Plánujete svadbu na rok 2014?

My asi budeme mať svadbu v roku 2014. Neviem či mám už niečo začať plánovať, alebo to nechať ešte tak. Preto by som sa chcela spýtať ako ste na tom vy :-)
Odpovedať
@katkakis Ahoj, aj my plánujeme svadbu na tento rok, ale netuším či nám to vyjde, nemáme totiž žiadne vyhliadky na spoločené bývanie a ani na našetrenie potrebných peňazí na svadbu Hold, študentský život nie je až taký jednoduchý ako by sa zdalo. Skôr sa obávam toho, či nám vôbec vzťah ešte vydrží. Riadne to poslednú dobu škrípe, a popravde, lezie mi na nervy tá skutočosť, že sme spolu už takmer 6 rokov a vyhliadky na manželstvo nulové. Fakt ma nebaví randiť ako šišnutá puberťáčka ešte v mojom veku a v 6 ročnom vzťahu.. Raz u nich, raz u nás, súkromie nula bodov, ani si neni kde názory vymeniť a vážne sa porozprávať a pod. Och,ale od témy som sa rozpísala, prepáč Podľa mňa zbytočne ponáhľať s prípravami takto skoro. Len si šetrite a pomaly sa len obzeraj po veciach čo by si chcela
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj my tiež budeme mať svadbu v 2014. zatiaľ si robíme len tak na papieri plány, hľadáme miestnosť na veselicu,a pozeráme oznámenia, obrúčky a dohadujeme sa na farbe v ktorej sa bude niesť svadba. ale už máme pevne stanovený zoznam hostí. a kedy v 2014 by ste chceli mať? my máme zatial termín 14.6.2014
Odpovedať
@nalla nejde mi nereágovať na tvoj príspevok. Mala by si brať do úvahy, že tvoj snúbenec má len 21 rokov..aj 30-roční chlapi majú problém so svadbou a usadením sa, čo ešte taký mladý .. ja mám tiež 6 ročný vzťah a ešte nie sme svoji :) tiež sme mali plno kríz ale prekonali sme ich..čo má prísť, príde... veľa šťastia a pevné nervy prajem :)
Odpovedať
@tomiholula ja som niekde písala, že môj snúbenec sa nechce usadiť? btw, 22 rokov ;) my máme problém iný - finančný :-) nemáme sa kde a za čo usádzať, vieš? keďže sme obaja študenti... :) a ak je niekto z našej dvojice momentálne nažhavenejší na svadbu, tak je to snúbenec a v podstate vždy bol, zásnuby boli čisto jeho iniciatíva, takže skutočne neviem, na základe čoho si prišla na to, že môj snúbenec sa nechce usadiť a že s tým má nejaký problém či čo :-D
Odpovedať
@nalla to nebolo v zlom,. Z toho co si uviedla predtym to tak trocha vyznelo.. neries :-)
Odpovedať
@katkakis @katka16121986 Ahoj baby, tak my sme sa len nedavno bavili na tuto temu s drahym, a tak nejak aj o konkrtenom majovom datume. V septembri si ideme obzriet 1 hotel a predbezne zarezervovat. Nieje to nic moc hotel ale bohuzial vychadza nam ako naj alternativa z tych dostupnych - ani drahy, pekna lokalita a hlavne je ubytko pre hosti kedze mame obaja rodiny po celom slovensku. Este mame 2r cas ale tak nebudem cakat na poslednu chvilu. Vela sa toho moze zmenit, no u nas to bude bud krach podniku alebo zvysenie ceny a v novootvorenom nemam odvahu risknut jeden z nasich naj dni v zivote. Zacat si aspon robit prehlad nie je zle. Prave na tom pracujem, prezeram, googlim, citam referencie a NAJNESKOR v lete 2013 podohadujem ludi ako foto, video,dj. Coho sa obavam je kostol. Ten, ktory by som chcela je pre mna zahadou - v priebehu 18r zivota doma som v nom nevidela ani 1 svadbu. A trepat sa celym mestom do nasho do zlata vylesteneho v centre na namesti...brr, to sa mi ani nechce a ani nepaci. Radsej budem v chladnejsom ale za to historiou dychajucom kostole nez modernom umelom, ku ktoremu nemam ziadny vztah,no nie? Vy ste ako pokrocili?
Odpovedať
@nalla ahoj, prosim neber to v zlom, ale zasnuby su jedna vec a vhupnut do "toho" je vec druha..... ja osobne poznam vela parov, ktore boli zasnubene a zial potom sa napriek tomu rozisli... napr. aj moj bratranec je zasnubeny tusim uz 3, ci 4 rok :-( :-( :-( :-( :-( ale opakujem, nie je to nic osobne voci tebe, prosim neber to tak. urcite vsak je dobre sa dohodnut - aspon rok kedy by ste sa chceli brat a zacat proste setrit a naozaj rozmyslat aj nad vlastnym byvanim..... nakolko nedostatok financii vie poriadne preverit vztah....a pokial nemate rodicov, co vas budu ako sa vravi financovat, ja by som sa do svadby zatial ani nehrnula.... btw, my sme mali svadbu do 6 mesiacov, od "zasnub".... a nebolo v tom babo ;-) ;-) ;-) ;-) ale kazdy sme iny.... drzim palce nech vam to vyjde a raz tu budete mat krasne svadobne fotky :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@katkakis jeeeeezisi, urcite nie, je to este skoro :-( :-( :-( :-( :-( samozrejme, nie je zle si "ujasnit" kde co chcete mat a ako to chcete mat, ale je to skoro - samozrejme pokial nechcete mat svadbu na nejakom "celebritnom" mieste, ktore je nejake vychytane na iste datumy. napr. 7.7. 2014 a pod :-D :-D :-D :-D btw. ten datum som len tak tresla, neviem, aky je to den :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
uuuffff, neviem ci by som tak dlho cakala. Ktovie, ako bude dovtedy vsetko drahe... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@katkakis pre každého je skoro iný pojem, my budeme mať svadbu o rok, ale ja už tiež plánujem :-) Miesto svadby sme si museli zarezervovať vyše roka dopredu.Mám už dosť konkrétne predstavy a nerada nechávam veci na poslednú chvíľu :-) Podľa mňa miesto svadby môžeš vyberať, niekde chcú rezerváciu aj rok, či viac dopredu... @lienka čo je na tom, že niekto chce mať všetko pripravené? Už aj na inom fóre sa ti zdala rezervácia šiat rok dopredu prehnaná...v niektorých salónoch to už tak chodí, že rezerváciu treba spraviť vpred.
Odpovedať
@katkakis Ako som tu už často písala, my sme "museli" rezervovať sálu v decembri 2011 na september 2013 8-( No, každopádne, sálu teda máme, v septembri sa začnem seriózne obzerať po kamere, fotografovi a kapele. Vybavujem zo zahraničia, drahý je cudzinec takže mi nepomôže a tiež šetríme, lebo sme mali iné veľké výdavky. Ale teda s tým, že medzi decembrom 2011 a septembrom 2012 sa svadbe nejak nevenujem (jasné, pozerám si vecičky, ale skôr z nudy alebo pre relax než kvôli svadbe) a keď nájdem kameramana, fotografa a kapelu, dám si zas na chvíľu pohov a vo februári - marci začnem pozerať šaty. Takže všetko je relatívne, dnes už asi na nič nie je príliš skoro ani príliš neskoro, závisí to len od tvojich možností, predstáv a snov ;-)
Odpovedať
@lienka.7 ďakujem za postreh, ale toto viem aj sama :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@silvi87 prepac, ale za tym si aj stojim, ze rok dopredu rezervovat saty je prehnane :-( :-( :-( :-( ale ako som uz niekolkokrat pisala, kazda sme ina. ja som taka fanaticka pred svdabou nebola ako niektore tu :-( :-( :-( :-( :-( tym sa vsak nechcem NIKOHO dotknut.
Odpovedať
@nalla niet za co :-D este raz, drzim prsteky a vsetko dobre ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
@lienka.7 aj tebe ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka.7 tak áno každá sme iná, ale keď chcem svoje vysnívané šaty, a v salóne ich treba rezervovať rok dopredu??? Lepšie je asi potom vybrať si z 3 modelov, ktoré im zostali v salóne...a vyzerať ako torta :-S Nie je to o tom, že je niekto fanatický, nevidím nič zlé natom, že chcem mať všetko naplánované dopredu a bez stresov :-)
Odpovedať
@silvi87 nebudem sa tu s tebou teraz hadat, napisala som uz niekolko krat ze kazda je ina. viem, vsak od kamaratky, ktorej mama ma salon, ze presne takeho "snazilky" si saty rezervuju aj vyse roka dopredu, potom to aj 5x menia lebo napriek tomu stale a stale hladaju a hladaju..... a sorry, to sa mi zda proste choreeeeee :-( :-( :-( :-( myslim, ze konkurencia je dost velka na to, aby si si saty nasla aj mesiac pred svadbou - a za tym si stojim! ano, kazda chceme tie NAJ saty, ale dovolim si tvdit ze az na par vynimiek, takmer 90% siat je krasnych, je to len o tom, ci danej osobe sadnu alebo nie. a potom uz je to o tom, ze ci si ochotna dat za naozaj krasne saty XY € za pozicianie, alebo tu potom budes vyplakavat ze kooooooolko chcu za pozicanie. ja osobne ked som sa vydavala, nemala som sajnu co je to pronovias ci st. patrick ci ine (snad som to dobre napisala :-D :-D :-D ). taktiez si nemyslim, ze krasne saty musia byt len od nejakeho "navrhara". a dokopy som bola v 3 salonoch, pricom v tych prvych dvoch som nic nekusala len pozerala (kedze som nebola objednana) v tom 3 nikoho nemali, tak som skusala saty - opat iba 3! a aj z tych som si vybrala. mala som predstavu, ake saty chcem plus predavacka mi hned povedala, ze take ci onake nech ani nepozeram, lebo take mi nepojdu - aj tak bolo :-D :-D :-D :-D cize som si ich "rezervovala" cca. 6 mesiacov dopredu, tusim cca. 10 dni predtym som bola este na skuske a nemala som dalej co riesit. pekny vecer. kazda mame nejaku predstavu, len raz ked ti tie saty nedju, tak ti nejdu.
Odpovedať
@lienka.7 uplne suhlasim, konecne zdravy nazor :) ja by som len dopovedala, ze aj ked si dievcina rezervuje saty rok ci viac dopredu, X neviest ich medzitym pouzije a po roku mozu vyzerat na nezpoznanie, bohuzial, ani svadobne saty nie su vecne a tiez sa opotrebuju...
Odpovedať
@lienka.7 a ešte k tomu tvojmu postrehu. Ver, že keby v tom nebola škola najbližšie 3-4 roky nás oboch a finančné suchoty, tak sa vezmeme aj do týždňa po zásnubách
Odpovedať
@sviecka dakujem :-D :-D :-D presne si mi to zobrala z ust, ze niektore si proste myslia, ze ked si rezervuju uplne novy model rok dopredu, tak budu "len ich". OMYL!!!! :-( :-( :-( :-( ja som moje saty mala ako tretia a tusim 2 tyzdne po mne na ne mali rezervacku znova. a nebrala som to nijako tragicky. vedela som, ze saty su cistunke, dobre je o ne postarane :-D :-D :-D :-D a kedze som mala cely korzet vysivany swarovskeho kristalikmi, nechybal ani jeden jediny.... a taktiez ti moze kolisat vaha alebo sa nebodaj prihodi cokolvek ine.....a pokial nemaju saty snurovacku, proste sa do nich nedas. a ano, saty sa upravuju a podobne, ano, ano, ano, ale na druhej strany žiadny lepsi salon ti nepresije uplne nove saty (ktoremu samozrejme nejde len o jednorazovy zisk) pokial ti nejdu a neznici si ich tak. ako som napisala vyssie, kamoskina mamina ma salon - takze mam info z prvej ruky :-D :-D :-D ale nebudem sa tu s nikym hadat a presviedcat.
Odpovedať
Profilova fotka
@katkakis to sú dva roky, nestresuj sa zbytočne. Ja som to plánovala rok dopredu, niektoré nevesty 6 mesiacov a úplne to stačilo. Čo sa mňa týka, niečo vyše roka som začala sliediť, kde by vôbec svadba mala byť. A skoro na rok presne som si rezervovala sálu. Potom foto, kameru a DJ. A potom som pol roka nerobila nič. Len so si tridila nejako myšlienky, čo by som ako chcela. Ale robiť niečo 2 roky dopredu je úplne zbytočné. Všetko sa dovtedy zmení, tvoj vkus, móda, farby, aké letia, šaty. Takže nestresovať :D
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka.7 áno, záleží od toho, kto je ako náročný...ja viem, že chcem šaty len z jednej kolekcie, stačilo mi ísť len do jedného salónu...ale chcem mať na výber a chcem tie najkrajšie a chcem mať istotu že ich mať budem 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
My budeme mať svadbu 8.marca.2014 v Banskej Štiavnici moje rodné krásne mestečko už teraz sa na svadbu obaja tešíme veľa šťastie prajem všetkým :)
Odpovedať
my chceme svadbu v septembri 2014 a zatial nic nekupujeme , len ja obcas pozeram a jedine a prve co si zajedname bude sala. inak vsetko az buduci rok budeme riesit. :)
Odpovedať
ahojte, my sme mali mat tento rok v septembri, ale potom sme kupili byt, vrhli sme sa na prerabanie a tam sa podeli nase peniazky, tak sme svadbu zrusili :-| ak sa nahodou medzi casom nepodari babatko, kvoli ktoremu by sme to zbuchli velmi jednoducho, tak bude svadba realna az v 2014 :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, ponúkam Vám svoje služby. V prípade, že Vás moje portfólio zaujalo, neváhajte ma kontaktovať. Rád poskytnem bližšie informácie
Odpovedať
ahoj, my budeme mat v maji 2014 a zajednala som vyse roka dopredu len salu, kostol, foto, kamera a DJ...ostatne veci budem riesit az po skonceni skoly a par mesiacov vopred :)
Odpovedať
Ahoj, aj my planujeme svadbu na september 2014, este nemame nic zajednane, aj ked uz vieme kde co chceme.. takze len sa pomaly zacinam rozhliadat co vsetko bude treba
Odpovedať
my sme si dali termin 6.9.2014,zijeme v UK a mame tri deti,takze sme nuteni tak troska rozmyslat dopredu:o) naplno sa tomu zacneme venovat az v lete,kedze vacsina podnikov a ludi tak dlhodobu rezervaciu ani neberie.mna skor desi fakt,ze uz je to teda tak,ze sme zasnubeni a ked tak nad tym rozmyslam,ze pojde do tuheho a co nas vsetko caka,tak mi to pripada hrozne blizko:D
Odpovedať
Profilova fotka
ma uz mame tiez termin 17.maj a tize sme v stave ze sa rozhodujeme medzi salami ale tak zistis si do predu co a ako to chodi nie je tiez zle takze nechavame otvorene moznosti
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?