Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
myslím, že popri manželovom plate by sa to dalo zvládnuť :-.
Odpovedať
no ja stále vravím, že kde je vôľa, tam je cesta.. čiže treba hľadať spôsob ako sa dá, a nie ako sa nedá.. však ľudia prežívajú aj s menším množstvom peňazí, ako by vyšlo napr. nám.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem za odpoved, ale neviem z coho by som si platila ved aj ked je to 12 eur ale pre mna je to poriadne polozka kedze nebrigadujem pocas skoly len cez leto a aj keby som chcela brigadovat nemam kedy :-( tak sa budem musier asi uspokojit aj s tou mensou materskou :-(
Odpovedať
barbora Vy nemate s drahym spolocne financie? Ved ked planujete babatko tak by ste uz mohli mat spolocne financie aspon ohladom tohoto. Ja tiez este chodim do skoly a nezarabam no ale peniazky uz teraz povazujeme za spolocne. To je to najmenej platit. Ved potom sa ti to niekolkonasobne vrati! Ved si to zrataj ....
Odpovedať
uplne male setrenie je aj na tom ze maju dvaja jeden ucet, naco bankam platit za dva ucty? Ked clovek porozmysla najde kopec veci kde sa da jednoducho setrit a ked sa maju dvaja ozaj radi peniaze su spolocne lebo to obaja chcu automaticky
Odpovedať
jana Presne tak mas pravdu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ucet nemame spolocny este ale ja teraz napr. setrim na bocne peniazky vies keby nahodou nebola praca a tak a priatel zase setri na prerabku domu a nove auto a spolocny ucet zatial nechceme mat aj z dovodu ze mne na ucet chodievaju peniaze od otca- vyzivne, ale obidvaja vieme presne kolko kto ma penazi a presne ako si h.a.i.n.y povedala povazujeme uz teraz peniazky za spolocne ale to ze kazdy ma peniaze na inom ucte a viem ze by sa nam to platenie vratilo niekolko nasobne ale nejako nam to teraz nevychadza aby sme este tam davali peniazky, viem ze je to super investicia ale co uz, ale ako hovorime dajak bolo dajak bude hlavne ze budeme spolu a stastny :-)
Odpovedať
h.a.i.n.y nepatrim do tejto temy, len chcem poopravit ze rodicovsky prispevok vo vyske 256 eur nedostavas potom "este dva roky" ale do dvoch rokov veku dietata, to je rozdiel, 6 mesiacov materska a potom rok a pol zvyseny prispevok, zvysok je to o 100eur menej
Odpovedať
pupav_a Nooo ano ved tak som to myslela len som sa zle vyjadrila --- :-)
Odpovedať
Len ta materska sa ti moze pocitat uz 2 mesiace pred porodom .. takze potom ta suma 256 € sa bude vyplacat dlhsie.
Odpovedať
Profilova fotka
na matersku sa ide 6 alebo 8 tyzdnov pred planovanym porodom. tych 8 tyzdnov je v pripade zdravotnych problemov.
Odpovedať
a čo keby sme sa začali znovu vydávať a až potom riešili materskú? :-D :-D :-D (aj keď informácií nie je nikdy dosť a veľká vďaka za ne ;-) )
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte baby, tak ja odpovedam na predoslu otazku, co ste dali do plena. My mame zaplatenu zalohu za salu, nakolko je nasa sala velmi ziadana, mame rezervovanu hudbu, kameramana, fotografku a ja mam rezervovanu kadernicku, ale nezlaknite sa neponahlam sa s tym, lebo vsetci su nasi znami (okrem saly) :-) Inac by som toto vsetko zacala riesit az v jeseni. A Babo? Tak Babo bude az po svadbe, nakolko v mojej praci nemam este zmluvu na dobu neurcitu, ale na urcitu, takze ked by som otehotnela v najblizsej dobe, tak by so mnou nepredlzili zmluvu, tak radsej neriskujem. Zmluvu na dobu neurcitu dostanem az o rok. My v praci mame taky blby system, ze ten kto pride novy, tak mu 3 roky po sebe predlzuju zmluvu na dobu urcitu a az po 3 rokoch predlzia na dobu nercitu, no proste je to postavene na hlavu :-|
Odpovedať
my nemame spolocne financie, kazdy si za svoju vyplatu kupi co chce, jedine kam davame peniaze spolocne je nase auto (splatky uveru zan, benzin, poistka) a internet a sem tam take veci na ktore sa obaja skladame ked sa vyskytnu ako dovolenka, nabytok...
Odpovedať
my taktiež nemáme nejaké spoločné konto, každý má svoje peniaze na svojom účte, no máme prehľad o tom kto koľko má a kde peniaze dáva.. nákupy v potravinách platíme obaja a úver za auto platí priateľ.. na naftu dávam aj ja, keďže auto teraz prevažne používam ja..
Odpovedať
hainy, 600 euro nedostane, lebo max. materská je myslím 500 Euro. Teda bolo 15 tis. Sk, koľko je to v eurách, to neviem. Takže sa oplatí skočiť do poisťovne a nechať si od nich vyrátať koľko by mala platiť, keby chcela dostávať maximálnu materskú. Ja si takto plánujem doplácať sumu do toho, aby som mala maximálnu. A myslím, že tých 256 Euro je totálna almužna, pretože za to kúpiš tak akurát plienky a jedlo pre dieťa a môžeš sa ísť pásť... Po pravde, ja už teraz vymýšlam ako na čierno pracovať na rodičovskej, lebo z tohto sa fakt nedá. Chcem kúpiť nový byt a tu v BA ťa vyjde trojizbový byt min. 83 000 Euro a keď si zoberieš 100%, tak ti splátka vyjde cca 500 Euro + min. 170 euro náklady na byt, takže si zober, že len 670 Euro ti padne na náklady spojené s bytom a to si ešte nepoplatila účty za fón, internet, telku, cestovné, straaašne veľa sa preje peňazí, to sa ani nezdá... A hneď zistíť, že tak sa dostaneš do mínusu, že až. Takže ja si fakt nemyslím, že 265 euro je nejaká výhra...
Odpovedať
a to si predstav ze zena co robila a mala by narok na matersku, ale pocas tehotenstva alebo tesne pred nim pride o robotu, a uz nema narok na matersku ale bude dostavat len tu nizsiu variantu nejakych 174eur + cca 20 eur pridavky na dieta tak co taka musi spravit aby vyzila?? ved to je hrozne. a este k tomu si nemoze ani privyrobit!! to je fakt otrasne. ale hlavne ze by chceli aby porodnost bola vyssia. ved to sa takto neda... a po materskej nemozes poriadne ani do prace nastupit, lebo pre zamestnavatela nie si ako matka s malym dietatom zaujimava a este k tomu je dnes aj so skolkami velky problem, dostat tam svoje dieta, lebo sa rusia jedna za druhou a tie co ostali su preplnene... 8-(
Odpovedať
minimalne naklady pri HU+jedlo a vsetky ucty hravo 1100 EUR a to setrime kde sa da. Preto i spolocny ucet kazde jedno euro sa rata 2x.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby na konikovi som citala ze ked nerobim tak nemam narok ani na ten zakladny rodicovsky prispevok tych 4560 sk po starom myslite ze je to pravda, hadam nie to by bolo nefer potom pre vsetky studentky ktore chcu po svadbe mat hned babo. :-(
Odpovedať
narok na to ma kazda matka po dovrseni 18.roku a poberat ho mozes 3 roky. no kebyze si robila aspon 270 dni tak mas narok na matersku a na ten vyssi rodicovsky prispevok. ale ten je len do 2.rokov dietata. potom je uz ten nizssi.
Odpovedať
barborabilinova, ak si študentka a teda nepracuješ, musíš byť minimálne 270 dní pred pôrodom dobrovoľne dôchodkovo poistená. Podľa toho koľko by si si platila sa ti vyráta výška materskej dávky. Ideálne je zájsť do poisťovne a informovať sa, koľko by si mala platiť, aby si mala materskú akú by si si predstavovala (samozrejme po maximálny strop materskej, čo je max. 500 Euro mesačne. Na to, aby si ju dostala, musíš každý mesiac platiť 47,70 Euro po dobu 9 mesiacov pred pôrodom). Je dôležité to začať o nejaké tie dva tri mesiace skôr, nakoľko sa môže vyskytnúť predčasný pôrod a to by bol prúser, lebo by si prišla kvôli tomu o celú materskú. Takže buď môžeš byť dobrovoľne dôchodkovo poistená alebo počkať s dieťaťom, odpracovať si 9 mesiacov, čo za teba bude zamestnávateľ odvádzať do dôchodkového a potom ísť na materskú. Môže sa ti to zdať síce nefér, ale ako by k tomu prišli ľudia, ktorí sú zamestnaní a každý mesiac sa im straháva na dôchodkové. To by podľa teba bolo fér? Je to dávka, ktorá je závislá proste od zásluh. To je ako keby si niekto založil sporenie, kam bude 270 dní posielať peniaze, potom si ich príde vybrať a ty by si sa čudovala, prečo si nemôžeš vybrať aj ty...
Odpovedať
kast Na to aby dostala max. matersku staci platit 26 tyzdnov pred porodom z max. vymeriavacieho zakladu 47 €. A tie ostatne tyzdne pred tym (tak aby to davalo dokopy tych 270 dni) staci platit z min. VZ t.j. nejakych 13€. Preto ak sa planuje babo tak je dobre si najskor platit z min. VZ a potom ked zistis ze si tehotna tak sa staci jednoducho prehlasit na max. VZ. A mas max. matersku! A co si pisala o zamestnavatelovi tak to tiez nie je pravda pretoze to by si musela zarabat velmi vela aby za teba platil take vysoke odvody poistovni. Ved sa popytaj svojho zamestnavatela ako to je :-D
Odpovedať
hainy, tak ak to čo zarábaš máš na páske, automaticky sa ti z toho rátajú odvody, tak neviem akosi čo by som sa mala pýtať zamestnávateľa. Je jasné, že z toho čo ti dá na ruku sa ti to neráta (ale to ti môže poslúžiť na dorovnanie rozdieľu, keď toľko nezarábaš a chceš max. materskú - stačí sa stať DPO a môžeš to mať). A ja som jej predsa nenapísala, že bude zarábať toľko, že jej vyjde max. materská. Len som jej napísala, že ak chce materskú, môže sa zamestnať a potom na ňu bude mať nárok. Neviem ako je to s tými 26 týždňami, lebo všade sa píše, že ak chce mať žena max. materskú, musí platiť 270 dní z max. vymeriavacieho základu. Ale mám pocit, že keď nebude 270 dní odvádzať, tak má od pôrodu nárok na rodičovskú dávku - čo je v tomto prípade chápané ako sociálna dávka.
Odpovedať
barbora, tiez som chcela mat hned babo..teda skoncit skolu, hned svadba a hned babo :-D ...ale zrejme budem musiet ist este aspon na chvilu do prace,lebo inak tie prachy budu chybat..ak si vezmem do uvahy - budeme mat po svadbe a prachoch, s hypotekou mesacne platit a k tomu este aj babo platit..tak to s jednym platom manzela nezvladnem...preto som ja napr. zmenila nazor a este pockam
Odpovedať
ja by som hlavne chcela pockat kvoli tomu ze pozeram aj na to, ze materska ubehne velmi rychlo a potom navrat pre tie, co este nepracovali je velmi tazky, lebo ich nikde nechcu. videla som to na nasom upsvar ked som tam praxovala 5 mesiacov. bolo mi tych mladych bab luto, kolkokrat v mojom veku, uz po 3 rocnej materskej a zrazu sa nemozu nikde zamestnat skrz to ze nemaju ziadnu prax a este k tomu aj s malym dietatom,cize im vyhovuje kazda pracovna doba :-| takze ja radsej budem urcite este take 2 - 3 roky pracovat, nech mam aspon tu prax |-| aj ked ani to mi nic nezaruci... uvidime ako sa tato kriza vyvinie |-| 8-(
Odpovedať
hej hej, je to smutne, ze vsetky tieto materialne veci a cely system v ktorom zijeme nas nuti tieto nase najdolezitejsie veci odkladat..... :-S :-S :-S
Odpovedať
oprava: chcela som napisat, ze im nevyhovuje kazda prac. doba :-N
Odpovedať
tusim sme presli do temy deti a materska...co tak opat nasa svadba? :-D :-D :-D
Odpovedať
ja som začala rozmýšľať o zmene termínu.. :-S chcela by som, aby bol bližšie k dátumu, kedy sme sa dali dokopy..
Odpovedať
ale tak mnohe baby tu hned po svadbe budu riesit temu deti a materska a mozno ze sa niektorym postasti este pred svadbou takze si myslim ze to nie je velke odbocovanie od temy :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?