Svadba 2011, Bratislava a okolie. Ako ste na tom?

Ahojte všetky nevesty, ktoré budú mať svadbu v roku 2011 v Bratislave alebo okolí. Vidím tu už rôzne témy s miestami, napr. Košice, tak som sa rozhodla založiť túto tému, aby sme si sem mohli písať rady napr. čo sa týka miesta svadby, dodávateľov, svadobných salónov atď atď ;-) Tak píšte píšte píšte :-D
Odpovedať
no kast tak ja sa pridávam. u nás to zatial vyzerá na september, ktovie ale či to ešte nejako neprehodíme. ja zatial nemám nič, neviem či je už treba zarezervovať sálu a skupinu. fotografku a kametramana máme kamošov, takže to neriešim.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, aj ja sa k vam pridavam ;-) my planujeme na februar, aj som sa snazila o vytvorenie novej temy na februar, ale nikto sa nejako nechytil :-N Rozmyslali ste uz nad miestom? U nas zatial vyhrava Baronka aj ked 100 percentne to este nieje.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my zatial planujeme svadbu na april 2011. snazim sa hladat najvhodnejsiu salu pre asi 7O hosti v bratislave. Dost blbe je ze polovica rodiny pricestuje z daleka a budeme ich musiet v blave ubytovat. Az sa mi hlava mota z tolkeho kombinovania. Ci by bolo jednoduchsie ich po svadbe poslat mikrobusom domov alebo radsej ubytovat. a tak. Som sa tesila na svadobne pripravy...snad ma to neprejde ;) ak mate niekto nejake skusenosti alebo dobre tipy na dobru a ni velmi drahu miestnost...dajte vediet:)vdaka
Odpovedať
liana: to máte super, že máme kamošov čo fotia a kamerajú, lebo s fotografmi čo sledujem to vôbec nie je sranda. Tí čo sú dobrí, sú veľmi drahí... wera007: nezvyčajný mesiac na svadbu :-) Vieš čo, my sme tiež videli ponuku hotela Barónka a majú podľa mňa dobré ceny. My uvažujeme o hoteli Zátoka v Senci, ten patrí tiež pod hotel Barónka, takže majú také isté ceny. Hlavne nám ide o to, že obrad chceme mať vonku, tak sa nám Senec hodí, tam je to pri jazere... eukaaa: v BA je to celkom problém s hotelmi. Ja som nič nenašla čo by malo záhradu, resp. priestor na obrad vonku, preto asi budem riešiť pri BA. Tiež budeme mať väčšinu svadobčanov odinakiaľ, lebo ja nepochádzam z BA. Zrejme im dám na výber, že buď sa vybaví niečo v hoteli - ubytko alebo budú musieť mať niekoho, kto nebude piť. Bus mi príde taký nútený, lebo sa vlastne musia prispôsobiť, aby mohli naraz odísť. Ťažko to tak urobiť, keď niekto sa chce baviť krátko a niekto dlho...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, aj ja sa pomaly zacinam obhliadat po vhodnej sale v okoli zahorskej bystrice a kedze v zb nic vhodne nie ja uvazujem o stupave odkial je aj snubenec snad sa nieco podari :-)
Odpovedať
monula535: V Stupave sú predpokladám trocha lepšie ceny než v BA, ale asi to nebude až taký veľký rozdiel. Každopádne držím päste ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kast, hej hej nezvycajny je to spravne slovo :-D moc z toho nadsena niesom, no obaja sme studenti k tomu este mediciny a pocas semestra a skuskoveho to neprichadza do uvahy...no a cez letne, to su vsetci rozbehani po dovolenkach...takze ten februar je ako tak ok, kedze je to tesne po skuskovom. no a co sa tyka miestnosti, nad tou Zatokou sme tiez uvazovali, no ako pises je to super v pripade teplejsieho mesiaca, vo februari by tam pri jazere vsetci umrzli :-D eukaaa, co takto Castel,Mierovo? je to kusok od Ba, bola som tam kamoske na svadbu, mali tiez cca 70 hosti, podla mna prekrasne miesto na jarnu ci letnu svadbu, no aj ked mne sa tam nepacilo rozlozenie miestnosti(to je aj dovod preco som si to ja nevybrala). Maju to tam take rozkuskovane na 3 miestnosti, takze ludia v 2 miestnostiach nevidia nevestu so zenichom v tretej...no ale v pripade letnej svadby sa tam da urobit hostina vonku pod stanom, no o nejakej 22.00 tam maju vecierku, takze hosti poslu dnu.
Odpovedať
Profilova fotka
Cafte, super ze vas je tolko co uz planujete svadbu v 2011 ;-) My by sme chceli mat obrad aj hostinu na jednom mieste, niekde vonku v altanku v BA (alebo okoli). Ak mate nahodou nejake info - skusenosti, cennik alebo odporucania tak sem s nimi. Uz ste si inak niektora aj rezervovala miestnost? Lebo mne sa to zda este skoro, snad staci aj rok vopred...
Odpovedať
Profilova fotka
dafne13, my sme zrovna vcera boli zaplatit zalohu za Baronku, kedze nas to caka uz vo februari. 9 mesiacov pred podla mna uplne staci.
Odpovedať
Profilova fotka
wera007, takze uz mate salu vybavenu, to je super ;-) bola si pozerat aj inde v BA? ze ci nevies kde by to este stalo za to. Baronka vyzera dost dobre, no my asi kukneme nieco so zahradou aby sa tam dal aj obrad spravit. A kolko ludi mate na svadbe?
Odpovedať
ahojte :-) my mame v marci 2011 :-) Fafne: rok dopredu je pri letnych mesiacoch akurat, lebo su to najviac svadobne mesiace :-) ale podla toho co chces..ale rok dopredu je ok..
Odpovedať
Profilova fotka
barborav, a vy uz mate tiez nieco rezervovane? ja som este nebola s drahym ani popozerat tie miesta akurat browsim po nete a hladam kde by sa to dalo spravit :-) Kamila sa mi paci celkom ale aj Hradna brana nie je odveci...
Odpovedať
Článok sa načítava...
jooooj dievcence, dostanem krizu ked tu citam kolko uz mate porobene... my planujeme na koniec februara / zaciatok marca ... ale nemame este termin a asi ho nebudeme mat isty asi tak do oktobra - zavisi to od mnoho veci a kedze obaja zijeme v zahranicni a od noveho roku sa stahujeme a este nevieme ani kam atd atd atd... takze co si myslite: ked vsetko mozne pripravim a rozhondem a nakupim uz teraz do leta, tak sa podla vas da zvladnut rezervacia a vsetky konkretnosti za tri mesiace!? mam trochu krizu - ale je to fakt nemozne urcit datum skor a tympadom mam ruky v mnohom zaviazane...
Odpovedať
ahojte :-) sorry ze sa vam ja 2010-na pletiem do vasho roku, ale by som povedala ze rok pred svadbou nie je skoro riesit...ja som riesila rok a tri mesiace zakladne veci ako hostinu a dobre som urobila, mam v Kamile a kamoska co chcela mat tiez v oktobri ako ja a riesila to mesiac po mne uz nemala termin :-) drzim paste a uzite si pripravy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli, ufff to si ma celkom vydesila :-S Kamila byva tak dlho vopred obsadena? no to aby som tam sla cim skor teda....a mohla by si pls poslat nejake info, mozno ceny a tak? nech si spravim prehlad kym tam pojdem
Odpovedať
haha, nemame nic :-) ale nakolko to mame v marci, vsade nas vysmiali, ze mame cas, lebo vted tolko svadieb nebyva... hradna brana-ak je to to v Devine, tak tam som bola v septembri 2009, a je to tam kraaaaasne. avsak nevesta sa mi stazovala, že ich trosku oserkali kvoli peniazkom.
Odpovedať
Profilova fotka
barborav, no uz som tu citala take diskusie vselijake na tu restiku ze neboli moc spokojni s personalom atd... ale boli aj dobre recenzie, tak uvidim aky na mna spravia dojem :-) celkom si potrpim na prvy dojem takze ak budu mili tak to u mna vyhrali. Horsie bude ak budu mili vsade a nebudem sa vediet rozhodnut :-D
Odpovedať
no je pravda ze zalezi aj na sezone, ak mas v decembri tak sa bat nemusis, ak v lete tak v ramci bratislavy dost dlho dopredu... dafne: my sme mali aj to stastie ze sme chceli piatok, a piatky nie su tak preferovane :-) kamila je super, perfisny servis, uzasny manager, ale jasne ze sa to odrazi aj na cenach trochu. My mame rozpocet spraveny na 33 ludi, 7 deti a cca 20 kamosov po veceri a mame to na 100 tisic, pricom tam neni tvrdy alkohol ale je tam ubytko - 5 izieb, ktore ale rusime...jasne ze sa to ale cele pomenilo, bude viac ludi, menej deti a kamosov odbavime solo v iny den...ale s tou stolitrovkou ratame urcite... ale neber to zavazne, zalezi od vyzdoby, od toho co tam vsetko chces, co vsetko ti maju vybavit oni, su strasne ustretovy a co som citala od ostatnych neviest co tam mali svadbu tak povedali ze od prichodu tam sa nemuseli o nic starat a to je to co ja chcem, proste bezstarostna svadba...je s tym totiz strasne vela roboty okolo toho od zakuskov, vino, slane, hostia, zasadaci poriadok, saty pre nevestu, oblek pre zenicha, uces, make-up, boty, odvoz, kostol alebo urad, DJ, fotograf, kamera...proste fakt neskutocne kvantum veci co sa musia zmanagovat a ako-tak zapadnut do seba v casovom slede...takze ked budem mat toto vsetko za sebou tak potom si chcem uz iba uziiiivat :-) nemam chut kontrolovat casnikov, buzerovat kuchara, jedovat sa nad svedskym stolom alebo riesit preco je malo pitia... a kamila je kraaaasna a ta miestnost je v takom starorakuskom style co je presne pre nas :-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli, jeeeej dik za info, celkom si mi pomohla lebo aj my chceme mat tak 50-60 ludi spolu asi aj s detmi, takze rozpocet som ratala tiez okolo 100 tis. ak mozes neposles mi cez mail aj detailnejsiu kalkulaciu? no a pre mna je inak tiez asi najdolezitejsi pristup tych majitelov a obsluhy, nech sa nenervujem v taky skvely den, takze ich planujem preverit niekedy a skocit si tam na veceru a uvidim ;-) ale pocula som tiez len dobre na nich.
Odpovedať
posli mi do IP mail, poslem ti to, len ta chcem poprosit aby ak by ste tam isli si sa na to nejako neviazala a nevyhovarala, nespominala moje meno ani nic...lebo je to naozaj iba orientacne ok? a druha vec ze budete mat svadbu rok po nas, tie ceny sa mozu lisit...
Odpovedať
Dafne_ a zaleži aj na tom, v ktorom obdobi mali tie nevesty svadbu v tej Hradnej brane, pretoze sa tam minuly rok v lete zmenila ta manazerka ci co to je. a to ona pomenila (zdvihla) cenu.. okrem ineho mali nervy, pretoze sa stalo, ze nedokladali na stoly.. a proste som mala pocit, že si to neuživajú.. a nakoniec aj povedali mladomanzelia, ze su sklamani z pristupu. . . ale zase podla mna je to nieco ako tie svadobky-niektore nevesty su v jednej prevadzke spokojne, ine nie... Ale ta Hradna brana mala krasne priestory na hostinu, aj na obrad.. velmi to bolo pekne..
Odpovedať
Profilova fotka
barborav, hm a nevies nahodou ci tam mali aj obrad priamo? lebo co som pozerala diskusie a fotky zatial tak som toho vela o obrade priamo tam nenasla. a tie priestory vyzeraju skvele, to mas pravdu, mne osobne sa velmi paci ta velka kongresovka s vysokym stropom, vyzera to tak priestranne :-) kacka7, bola si sa tam uz aj pozriet a popytat? kedy planujete vy svadbu?
Odpovedať
hej, mali tam aj obrad, krasny bol. teta z karlovky ich dosla oddat, velmi pekne to bolo... aj taku branu tam mali, obrad bol vlastne tam na tom namesticku ?alebo taky dvor alebo ako to mam nazvat)co maju v strede toho hotela..stolicky pekne, tusim aj navleky mali.
Odpovedať
Profilova fotka
barborav, a naaaahodou tu niekde nie su aj fotecky odtial? ;-) alebo mi nevies nejake poslat na mailik?? lebo super by bolo vidiet tam taka svadba vyzera, hlavne vonku.
Odpovedať
Profilova fotka
dafne13, hradna brana je krasne miesto, ale zda sa mi zbytocne predrazena, co viem pytaju tam este aj stuplovne. A kamoska co tam mala svadbu nebola moc spokojna. Hlavne uctom na konci, kedze im tam robili aj miesane napoje a ona ratala pri 90 ludoch tak 200 napojov no vypilo sa ich 600(ci ich bolo naozaj 600 to sa uz niak dokazat neda), takze nic prijemne platit. a k tomu plna prdel komarov, takze ako sa tesili, ze sa budu moct ist nadychat vonku cerstveho vzduchu, skor sa vsetci pakovali dnu :-S a Kamila...keby som mala svadbu v lete urcite si vyberem toto miesto podla mna jedno z najrozpravkovejsich na svadbu, ale hostia by sa mi asi moc nepodakovali, kedze tam davaju porcie ako pre vrabcov :-D inak co viem este v Mierove (Castel) sa da robit obrad vonku. a je to tam velmi pekne a cenovo neporovnatelne s Hradnou branou a Kamilou v pozitivnom slova zmysle ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dafne13, budeme mat cca 70 ludi.
Odpovedať
Profilova fotka
arainymonk, nic sa neboj, ze by si nestihala...februar marec niesu vychytene mesiace, hotely su skor radi, ze niekoho vtedy maju, myslim, ze nehrozi, ze by si nic nenasla ;-) kamoska sa spoznala s teraz uz s manzelom v oktobri, vo februari ju poziadal o ruku a este v maji bola svadba, co je celkom vychyteny mesiac a nasli miesto ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
wera007, no Castel je tiez zaujimavy ale tam myslim vnutri nie su take velke priestory - ludia tam musia sediet vo viacerych miestnostiach. tam je to asi nejlepsie ked je aj hostina vonku v stane. tak podla recenzii to tiez zatial vidim na Kamilu ;-)
Odpovedať
vidím že téma sa rozprúdila. ja som už čo to pokukala a pozisťovala asom fakt sklamaná, že v Blave je tak úzky výber, naozaj. Najprv sme túžili po Kamile. Boli sme tam pozrieť aj susedke na svadbe a bola som rozčarovaná, lebo moja predstava bola iná. Výzdoba bola biedna, stoličky drevené a podla mňa to vôbec neladilo zo stuhami, menovky v jablku sa mi tiež nepáčili, a obrad na nádvorí by bol fajn, len vtedy velmi fúkalo čo som ako pozitívum nebrala. Kalkuláciu som si dala robiť aj v Castel Mierovo. Prišlo mi to fajn, ale boli v rozpočte aj drahé položky a kvetinovú výzdobu robia podla sezóny. Čo ma odradilo, bolo že po 22hod. je hudba iba s povolením a priestory mi prišli malé na 60 ľudí. Ale ak by som mala hostí tak do 30, tak by som asi neváhala. hradná brána je kapitola sama o sebe, komunikovali so mnou traja ludia nezáväzne od seba, pričom jeden z nich mi poslal kalkuláciu pre rok 2006, druhý ma odrovnal zo slovami že najprv mám povedať dátum svadby, a tretí mi zabudol poslať odpoveď :-D .Keď som sa nakoniec dopátrala k podmienkam, tak som bola cenami nemilo prekvapená, takže zamietnuté tiež zo stola. Barónka, tak tam chodíme na zábavy, jedlo je fakt fajn, hudbou sa nikdy netrafili do môjho vkusu :-N a nepáčila sa mi tam ponúknutá miestnosť, nevedela som si ju na svoju svadobnú zábavu predstaviť. Zátoku nepoznám, nebola som tam, tak ani neviem či tam robia obrad v záhrade. Nevyskúšala som sa ešte informovať v Rolando, iba som si tu prečítala nejaké ohlasy a niektoré ma odradili. Tak neviem. Pre obrad v záhrade je vhodný aj hotel Bonbón, ale to je už pri vyššom počte hostí pre náročné nevesty, ktoré si to môžu dovoliť zabezpečiť aj finančne. Ale tam je to naozaj pekné. A z celej ponuky sa mi zapáčil City hotel, tak uvidíme. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?