Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Kks to len my tak rozhadzujeme? my máme spoločný plat 2000€ a akosi furt nevieme našetriť :-D :-D rodičia nám platia len hostinu a svadobný odev. zvyšok si platíme všetko my no akosi nevieme našeriť 8-( 8-(
Odpovedať
ladyjh : rozumiem aj priatel rozmyslal na prenajom ale ja som nechcela lebo je to ,,vyhadzovanie penazi,, za nieco co nebude moje...a potom ze uver na byty v TT ale tolko by nam uver nedali a potom prisla ponuka od mojich rodicov tak sme porozmysali a suhlasili :) tak dufam ze bude priatel s rosicmi vychadzat :) kazdy vikend je u nas a nic take zatial nebolo a oni si uz zvykli na neho uz sme spolu 3,5 roka :)
Odpovedať
Profilova fotka
michelle, hostina je ta majvacsie ciastka, potom su uz len maliskosti. Nasa hostina bude stat £3500, a celkovo svadba asi £5500. Neboj, nasetris. :-)
Odpovedať
my ešte splácame auto, resp. spotrebák je na mňa, priatel ho platí. stavebko máme obaja, ale len 3 roky to budú, tak ani neviem či máme nárok na nejaký úver. chceme nadstavovať nad dom, tento rok sme dokončili takú tú relaxačnú plochu, a chceli by sme ešte aj bazén si vybudovať svojpomocne, ale to bude ťahanica s rodičmi. :-S Mali sme už na bývanie slubeneho architekta, ale padlo to, tak hladame ďalej, ale akosi nie som ochotná dať za vypracovanie projektu 1000 E. Teraz čo nám robil jeden ukrajinec len obhádzanie jednej steny, tak si každý deň navyšoval cenu, pritom to ani poriadne neurobil. Profesionalna firma mi však za obhadzovku jednej steny povedala takú sumu, až mi oči vyleteli. príde mi to často ako zdieranie.
Odpovedať
ladyjh Ty žiješ v UK že ak sa nemýlim? :-N A v akom mestečku keď sa môžem opýtať?
Odpovedať
lulu756 :) to mate skvele ... to si dost usetrite :) vsak treba pomalicky :) Biele.ruza : a kedy asi budes skusat este tento rok ?? a kolko mas rokov ( ak smiem vediet) ?
Odpovedať
dracica mam 23...a neviem asi by som mohla i v tento rok :-)
Odpovedať
No jak som to zatiaľ počítala dj, fotograf, kameraman, torta, doplnky tak to je asi tak 2000€ sa niekedy pýtam či mi tá svadba za to stojí toľko peňazí :-S :-S a to sme chceli na svadobnú cestu do egypta
Odpovedať
Profilova fotka
ruza, daj si do albumu vsetko, na co potrebujes nazor a my ti to 'skritizujeme' :-D Vacsina z nas tu je denne, tak nie je problem. Ako jedna rodinka. Dracica, presne tak sme aj my rozmyslali - radsej platit na svoje ako niekomu inemu pozicku splacat. A najom je vacsinu okolo £700 (rok pred tym ako sme sa nastahovali spolu sme byvali v podnajme) a nasa pozicka je skoro o polku menej. :-N Ale fakt musim priznat ze mojho mamina bude velka pomoc pri svadbe - bez nej neviem neviem. Nasi zaplatili minuly rok brachovi svadbu tak su nulovi ;-)
Odpovedať
ladyjh : to uz presne vies kolko bude stat svadba ?? to si ako vypocitala? ...hm :-| sikula ;-) maruska24 : a kde byvas v akom meste ? urcite sa da najst aj lacnejsia firma...teda nejaky murari... i ked je to vsetko drahe...mi robime sadrokartonove steny a keby som to dala firme robit tak sa nedoplatim...ale kedze to vsetko otec robi mam to zadarmo pracu iba material platim :)
Odpovedať
Dračica no hej ale my na stravu minieme majland :-D Raz za dva týždne väčšinou v sobotu chodíme na ,,veľký nákup" a minieme cca 50€ a to nám vystačí na tie 2 týždne takže asi toľko a to nerátam také kraviny keď príde napríklad sesternica s dieťatkom tak nejaký darček a to už máš vedľajšie výdavky ;-) :-D :-N Ale v dnešnej dobe keď chceš našetriť aj na svadbu,bábätko je to veru ťažké ;-) =-) Pretože chceme trošku si byt zveladiť a malovanie,nový nábytok neni zrovna najlacnejší |-|
Odpovedať
biela.ruza : rovnaky si rocnik :)) michelle1984 : podla mna sa da aj lacnejsie zohnat fotograf aj DJ .... nemusi to znamenat ze cim lacnejsi tym menej kvality... vsetko je na dohode a aky maju oni pristup... Ja pocitam ze ma vide svadba do 3 000 ale pevne dufam ze to bude ovela menej ...teda chcela by som...uvidim ako sa to podari...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
luci, v Manchestri :-) michelle, my to riesime tak, ze mame kameramana, ktory nam nafoti pozy - cize bude na 2 hodky aj fotograf. Tak je to o polku lacnejsie - budeme mat oficialny svadobny album a svetlo ostatne sa bude fotit pomocou hosti - dam na stoly tie jednorazove fotaky :-D My sme sa na svadobnej ceste este nedohodli (sle asi len predlzeny vikend niekde, nakolko vsetku dovolenku si minieme na svadbu) - ale jedna moznost by bola, ze svadobne dary by sme si pytali peniaze na svadobnu cestu :-N
Odpovedať
celá svadba do 3000? :-o :-o to sa ti ako podarilo
Odpovedať
ladjh teeda :-D No tak to sprav veď čo my sme tiež dali ako svadobný dar peniažky ;-) :-)
Odpovedať
Ladyjh my budeme mať fotografa len na predsvadobné fotky na hostinu aj tak berie skoro každý z rodiny foťáky :-D :-D a svadobné dary, čo viem tak žiadne nebudú každý nám len prachy chce dať :-D :-D
Odpovedať
Idem papa
Odpovedať
ja som tiež chcela peniaze ako svadobný dar. a rodičia ma hneď zrušili, že to sa nepatrí, že to nie je osobné a od svojej rodiny nech nečakám ani len kávovú súpravu :-S čo je vlastne pravda, ale potešilo by ma aj vyzbieraných 50 eur, lebo by som si rada kúpila tú kávovú súpravu podla vlastného vkusu :-) keď počúvam kamošky kolko im svadobčania dali, že mali aj na auto, na svadobku na maldivy a pod. tak som až v šoku, lebo to sa mne nemôže stať.
Odpovedať
ja si tu spravila ten zoznam darov a poslala som rodine link tak že nech si vyberú, dačo z toho zoznamu alebo prachy :-D :-D :-D
Odpovedať
jako tie peniazky nie su zle...ale zas ten host musi mat nejake peniaze,zit na nejakej urovni aby este i mne rozdaval..a o mnohych od seba pochybujem cuze ja nebudem mat vela veci zial... :-| ...
Odpovedať
lulu756 : viem nabytok je drahy riesim to do noveho byvania...napr kuchyna vyde okolo 1 500 :( ]-( babetko neriesim az po skole... michelle : to planujem lebo som videla aj tu citala ze stoji tak do 100 000 SK ... budem mat 40 ludi tak snad sa to bude dat... To mate dobre uz viete dopredu co vam asi daju :) POdla mna to je asi najlepsie peniaze sa vzdy zidu a je treba ...a nemusia hostia rozmyslat co kupit ...velka vyhoda pre obe strany si myslim
Odpovedať
Profilova fotka
dracica - lahko: Hostina 3500E DJ/Starejsi (anglicky hovoriaci s harmonikarom) 320E Foto+kamera 350E Obrucky 300E Zenich oblek 100E Nevesta saty £150 (bola akcia - 70% z povodnej ceny - nevahala som) Vyzdoba + kvety 300E Torty 150E Oznamka+menovky+dakujem karty 50E (vlastnorucne vyrobene) Zakusky + Alkohol moji rodicia - dufam. Na hostinu je uz zaplatena zaloha 300E. Zaloha na DJ sa plati v septembri, ked idem domov 100E. Saty uz mam. Prisady na oznamka tiez uz mam. Na vsetko ostatne mam pisomnu kotu, zmluvu. Este som nepocitala moje doplnky a popolnocne saty, ale to kupim v priebehu roka z vyplaty :-D Takto som to vsetko musela pocitat, aby sme sa drzali nasho 'vreckoveho' :-D a dovolili si to, na co mame :-N
Odpovedať
veď jasné, nie všetci sme bohatý, ale čo dá za kávovú súpravu, to radšej nech dá do obálky. do môjho vkusu sa pravidelne nikto z rodiny netrafil, a neviem si predstaviť čo by som robila s niečím čo sa mi nepáči a nemám kam umiestniť. by ma to mrzelo o to viac, že to bol svadobný dar a ja sa z neho neteším. velmi nerada predstieram radosť len preto že sa to patrí . :-S
Odpovedať
Dracica my sme teraz kúpili byt takže musíme navyše riešiť aj ten ale čo som pozerala bazáry tam sú veľmi pekné nábytky za lacné prachy a vyzerajú jak nové a o polku lacnejšie. napríklad som si ta našla jednu obývaciu stenu za 70€ :-D :-D háčik je že je v BB a my nemáme to ako do Ba doteperiť ;-(
Odpovedať
vsak ale biela.ruza : mozu kazdy dat penazi kolko moze podla svojich moznosti aj 10 eur... vsak na tom nic nie je zle..ze jeden da viacej a druhy menej..to sa dava v obalkach a nehovori sa kolko kto dal... ja keby som isla niekomu na svadbu tak sa spytam co chce...alebo nech si vybere a ja to kupim podla moznosti ( ceny ) alebo poviem ze dam peniaze a nech si kupia co chcu ...lepsie to vyuziju ako napr. keby sa malo stat ze dvakrat dostane to iste ...potom co budem to predavat ? :-D ladyjh no...nemam slov vsak ti uz zajtra som mozes ist vydavat :) vsetko uz mate ( skoro ) :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tie peniaze namiesto svadobneho daru je teraz uz normalne - maruska, nedaj sa odradid rodicmi. Mozno by si to aj ulahcila vela ludom, ktori rozmyslaju, co vam len kupit. Mojmu brachovi davali skoro vsetci peniaze, a najviac dostal od tych , od ktorych sa najmenej ocakavalo! :-. A potom si zariadili obyvacku z toho. :-)
Odpovedať
lady dakujem..asi sa pochvalim tymi navrhmi 8-)
Odpovedať
a ja som zase niekde tu citala ze jedna mala svadbu za 5 000 eur a ze sa jej tymi darmi to skoro vsetko vratilo...a to mala nejakych 60 ludi ....no to je skvele nie?? najkrajsi darcek ked to necakas a daju tolko darov az clovek je skokovany :) ale je to pekne od tych ludi :)
Odpovedať
Profilova fotka
dracica, ja ked takto na dialku planujem, tak sa snazim :-N V priebehu dalsieho roka nebudem nic - ked porovnam minuly rok na vyske s tymto co pride - uz posledny - tak svadobne pripravy budu vedlajsie. Preto toho tolko vela treaz robime v klude :-N Myslis, ze som na nieco zabudla? Ty ako s vybavovackami?
Odpovedať
a keby nahodou tak schytim LULU a pojdeme spolu nakupovat do mesta :-D :-D :-D juuj dnes je opat slniecko, jak je prijemne na balkoniku sediet 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?