Plánujete svadbu na rok 2014?

Zobraz úvodný príspevok
My asi budeme mať svadbu v roku 2014. Neviem či mám už niečo začať plánovať, alebo to nechať ešte tak. Preto by som sa chcela spýtať ako ste na tom vy :-)
Odpovedať
hlasim sa do skupiny 2014. predbezny datum je 30. augusta. nic este nie je iste, v najblizsich mesiacoch ideme omrknut restiky :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Tak mi sme tiež dnes stanovili pevný termín svadby 20.9.2014 :-D čakáme na moje promócie. A dohodli sme sa že v máji pôjdeme vybrať sálu, lebo tá,ktorú chceme mi, máva dosť plno a najmä v septembri.Ale už sa veľmi teším. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My plánujeme posledný aprílový víkend, ale kedy začať s prípravami, to netuším.
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja sa pripájam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja sa pripajam dievcata :-D , termin na maj 2014 x-)
Odpovedať
taky taaak :) môj starý sa tvrdošijne držal roku 2015 ale nedávno z neho vypadlo, že nech rátam s tým že to môže byť aj prv :D:D:D
Odpovedať
Profilova fotka
@pomme ahoj pomme, videla som ze mas ako bydlisko francuzsko, znamena to ze tvoj nastavajuci je FR? moj teda je a hladam nejakeho prekladatela, mas nejaky tip?
Odpovedať
kedze sa nejedna o planovanie olympiady, ak by sme mali termin v 2014 asi by som si este tento rok s pripravami hlavu nelamala ;)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, aj my budeme mat svadbu v roku 2014, predbezny datum je 27.9. :-)
Odpovedať
@kristina_t Ahoj, áno, aj môj je Francúz :-) Zoznam súdnych tlmočníkov FRJ máš tu: http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/h... Stačí si len zadať kraj a/alebo okres. :-) Ako tak pozerám, veľa ich v BB kraji nemáte (resp. žiadneho =-) ), ja jedného poznám, ale je v KE. Skús kontaktovať niekoho z tej stránky, dobrý tlmočník nemá problém sa presunúť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pomme Super dakujem krasne, a musi to byt sudny tlmocnik? Nestaci niekto, kto je schopny prelozit?
Odpovedať
@kristina_t Pokiaľ mi je známe, mal by to byť súdny tlmočník :-) Súdny tlmočník má štatút znalca; porovnala by som to k notárovi - tak, ako notár, aj súdny tlmočník potvrdzuje svojou pečiatkou správnosť zápisu. Ja by som teda neriskovala, že mi raz niekto povie, že z tohto dôvodu je môj sobáš neplatný, lebo si nedajbože niekto zmyslel, že môjmu snúbencovi možno tlmočník tlmočil zle. Ale tak ja sa vydávam najskôr vo Francúzsku, mám tu dva diplomy z fra univerzity v oblasti, ktorá dokladuje moju znalosť francúzštiny a preto tlmočníka neriešim :-), len som sama prekladateľka tak ti hovorím, čo viem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kristina_t Inak, ak sa môžem opýtať - bývate na Slovensku? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj my plánujeme svadbu 4.10.2014. Máme zajednanú sálu, ale iba preto,lebo je dosť vyťažená diskotékami a stužkovými. Ostatné veci začneme riešiť asi až budúci rok:)
Odpovedať
Profilova fotka
@pomme diky za info, musim to poriadne nastudovat, lebo kamoska v cechach to nemala, a zase ceska legislativa je relativne podobna tej slovenskej, tak uvidime. my byvame vo svajciarsku, takze vsetko riesime na dialku... vy mate kedy svadbu?
Odpovedať
ahojte, my mame svadbu 17.5.2014...inak aj ked mame cirkevny sobas musi tam byt tlmocnik? moj je belgican, rodna rec franina, doma rozpravame anglicky, a knaz vie anglicky...obrad bude slovensko anlicky :D aj tam musi byt prekladatel?
Odpovedať
Vždy sa mi zdalo, že plánovať svadbu viac ako 9 mesiacov dopredu je úplne šialené, ale nakoniec sme to nedodržali :D Termín máme 6.9.2014, máme rezervovaný hotel kde bude hostina a momentálne hľadáme fotografa a kameramana. Tieto základné veci, ktoré musia byť kvalitné a vyžadujú aj osobné stretnutie zháňame v predstihu, pretože svadba bude na Orave, obaja pracujeme v BA a domov jazdíme len raz mesačne na víkend a to nestihneme obzrieť všetko čo by sme chceli.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my sme si tiež vybrali dátum až na budúci rok, lebo sme obaja pracovne veľmi vyťažení a nechceli sme sa potom plašiť s prípravami. Termín máme 13.9.2014 :D Ale poviem vám, že už teraz je problém nájsť vyhovujúci priestor na svadobnú hostinu, hlavne kvôli počtu hostí, ktorých plánujeme pozvať :) A to sme spod Tatier... takže si myslím, že nikdy nie je skoro začať :)
Odpovedať
@kristina_t dátum tej francúzskej ešte nemáme, čakáme na papiere z veľvyslanectva aby sme mohli ísť na matriku 8-( a na Slovensku to bude len pohostenie, nie taká tá klasická svadba, takže uvidíme, ako sa dostaneme z práce :-N je to zvláštne celé... a Tvoj nastávajúci je Švajčiar? nekomplikuje to veľmi papiere?
Odpovedať
Profilova fotka
@pomme aha, no vidim ze je to teda riadna byrokracia, nie on je francuz, a zatial som vobec nezistovala co potrebujeme... aj tak to planujeme az buduci rok v juni, takze sa mi to zda este relativne skoro...
Odpovedať
@kristina_t v podstate nič extra nepotrebujete, náš problém je hlavne v tom, že my žijeme vo Fra a slovenskej ambasáde troška trvá, kým mi dodá papiere - ale nie je to nič strašné ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@saintovci nie nemusi tam byt tlmocnik, ide o to , aby ste obaja rozumeli textu o co vlastne ide @kristina_t @pomme tlmocnik nemusi byt sudny, staci ak to je niekto z rodiny, mali sme to tak,, takze viem, ze vo fr. to nemusi byt sudny tlmocnik, ale moze sa to lisit od radnice
Odpovedať
Profilova fotka
@cappucinko super dakujem, ja som tiez zazila dve take svadby ze to prekladal obycajny clovek, co ovladal jazyk!
Odpovedať
Profilova fotka
my máme termín 5.7.2014 a máme zarezervovaný kostl, keďže sme si vybrali taký v ktorom je dosť veľké svadobné terno ale stojí to za to a rozhodujeme sa medzi niekoľkými alternatívami hostiny, vybrali sme farbu a pod. od leta chceme riesišiť všetko už vážnejšie aby sme potom nemali stres :)
Odpovedať
no aj my budeme mať svadbu v roku 2014, presnejšie 20.9.20014 :) a už máme rezervovanú sálu, kameramana, DJ a onedlho ideme vybavovať kostol.....no a ostatné má ešte čas :)
Odpovedať
My tiež plánujeme na 2014 a to v máji, máme už sálu, hudbu a kameramana :) ostatné budeme riešiť priebežne cez leto, aby potom neboli stresy :)
Odpovedať
Katkakis, nenechaj sa znechutit antipomocnymi prispevkami. :-) Podla mna je planovanie velmi individualne, zalezi od toho, kde chcete mat svadbu, aky mate rozpocet ci je nieco, co bezpodmienecne chces mat a podobne. My planujeme svadbu tiez v roku 2014, napisala som par mailov ohladom saly, hudby. Planovanie neprehanam, ale kedze po 2 telefonatoch som zistila, ze 80% terminov v miestnostiach, kde by mi to vyhovovalo, je uz rezervovanych, asi radsej skor ako neskoro. :-) ak si predstavujes svoju svadbu na zahrade, tak sa nemas kde plasit. Ak v kastieli, tak radsej teraz :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
31.05.2014 :):) vo Zvolene.
Odpovedať
Tak my mame termín 19.07.2014,už by bolo načase riešiť aj ostatné veci...
Odpovedať
30. 08. 2014 :) a zatial len fotograf a sala :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?