Svadba v auguste 2011. Ako ste na tom s prípravami?

Zobraz úvodný príspevok
nenasla som tu takuto temu /dufam ze ma moj zrak neklame/ :-N sice do augusta 2011 je este pomerne dost casu, ale videla som tu nevesticky, ktore uz nieco zhanaju.. bolo by dobre, keby sme sa tu stretli, aspon by sme videli, co ktora uz ma, alebo kedy ktora zacala.. :-) hm?? dufam, ze sa nas tu najde co najviac.. ;-)
Odpovedať
rora, ani ja nechapem tym statistikam, ze holky dnes uprednostnuju karieru, a preto sa vydavaju starsie.. odkedy chodim na tuto stranku, tak vidim, ze tomu tak nie je.. a vobec, v mojom okoli nikto, kto miluje, neuprednostnil karieru pred svojou laskou.. je to tak, ako hovoris - ti, ktorym stroskotal vztah, manzelstvo, vacsinou nepraju a snazia sa nam "otvorit oci" svojimi uzasnymi recickami, akoby zjedli cely svet.. poznam pary, ktore sa sobasili ako 17 - 18 rocni a drzia to doteraz - viac ako 50 rokov.. a su stastni.. ano, prisli hadky, niekedy male, inokedy velke, ale cez to vsetko sa da prejst vsade tam, kde je laska.. :-) a tiez neuznavam vetu "po svadbe sa vsetko zmeni".. to nie je pravda.. po svadbe sa vsetko zmeni len v tom pripade, ze ti dvaja doticni sa poriadne nepoznali, chodili spolu kratko, alebo doposial tolerovali iste chyby, ktore im uz v spolocnej domacnosti prelezu cez mozog.. inak tento "obycajny papier" nezmeni vobec nic.. ja osobne sa tesim na nasu svadbu.. a nielen ja, ale aj priatel.. ale co je svadba v porovnani s celym zvyskom zivota?? mam pocit, ze niektore holky tu robia viac hluku pre samotnu svadbu ako pre cely svoj vztah.. myslim si, ze na prvom mieste ma stat vztah a buduci zivot dvoch dotycnych, ktori sa beru a az tak svadba.. pretoze svadba je otazkou jedneho dna, ktory pominie, hostia na nho casom zabudnu a ostanu na nho len spomienky, fotky, dvd.. ale clovek, s ktorym si v dany den povies svoje "ano" sa bude vedla teba prebudzat kazdy den.. a to je dolezitejsie ako nejaka svadba.. :-)
Odpovedať
ano, tak doba sa velmi rychlo meni. Niekedy tusim ani nestiham zaznamenavat vsetky zmeny a trendy. Nejak stojim vzdy pomimo... :-D inak ak este hovorim o svadbe, tak trocha sa bojim toho obdobia, lebo budem mat plne ruky prace so skolou a neviem si predstavit ze by som mala par mesiacov dopredu este lietat po uradoch/salonoch..hmmm :-D :-D :-D baby vy jak budete toto riesit?
Odpovedať
no toho sa obavam aj ja.. chcem svadbu vyriesit tento rok.. ibaze svokrovci maju lazo-plazo :-D ze naco tak skoro.. uz minule som im hovorila ze buduci rok nebudem behat a vybavovat veci, kedze ma cakaju statnice 8-( tak dufam, ze tento rok tie dolezite veci sa vybavia.. a potom to bude vsetko samovyroba.. :-) len kedy sa najde na to cas, tak to neviem :-D
Odpovedať
ajojte no my sme sa s priatelom dohodli na 20.auguste kvoli skole aby som vsetko stihala a nemala stresy :D
Odpovedať
tak hlavne kvoli tym papierovackam a zmene obcianskeho, vodicskeho, pasu atd. (milion je toho!!!! :-S ) nejdeme na svad.cestu, ale predsvadobnu. lebo by som nemala na to nervy par dni pred dovolenkou toto vsetko vybavovat a este pri ochote a hlavne rychlosti dnesnych uradnikov, este ked budem mat aj dve priezviska (moje doterajsie a nove) :-x
Odpovedať
tak pravdupovediac ma toto nenapadlo :-S ale vsetko sa da vybavit aj v kratsich terminoch.. jo a dnes je taky trend, ze holky si nechavaju aj svoje priezvisko.. no ja keby som si mala nechat svoje, tak pri podpisovani by mi asi ruka odpadla :-D priatelove je kratsie, tak si vezmem jeho.. aj ked jeho napadlo, ze si vezme on moje, ale tak to urcite nieee.. :-D
Odpovedať
rora, kedysi som robila v cestovnej kancelárii a manželia chodili na svadobnú cestu na starý občiansky. Teda žena ešte nemala vybavený nový občiansky, tak išla na svoj za slobodna. Z hľadiska právneho to asi nie je ok, ale vieš, sobášny list nikde neukazuješ, tak na to ani nemajú ako prísť... biela.ruza, no ja to práve preto budem riešiť s predstihom, aby som na budúci rok nemusela veľa vybavovať, lebo to už vôbec nebudem mať na nič čas kvôli práci a škole... jednoducho sa to nedá skĺbiť. Teda skoro všetko sa chystám vybaviť cez leto, keď bude po skúškovom, lebo ani teraz na to nemám čas ]-( tanicka, heh, rovnaký prístup ako tvoji svokrovci má môj priateľ. Ten nejak tiež stále nechce pochopiť, že na to nebudem mať potom čas. Ale zase ja už ho nejak spracujem, aby so mnou pochodil čo bude treba :-) Inak, ja som to tak zbežne rátala na 50 ľudí (už som zistila, že bude skoro 60 to vôbec nemusí byť konečný stav) a to vyšlo cca 150 000 Sk komplet.
Odpovedať
ja tie dve priezviska neberiem ako nejaky trend, ale jednoducho mi to je "proti srsti" zo dna na den len tak zmenit meno. uz by som to nebola ja, ale nejaka ina osoba. radsej si k povodnemu pridam este jedno a hotovo. ;-) a mne sa moje priezvisko paci, aj ked nepatri medzi najkratsie, a s priatelovym priezviskom by som si ulahcila pisanie :-D
Odpovedať
a este som zabudla, ze ked sme sa bavili o tej zmene priezvisk, tak priatel mi navrhol aby som mala iba jeho, teda ze si nenecham povodne, a na oplatku som sa ho opytala, ci by on bol ochotny sa vzdat svojho mena a prijat moje priezvisko. no odpoved bola jednoznacne NIE 8-( tak aj to je dovod preco si necham ja svoje.
Odpovedať
kast, tak ja som sumu ani nepocitala, pretoze nemam tusenia co kolko stoji.. to sa necham prekvapit az pred svadbou, ked vsetky naklady spocitame 8-( :-D snad to nebude az nejake extra horibilne cislo :-| ty svojho priatela spracujes, aby s tebou siel pobehat, ale co ja so svokrovcami? :-D sa budu za hlavu chytat, ze ich neveste preskocilo :-D :-D popripade im podavam telefonne cisla a nech si to buduci rok vybavuju oni :-p :-D to bude lepsi napad :-D :-D no a s tou dovolenkou - tak vlastne ked si ju rezervujeme este pred svadbou na moje stare meno, tak ako na colnici /keby kontrolovali pasy/ zistia ze som vydata? nijako.. jedine tym, ze budeme mat obrucky na ruke, ale to pochybujem ze niekto bude kontrolovat :-D mne sa priatelove priezvisko velmi paci :-) a u nas bol zase opacny problem - ako som hovorila, priatel chcel moje a ja som chcela jeho priezvisko :-D ale dufam ze budem mat ja jeho a nie on moje :-D :-D
Odpovedať
tu nejde o tu dovolenku a kontrolu na colnici, ale ze mas urcitu lehotu na to, oznamit vsetkym uradom,instituciam alebo v praci svoju zmenu v udajoch - nove meno, pripadne adresu. a s tym nie je dobre dlho meskat.
Odpovedať
no ved pokial nebude svadobna cesta okamzite /den, dva/ po svadbe, tak sa to stiha, nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
no neviem, kamaratka co sa vydavala minuly rok mi hovorila ze jej novy obciansky vybavili za 3 dni. a to len obciansky. a ja si neviem predstavit ze by som za den dva stihla vybavit a obehat aj ine veci. konkretne ten obciansky,vodicsky, zdravotnu poistovnu, poštu, banku, v praci mam povinnost nahlasit akukolvek zmenu do troch dni a to neviem ci do tych troch dni vobec budem mat sobasny list... :-| ja si take veci nerada odkladam. ale tym nechcem nikoho strasit. len ja som taka ze musim vsetko hned povybavovat aby bol pokoj :-N
Odpovedať
no ved my aj tak keby sme sa aj nahodou brali toho 2. jula, tak na dovolenku pojdeme az niekedy v auguste.. takze to stiham v pohodke.. ale jasne, ze kazdy si to musi zariadit podla svojho ;-) je jedno ci je cesta pred alebo posvadobna.. hlavne ze je tam osobka ktoru milujes 8-)
Odpovedať
rora, tak to ja som pravý opak, heh, mne sa do takýchto úradných vybavovačiek vôôôbec nechce a dávam si riadne načas :-D Som priam alergická na naše byrokratické predvádzanie sa na úradoch a nepríjemné spomalené tetušky, čo tam sedia ako keby ich do toho niekto nútil... A priezvisko chcem priateľove práve preto, aby som si uľahčila písanie :-D A viac sa mi páči v mužskom rode, takže sa chystám byť bez ová :-) tanicka, ja práve uvažujem o zmene termínu z 20. na 13., ako priateľ chcel, aby sme išli na dovolenku ešte ako tak cez leto. Neviem teda ešte kde sa pôjde a bohvie aká bude situácia, možno aj nikde...
Odpovedať
wow, budes bez ova? :-D to si uz druha, co tu dnes citam :-D a ja klasicky s ova :-S :-D :-D 13. august nie je zly napad.. ja fakt neviem aky datum si vybrat.. ten 2. jul neviem ci nebude prilis skoro po statniciach a zase na neskor ked chcem, tak kazdy mi hovori, ze to uz bude prilis horuco, nikomu nechuti jest a ani zabavat sa.. 8-( hmmm
Odpovedať
fiiha baby...ale nad tym som nerozmyslala dat si bez -ova...to normalne nase urady to povolia???
Odpovedať
tanicka, naši známi mali svadbu v auguste a deň predtým bolo teplo, no ten deň čo mali svadbu hroozne fúkal vietor a bola kosa. Normálne neveste musel požičať ženích sako a ešte sa triasla... takže ja myslím, že to je aj v auguste o náhode. Práve ja si myslím, že v dnešnej dobe je skôr júl kritický. V auguste už väčšinou to leto tak nekúri. 8-) A ak by, tak stačí zapnúť klímu, hádam nejakú mať budú a ľudia môžu tlačííííť o 106 a zabávať sa :-D Priateľ sa volá Forro, tak si to skrátim z môjho 10 písmenového priezviska na polovicu, to je slušné, nie? :-D biela.ruza, hej, dá sa aj u nás dať bez ová. Neviem presne ako to je teraz, ale závisí to aj od úradov. Niekde musíš napísať fiktívne nejakú zahraničnú národnosť sebe. Takú, kde sa uvádza priezvysko bez ová. A niekde to ani nevyžadujú. Aj tak je to jedno, národnosť si môžeš každý deň meniť, lebo to záleží od toho, ako sa cítiš. Nechcem vyznieť rasisticky, ale preto je v slovenských štatistikách tak málo rómov, lebo sa hlásia k slovenskej národnosti... (to len taká vsuvka :-D )
Odpovedať
tvoj priatel ma uzasneeee priezvisko =-) ;-) tam ani ova nepristane.. vyznelo by to divne :-D takto to ma stavu 8-) a s tym datumom ja uz neviem co robit :-( ci jul, ci august, dokonca uz aj navrh na september padol.. :-( jedny mi radia nechat to na 2. jul, ze vraj sa to pekne stiha, dalsi radia prehodit to az na september, aby som to mala najistejsie az po druhom kole statnic.. :-( hmm.. pozerala som si album jednej holky, ktora mala rozpisane datumy, co kedy vsetko objednavala a vobec mi nepripada okolo svadby tak vela vybavovaciek.. a ona pritom ani nezacinala tak skoro.. zajednala si len kameramana, fotografa, salu a kostol rok dopredu a ostatne veci riesila az polroka pred svadbou a v pohodicke to zvladala.. :-| vaham
Odpovedať
tanicka, tiež si myslím, že je to skôr čudné s ová. Priateľ sa ma stále pýta, či si to ešte nerozmyslím :-D stále sa ma snaží ukecať na klasické priezvisko s ová, že nebudú ľudia vedieť či ide o muža alebo o ženu. No a čo :-D Mne sa to tak proste páči a basta! :-D vieš čo, ja som tiež pôvodne aj uvažovala, že júl, ale na začiatku júla mi to príde skoro, keďže neviem kedy presne budú štátnice a bude treba dolaďovať posledné veci, na čo by som nemala moc času. A zase neskôr v júli môže byť peklo, to mi aj priateľ hovoril, že vtedy býva nateplejšie a je to sebevražda... V septembri nechcem, k tomu mesiacu nejak neinklinujem, to už smeruje k zime a to ja ee :-D Inak, ono pri vybavovaní asi veľa závisí od náročnosti človeka a či má presné predstavy čo chce alebo nie. Ja osobne som taký typ, že buď sa mi niečo strašne zapáči a vtedy si poviem wau, to chcem a ak sa toto nestane, tak potom som strašne nerozhodná a váááham a váááham. Neviem čo vybrať a stále si hovorím - vyberiem toto. A o chvíľu - ale nie, toto bude lepšie. A stále sa takto v tom motám. Nakoniec to dopadne tak, že sa pre jednu vec rozhodnem a potom si hovorím, že som mohla radšej zvoliť tú druhú možnosť... :-N ]-( :-D
Odpovedať
kast a ake to bude tvoje buduce priezvisko, xcela by som ho vidiet:) baby u nas budu statnice ako obvykle koncom maja,cize jun by uz sedel, len hovorim ze ked treba ten pol rok dopredu zhanat veci a doplnky,nexce sa mi to moc kvoli tej skole...a potom este ina vec je byt a hypoteka...plus to ze nasi zatial o svadbe nevedia cize aj ich musim pripravit a mama by frflala preco sa s tym zapodievam kym este skolu mam...takze take hmm hmm :-|
Odpovedať
:-D boze, ani mi nehovor.. tiez som v tomto taka nerozhodna.. by som si aj kupila teraz tie topanky, co mam v albume, ale obavam sa prave toho, ze onedlho najdem nieco lepsie, pripadne sa mi tieto prestanu pacit :-D :-D pravidelne si stahujem do pc obrazky kyticiek, siat, ozdob sal.. ale stale najdem nieco lepsie, takze tie, ktore ktore som mala dovtedy na prvom mieste uz potom nie su na prvom :-D som velmi nerozhodny clovek 8-( :-D takze ta chapem..
Odpovedať
kast tak to hej, take meno znie pekne bez -ova ;-) to ja by som si bez ova nemohla dat. bolo by to strasne smiesne az bohuzial trapne :-N :-N :-N
Odpovedať
rora, no ja musim povedat to iste na svoju adresu :-D :-D :-D
Odpovedať
biela.ruza, my mavame statnice az koncom juna :-S ale spoluziacka sa mi vydava o dva tyzdne a uz len oddychuje.. dnes som sa s nou rozpravala, tak mi vravela, ze ked si nechame svadbu na toho 2. jula, tak akurat pocas statnic /ktore budu tesne pred svadbou/ budem uz mat vsetko na svdbu prichystane.. :-) tak sa mi ulavilo.. a mama by ta mozno aj prekvapila.. ved nekonci skolu buduci rok?? och holky, prave som narazila na jednu stranku, kde maju take čačky všelijake a za super ceny :-D no idem si normalne aj poobjednavat.. :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tani, pytala som sa v tom salone na tie topanky, tak ich maju len zo 6 centimetrovym opatkom a tie cele co mas v albume su este vyssie... ale vedia spravit aj s dvojcentimetrovym len nie prave tento model... takze staci ti len obehat a popytat sa... alebo skus aj zahranicie polsko ukrajina podla mna tam najdes aj krajsie a hlavne nizsie... ale to ti staci buduci rok sa takym zaoberat... mne pridu biele do konca mesiaca uz sa neviem dockat :o))))
Odpovedať
juuj ivi si zlata, dakujem ;-) hej, viem ze to staci buduci rok, nechystam sa objednavat teraz prave z toho dovodu, ze co ak najdem nieco lepsie :-D to som totiz cista ja :-D :-D vsetko si zistim, ked si pojdem pozerat saty az niekedy koncom roka v zime/jari.. :-) este raz ti dakujem :-)
Odpovedať
biela.ruza, vyššie som to priezvisko uviedla, budem Katarína Forro :-) Inak, čo sa týka tvojej mamky, tak mojej prvá reakcia bola tiež taká, že prečo teraz, keď ešte chodím do školy. Potom som jej vysvetlila, že veď predsa ja chodím externe a hlavne, bude to až po škole... a už v pohode, teraz super, v salóne so mnou bola, na zákusky sa mi pýtala a tak :-) tanicka, tak ty takto už objednávaš o 106? Pošli pls stránku, nech sa môžem aj ja pokochať :-D rora, tiež si myslím, že to znie dobre :-) Mne to skôr príde čudné s ová... ale to je možno len vec názoru.
Odpovedať
kast budes mat velmi pekne meno:) ale ak by to o bolo dlhe o tak by aj s -ova celkom slo :-N
Odpovedať
kast, tak to nie su vecicky priamo na svadbu, ale len tak pomimo :-D take cacky ako ram na fotky a rozne ine drobnosti :-D ale kazdopadne su na tej stranke aj veci na svadbu a zdaju sa mi aj dost lacne =-) do IP ti posielam adresu, kedze neviem, ci ju sem mozem zverejnit.. vobec sa nevyznam v tych ich pravidlach :-S noo a presne, ved my sa budeme vydavat az PO skole :-D to uz budeme Mgr., Ing. :-D a ak mi teda vyjdu statnice na prvykrat, tak spojime rovno promocie so svadbou.. taky bol vlastne aj povodny plan.. :-) teraz uz len verit, ze statnice skutocne na prvykrat vyjdu :-D a inak, nemate niekto prehlad o tom v akom casovom predstihu sa podava objednavka na zakusky, ci tortu? ci to je mesiac, alebo dva.. a rovnako sa chcem spytat na svadobnu kyticu.. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?