Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
rora, preto sa z toho robí tragédia, pretože po 30 sa už zvyšuje riziko kadejakých problémov s otehotnením, tehotenstvom samotným a taktiež s pôrodom..
Odpovedať
je tam vyssie riziko, to je jasne, ale staci si precitat par pribehov mladych mamin, co maju postihnute a inac chore deticky, alebo komplikovane porody... takze u mna ten vek nie je argument. mozno dotycna ma nejake problemy, ale pride sa na to az neskoro, lebo prave vtedy planovala otehotniet a mat dieta.... je to individualne, tak ako aj zena po 40tke ktora je fit moze mat uplne zdrave dieta,ukazkovy porod....
Odpovedať
to máš vždy tak - výnimka potvrdzuje pravidlo.. =-)
Odpovedať
Baby tak ja chcem do 30 stihnut 2 deti. A to mam teraz 23 ako Rora :-) A prve chcem stihnut do 25 a predpoklad je taky zeby sa malo narodit v mojej 25 kedze sa o babo chceme zacat pokusat uz na rok ;-)
Odpovedať
ja som chcela mať prvé v 24., ale to mi nevýjde pravdepodobne.. :-( 24 už mám a keĎ sa budem vydávať, budem mať 25, čiže bábo až v 26... no ale radšej neskôr ako nikdy a hlavne nech sme zdraví.. x-)
Odpovedať
Profilova fotka
rora: jasne ze je to individualne, ale po 35ke na tu amniocentezu musis a ja sa toho bojim, lebo je tam riziko, ze prides o babatko. kamoska pozna kocku, ktorej sa to stalo. ono to neni sranda dat si pichnut do brucha taku velku ihlu.
Odpovedať
Profilova fotka
hainy si na tom presne ako ja aj drahy povedal ze by chcel aby sme do mojej 30tky stihli obe deturence a potom ak pride este jedno tak on sa branit nebude :-) Ja by som sa velmi bala byt prvorodicka az po 30tke, ale to je zial dnesny trend v 30-40tich rokoch mat prve babo, zial Husakove deti, co odkladali materstvo kvoli praci
Odpovedať
michala.s No my sme sa dohodli na tom ze budeme mat 2 deticky ak pan boh da. A mame pre nich aj 2 izbicky naplanovane v domceku aby sa netlacili v jedenej :-) Prosim vas baby co by som robila do 30tky alebo do 35ky sama bez deti? :-. Naco to odkladat? Ved zivot si budeme uzivat s drahym spolu s nasimi detmi. Preco mame byt este tak dlho sami bez nich? Chapete co chcem povedat :-) A nechcem byt potom babkou v 70tke. Keby som ja mala nedajboze v 35tke prve dieta. Potom sa aj ono rozhodne ze bude mat prve dieta az v 35tke tak babkou by som bola 70 rocna :-. Ta co ste??? Ja si chcem aj vnucatka uzit. A to si myslim ze uz teraz som stara na prve.
Odpovedať
sinov napr moja mama bola na amnio ked mala 32. takze ked treba, tak sa musia spravit aj neprijemne vysetrenia.a mimochodom porod moze byt tiez otrasny zazitok a tomu sa uz vyhnut neda, takze tak ;-) hainy ale nikto ti nezaruci ze sa dozijes byt babkou. sory ze som morbidna :-N
Odpovedať
Profilova fotka
hainy ono to zavisi aj od toho kedy sa zoznamis so svojim buducim manzelom. napr. mne sa to podarilo az v 26tke a kedze o dva roky sme kupovali byt, tak nam to proste skor financne nevychadza. platime totiz hypo 500€ mesacne (a to neni ziadny luxus len 2i bytik). takze clovek mieni, zivot meni... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rora: ved hej. kamoske to tiez robili a ma len 31, ale zle jej vysli krvne testy. tak snad vsetko dobre dopadne a toto riesit nebudeme :-D
Odpovedať
hainy, zdieľam s tebou tvoje názory čo sa rodiny týka!!! ;-) ja by som bola rada keby sa nám bábo podarilo ešte do svadby.. rsp. keby bolo na mne, tak si teraz svadbu plánujem aj s mojou maličkou družičkou/družbom :-) alebo možno by som už bola aj vydatá :-D chcem tým povedať, že pre mňa je taktiež priorita rodina a deti.. bývať máme kde, obaja momentálne pracujeme, čiže ideálny stav..
Odpovedať
Článok sa načítava...
rora No ale ved na to je zivot aby sa planoval. A pokial mozem ovplyvnit to co chcem tak to ovplyvnim a co sa ma stat tak sa stane .. a to uz ja neovplyvnim (to co ty nazivas morbidne). sinov Ano rozumiem ti. Ja som len vyjadrila to co chcem stihnut ja a nie davat vam rady alebo nieco podobne. Mas pravdu ze vela zalezi aj od toho kedy kto stretne svojho buduceho manzela alebo aspon potencialneho otca svojich deti. To je pravda. A potom este aj vela robi to ake ma par moznosti a predstavy o zivote. Niekto chce deti skor, niekto neskor a niekto ich nechce vobec, niekto sa vobec nezamysla nad detmi a mozno aj preto lebo je este sam dietatom a proste su rozni ludia a rozne nazory ale ja som len vyjadrila to co chcem ja a ako si to predstavujem. Pozri moze byt ze sa nam to nepodari a moze aj byt ze sa nam uplne zmenia priority ale to je otazkou buducnosti a teraz to citim takto ako som sa vyjadrila vyssie. No 500€ splacat tak to je poriadny peniaz. Ako dlho budete splacat bytik? A stale to bude takato vysoka suma? simcab No vidis ... Ja som tiez za rodinku a za spolocny rodinny zivot. Ale dieta by som chcela az po svadbe :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hainy: hej hej. to ja len tak na vysvetlenie, ze preco daktori nemaju deti aj skor. juuuj tak bytik budeme este dlho splacat. este 28 rokov a furt taka vysoka ciastka. totiz ja som z bratislavy a priatel z rimavskej soboty tak sme byt kupili v malackach a tam su resp. vtedy boli dost vysoke ceny. sice lacnejsie ako v bratislave, ale aj tak doooost vysoke.
Odpovedať
sinov Tiez mate na 30 rokov hypoteku? Aj my (ne)chceme brat na 30 rokov. Bojim sa toho ze taka dlha doba ... ved za 30 rokov sa moze toho tolko udiat. A ja 30 rokov este ani nezijem ... tak to je poriadne dlha doba ... mam strach ist do toho. Keby bola aspon istota ze bude stale praca nie? Vy ste sa nebali ist do toho? A s takou velkou splatkou .. fuu .. my budeme mat splatku 172 € ale toho sa bojim. Lebo stat sa moze hocico.
Odpovedať
hainy, ja tiež radšej detičky po svadbe.. to som len napísala, že keby bolo na mne, tak už mám detičky.. alebo aspoň jedno :-) vydatá by som asi nebola, lebo ja som sa nechcela vydávať.. to len minulý rok tak na mňa prišlo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ani mi nehovor. v den ked sme sli podpisovat tu zmluvu som bola az zelena od nervov. som sedela s priatelom v aute a myslela som, ze to ani nepodpisem :-D tiez sa toho bojim, ze ktovie co sa za tie roky stane, ale kedze sme ani jeden nic nezdedili a ani sportku nevyhrali, tak ina moznost nebola. mohli sme ist este do podnajmu, ale vtedy si za podnajom bytu pytali cca 400€, tak to uz radsej ta hypoteka. nuz vysoka hypoteka je cena za to, ze tu su vyssie platy. si clovek nevyberie
Odpovedať
simcab Pred tam si sa nechcela vydavat? sinov Tak to vas uprimne lutujem. Zatial to stihate splacat? Ved to len jeden cely plat sa musi dat na splatku. No brutal ...
Odpovedať
hainy, ja som vždy vravela, že sa nevydám :-D alebo posledné 3 roky stále počúvame: kedy bude svadba??? no a ja na to: v sobotu! :-D :-D :-D ale som šťastná, že už vieme ktorú sobotu.. proste ja som svadbu nepovažovala za dôležitú..
Odpovedať
Profilova fotka
hainy zatial stihame, clovek sa musi uskromnit, ale da sa to. len mam obavy co bude az pojdem na matersku. :-(
Odpovedať
no baby, my by sme tiez mozno skor deticky riesili aj svadbu, ale tak som isla na vysku a asi v druhom rocniku sme sa az spoznali a sa povedalo ze najskor po skonceni a ked si najdem robotu...a dajak som to pretahovala...nakoniec som 8 rokov studovala. Robotu sice som si nasla v pohode a na nas kraj aj celkom dobru a dobre platenu, ale tak sme kupili bytik, lebo vizia podnajmov sa nam nejak nepacila (stacilo pocuvat kamaratov co spolu byvali v podnajme ako im kazdu chvilu dakto dal vypoved a hladali nove a stahovacky a tak, proste to nebolo nic pre mna). A tak sme kupili v "najvhodnejsom" case, ked ceny boli najvyssie tesne pred krizou :( Na brali sme stavebny uver (nastastie uz daco bolo nasporene) a tak ze najskor vyssie splatky, aby cim skor bolo po nom, s tym ze milovany pracuje v zahranici a vlastne skoro cely plat ide na splatky. Takze preto aj svadba bude o rok v maji, aj babatka az potom... Lebo na konci tohto roka akurat nam skoncia tie vysoke splatky aj ked uver nam ostava este na dalsich tusim 10 rokov. Tak chceme este nico posetrit ten polrok v buducom roku, drahy si najst pracu musi a potom sa mozeme vrhnut do spolocneho zivota. A potom vsetko co s tym suvisi. Uz sa na to tesiiiim. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute baby tak mi na babu chceme zacat pracovat pred svadbou tak mesiac inac dnes sme boli poziert obrucky a ako tak mame vybrate bud ich kupime do mesiaca alebo az koncom roka tak uvidime :-)
Odpovedať
barborka, nám ich pravdepodobne prinesie ježiško x-)
Odpovedať
simcab, dobre dohody s nim uzatvaras, ked vies uz teraz co ti donesie :-D :-D my budeme nase objednavat z netu, uz mame vybrate, ale este je prilis skoro..
Odpovedať
no on mi ich donesie, ak budem poslúchať :-D a hlavne šetriť!!! :-D :-D :-D
Odpovedať
:-D :-D skoda ze nepadaju zadarmo z neba :-p
Odpovedať
no možno aj spadnú :-D
Odpovedať
planujete zlato? :-)
Odpovedať
chceli sme biele, ale teraz som na pochybách ako som sa dozvedela o tom, že biele zlato nie je originál úplne biele, len sa nejakým spôsobom bieli.. no a časom sa to žltkasté môže dostať na povrch.. 8-(
Odpovedať
aha.. ja zlte zlato vobec nenosim, takze s obruckami by bol problem.. a dobre vediet to o vlastnostiach bieleho zlata.. my vlastne planujeme chirurgicku ocel.. mam snubny prsten z bieleho zlata a nejak nevidim rozdiel vo farbe medzi chir. ocelou a bielym zlatom.. takze uprednostnime ocel, kedze priatel v praci nebude pravdepodobne obrucku nosit.. ale urcite ich objedname az niekedy v aprili, maji buduceho roka :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?