Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
Profilova fotka
babyyyyyyyyyyyyyyyy ktora mala v poslednej dobe alebo bude mat v blizskej buducnosti svabicku v hrubom kostole (bazilika sv.mikulasa) ?
Odpovedať
čaute baby potreboval by som dobrého harmonikára, mi sme taká spevavá rodina a v tých hluchých miestach by sa nám páčilo si pri dobrom vínku trocha zaujúkať dajte prosím " tipa " dík.
Odpovedať
Profilova fotka
@rudlanatt nooo...neviem, co su to hluche miesta na svadbe...aspon ja ked hravam, tak ich nemam. ale vedel by som o super harmonikarke....niekde od ziliny. ak by bolo moc treba, zistil by som na nu kontakt. d
Odpovedať
@petuska86 ahoj je blizka buducnost aj oktober 2012? :-D my tam budeme mat svadbu
Odpovedať
Profilova fotka
@pikolo85 noooooo moze byt podla toho ci ste uz boli na fare o informacie sa pytat. chcela som porovnat co povedali inym a mne :-D
Odpovedať
@denkyvideo no minulý rok som absolvoval tri svadby a všade boli , myslím tý, keď DJ nehrá resp. iba púšťa hudbu v prestávkach tak sa ľudia potulovali debatovali a fajčili toto ja na svadbe nechcem, chcem aby boli všetci stále pokope a bavili sa až do rána bieleho . To nie je o DJ to je organizácii zídu sa tam dve skupiny ľudí ktorí sa nepoznajú treba ich skĺbiť do kopy . Ale ďakujem , už som našla.
Odpovedať
@rudlanatt mozem poprosit do ipcky toho harmonikara a aj cenu pls. Dakujeeem ;-)
Odpovedať
@petuska86 ano boli sme na fare este min. tyzden v pondelok a dekan nam potvrdil termin a cas v bazilike, dal nam taky listok kde mame vypisat mena svedkov a este nejake udaje o svedkoch, kedze ja som krstena v TT v bazilike tak nemusim uz doniest nic, no a partner musi priniest krstny list z farnosti kde bol krsteny, on bol krsteny mimo TT, no a este z matriky potvrdenu ziadost o uzavretie manzelstva. To je cele. No a v auguste mame za nim prist a dohodnut si terminy tych 3 pouceni pred sobasom, a dohodnut si detaily ako chceme aby prebuiehal obrad. Cele vybavovanie aj s matrikou nam nezabralo viac ako 1h.
Odpovedať
Profilova fotka
@pikolo85 a aj ti povedal nieco o milodare? ze kolko alebo vobec nic nespominal? dakujeeeeeem
Odpovedať
baby, neviete, kde je dobra manikerka v TT?
Odpovedať
@keira skus v maxe studio coco sa to vola tusim, su aj na facebooku. Kamoska tam chodi a vzdy ma uzasne nechty..
Odpovedať
@murinko60 hej? a ake si dava robit? gelace? ja som naposledy si dala gel lak .. nic to nevydrzalo, a mam z toho akurat dohyzdene nechty!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@petuska86 nám povedali na fare, že milodar je 50 eur
Odpovedať
Profilova fotka
@veronikavb aj mne, ale potom som zistila ze kazdy asi povie inak a druhy krat mi povdali ze to je jedno kolko. aj das 50?
Odpovedať
Profilova fotka
@petuska86 úprimne neviem ešte koľko dám, zdá sa mi to dosť pri všetkých tých výdavkoch na svadbu :-| , len nám tá pani na fare ešte zdôraznila že kaplán si zapíše ked mu dáme peniaze
Odpovedať
@keira fuuuha, co ti ja viem :-D Ja tomu vobec nerozumiem. :-N
Odpovedať
@veronikavb hrozne .. vsetko je len business!
Odpovedať
@petuska86 ee o milodare nam nic nehovoril a ak nam nieco take povie v decembri tak nie som ochotna za tych 30min co nam odsluzia obrad dat viac ako 10e kostolu....vam nieco hovoril o milodare?ze treba,alebo patrilo by sa a vyska je na vas alebo si nebodaj aj cifru stanovili?
Odpovedať
@pikolo85 som sa pomylila, nie v decmebri ale v auguste :o) no a este som chcela ze ked si bude pytata viac,tak mu hned poviem ze nech mi vyzbiera milodary na hypoteku a potom sa mozeme bavit kolko dokazeme dat....akoze aj keby od kazdeho zinkasovali 10e za pol hodinu obradu dakujem pekne, sak kto zaraba na slovensku 10e za 30min.....
Odpovedať
Profilova fotka
@keira to je, moja mamina ked sa dozvedela koľko chcú "dobrovolný príspevok" tak prvé čo povedala že im tam ani žiadne koláče nedá :-) za to koľko pýtajú
Odpovedať
Profilova fotka
@pikolo85 @veronikavb mne povedalk rovno milodar sa dava 50 eur, tak som zostala sokovana. a vcera som tade isla a videla som ze je tam len ta pani tak som isla sa opytat ako keby som tam predtym nebola.a ta povedala ze aj ked nic nedam sobas plati, ze je to na mne kolko dam ale ze vacsina dava 50. tak ale zda sa mi to dost. kazdu sobotu ked urobia len 10 obradov tak maju postarane... je to viac nez dvojnasobok co chcu na matrike ako poplatok. nie ako dar... a kedze mi dvakrat povedali ine sumy tak som chcela s niekym to este porovnat. co komu vlastne hovoria. dkaujem baby
Odpovedať
Profilova fotka
ako som už písala mne povedali 50 eur ale naozaj je to veľa
Odpovedať
baby kde ste boli spokojne s vizazou? ja zatial nikde, vsade som sa sklamala
Odpovedať
Profilova fotka
@petuska86 @pikolo85 my planujeme dat 20...ved co ma neoddaju ked im nedam 50 ? sak to je zdieranie,ja za tych 50 e stojim peknych par hodin v robote za pasom :-x
Odpovedať
Baby, sorry, ale za obrucky davate stovky eur, za fotografa, kameramana, cacky macky dalsie stovky eur a 50 eur do kostola vam je privela?
Odpovedať
@zuzx A akoze za co by mali dat tych 50 eur? Za to,ze laskavy pan fararko je ochotny si to tam odstat? :-) A je to velmi cudne, ked kazdemu povedia nieco ine. Taketo dary by sa mali davat z presvedcenia mladomanzelov. Ze im nieje blbe si vobec pytat nejake peniaze! ?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzx suhlasim s murinko60. nie nie je mi dat vela penazi za obrucky, to mam na cely zivot,aj fotky a video. ale za to ze ma oddaju si pytat??? podla mna by to malo byt dobrovolne a ako kto chce dat. a nie ze si takto vypytaju... ze 50 a hotovo. a to neni maly peniaz. zober si ze za jednu sobotu maju 10 svadieb. to co uz je jaky lahky zarobok? ;-)
Odpovedať
@murinko60 @petuska86 ja sa s vami baby hadat nejdem, ale pre mna je zo svadby najdolezitejsi ten kostol. A uz ci ta svadba stoji o 50 viac alebo menej mi je fakt srdecne jedno. Ak sa vam to zda vela, chodte na radnicu, fakt neviem co riesite. Ale ono to tak vyzera ak niekto chce mat svadbu v kostole len preto, lebo je to pekne, nie ten farar, ale skor vy si to tam idete odstat... A nedajte nic, je to dobrovolne. Ja skor rada usetrim na obruckach (dnes som napriklad kupila obrucky za polovicnu cenu ako pytaju v trnave) alebo na satach, ako na samotnom obrade, ten pre mna nieco znamena, nie saty ci kameraman.
Odpovedať
@petuska86 @murinko60 a este baby, zas si nemyslite, ze tych vasich 50 eur nejaky farar potrebuje. Tie peniaze idu do kostola - vy si to neuvedomujete, ale kvoli tej vasej svadbe tam musi minimalne prist kostolnik, organista, nejaky ten spevacky zbor pripadne, ministranti. Niekto ten kostol musi upratat, povysavat, pozamykat a vsetko to tam zorganizovat. Si myslite ze ti ludia to robia len z lasky k vam? Je to velka obeta a tych par eur co sa im ujde z tej vasej 50tky su ozaj len drobne. Vy by ste obetovali celu sobotu keby ste boli organistky (a to kazdy tyzden) a zadarmo hrali pre cudzich ludi? Je to dost velky zavazok. No a z niecoho zych ludi zaplatit predsa musia. Tak sa necudujte, ze je dobrym zvykom dat nejaky ten milodar. Ja sa len cudujem ked tu citam co vsetko ste ochotne kupit a kolko penazi do svadby vrazit (nie vy konkretne, myslim vseobecne) a potom tu nadavate na fararov ako keby boli nejaki zdieraci, ze si vobec dovolia pipnut ked vy sa chcete vydavat (neberte osobne).
Odpovedať
@zuzx jasne, v pohode, kazdy ma svoj nazor,ja som to vobec nemyslela ako utok na teba. ;-) Pre niekoho je kostol dolezity, pre niekoho nie. Pre mna nie je vobec, ani svadbu by som tam nikdy nechcela. Aj preto,ze neverim v Boha a citila by som sa trapne a aj preto,ze s cirkvou vobec nesuhlasim. Kazu ludom,ako maju zit a oni obtazuju decka,piju,maju frajerky a podobne. Samozrejme, cest vynimkam, ktore naozaj pomahaju. Ale toto by bolo na dlhu debatu a ludia,ktori veria si to jednoducho nepriznaju.... No,ale naspat k teme. Mali by si potom stanovit poplatky a hotovo. A len si predsatv 50 eur za jeden sobas, uz len keby ich bolo 5 za den, to mas 250 eur...za jednu sobotu. Celkom slusne drobne... 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?