Svadba 15.5.2010. Čo už ste vybavili?

Celkom popularny termnin sa mi zda...
Odpovedať
1
2
17
Profilova fotka
ahoj mirka, hlasim sa k tomu to datumu, maje objednanu salu a dohodnutu s jednou pani vyzdobu saly, dnes ideme kuknut na jednu skupinu ako hraju, hladame kameraman a fotografa. a ty?
Odpovedať
Ahoj Maskalinka. zatial hlavne chodim na tuto stranku. Termin este nie je oficialny, ale salu mame vo vyhlade. A zbieram tu inspiracie :-) Ziskala som priam zavislot
Odpovedať
Profilova fotka
mirka 78: tak to ti verim, ze mas zavoislot, nie si sama ;-) ;-) ;-) kto ma tu zavislost
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte zatiaľ ešte slečny, pripájam sa k vám. 15.05.2010 je aj náš prioritný dátum. Máme ešte jeden 05.06.2010 keby sme svadbu náhodou boli nútený preložiť. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, ja mam termin 15.5.2010 :) mam zatial salu a vyberame medzi dvoma kostolmi.... a navstevujem tuto stranku pre inspiraciu...
Odpovedať
ahojte, aj ja s vami zdielam tie obkukavacky na nete. S myslienkou svadby sme prisli asi pred mesiacom. Posledne 3 tyzdne som sa pustila do intenzivneho hladania referencii a kontaktov (presov). Stale som mala odpor k organizovaniu a snad aj preto som to oddialovala. Ale povedala som si, ze ked budem mat taky negativny pristup tak to nikde nedotiahnem a kto to bude robit, ked nie je, tak som zvolila optimisticky pristup. A ked som zacala obtelefonovavat, tak ma to motivovalo dopredu. Nemali sme termin len mesiace kedy asi , a najprv som ziskavala volne terminy (sala, foto a ine) na rozne datumy a nakoniec som to zladila. A cuduj sa svete, minuly tyzden som po 2 tyzdnoch intenzivnej pripravy rezervovala salu, foto, kameru, hudbu a dokonca aj na pekny datum :) no stale sa este neviem rozhodnut nad salou.. velmi sa mi paci v Dukle ale vela ludi a rodina ma od toho odhovara, ze tam zle varia..ale prostredie sa mi velmi paci..a k tomu je tam dost draho..a tiez sa neviem rozhodnut nad skupinou, kedze nechodim po zabavach a svadbach.. tak len na odporucania, ale aj tak su to subjektivne nazory :( takze asi hudbu nebudem velmi riesit, lebo aj tak to neviem zhodnotit...tot moje zazitky :)
Odpovedať
Milá palesandra,chcem sa vyjadriť k Tvojej poslednej vete, že nebudeš riešiť hudbu....Ver mi, že to je jedna z najdôležitejších vecí, pred svadbou, ktorým by si mala venovať svoj čas. Teraz, nie potom, pár týždňov pred ked už zvyknú byť skupiny obsadené. :-( Môžeš mať krásne šaty, nádherne vyzdobenú sálu, v krásnom prostredí,to všetko je ok. ale hudba,zábava a príjemné zážitky sú jednou z hlavných vecí, ktoré si Tvoji hostia odnesú v spomienkach z vašej svadby. Hudba vie velmi pekne pozdvihnúť náladu, ale niekedy ak "máš šťastie "aj velmi pokaziť. Hladaj na nete, nechaj si poradiť od svojich známich ale rozhoduj sa sama,prípadne ak si už aj vyberieš konkrétnu skupinu, chod sa pozrieť so svojim nastávajúcim na ich produkciu. A potom sa rozhodni. Veľa šťastia :-N
Odpovedať
Profilova fotka
palesandra, marika 113 ma pravdu..aspon ja mam taku skusenost..sesternica mala nadhernu svadbu, vsetko "premakane" do posledneho detailu, obrad, sala, vyzdoby, jedlo, vsetko bolo vynikajuce...takmer vsetko...az na hudbu..a ja osobne som z tej svadby odchadzala s tym, ze to bola najhorsia svadba, na akej som bola a odniesla som si takuto spomienku, ktora sa mi vzdy v suvislosti s danou svadbou vynori..:-((( inak, aj my sme planovali svadbu na 15.5.2010, ale ked mi kameraman, kt som predbezne dohodla, na zaciatku aprila 2009 zavolal, ze mu to musim potvrdit termin na 100%, lebo ma dalsie 2 dopyty na 15.5. a my sme nic ine nemali a mame konkretne predstavy kde vsetko usporiadat, tak sme posunuli svadbu na neurcity termin v r. 2010..ale 15.5.2010 je skutocne popularny datum, ako to tu tak sledujem..:-) "baby" drzte sa, prajem prijemne organizovanie jedinecnej udalosti..:-)
Odpovedať
ahojte dievcata, suhlasim s vami... hudba je velmi dolezita.. Ale napisala by som take moje uvahy. Je vela kapiel a vela vie hrat aj dobre aj zle... kazdy ma na kapelu subjektivny pohlad. Nebyvam v presove priamo preto mi je obtiaznejsie chodit kazdu sobotu po svadbach a pocuvat tam ako hraju kapely ale zas nemozem tam presda stat 2 hodiny (asi to je najlepsia moznost, ovsem najsamlepsia je byt na celej svadbe) a tiez to budem vyberat sama kedze priatel je v zahranici a vsetko organizujem sama (s nim sa len radim pri konecnom vybere). Kusok je to komplikovane. Co sa tyka odporucani, tak je to subjektivne, kazdemu sa paci nieco ine. Hoci tym ze sme si vybrali termin, tak uz sa nas okruh kapiel zuzil.TAk neviem.. viete mi poradit..?? fakt nechcem chodit kazdy tyzden po presove, bardejove a okolii, jednak je to financne narocnejsie, jednak musim obtazovat ludi aby ma tam zaviezli. :-| a nakoniec referencie od ludi su subjektivne =-)
Odpovedať
Ahoj babenky, ani som nevedela, ze existuje tema s takymto nazvom. Surfujem tu po forach a tiez hladam inspiraciu a pomoc. My sme sa pre tento datum rozhodli uplne spontanne. Prve rozhodnutie bol rok 2010, potom, a ved pekny mesiac je maj, lasky cas.. no a nakoniec som len tak nahodou pozrela do kalendara, ake soboty vychadzaju v tomto mesiaci, a padol mi pohlad na 15, a okrem toho aj snubenec profesionalne hra s cislom 15. Tak to ostalo na 15.05.2010 Zatial v podstate este nemame zajednane nic. Okrem miesta, ktore by sme chceli, a s tym by nemal byt problem. Co mi vsak vrta v hlave najviac je hudba, lebo pridavam sa k nazoru, ze spolu s jedlom je to to, co hosti aj vas, nas musi zabavit. My mame problem taky, ze snubenec je Poliak, ja som zo Spisa, velmi by som chcela, aby sa bavili vsetci hostia, hladame kapelu, co by zabavila jednu aj druhu stranu.... Drzte sa!
Odpovedať
Profilova fotka
zubrica, nerozmýšlala si nad dj-om? Ten ti zahrá čokolvek na rozdiel od kapely i keď sú niektoré aj tak dobré, že to zvládnu. Problém je ale v tom, že to nemusia poznať. DJ-ovi stačí dať CD a zahrá všetko čo chcete a ako chcete. :-)
Odpovedať
moj nazor je ze dj neurobi taku zabavu ako ziva hudba..dava to taky iny smrnc a zazitok.. ale to si musi kazdy zvolit sam..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
bola som na svadbe, kde bola živá hudba a veru nebolo to ktovie čo. Keď sa konečne ľudia roztancovali, tak si spravili prestávku, ktoré mali aj tak dosť často. Žáner hudby bol celú svadbu ten istý a ak mám povedať len za seba, tak hudba v štíle tuc tuc mi potom šla na nervy i keď sa dokážem zabaviť na čokoľvek ;-) Samozrejme koľko ľudí, toľko chutí... dvoležité je poznať "chute" hostí, aby sa nestalo, že sa kvoli hudbe niekto celú svadbu nebude baviť. Ďalej je treba si uvedomiť, že kapela je z viac ľudí (najmenej 2), takže o toľko hladných krkov naviac :-D
Odpovedať
V dnešnej dobe už živú hudbu vie produkovať aj jeden hudobník sám, info pre tých ktorý síce nechcú DJ ale duo, trio, kvartety sa mu zdajú pridrahé. Ak je muzikant šikovný, dokáže urobiť slušnú zábavu aj sám. Sú takí " biznismani "a dnes je to už bežná vec. Aj ked je to vec názoru, či už toto je živá hudba. Ale dnes už midi podklady, používa veľa kapiel s členmi 2 a viac. Čo sa týka toho, s prepáčením, kto koľko zje :-D , bola som na svadbe, kde si DJ / a nebol z rodiny / pozval aj manželku, aby tam chudáčik celú svadbu nebol sám. Samotná produkcia 0 bodov. 8-) Samozrejme, tak ako živá hudba je dobrá aj zlá, to isté platí pre DJ. Moj názor. Majte sa.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, pripajam sa sice ale datum mame o tyzden neskor cize 22.5.2010 :-D a to sme sa rozhodovali mezdi 22 a 29, ale 29.5. mam narodeniny a bol by to uzasny darcek zobrat si lasku mojho zivota v den narodenin, ale potom by som cely zivot dostavala len jednu kvetinku za narodeniny aj vyrocie? ]-( tak sme stanovili 22 lebo v ten den ma prvykrat poziadal o ruku (mali sme 15 rokov ja a on 16 rokov samozrejme ze sme to mysleli vazne len to nebolo oficialne :-N ) spolu sme zacali chodit 26.5.2001 , skoda ze tento rok nevychadza 26 na sobotu :-| to by bolo uuuuzsane... no ale aj tak krasa... uz mame vybavenu faru, salu, kameramana, fotografa, vyzdobu, este z hlanych DJ a starejsi a potom si mozeme na cas vydychnut :-D
Odpovedať
ahojte, ja som momentalne na mrtovm bode ;-) mam salu, kameru, hudbu a teoreticky aj fotografa.. to vybrate uz asi mesiac (nedavno sme sa rozhodli vybrat) a od vtedy som sa nejako nepohla.. ved je este 8 mesiacov..tak hadam nebudem stresovat. priatel je v zahranici takze vacsinu budem organizovat ja..musim mysliet optimisticky.. a co vy dievcata, ste v progrese? ja momentalne pozeram po ozdobach a poharoch.. na saty mam este asi cas, ved kolekcie nove este pridu,..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky ;-) včera v Hor.b.chu som natrafila na kytičky z ktorých budem vyrábať pierka pre hostí. Jedna kytička stála 11,-Kč. Kupili sme tri pre istotu :-D Sobáš, svadobnú sálu, noclah máme zabezpečený, už aj fotograka je istá. Kvietky na auto sú už tiež doma. Na hudbe sa pracuje a menu je ako tak zostavené. Prstene sú objednané a už som sa aj natiahla do nejakých šiat. Momentálne skúšam líčenie a zvažujem výzdobu. Teraz si hovorím, že je ešte dosť času, lenže ani sa nenazdáme a budú tu Vianoce, vtedy bude príprava na bode mrazu x-) a po novom roku to uletííííííííííííííí
Odpovedať
Fiha, citam ze vela z vas ma uz hodne za sebou. To je super. Aj ma to trosku desi.... stale cakam na september, kedy chceme ist za fararom. Povodne som chcela svadbu v septembri, len priatel na to este nebol pripraveny :( a tak sme to posunuli. no uz sa to krati, tak aj my by sme sa mali rozhybat :-) Lamem si hlavu co s tou hudbou, ci DJ alebo ziva? Mam v plane si pozriet nejake svadby na DVD - sesternicinu, kamaratovu - bola ziva hudba. velmi si chvalili. Sesterka sa vydavala este pred 5,5 rokom. ani to vela nestalo - 6000 sk. A robili dobry program. tak snad k tomu sa priklonime....
Odpovedať
Mirka78 tak isto máme svadbu 15 mája:) teraz v júny sme boli na svadbe a mali len DJ. ale poviem Ti, bola tu super svadba a o zábave ani nehovorím, do rána ;-)my ho chceme tak isto na našu svadbu.každopádne nezáleží, či to bude DJ alebo živá hudba, ale musia vedieť urobiť zábavu, inak bude svadba o ničom...
Odpovedať
joooj čaute ja mam tiež 15.5.2010 svadbu tolko nas je co sa vydávame to je super sa tesim lebo ja sa trochu bojím tých stresov hlavne kostol. ja si tu tiež pozerám zaujímavosti a napadiky na svadbu.zatial mame salu, hudbu zivu kapelu, kameramana nemáme chystáme sa ho zohnať uz čoskoro a na ostatne mame este čas si myslím. Neviem co zo svadobnými satami mate uz zohnané alobo je nato cas mala by som sa uz po niecom pozerat poradte mi. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
iskra08, súhlas strunka13, na šaty je ešte čas, aj príde nová kolekcia. Nič ale nedáš za to, keď si spravíš prieskum a niektoré si poskúšaš. Ja som tak spravila a urobila som dobre. Zalúbila som sa síce už do jedných a teraz keď aj nejaké vidím, tak ich stále porovnávam. Do mája sa toho, ale ešte može veľa zmeniiť... :-) kukni do mojho albumu, možno ťa niektoré inšpirujú.
Odpovedať
Ahojte :-) Ale nas tu je s rovnakym datumom ;-) my mame uz asi vsetko dolezite zariadene,salu,kostol,farara,hudbu,kameru,foto :-) Ja mam uz aj topanky,saty budem kupovat cez net v septembri,obrucky uz mame vyhliadnute,pohare su uz doma,zberam material na oznamka... a tak pomalicky tie drobnosti sa uz zozenu :-)Dolezite veci su objednane a mozem kludne spat ;-)
Odpovedať
nellina ty si sikovnaaaaa!!! to aby som si pohla ;)
Odpovedať
plesandra: :-) no neviem ci som sikovna,len sa nechcem potom nahanat a stresovat,ze nikto nebude mat nas termin volny,tak radsej skor a mam pokoj ;-) vy kde mate svadbu?
Odpovedať
ja tiez nerada stresujem ale aj tak myslim ze casu dost ;) v barone ;) ty?
Odpovedať
PKO Cierny orol a to sme chceli svadbu 19.6.2010 objednat sme boli v januari 2009 a uz bolo obsadene tak sme dali na maj,aj hudbu som objednavala rok a 3 mesiace dopredu a to uz som mala stastie,ze niekto nepotvrdil termin tak mi ho prepustili :-) Ked chces saty zo salonu tak to mas este cas,lebo budu este nove kolekcie,ale sala,hudba,kamera,fotograf ked su dobrí tak su rok dopredu obsadeni bohuzial:-(
Odpovedať
nellina aj ja mam uz take najzakladnejsie veci ako hovoris vybavene..aspon dufam.. terminy si zapisali a povedali ze ano, akurat fotograf este neberie zakazky tak cakam na oktober ako sa vyjadri.. tak je to ak chces mat to co si predstavujes tak treba vopred zajednat a zhanat info.. ja teraz uvazujem nad vyzdobou, poharmi a obruckami, hladam inspiracie ake by sa mi pacili..zatial len surfujem po nete. co sa tyka siat, asi pojdem do nejakych salonov pozriet ake by sa mi pacili a ake sa budu hodit k mojej postave.. V Orli som mala stuzkovu, ale ja som ani nezamyslala nad orlom ..ja som chcela mat v Dukle, ale tam suu takeeee palky, ze aj ked dam drahu ozdobu tak ma to vyjde lacnejsie ako tam celkovo len za jedlo a miestnost...
Odpovedať
No my sme to zas mali jasne so salou od zaciatku,snubenec nechcel ziadnu inu iba cierny orol a mne sa tiez celkom paci,je to take historicke,sice dost tmave,ale nevadi:-) Nam zase duklu neodporucali vobec.Ja uz som bola v salonoch,vedela som hned od zaciatku,ze si saty kupim nie poziciam,len som bola vyskusat rozne strihy a ja chcem champagne farbu,tak som bola skusit ci mi vobec taka pojde :-)a teraz si ich dam sit.A chcem aby moj Milacik mal cokoladovy satenovy oblek,len je tazko taky dostat,tak s tym sa asi potrapime :-(
Odpovedať
aj ja mam nejake take zamery, ze poskusam co sa mi paci ohladom siat a rozmyslam ist do polska este poziet, aspon porovnat cenovo .. a ja som si stale davala saty sit, tak uvidim.. mas sikovnu krajcirku co ti to usije a vyjde ta to lacnejsie ? predsa tie latky tiez daco stoja... mozno sa tebou inspirujem ;-) Ved oblek sa da tiez usit ;) Presne, orol je dost tmavy tak preto. Dukla tiez som pocula negativne referencie,aj preto sme sa rozhodli tak ako sem sa rozhodli, ze tie peniaze tam nestoja okrem vzhladu saly zato..to mam referencie od skupin a kameramanov.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, už máme prstene...sú nádherné. Máme ich od včera a celý deň sme si ich obzerali, skúšali a vytešovali sa z nich. Zajtra, alebo ešte dnes večer ich skúsim dať do albumu :-D
Odpovedať
1
2
17
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?