Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rora tak ak uz je ozaj kvalitny a nebude na vas blyskat napriamo z nejakej D40 a nebude mat minimalne 4 ruky a bude vobec vediet co nejaka odrazna doska je, pripadne difuzor. Tak bude niekoho potrebovat, postaci mozno aj manzel a pri spolocnych ked nikoho zo sebou na fotenie nezoberiete tak bude musiet zvladat bud silne slnko, alebo silne tiene. Ale to uz je o tom ci je to fotograf alebo "fotograf"
Odpovedať
Profilova fotka
inak som zbudla privitat simik a baleska. Tak dodatocne vitajte medzi nami a podelte sa s nami o vas :-D
Odpovedať
Ahojte babenky, my plánujeme s drahým svadbu na netradičný deň - piatok 24.6.2011. To budem mať tesne po štátniciach. My sme sa mali brať už pred rokom 2.5.2009, ale tak zišlo z toho. Rodičia chceli iné, my sme chceli iné, napokon boli z toho všetci takí vynervačení, že sme to s drahým zrušili. Stále sa jeho a moji medzi sebou hádali, čo tam bude a čo nie, nás sa nikto nepýtal, tak sme to zrušili. Inak ešte študujem, ale externe, takže to nebol zlý nápad, teraz som na Mgr. tiež externe, šlo by to, ale počkáme, aby sme si potom mohli zo svadobnej cesty priviezť ten najkrajší darček na svete. ;-)
Odpovedať
..ahojte baby, tak sa pripájam aj ja..som taká rada, že fakt nie som jediná, pretože mi už zopár ľudí povedalo, že to nie je normálne, plánovať svadbu dva roky dopredu..no, u nás je viac dôvodov, prečo až o dva roky..najradšej by sme sa vzali hneď, ale nedá sa...takže, my máme rezervovanú sálu na 1. októbra 2011..a to ma môj drahý v jednu peknú nedeľu prekvapil, a vzal ma tam na obed, zavolal tú pani, a rezervovali sme si tento pekný dátumik...síce som pozerala ako teliatko, čo sa robí, lebo som to vôbec nečakala, ale o to to bolo krajšie ;-) ..milujem to tam, je to moja srdcovka, a môj drahý to vie, preto sa veľmi teším, že to takto vymyslel :-) zatiaľ sme mali len neoficiálne zásnuby, tie oficiálne, rodičovské, chystáme v priebehu budúceho roka..na prípravy je síce ešte času dosť, ale už teraz snívam a neskutočne sa teším..
Odpovedať
Profilova fotka
Nás už čoskoro čaká oficiálna zásnubná večera s rodičmi môjho drahého a mojimi - 7.11. sa bude konať asi v Hoteli Eminent v Stupave, páči sa mi ten priestor (teda ešte som tam nebola, len okolo chodím a na nete som si to pozrela) :-D, tak aspoń to omrkneme a vyskúšame ako tam varia... :-) Preto sme zvolili termín oficiálnych zásnub na 7.11., lebo to je presne rok a pol do svadby, ktorá bude 7.5.2011 :) už to nie je 2 roky :-))))
Odpovedať
ahojte, tiez vitam dalsie 11tky do party :)))wera, potom musis povypravat jak to bolo, ja by som mala z toho traumu ked si predstavim ze by sme to mali pred rodicmi taketo oficialne....ja im to proste pol roka dopredu oznamim, nech uz nesihnu do priprav nic hovorit a je.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja neviem co z toho mate take strachy z tych oficialnych zasnub moj drahy mal 22 ked sa postavil pred mojho otca a na surovku mu povedal ze je so mnou stastny a ze chce so mnou stravit zvysok zivota a otec mu len povedal zo slzami v ociach nech sme stastny a mama bola cela bez seba ked jej priatel dal kyticku do ruky a potom mna este poziadal s kytickou v ruke a s prstienkom v druhej ruke o moju rucku. Jedine a to zabavne na tom bolo ze zrovna u nas doma varovala neter a ta bola celu dobu na mne zavesena... nakoniec priatel dal otcovi este flasu vina co mu priniesol, mama ju otvorila kazdemu nam naliala a potom sme sa o tom zhovarali a bavili sme sa a vsetko bolo super. Aj ked drahy mal spociatku stres ale potom ked sa postavil pred mojho tatka tak to z neho opadlo. A to podotknem ze moj tatko neposobi niekedy dobrackym dojmom hlavne ked ma v pivnici dost velku zbran, kedze je polovnik a casto frajeromjeho dcer hovorieval ze ak nem ktokolvek ublizi tak to riadne pociti :-) Nebojim sa zeby sa moji rodicia miesali do nasej svadby alebo do nasho byvania, kedze budem byvat dost daleko od rodicov. A co sa tyka rodicov priatela tak to uz su starsi velmi starsi ludia, ktory ked zacnu pindovat tak ich uzemnim a je hotovo. Mozno som tu jedna z najmladsich z vas a mozno mam aj najmladsieho priatela z vas, ale ako vidim ako sa bojite svojich rodicov, tak sa niekedy len uskrnam a to nic v zlom baby :-D :-D :-D
Odpovedať
U nas je to tak ze mama ani neuvazuje nad inym koncom ako nasou svadbou kedze si na mojho priatela uz dost zvykla a oblubila si ho :-D Ja dost chapem ze niektore baby sa obavaju reakcie rodicov, hlavne ked som tu v niektorych temach citala ako sa prave kvoli svadbe rozhadala cela rodina a boli len problemy :-( Miskamisko a kolko ti je ak sa mozem spytat? ja mam coskoro 23 :-D
Odpovedať
no ja to chapem, miska bud rada ze to mas doma take.. unas doma to bolo dost napate, nemame najlepsie vztahy a otec ma dost " agresivnu a panovacnu povahu.." , hlavne kvoli tomu sme sa s priatelom nastahovali spolu uz skor..takze nie vsade je to ruzove:) a preto im to len oznamim chvilu pred svadbou a je...nemam zaujem o divadielko aby on mi nieco dovoloval a pod..nema zaujem sa ani pozriet ako byvame.... inac zacinam uvazovat nad zmenou datumu..nejako mi ta 23 nesedii :D najradsej by som sa 30,maja lebo to budeme mat vyrocie.. ale tusim to padne na pondelok...myslite ze aj vtedy sa da robit svadba?
Odpovedať
buba23, myslim, ze robit svadbu iny den ako klasicku sobotu, by nemal byt az taky problem, pokial sa chces brat na urade - tam je asi za to nejaky priplatok alebo co. ja by som svadbu v pondelok nerobila z toho praktickeho hladiska
Odpovedať
je za priplatok iny den ako uradne urceny tj sobota, ale dost to zavisi aj na ochote na matrike, takze ak ozaj planujes ten pondelok skus sa najprv opytat na svojej matrike ci to im nebude robit problem
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja mam 20 rokov, moj priatel ma 23 rokov...u nas doma to ruzove nie je len sa viem postavit chladnou hlavou proti muru a viem si vybojovat svoje. rodicov sa nebojim kedze s priatelom uz vyse roka spolu byvame...na vyrocie by som to nechcela mat lebo 15 november je riadna kosa....a v maji by som nechcela aj kvoli tomu privlastku maj lasky cas...prislo by mi to strasne gycove...i ked aj tak to bude dost gycove kedze drahy nechce ziadnu kantinu, restiku ani nic tomu podobne... on by najradsej hrad, zamok, kastiel a veci tomu podobne rovnako je to aj s fotografmi, kedze s vacsinou z nich sa pozna uz par rokov a vidi ich pracu vsetku nie len tie svadby a tak tak chce len to najlepsie... a potom bude taky rozpocet az sa nam hlava zatoci, ale ked si trufa ze to zaplatime tak ja mu doverujem :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
no tak mne sa tiez hlava toci pri cenach fotografov :-S a je to jedina polozka z ktorej mam vpodstate strach, ale zas chcem mat pekne a hlavne kvalitne fotky a spomienky na svadbu.
Odpovedať
miska, mame rovnaky vek :-) aj nase polovicky, hihih :-)
Odpovedať
ahojte, aj ja sa pridávam k 2011... budeme mať, teda ak všetko dobre pôjde svadbu 30.4. 2011 a vôbec to nie je skoro plánovať si ako niektorí hovoria, pretože je to finančne menej náročné, a mám dostatok času vybrať si a popremýšlať čo a ako chcem. A na rok v máji končím školu, tak preto sme si dali až tento termín.. mám už zajednanú hudbu, miestnosť, starejšieho, mám kúpený krížik, podväzok, ŠPZ tku :), svadobné pierka pre rodičov, svedkov aj svadobčanov, mám topánky, stužky na fľašky, a vankúšik pod krížik.....ešte by som chcela vybaviť to najdôležitejšie farára a kostol a ostatné už má čas....tak všetkým čo plánujete na tento rok svadbu prajem všetko dobré a nech Vám to vyjde a veľa šťastia....
Odpovedať
Profilova fotka
nooo miškamiško, prečo sa obávame reakcie rodičov? - takto, my sme už jeho aj mojim rodičom o zásnubách povedali, hneď v júni ako sa to stalo, drahý priniesol kvety, aj mojej mame, aj jeho mame.. No lenže z jeho strany to nemalo dobrú odozvu.. Mám 21 a on skoro 27, sme spolu teraz 2 roky a 5 mesiacov a jeho mamina zostala v totálnom šoku, že kam sa tak ponáhľame, že som mladá, že sa to neskončí inak než rozvodom.. možno to bolo aj stresom, lebo mala pred vydajom jej dcéry (vydávala sa terz nedávno), tak to bolo možno aj tým, že dostala šok že príde o synáčika, neviem.. pôvodne sme termín chceli na 5.6.2010, ale bohužiaľ, keďže sme nechceli robiť nikomu stresy, tak sme sa dohodli že to bude 7.5.2011.. noo ale jeho rodičia ešte presný termín nevedia.. teda to je to, prečo sa bojím, nechcem aby to dopadlo ako prvý krát.. tak, ale verím, že už to bude ok.. už mali od júna času doooosť zvyknúť si na to, že sa budeme brať. Ak sa teraz divíš, prečo si teda svadbu nezaplatíme sami, neurobíme podľa seba.. Jaj veľmi by som to chcela, brala.. ja si platím sama, len môj drahý chce urobiť rodičom po vôli a ja ho nechcem odhovárať, keď to tak chce aj on aj oni.. takže tak ;) tak nám pls držte 7.11. palceee :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky ked sa moja buduca svokra dozvedela od syna ze ma chce poziadat o ruku tak bola velmi rada aj ked si myslela ze zaroven spozna mojich rodicov co mala smolu pretoze to tak nebolo, a moja mamka ked sa dozvedela ze sme sa zasnubili tak jej prva otazka bola :" ale ze sa este neberiete?" :), ale to len kvoli tomu, že ešte studujem a v roku 2011 koncim Bc. a v tom istom roku o par mesiacov chceme svadbu. Baby neviete mi poradit ci potrebujem nejake zvlastne povolenie, aby som mohla mat vlastneho farara? A ak by farnost ho nepovolila ze co mam robit? ci mam ist rovno na spissku kapitulu pre povolenie alebo ako to je? dik za radu :)
Odpovedať
no čo sa týka tých reakcií..moj priateľ ma požiadal o ruku tento rok v auguste na dovolenke, ked sme prisli domov tak v tom istom cas sa vratili nasi znamy z dovolenky a prve co bolo ked sme prisli k nemu domov,jeho mama sa nas opýtala ,,hadam ste sa aj vy nezasnubili"....a moj priatel jej na to povedal,že ked uz to tak na rychlo zacala tak ano , povedal,jej ze sme sa teda zasnubili a ze sa budeme brat...jeho mamicka sa na mna pozrela tak divne ako este nikdy,bol to blby pocit a ani nam nikdo nezablahozelal a nikto z jeho strany tym velmi nadseny nebol,ale za to moji rodicia a moja rodina to zobrali uplne uzasne a velmi sa tesia a pomahaju nam vo vsetkom kde sa len da :) a hlavne je ze moj priatel a ja to chceme a tesime sa...svadbu platia rodicia aj jeho aj moji okrem nejakých drobnosti ako su saty, oblek, obrucky, kytica, topanky a tak...tak ako vidim nie som sama kto zazil nejaku podobnu reakciu....ale casom ich to prejde -uz si zvykaju lebo vedia ze nemaju na vyber:)
Odpovedať
Ahojte. Tak my sme mali oficialne zasnuby 12.7.2009. Stretnutie nasich rodicov bolo v pohode. Teraz sme uz v plnom prude s pripravami na svadbu ktora bude na buduci rok :-) Moji rodicia s nou sice nesuhlasia ale tak co uz .. maju smolu, aj ked ma to mrzi,ze sa k tomu stavaju takto, ale oni su take konzervy! Ze mam najprv skoncit skolu a bla bla bla ... Uz som to niekde pisala, tak uz sa mi nechce k tomu vracat. Vtedy ma to trapilo, ale teraz sa uz na to pozeram inak. Ved nech si hovoria. Je to nas zivot a my budeme stastni, aj ked nemam nic v rukach (podla mojej mamy) ale ludia sa neberu preto ale kvoli tomu ze chcu byt spolu lebo sa miluju!
Odpovedať
ako tak čítam tak všetky máte nejaké oficiálne zásnuby...no my sme ich nemali a ani mať nebudeme, len sme to každému oznámili a bolo...len ja mám výhodu v tom,že rodiny sa poznajú a druhá je v tom, že moc sa nemusia,ale tak nezájem :-D spoločné stretko s rodinami ak všetko pôjde ako má dáme až niekedy na rok v auguste-septembri...ale neviem čo mám čakať, naši sú modernejší a fakt môžem povedať,že sú za každú blbosť ved je to len raz, ale jeho ofrflú každú pre nich zbytočnú a údajne drahú vec...no bude to zaujímavé...ale zatial všetko vybavujem ja , priateľ a moja mamina..ich stranu zatiaľ z toho vynechávam :-|
Odpovedať
Tak my sme nemali ani zasnuby (tie ma este len cakaju zevraj :-N ) ale predbezny datum uz mame :-D :-D a zacalo to tak ze som si len tak z nudy zacala robit nejake oznamka,ake by sa mi pacili a vymyslela som si nejaky mozny datum a priatel to videl a zapacilo sa mu to :-D a co sa tyka oficialnosti, jak z toho si tazku hlavu nerobim, oznamim, kto sa potesi sa potesi a kto nie, nech si trhne.vybavovat si budeme sami. draheho rodinu aj tak vynechavame zo vsetkeho,aj zo svadby, takze nam odpadava polovica nervov. teda dufam |-|
Odpovedať
Ahojte kocky. Tak presuvam sa naspat k vam. Odlozili sme nasu svadbu o rok neskor z dovodu ktory nemam chut rozvadzat lebo som taka nastvana ze az! Takze rok 2011 to uz na 100% isti! Aj vam sa to zda tak neuveritelne daleko? Viete my sme pripravovali uz vsetko na buduci rok. Uz sme mali salu aj kameramana a vsetko sme museli zrusit :-( velmi ma to mrzi :-( Takze v akom ste teraz stadiu s pripravami? Da sa aj nieco teraz zariadovat ohladom svadby alebo stale ste este len pri inspiraciach? Inak bude mat niektora z vas svadbu v kostole a nema birmovku? Lebo ja patrim do tejto kategorie a neviem ci to je mozne ..
Odpovedať
no mne sa to praveze nezda vobec ze to je daleko. tento rok mi ubehol ako nic a uz je vpodstate koniec a buduci rok ubehne takisto a tolko veci mame na vybavovanie (treba novu pracu a kopu dalsich financnych zavazkov co si mame splnit + zacat setrit na svadbu.....), no aby sme nakoniec nepresuvali na rok 2012 :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Hainy, jaj tak to ma moc mrzí, že ste to museli odložiť :-( My sme tiež presunuli termín pôvodný, ale nemali sme nič zajednané, teda to nebolo až také sklamanie pre mňa, aké ty máš. Ale ešte že tu je táto stránka, že nie sme samé na 2011 rok, to poteší :-) My máme teraz v sobotu do svadby presne rok a pol, teda to nie je už až tak ďaleko, keď si predstavím ako to rýchlo letí, tak zachvíľu budú vianoce 2010 a svadba na skok :-))) My máme už fotografa, mám popolnočné šatičky (nemohla som odolať), máme stojany na menovky kúpené, lupienkový ohňostroj.. :-) Teda len také milé drobnosti zbierame pomaličky, potom bude aspoň menej výdavkov naraz :-) Sály by sme chceli začať tak vo februári hľadať, a zajednať, potom kostol a ostatné tak pomaličky neskôr.. Ja nemám birmovku a nie je to problém v kostole, hlavne prijímanie či krst by si mala mať ale birmovku ešte od nikoho nepýtali, čo poznám. Veľa ľudí čo sa teraz bralo čo poznám, malo len prijímanie (ako ja) a vôbec s tým nebol problém.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No a čo Rora, tvoj drahý sa ešte nevyjadril? :-) A nakedy vlastne máte ten predbežný termín? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak mi si teraz nevieme vybrat termin bud to bude 4.jun alebo 11.jun. Nevieme ci to mame dat pred alebo tesne po mojich narodeninach, to je ale dilema :-D . hainy nie je to az tak daleko, my si tiez postupne kupujeme take drobotinky, mna to bavi vyrabala som si menovky a vselijake rozne veci. S drahym si budeme v januari zakladat ucet kam pojdu peniazky len a len na svadbu, snad tam daco nasetrime, pociatocny vklad bude z stipka co dostal drahy a potom uz len kazdy mesiac nejaka ta ciastka penazi. Salu nevieme najst ziadnu, lebo drahy nechce nic tipicke a chce nieco ako kastial, zamok, hrad, alebo nieco nezvycajne. Mne by stacila aj nejaka pekna nova restika z Hotelom. do Smolenic ten moj este nevolal a vraj tam maju novu veducu, predtym tam bol chlap, ktory daval zamestnancom SAV zlavu aj ked to nebola firemna akcia... :-( V januari si zajednavame foto plus kameru, tak sa tesim ako mala blcha. Ohladom svadby v kostole viem ze birmovku naozaj netreba, ja ju nemam len kvoli tomu ze pocas birmovky som lezala v teplotach v posteli a potom som uz nechodila na poucania a o 4 roky ked bola opat birmovka u nas v dedine tak som bola v ba v skole, takze nic z toho :-| Ja teraz idem davat do albumu nejake moje ulovky
Odpovedať
rora Nerob srandy ze na rok 2012. To nie ... Ja sa len bojim toho ze nebudem stihat pripravy svadby a statnice dokopy. No ale co uz .. Nasi to tak chceli tak potom im poviem preco som chcela uz v roku 2010 .. a hadam im to dojde ked im to teraz nedochadza! wera.g A preco ste vy museli presunut svadbu na rok 2011? Tak to si ma potesila ze netreba tu birmovku. Ja som pisala uz aj do jednej temy ohladom toho ale niekto povie tak a druhy tak ... tak potom neviem ci ju treba alebo nie .. ale podla mna nie .. ja mam tiez krst a prijimanie. Ale co viem tak birmovku treba ked chces byt niekomu krstna. To je uz iste. Mali sme mat svadbu 7.8.2010 takze v tento den budem asi plakat ze uz sme mohli byt svoji. A nas novy datum je 13.8.2011 na meninky mojho draheho :-) A v tento rok 2011 vychadza sobota aj na den nasho zoznamenia (maj) a aj na den draheho narodenin (jun) ale v maji by to bolo este skoro lebo budem v plnom prude s ucenim sa na statnice (ale bolo by to krasne mat na nase 6.vyrocie svadbu) a v juni mam Ing statnice a aj promocie takze to tiez neprichadza do uvahy. Len sranda bude ked sa mi statnice budu musiet presunut na august .. Takze potom v auguste bude aj svadba a aj statnice a este aj zmena mena .. No neviem si to predstavit ale budem musiet robit vsetko preto aby som zostatnicovala v juni. Takze baby dufam ze nam to rychlo zbehne ... ale cim viac na to myslim tak tym pomalsie mi ide ten cas ...
Odpovedať
miskamisko Takze menite datum svadby? Preco? Ty uz mas aj menovky? Aj vytlacene? Daj aj tie do albumu. Ja mam oznamka. Ale iba take jednoduche. Budeme si ich tlacit sami. A vyjde to ovela lacnejsie ako keby sme ich davali niekomu robit. Aj pierka si budem robit sama. A mas uz aj nausnicky? Co ak sa to este vsetko zmeni za ten cas? Ja mam zatial iba predstavu zeby som chcela bielo-maslovu vyzdobu. Popolnocne satky by boli tiez maslovej alebo zltej farby. Niekde som videla take pekne zlte saticky tak sa mi to zapacilo :-) A ozaj baby. Ako je to s navlekmi na stolicky do kostola? Maju ich v kostole alebo si ich musime my zabezpecit sami? A ako riesite svadobnu bizuteriu? Kupujete si ju? Nemoze byt iba zlato? Ja som rozmyslala ze si nebudem davat ziadnu bizuteriu ale necham si len klasicky zlatu retiazku na krk a na ruku co stale nosim a potom si necham snubny prstienok a obrucku. Aspon by to ladilo. A nie budem mat zlate prstene a bielu alebo striebormu bizuteriu. Co si o tom myslite?
Odpovedať
wera no ten moj sa este nevyjadril,ale cakala som toto leto, lebo vysielal "signaly", ale blizsie som k tomu napisala v teme antiromantik :-N no a myslim si ze sa ani nevyjadri, teda takym tym romantickym sposobom ktoremu sa hovori poziadanie o ruku. on to uz pred kamaratkom rozpraval, ze sa nieco chysta a bude urcite pozvany na rozlucku so slobodou a takymto sposobom sa to zahovori az sa nakoniec ziadne zasnuby nebudu konat a rovno sa budu uz len pripravy uskutocnovat :-|
Odpovedať
Profilova fotka
hainy ja mam dost vyhraneny vkus uz niekolko rokov, menovky pofotim az budem doma, teraz najblizsie tri tyzdne sa domov isto nedostanem, kvoli robote. Oznamka som uz aj ja skusala no ja krepa som ich robila vo worde a teraz som leniva to prerobit do nejakeho grafickeho programu, n.j co uz so mnou. Tie nausnicky bola kupa za 1 euro, padli mi do oka a nevedela som im odolat, ak by som ich aj nevyuzila na svadbu, tak si u mna isto vyuzitie najdu aj na inych prilezitostiach. My vieme presne rok, ale datum nejako no nevieme sa dohodnut, presne. Ale ved na to je do januara este cas. V januari budeme zabezpecovat prve veci, ktore su na presny datum a to uz budeme musiet vediet. V kostole, kde chceme mat my svadbu o niecom takom ako navleky ani len netusia, a ja take ani nechcem mat v kostole, lebo ten kostolik je starsi a je to taky jednoduchy a toto by tam bolo ako past na oko
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?