Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hej, ja som urobila vsetkym pierka, aby im nebolo luto. svedkom a nasim rodicom som uribila vacsie. :-)
Odpovedať
no ved ja by som chcela normalne take biele a so živým krušpánom alebo rozmarínom či čo sa to dáva... a ženám nechcem šaty dokaziť. ..
Odpovedať
Profilova fotka
barbor my budeme dávať pierka všetkým :-) hlavná družička sa už vyjadrila, že ženám ich ale pripínať nebude, že nech si ich samé pripnú - aby nepindali kvôli šatám :-D
Odpovedať
aj ja budem davat rozmarin s bielou stuzkou slobodnym a zenatym muzom dam pierka co spravim so stuzok biela a modra. a rodivom zvlast ine a svedkom.
Odpovedať
draci a babam nic?teda ženám .-)
Odpovedať
hm nie u nas sa to vobec nedava...teda...asi mame ano a svedkyne ale inak asi nedam toto sa este musim spytat ci aj mamám sa dava...
Odpovedať
mame by sa malo dať asi.. neviem.. ale zase aj ta bude mať pekné šatky...
Odpovedať
hm no vsak ano vsak malicky spendlik nepokazi saty dufam
Odpovedať
u nás sa nedáva ani mamám, ani svedkyniam, ani družičkám.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
u nás družička ani svedkyňa nebudú mať pierko, dám im spraviť takú tú kytičku na ruku :-) ozaj baby a kytičky budete mamám dávať? ja by som dala aj babičkám aj mamám, ako poďakovanie :-) ale neviem, mamám sa tie kytičky dávajú kedy? - až na hostine? a čo dar rodičom? - dáva sa na stôl také poďakovanie, alebo niečo také, budete aj vy také dávať? My sme rozmýšľali nad vygravírovanou vázou s poďakovaním, alebo niečím takým, čo budú mať na pamiatku - čo vy na to? :-)
Odpovedať
no, kvety chcem mamičkám dať pri čepčení - chcem to mať spojené aj s takou odobierkou oneskorenou. pred očepčením sa pekne rodičom poďakujeme (na kolenách, sĺz zase bude ao hrachu) a potom ma začepčia... Dar rodičom - neviem, možno po svadbe.. ale nemám ani tucha čo by sa malo dávať...
Odpovedať
Profilova fotka
barbor to budete mať peknéééé :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
no, dúfam ;-) videla som to na jednej svadbe a sa mi to páči, ja som mojím rodičom za vela vďačná, tak to chcem mať trošku originálne aby som ich aj prekvapila...
Odpovedať
ahojte!! ja este vobec neviem, ako to bude s pierkami... Viem, ze ich zeny nemaju velmi rady, hlavne ak maju satenove saty, lebo po spendliku zostava dierka... Ja kytice nebudem davat nikomu. Ani druzickam, ani mamkam... u nas sa to nerobi... Predpokladam, ze kytic budeme mat pozehnane, lebo u nas kazdy donesie neveste kyticu... Ani o dare rodicom som este nepocula... Ja im len budem dakovat na hostine. Neviete, kedy su prihovory? Pred 1. tancom, ci po?
Odpovedať
rodicom sa davaju dari?? oooo to som nevedela
Odpovedať
Profilova fotka
bero ahoooj, som ťa dlho "nevidela" :-) noo keď sú saténové šaty tak hej, ale zase nie sa dá povedať vždy a môžu si to pripnúť trebárs aj na kabelku :-D ja som tiež najprv pre ženy nechcela, ale to keď počula známa, tak povedala že ženy sa môžu potom cítiť ukrátene, že nedostali, že ona napr si ich z každej svadby odkladá :-D Tak sme sa rozhodli aj ženám dať pierka :-) Príhovory sú teda aspoň čo sme boli my na svadbách tak po usadení, teda pred prípitkom, pred večerou ešte - tanec prvý bol vždy až po večeri čo sme videli :-) Tak to budeme mať aj my, tak sa nám tá postupnosť páči :-) No neviem dračica, počula som o tom, že niečo sa dáva rodičom sa stôl, také ako listy, alebo na medovníku napísané, alebo na tej váze, na krížiku... ale tiež neviem či dať, alebo až potom svadobnú fotoknihu ako dar :-)
Odpovedať
ahoj weri, tak ma napadlo, ze ked su prihovory pred vecerou, ze ci nie su hostia nervozni od hladu... :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
bero, žeby počas príhovorov frflali, že chcú jesť? :-D :-D nooo, tak podľa mňa tých 15, 20 minút sa dá vydržať bez toho aby od hladu pomreli :-D neviem ja si teda neviem predstaviť, že prídeš z kostola, hneď sa ide jesť, potom až príhovory a potom tanec - veď sa im pri tom rozprávaní bude grgať :-D :-D :-D tak asi u každého sa inak robí, ale u nás budú najprv príhovory, veď budeme čerstvo zobratí, tak treba sa nám čím skôr prihovárať :-D
Odpovedať
weri, mozno budu lyzicami po stoloch strieskat... :-D :-D :-D Celkom mi to ale dava zmysel, ze je najprv prihovor, potom pripitok a tak vecera. A kedy budete dakovat rodicom? Po prihovoroch?
Odpovedať
Profilova fotka
hehe, že my chceme jesť, my chceme jesť :-D :-D :-D ďakovať rodičom? Hmm, tak to teda fakt netuším, že kedy sa robí, asi po príhovoroch, toto fakt neviem :-N ale ešte asi potom poďakuje jeden z nás všetkým hosťom, že prišli, asi po príhovoroch, tesne pred večerou :-) jáááj a baby inak, tie ktoré ste veriace a máte aj rodiny veriace - budete sa pred večerou aj modliť? :-) a budete mať aj p. farára na večeri? :-)
Odpovedať
weri, tak u nás neviem či sa bude modliť, lebo drahého rodina (hlavne starká :-D ) sa modlí pred každým jedlom, u nás len na vianoce.. tak neviem.. :-S a pána farára mať nebudeme, iba ak by nás sobášil kamarát - kňaz, tak ho pozveme :-)
Odpovedať
No, my farara urcite na veceri mat nebudeme.. Nerozumiem, preco by mal byt pozvany... Aj ked mojej babke by sa to urcite pacilo.. ;-) A s tym modlenim... u nas sa zvykne modlit, ale moja rodina su katolici a draheho rodina pravoslavny, obrad bude v katolickom kostole, tak neviem... necham to na rodinu, ak sa spontanne rozhodnu modlit, tak bude aj modlenie.. ;-) Weri, ty si tu viac krat spomenula farara na veceri... je to vas dobry znamy? Alebo rodina? Ci len taky zvyk?
Odpovedať
Profilova fotka
simcab u nás tiež tak, že u drahého sa zvyknú modliť pred každým jedlom, tak neviem či by sme mohli poprosiť drahého babičku aby začala modlitbu :-N aj som chcela poprosiť aby sme si spomenuli na našich blízkych ktorí tam s nami v ten deň budú môcť byť, ako môjho tatina, tomových starých rodičov.. ale neviem či áno či nie..
Odpovedať
my budeme mat niekolko fararov na veceri - kedze budu mnohi koncelebrovat aj omsu a obrad prave pretoze to je bud ujo alebo bratranec jedneho z nas... a co sa tyka modlenia - väcsinou to u nas tak byva (aspon na svadbe mojich bratov) ze jeden z knazov pozehna jedlo, alebo teda predmodli modlitbu pred jedlom... nic spektakularne... ale ked su ridiny veriace (co nase su obä) tak to je pekne podla mna... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vieri, my budeme mat aj farara. on je s namivzdy taky super, tak ho pozveme. Inak my tiez budeme davat rodicom darceky. Nie dary, ale darceky :-N Nieco malicke, mozno vygravirovane, ako vierka hovorila. Dakovat sa im bude pri odobierke a darcek im dame pri prihovoroch - ked budeme dakovat tym, ktori nam pomohli so svadbou a tak. Prihovory este neviem ako, vobec sa neviem rozhodnut. U nas bude mat priovor zenich, jeho best man a moj tatino to neviem. Keby boli pred jedlom, bolo by dobre, lebo by sa aspon zenich potom dobre najedol - nemusel by cez jedlo mysliet na prihovor a byt nervozny. Keby boli po jedle, bolo by dobre, lebo by boli vsetci najedeni, tak by hostia neboli nervozni...........ozaj neviem. A mo dlit sa? hmmmmmmmmmmm, na brachovej svadbe sa modlilo, ja sa este musim spytat nasich. Ja by som sa tusim radsej pomodlila este v kostole.........
Odpovedať
inak, si mi teraz weri pripomenula, ze by som uz pomalicky mala aj pripravu v kostole riesit.... Farar mi povedal, ze mam na vianoce priniest potvrdenie od tunajsieho farara, ze sme to absolvovali... Musim zistit ako to tu funguje...
Odpovedať
ladyyy, presne na teba som prave myslela!!!!! Nevies, ako to tu funguje z pripravami? Ako sa to vlastne vola po ang.? Mam ist normalne za fararom po omsi, ci ako? Este som tu nebola v kostole, asi by som mala ist...
Odpovedať
Profilova fotka
cauko bero. ano, po omsi sa mozes ist spytat a nebude problem. farari to normalne tu robia. aj my pojdeme po vianociach. Nema to oficialny nazov, ked spomeniete svadbu v kostole, on bude vediet. My pojdeme za fararom ktory je tu z praveku, teda podna mojho z nabozenstva a tak. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Bero, u vas sa nedakuje rodicom? za to, ze pomohli so svadbou, za vychovu a tak? =-) Ja osobne si myslim, ze by tvoja mama aj na zadok padla, keby si jej dala kyticu. Moja mamina tiez padne na rit, lebo to nebude ocakavane. Minuly rok bracho nedakoval ani nic, a nasi si zasluzia. ja si myslim, ze to bude pekne - lebo aj ked je to nas den, tak respektujeme to, ze sme tu len vdaka nasim....... A veri, aj my sme diskutovali o tych, ktori niesu s nami - mojho otec, stari rodicia a tak........ len nechceme, aby to pokazilo a rozlutostilo svadbu. Ked tak, tak to spomenie moj v jeho prohovore, ale tak, jemne. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ktovie, ako to Simika riesila. simi, kde si!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?