Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
Profilova fotka
moj muz mna tiez chvali, ke dmu navarim, lebo on je velky dietar, ale ked to dam zjest napriklad svagrovi, co mu moja sestra vyvara ako prvotriedny kuchar (ona ma talent na dochucovanie veru |-| ) tak mi povie, ze to je ako nemocnicna strava....ja by som chcela vediet ako moja mamina, ze to je aj dobre dochutene ale aj celkom dietne...asi roky praxe, lebo jej sa ocino smeje, ze ked sa vydala, jej aj voda na parky prihorela, ze sa naucila az casom...uvidime...zatial sa smejem, ze nakupim vela tych misiek-obedarikov a cez vikend nabalim u maminy a v strede tyzdna ked dojeme, manzel vybehne pre novu varku a cez vikend budeme aj tak na dedine u nich ;-) mam to premakane :-D :-D
Odpovedať
Tak to hej. Asi si budeš horšie zvykať na nové bývanie v meste, že?
Odpovedať
Profilova fotka
preco? byvala som v BA 5 rokov...no horsie sa bude zvykat, ze nemozem vyjst k bazenu len tak bez plaviek, alebo si v nom zaplavat len tak o polnoci s manzelom, na terase si dat kavu, alebo posediet len tak vecer v altanku, alebo na schodoch po boku so psom, opekat si v zahrade a na deke pozerat na hviezdy...no byvanie na dedine ma vela vyhod, ale zase to beriem, ze nejdem nikam daleko, mam svoje auto, tak to vsetko ma bude stat len 15 minut cesty autom domov :-) a mam to blizko na stanicu a do mesta, tak nemusim az tak velmi dochadzat z BA, budem rychlejsie doma :-) dufam, ale ze si si nemyslela, ze som zo sedliackeho dvora, kde nemam splachovacie wecko, elektriku a auto uvidim prvykrat v meste :-D :-D :-D :-D nikdy som nelutovala, ze som z dediny, skor som lutovala panelakove decka...mam pocit, ze idem do horsieho, nie ze budem potrebovat "prirucku sedláka v meste" :-D :-D ale mojim snom je mat dom niekde v tych ulickach pri maxe,lebo to je taky komromis najlepsi , ale na tom budem musiet este popracovat ;-) vy kde byvate? :-)
Odpovedať
beju - boli sme v tunise - zarzis - zita beach resort **** joooooj tam bolo kraaasne
Odpovedať
Určite som si o tebe nemyslela nič v takom zmysle. Spomínala si, že na dedine u maminy ste si zvykli na pohodlie a výhody, aké si popísala vyššie. ja som tiež pôvodom dedinčanka. Bývame už 2 rok v 2-izbovom byte v BA Rači. Teším sa strašne, že máme vlastné bývanie, že nie sme na nikom závislí. Vždy som si myslela, že po rokoch u našich už nechcem dom ani za nič. Ale teraz som veru zmenila názor. keby sa nám tak podaril taký úplne maličký bongalowík ..... to by bolo krásne. Ale som realista, teším sa z toho, čo máme. Mnohé páry nemajú ani to. S tými panelákovými deckami máš pravdu. Aj ja sa budem snažiť, aby raz naše deti boli čo možno najviac na dedinách u starých rodičov. Aj ja som hrdá na to, že pochádzam z dediny a bratislavčanka srdcom asi nebudem nikdy.
Odpovedať
Aha už si spomínam. :-)
Odpovedať
mimochodom - tá časť v Trnave okolo MAX-u je naozaj pekná. Chodili sme tam jeden čas za našimi známimy, ktorí tam bývali v podnájme.
Odpovedať
Profilova fotka
hej a vies si predstavit ako mne po tych domoch uteka oko, presne by som si tam vedela predstavit bungalow, taky 3-4-izbovy x-) x-) a presne hovoris, ako moja sestra, ked sa stazujem, ze mame "iba" byt, ze nemame dom v centre, ze co by som chcela, ze mam 25 rokov a ze mnohi v mojom veku, ani nesnivaju o takom paradnom byte ako mam ja...ale tak clovek keby nesnival dalej, asi by sa nikam nepohol....ale nase sidlisko musim pochvalit, je tam tichucko a zelen, fakt krasne....ty byvas v BA? a kde pracujes? :-)
Odpovedať
Bývame v BA a obaja pracujeme v BA dokonca v jednej firme. Trošku som sa sem k vám do témy "Trnaváčky" priplichtila :-N Ja som hlavný ekonóm a môj muž obchodník - dobrá kombinácia xixixixixixixixixixixixixi
Odpovedať
Profilova fotka
baby nevideli ste niektora nazivo saty La Sposa Donaire???
Odpovedať
Profilova fotka
wow a to ako sa znasate v jednej firme? :-) ja robim asistenta auditora seniora, asi aj k vam chodia auditori, nie? :-) to je vzdy radost, co? :-D :-D :-D a spoznali ste sa vo firme, ci uz predtym a potom ste zacali spolu robit? aj moji rodicia kedysi spolu robili a im sa to pacilo :-) ja si to celkom neviem predstavit, ale to preto, ze mame s manzelom uplne rozdielne druhy prace :-) e.lle, nevidela...
Odpovedať
Nemáme s tým problém. Nespoznali sme sa v práci, ale cez internet. Môj muž u nás robí 1,5 rokov ja už 6. Nemáme spolu v práci veľa spoločných aktivít, nie sme si šéfovia, takže nie je problém. Auditori chodia pravidelne, aj občas daňové kontroly, ale zatiaľ no problem ťuk ťuk. Ak nie sú problémy, tak aj stretnutia s auditormi sú príjemné, ak ich poslúchame. Ja som si už krstom ohňom prešla-účtovníctvo som upratovala od môjho nástupu cca 2 roky. Doteraz tam mám zopár drobností z minulosti, ale to je o.k. Mesiac už mám asistentku šikovnicu, tak do konca roka dočistím všetko. :-) Robím komplet účto vrátanie miezd.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
mne raz povedala jedna pani uctovnicka, ked som bola na audit, ze hovorila rano dcere, ze "dnes budem dlhsie v praci, pridu auditori" a dcera jej povedala "oni ti robia zle mami?" a ona ze "nie, oni nam velmi pomahaju" a odvtedy ma ta praca o to viac bavi :-) :-) lebo ked to prijme klient ako pomoc a moznost dozvediet sa nieco nove a lepsie, tak nie je nad to ;-) ale su aj klienti ktori si potrebuju dokazat "co tu ta mlada šťanda chce, co ta moze vediet..." a nepripustia si, ze maju nieco zle, alebo aj ked dobre, ze sa to da robit este lepsie... inak my robime okrem auditu aj uctovnictvo a raz som mala "tu cest" a firma, ktoru som uctovala ja, auditovali isti "odbornici" z najväčšej auditorskej spolocnosti na slovensku (nebudem menovat, asi tie 4 pismena poznas) a za pol roka mala ta firma len 1 sanon dokladov a dala som ho konatelke firmy a ta ho mala odovzdat auditorom. Jej islo ale na audit asi 5 firiem a tento "moj" sanon jej zapadol za kabaty - no prisli "odbornici" zo spominanej velkej firmy, vzali si sanony, pricom ten moj si zapadnuty nevsimli a nevzali ho a za 2 mesiace som dostala vyrok bez vyhrad :-D :-D :-D pritom mi naschval volala ta pani, ze im nepovie, ze ho zabudli, ze ci si ho bude niekto pytat (bol to mimochodom prvy audit tejto "mojej" spolocnosti) a nikomu k správe doklady, ani ine podklady k uctovnictvu nechybali - to uz je vyssi stupen odbornosti, ked uz ani podklady nemusis vidiet :-D :-D :-D :-D dufam, ze vam nerobia audit oni, aby som zase akoze nerobila zlu reklamu :-) :-D :-D ale uz to, ze ja som vystudovala uctovnicto-auditorstvo a ti spoluziaci,co si nevedeli najst inkde pracu alebo dokonca este ani nemali statnice tam isli robit - tak to fakt sami odbornici :-D :-D
Odpovedať
Nie 4 písmená nás neauditujú :-) Ja tak isto považujem spoluprácu s auditormi sa veľmi pozitívnu. Je to premňa taký fajn pocit, že pracujem bez chyby-sem tam možno nejaká formálna chybička. To ma teší. Ja som veľmi prístupný človek a myslím si, že ješitnosť a tvrdohlavosť, možno niekedy aj povýšeneckosť sa v našej branži nevypláca. Môže sa stať, že ti z predpisov, zákonných noviel niečo unikne niekedy dosť dôležité a dodatočne potom opravovať - ďakujem pekne. Toho som si užila až až. Dovolím si povedať, že mám okolo seba fajn ľudí, s ktorými fakt rada pracujem. Pre mňa je zas veľmi krásny pocit, keď príde kočka z controllingu materskej firmy z Viedne a povie, že super bez chybičky, alebo na Vianoce alebo po 31.03. príde, podá ruku a dá ti na vedomie iba slovkom ďakujem, že registruje tvoju prácu. (máme totiž zahraničných majiteľov) Tak toto ma veľakrát motivuje 2x viac ako 14.plat. Debili sú ale všade (pardón za výraz)
Odpovedať
Profilova fotka
hej inak to co pises, chyba tu u nas vo firme...kolektiv sme v pohode (hoci tu kazdy pracuje dost individualne), nikdy som nemala v kontrole nijaku vycitku, stale nieco mam pripravene na poradu, nijaky klient sa namna nikdy nestazoval, vzdy dodrzim termíny, dokonca testy z anglictiny som z celej firmy napisala vyrazne najlepsie, dokonca na mna hodili cely prechod na EURO a vypracovavam k tomu stanoviska a odpovede pre klientov, chodim na skolenia, doma si vypracovavam sama testy na auditorske skusky a citam odborne casaky a ked som sefke (co som si myslela, ze si super rozumieme) povedala, ze chcem asi odist, ze mi to tu velmi financne nevyhovuje, tak mi len povedala, ze som zradca a necham firmu v stichu pred sezonou....tak som sa na to povedala, ze som sa este uplne nerozhodla a vykaslala na to.... a druhy den si ma zastavila, ze kedy teda odchadzam,nech vcas poviem, nech si vedia najst niekoho ineho...no to mi vyrazilo dych (spolu s vyplatnou paskou, kde som nemala o korunu naviac) a chcem definitivne odist....najmä ked viem, ze inkde by mi dali aj 2x viac, ale prisla by som o prax, lebo auditor ta vzdy drzi v stychu tym, ze potrebujes mat vedenu prax a plati ti prispevky do komory 8-( 8-( ale po tejto sezone som definitivne rozhodnuta odist, aj keby som mala ist robit niekde hlavnu uctovnicku, alebo ekonomku, ta prax mi uz asi za tie straty nestoji.... |-|
Odpovedať
Hani, záleží na tom, kam ťa to viac ťahá. Ak ti vyhovuje poloha auditora a je to v práci len otázka peňazí, tak by možno stálo za to zvážiť rozhodnutie, zatnúť zuby a vydržať to tam ešte ten nutný čas. Potom odíť a môžeš úročiť všetky nadobudnuté skúsenosti a všetko, čo máš v hlave. Tvoj flek má aj svoje výhody- v prvom rade tá prax a tiež možnosť odborne sa školiť v podstate zadarmo. A to nie je zanedbateľná vec. Ale ak si rozhodnutá prejsť "na druhý breh rieky ku nám", tak potom asi čím skôr.
Odpovedať
Profilova fotka
ved to je to, ze mna to taha viac do auditu, bol to moj sen uz od strednej skoly, ale dnes uz ani auditori to nemaju az take jednoduche, mame novy zakon, vsetko sa zprisnilo a zkomplikovalo....ked si predstavim, ze by som isla " k Vam" ( :-) ), tak v podstate si viem predstavit, ze by ma to bavilo, mala by som viac penazi (omnoho), ale vzdy ked by mi prisli auditori, asi by mi srdce stislo :-( na buduci rok na jesen mi skonci povinna 3-rocna prax asistentska, spolu ale musim mat 5 rokov odbornej, takze by bola moznost odist inkam aj s tym, ze odidem z komory, ale bojim sa, ze by som uz nezvladla ist za 2 roky potom na skusky, ked vypadnem z auditu, aj ked v ucte budem stale.... :-| no o tomto je zivot? do frasa!!! :-p :-D :-D :-D
Odpovedať
Hmmm nemáš ľahké rozhodnutie. Ale nevieš čo bude, teraz to možno vidíš čierne, ale vieš ako sa vedia zmeniť veci o pol roka, o rok? Dôležité je, aby si cítila, kde si profesne šťastnejšia. Ja by som asi ostala na tvojom mieste tam kde si a ešte chvíľku by som "trpela". Keby si odišla nadobro, mohla by si to neskôr fakt ľutovať. A niečo už máš odkrútené .....
Odpovedať
Profilova fotka
tak dakujem :-) ved si aj ja hovorim, ze tuto sezonu uz vydrzim (ked uz nechcem byt taka hrozna zradkyna...) a na jar si hned zacnem hladat nieco nove....ved mozno najdem inu auditorsku firmu, kde daju viac a bude po dileme :-)
Odpovedať
No vidíš, a hneď sa to lepšie číta. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj mne veru :-) zdrham, maj sa pa :-)
Odpovedať
príma pokec. maj sa! :-)
Odpovedať
@hanka bolo fajn...nachodili sme sa...denne sme nabehali tak 8-10km...ziadna vysokohorska tura...to ked som na satelitnej map pozrela, ze co som pobehala a kade chodila, tak som len zdvihla obocie a v duchu sa spytala, ze ci mi vtedy nehrabalo...ale povedala som si, ze nie...stalo to za to... vecer stuplik behom 3 sekund vzdy zaspal...zato po prichode sme vdaak zmene podnebia a vlhkosti a tak podobne zacali poriadne kaslat, co sa premietlo do dvojhodinovych nocnych zachvatov kasla, takze som niekolko noci nespala...mam dost...ale zvladnem... @ljenocka dik...aj za mail... :-) idem juknut na nejake nove albumy... baby...plesnivie mi stena v detskej v rohu..co mam robit? :-(
Odpovedať
ahojte baby, ljenocka, myslim, ze preukaz poistenca treba vybavit do osem dni a OP do 15 po sobasi, teda poziadat o vybavenie :-) aspon ja som na zdravotnu poslala oznamenie o uzavreti manzelstva /kedze do ba 30 km a nerobim tam/ a do tyzdna som mala novy preukaz. ale nemenila som adresu. lomnicka, boli ste na dovolenke? a kde? nejako som prehliadla 8-( mimochodom, uz mame to nase devedecko, celkom fajn je. vzdy som si myslela, ze sama na seba sa nebudem pozerat, je to nechutne, ale potom som sa tak do toho celeho zapozerala a nasmiali sme sa veru statocne :-)
Odpovedať
vivere ahoj.... díky za info... akurát som sa včera zamestnávateľa pýtala, či mám nárok na deň voľna, keď sa vydávam a vraj nie.... teda vlastne áno, ale len v deň svadby a keďže svadbu máme v sobotu, tak hold smola :-S ani na vybavenie dokladov nie je voľno.... nič.... proste dane štátu plať a neočakávaj od neho nič navyše.... :-S ... no čo už, tak budem čerpať dovolenku /ktorú už takmer nemám :-D :-D /
Odpovedať
ljenocka, ja som na tom tiez tak podobne bola, ci nahodou v kolektivke nie je nieco a presne to iste, ak by bola svadba v pracovny den, tak by bolo volno. op som si odskocila vybavit z roboty, banku a telefon po praci a ten spominany preukaz postou. a este poistovniam som pisala doporucene, to som sa docitala na ich strankach :-) a tiez uz mam len par dni dovolenky. baby, co sa chystate tehulkovat, platite si dobrovolne nemocenske poistenie, aby sa zvysila materska?
Odpovedať
vivere no, ja si budem musieť brať dovču, lebo ja to mám z okresu do okresu..... platiť si dobrovoľne nemocenské??? čo to je?? to mi nič nehovorí.... to keď si dobrovoľne budeš platiť okrem toho, čo ti strhávajú navyše, tak budeš mať vyššiu materskú??? to ani neviem......
Odpovedať
ahojte to by aj mna zaujimalo vivere :-)
Odpovedať
co sa tyka toho volna, tak ja som dostala v praci v piatok volno a v pondelok som si zobrala dovcu ;-)
Odpovedať
ano, ljenocka, tak nejako, ak si 270 dni pred nastupom na MD dobrovolne nemocensky poistena, mala by si tu polrocnu matersku cerpat z obidvoch poisteni, z povinneho aj z dobrovolneho. cize vyjde max. vyska, co je cca 15 tis. zalezi vsak aj od toho, kolko zarabas, ak ten vymeriavaci zaklad z povinneho, resp. 55 % z neho je 15 tis, tak sa to neoplati. vraj ma byt zmena zakona a nevie sa, ci bude subeh, ci sa bude dat cerpat z obidvoch.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?