sa jedna, a sa to tu len zbytocne rozpisuje......
Odpovedať
ahojky, ja vrele odporúčam december, ja som mala svadbu 31.12.2008 na východe,myslím,že nezáleží tak na dátume ako na tom kedy sa vy dohodnete ako dvojica,že to chcete, ja mám zimu rada, nikto nie je spotení, každému sa chce žiť na tej svadbe a nie že príde uvarený z vonku dnu a ešte do väčšieho tepla :) ale to je iba názor, každý nech si spraví podla seba lebo o mladomanželov ide, ostatní sa prispôsobia :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
no comment... každý, kto si to prečíta si spraví vlastný názor... to je jedno, či zakladateľka uviedla, alebo neuviedla, o aký sobáš sa jedná, nikto nemá právo odcudzovať všetkých tých, čo nemajú sobáš v kostole... myslela som si, že toto fórum je tu na to, aby si budúce nevesty vymieňali skúsenosti, ktoré majú pri prípravách na svadbu... mýlila som sa
Odpovedať
Profilova fotka
@meggieerika ahoj, nasa svadba bude sice vo Februari, ale je tiez zimna, tak sa rada podelim o inspiracie na dekoraciu atd.:-) Iba zacinam teraz, a rozhodujem akurat nad kvetmi. budeme mat bielo/kremovo- zlatu vyzdobu. tak ma celkom oslovili biele ruze, ale biele gerbery maju tiez nieco do seba. co by si chcela mat ty?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@meggieerika Ahoj ja mám tiež svadbu v decembri 2011. Konkrétne 10. decembra. Tiež som to akurát vystihla cez ten advent. Akože mne to je úplne jedno vôbec mi to nedošlo, len niektorý členovia rodiny sú z toho rozčúlený tak ma to strašne sklamalo. Ale musia sa s tým zmieriť ja dátum meniť nebudem. Je to pre mňa aj pre môjho drahého ten najvhodnejší. A na tom asi záleží viac než na ostatných :-) Tak prajem krásnu svadbu. Dúfam že bude aspoň sniežik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte zienky......... ci advent ci nie, kazdy nech si psravi svadbu kedy chce ako chce, kde chce.............. ja om tuto svadbu sice planovala, ale ziadna sa nakoniec aj tak nekonala...............akosik nevyslo....... v july 2011 sa mi narodil moj maly a tak sa cela priprava na svadbu presunula na neurcito...........a momentalne nad svadbou ani nepremyslame.................a ked niekto chce mat svadbu v zime, nech ma.............. videla som zopar fotiek z takychto svadieb a boli uuuuuuuuzasne.... ten sneh, nevesta...... zenich,.... parada........hoc zima, kosa a tak........... :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?