Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
aha, takže ak by som zarábala v hrubom 20 000 SKK, tak sa mi to oplatí, lebo by som toho prvého pol roka dostávala len 11 000 SKK ale ak by som zarábala 40 000 SKK, tak to nemá význam... správne som to pochopila?? ale ja som si stále myslela, že ten prvý rok platí zamestnávateľ a že to nejde z poistiek..... že až po tom pol roku ti začne platiť štát.... mýlim sa??? :-(
Odpovedať
spravne si to pochopila. do pol roka veku dietata plati socialna poistovna z nemocenskeho poistenia. vlastne to uz dostavas pri vypisani na matersku, najviac 8 tyzdnov pred terminom porodu. potom je rodicovsky prispevok z uradu prace. materska je v podstate taka davka ako nemocenske, ked peenkujes.
Odpovedať
mne sa zdá, že do pol roka to platí zamestnávateľ.... kolegyna išla na materskú a mne sa zdá, že to platila pol roka naša firma... dostávala niekoľko % z platu, ale bol tam nejaký strop /žeby tých 15 000 SKK??/
Odpovedať
ee, dovolim si protestovat :-) ziadost sa podava v socialnej poistovni, maju ju aj na stranke medzi tlacivami. vypocita sa tak, ze zrataju hrube prijmy /podmienka poistenia 270 dni za posledne dva roky/, spravia z toho nejaky priemer - denny vymeriavaci zaklad a z toho 55 % je vyska materskej, co vyplatia.
Odpovedať
tak je možné, že zamestnávateľ je nejakým sprostredkovateľom medzi nemocenskou a ženou na materskej..... zamestnávateľ to neplatí zo svojho "vrecka", ale posiela to toho prvého pol roka žene na účet on.... ale asi peniaze dostáva z nemocenskej /sociálnej/ poisťovne....
Odpovedať
no neviem, na stranke maju aj to, ze materska sa vyplaca na ucet ziadatelky, prip. moze poziadat, aby sa vyplacala postou... :-)
Odpovedať
tak neviem.... asi mám nejaké zmätočné informácie alebo to bude tým, že som to ešte neštudovala :-D
Odpovedať
mozno aj ja :-) tiez to zatial neblo aktualne ;-)
Odpovedať
a ja už by som aj chcela :-)
Odpovedať
ja este stale neviem, ale osemmesacny synovec je obrovska inspiracia :-) boli sme ho pozriet, pomaly sa zacina stavat na nozicky, predvadzal sa, hadzal take ksichtiky, no ja som sa tak nasmiala :-) naozaj je inspiracny :-)
Odpovedať
deti sú podarené.... ja som sa zase včera rehotala na malom synovcovi môjho drahého.... ten už má 2,5 roka a tie jeho otázky: Kam ideš?? A prečo ideš domov??? A čo budeš robiť??.... a potom mi ukazoval, ako ciká z múrika.... no bol coolový :-D :-D :-D
Odpovedať
raz som tu mala takeho sestrocneho chlapca, poprosil ma o papier a ja som rozmyslala, na co mu je. a on potvorka mala videl na stole peciatku, tak si zacal peciatkovat :-) a zistoval, ze sa mu tam zmesti pat peciatok a seeest a sedeeeem... no sranda :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ale aj tak si stále neviem predstaviť, že ja raz budem mama..... :-D
Odpovedať
ani ja si to neviem predstavit :-) :-N teda, ze ja budem mama :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hej co sa to tu cele stahuje na modreho konika :-) :-D :-D
Odpovedať
hani, ešte nie... neboj.... to bolo len také "zahmlenie" mysle.... :-D
Odpovedať
ahojte babulky... k poistnemu sama neiem poradit, lebo som skonstatovala, ze tento stat je jedna nezastavitelna papierovo peciatkova masineria, ktora z nas cuca dane, ale ak ma prist na lamanie chleba, tak nemas narokani na slanu vodu...a to ma vytaca...blbec aby robil do skapania...ty brdo som vytocena ako paragraf... ale ak nejde o zivot, tak ide o ... ;-) @hanka nestahujem...ja tu budem strassit dost dlho 8-) @vivere som rada, ze sa paci... sme boli v nasich velhorach...moj chlap hovoril, ze je z tatier sklamany (no neviem, kde nadobudol ten dojem, ked nas len priviezol a odviezol a nikde s nami nebol), ale (a to ma vytaca) da na reci svojich ohromnych kolegov, ktori sa na obycajnych ludi pozeraju z vysky, pretoze su zazobani a rozmaznani a nevedia, co od dobroty robit a teda pokial v tatrach nemaju grandhotel so supwr wellnesom a chlastom za tazke prachy, tak tam neracia strcit nos...lenze mne staci ciste ubytko s dobrou kuchynou (ani nemusim mat svedske stoly) a dobre topanky a nejakeho kolegu,ktory sa so mnou vyda zo strbskeho plesa na popradske...a teraz sme so stuplikom boli s nasimi..a chodili sme pesikom cez zvysky lesov, vozili sa vlacikom, chodili do lomnice do restiky stara mama na perfektne obedy, takze ja som bola absolutne spokojna...a vratila by som sa zas...je pravda, ze mi zburali 100 metrov od ubytovne bazen a v dalsom hoteli by som si musela kupit cely poukaz za 500,- a dietatu za 250,-sk, co som odmietla, lebo co bude 4 rocna ledva plavajuca stuplica robit v saune a na masazi a tak..a ja tiez nepotrebujem sa wellnesit...chcela somsal en vycvachtat v bazene s dcerou...nam bolo dobre...aj pocasie nam celkom vyslo...nasi boli spokojni, ze boli s vnuckou a ze jej mohli poukazovat a kupovat nanuky a tak...a to bolo to krasne...som tam bola do poctu... :-N teda ani nie, pretoze vedia, ze mam tatry rada...ale tazko som zaplakala, ked som vydela tu pohromu, co urobil ten vychor pred rokmi...
Odpovedať
ahoj hanka, nieee, este nieee... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
aaale baby, co sa tvarite ;-) :-D :-D ako sa zrazu odhadzujete.... lomnicka, zavidim to pochodenie Tatier :-) ja sa s tou myslienkou uz dlho pohravam, ale ked pride nalamanie chleba vzdy zvolim more a este by som musela najst spriaznenu dusu....kazdy ma strasi, aj tak ti tam bude prsat a co tam potom budeme 8-(
Odpovedať
hanka no tak si nás odhalila..... ale však sa ani moc netajíme, že by sme baby prijali... teda ja... inak hohe tatra ja teda môžem.... ja som tam bola so segrou pred 3 rokmi tuším..... mali sme dámsku jazdu.... bolo parádne. bývali sme v poprade, chodili zubačkou, chodili na túry, každý deň v inej reštike na obed... večer vínko pri krbe.... proste paráááááááda..... hneď by som išla znova...... jediné, čo ma šokovalo bolo, že keď som spočítala konečnú sumu za pár dní dovolenky v Hohe Tatra, došla som na sumu leteckého zájazdu k moru :-(
Odpovedať
Profilova fotka
no leni to si vystihla, dalsiu vec, co ma vsetci odhovaraju a navyse manzel nie je vobec nakloneny horam, radsej sa vypeka a ja v podstate tiez... a s tym podpichovanim ja len tak ;-)
Odpovedať
@hanka caro inverzneho pocasia je uzasne...dole dazd hore slnko a naopak... ;-) inak my sme mali dole dobre pocasie, kvapkalo len raz...ale hore sa certi zenili...az od svokry som sad ozvedela, ze na lanovkach straaasne fukalo, potom v elektricke jeden chlapik hovoril, ze kamoska sla na turu pesi a uz anineviem, kam vyliezla, ale ze straaasne zima a jeden den, ze v studenej doline, ze sa certi zenili..inak pocasie v tatrach sa meni kazdych 10 minut..takze, ked som lozila po kopcoch, tak som vzdy mala v batohu aj suche nahradne pradlo..raz som prerusila turu kvoli pocasiu (zacalo hrozne fukat a prsat) a zviezla sa prezliekajuc do sucheho v lanovke zo skalnateho plesa...a dole bolo krasne a teplucko..takze tak...hlavne nechodit nikde sama a dat vediet, co najviac ludom..ja som nasim telefonovala kazdu chvilku, ked som nasla signal... 8-) inak keby nesli nasi do tatier, tak tam nejdem ani ja..lebo sak s kym?
Odpovedať
mne vyhovuje striedať to - podľa možnosti aj tatry aj more.... ale nie vždy to vyjde, že?? :-) a však v pohode... podpichovačky mi nevadia... :-) baby, kde nájdem nejakú predpoveď počasia na týždeň dopredu?? všade som našla len do štvrtka.... inak zas má byť zajtra škaredo.... fasa... to akože každú sobotu už bude škaredo???? aj tú budúcu???? :-( :-(
Odpovedať
@ljenocka ano, s tou sumou, tak to mas pravdu...ale na druhej strane, ak najdes na private ubytko, tak to nestoji az tak vela...dolezite je, co ocakavas, co si predstavujes a tak.. lebo, ked som pred nejakymi 10 rokmi sla na obed do grandhotelu v lomnici, tak sme za jedny palacinky, rizoto a 2 viedenske zaplatili 600,-sk..aaale, mam zazitok, ekd sme z tury prisli zabrblani a obskakovali nas ako by sme prisli v zlatom vysivanych satoch a papuckach..a jedla som striebornym tazkym priborom..tyyy brdo..a kvoli takymto zazitkom sa oplati zit a minut aj nekrestanske peniaze...zijeme len raz... inak tatry naozaj konstatujem, ze sa necudujem, ze tam nikto nechodi...darmo tam stavaju hotely, ked stanica je ako v nejakom zapadakove, ze toalety vyzeraju, tak akovyzeraju, ze v lomnici je autobusova zastavka, len ako jedna drevena buda a mohla by som pokracovat... nelutujem a sla by som za kazdeho pocasia 8-) :-D 8-) ked budete mat chut, tak hodme do placu navrh na damsku jazdu...
Odpovedať
@ljenocka ono vikendy uz nejaky ten pátek vyzerajú hrozne...cez tyzden pekne a vikend skaredo... ale hovor si, ze bude pekne...a ja ked nieco velmi si zelam, tak prosim anjelov..tak skus poprosit aj ty, aby bolo pekne...
Odpovedať
@ljenocka netusim, kde by som hladala..skus zavoalt na shmu...
Odpovedať
lomnicka, zavidim aj ja tatry :-) my sme boli v tej jasnej na tyzden, hned by som sa vratila. boli sme kuknut aj na strbskom a spravili sme turu na popradske... nadhera... a tiez mi bolo do placu, ked som pred dvomi rokmi videla to polamane nic... drahemu hovorim a teraz pojdeme cez taky les a dostaneme sa na chodnik a potom na salviovy pramen... a ideme, ideme a ten les nikde... smutne to vyzeralo... inak ja sa nemozem stazovat na cenu, zvycajne nas to vyjde na oboch 15 000 na tyzden s polpenziou aj parkovnym aj benzinom a pripadnymi obedmi...
Odpovedať
ljenocka, o pocasi skus wetter.de, zvol europa a potom si daj vyhladat bratislava alebo piestany, je tam pekna obrazkova predpoved ;-)
Odpovedať
@vivere ja som sa nevedela zorientovat, pretoze, tam, kde boli stromy, nebolo nic..teda boli ruzove kvietky...ludia hovoria, ze tatry nikdy neboli tak zakvitnute...som nasim hovorila, ze ak by zil andrej braxatoris, ci hviezdoslav, tak by povedali: a tatry krvacaju... takze som sa viac menej motala...hole hole hole je to tam... ;-( ;-( ;-( a s tou cenou, da sa najst... ;-)
Odpovedať
Juj ja by som prijala nejaku dovolenku bohuzial nemozem ist nikam v praci mam problem si zobrat tyzden neplateneho volna. Zevraj ma budu potrebovat ze bude vela prace. Horsie je ze uz som si rezervovala letenky a za zmenu letu pytaju nehoraznu sumu. Tak to uz fakt neviem ako vybavim svadbu. :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?